در حال دریافت اطلاعات
درباره Matic Network
About Matic Network

شبکه Matic که توسط Sandeep Nailwal، Jaynti Kanani و Anurag Arjun تاسیس شده است، یک پروژه رمزنگاری هندی است که دو مشکل اصلی مرتبط با برنامه های غیرمتمرکز در بستر Ethereum یعنی مقیاس پذیری و قابلیت استفاده را حل می‌کند.

 

استفاده از زنجیره های جانبی مبتنی بر شبکه پلاسمای سازگار، یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش مقیاس پذیری اتریوم است.

در سناریوی فعلی، برنامه های غیرمتمرکز در حال محبوب شدن هستند و کاربران جدید زیادی را به سمت خود سوق می‌دهند، اما با افزایش کاربران، مشکلات گسترده ای در مورد این برنامه ها وجود دارد.

شبکه Matic می خواهد با استفاده از زنجیره های جانبی (Sidechain) مبتنی بر پلاسما بر روی شبکه Ethereum این مسائل را حل کند.

 

زنجیره های جانبی مانند کودکی برای زنجیره اصلی است که از میخ دو طرفه استفاده می‌کند یعنی یک سکه روی زنجیره اصلی برابر است با یک سکه در زنجیره کناری و بالعکس.

کاربران می توانند وجوه خود را به زنجیره های جانبی بفرستند و از Dapps استفاده کنند تا فشار را از زنجیره اصلی بردارند و به آن‌ها اجازه دهند سریعتر معاملات را انجام دهند.

زنجیره های جانبی همچنین به کاربران این امکان را می دهد تا از سکه های خود در بلاکچین‌های مختلف استفاده کنند.

 

شبکه Matic چیست؟

شبکه Matic برای محاسبات خارج از زنجیره، از زنجیره های جانبی استفاده می کند. این در حالیست که امنیت شبکه پلاسما و تایید کنندگان شبکه PoS به خطر نخواهد افتاد.

مشکلاتی که هنگام استفاده از برنامه های فعلی غیرمتمرکز وجود دارد:

معاملات آهسته

هزینه های بالای معامله

توان عملیاتی کم معاملات

مقیاس پذیری

قابلیت استفاده ضعیف

Matic Network با کمک یک سیستم غیرمتمرکز که از نسخه سازگار شبکه پلاسما استفاده می کند، مشکلات فوق را برطرف کرده است و Matic را قادر می سازد تا 216 تراکنش را در یک زنجیره جانبی انجام دهد.

 

ویژگی کلید Matic

مقیاس پذیری:

معاملات در زنجیره جانبی Matic سریع، مطمئن و ارزان انجام می‌شوند.

 

توان بالا:

پس از اجرای برخی آزمایشات، زنجیره جانبی Matic به 10000 TPS(تراکنش در ثانیه) هم دست پیدا کرد.

 

موارد استفاده Matic

مبلغ پرداختی:

شبکه Matic یک رابط کاربر پسند و آسان برای بازرگانان و کاربران برای پرداخت فوری فراهم کرده است. همچنین شامل انتقال و پرداخت های بین زنجیره ای چند دارایی، خواهد بود.

 

بستر وام دهی:

Matic به بازرگانان این امکان را می دهد تا از امتیاز اعتباری کاربرانی که بودجه کافی ندارند اطلاع داشته باشند، و به آن‌ها وام بدهند.

 

مبادله اتمی:

با استفاده از شبکه Matic، کاربران می توانند با هر رمز ارز که می خواهند هزینه را پرداخت کنند.

 

کیف پول Matic:

تیم Matic کیف پول کاربر پسندی ساخته است که امکان ذخیره امن کلیدها را فراهم می‌کند و معاملات یکپارچه را انجام می‌دهد. می‌تواند برای اتصال DApps مبتنی بر مرورگر به برنامه تلفن همراه مورد استفاده قرار گیرد و تعامل کاربران با DApps را برای کاربران آسان می‌کند. چندین DApp در حال حاضر با شبکه Matic از جمله Decentraland و Cryptostaw کار می‌کنند.

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری ماتیک نتورک می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.93 B
سکه در گردش
4.95 B
حجم بازار
8.08 B
عرضه کل
10.00 B