در حال دریافت اطلاعات
درباره سیاکوین
About Siacoin

سیاکوین (siacoin)چیست ؟

سیاکوین (SC) یک شبکه مبتنی بر بلاک چین همتا به همتا (P2P) است که به عنوان ذخیره سازی ابری غیر متمرکز، عمل می کند. ارائه خدمات ذخیره سازی و اجاره پهنای باند اضافی برای کاربران Siacoin و همچنین مصرف کنندگان بستگی به مشارکت کنندگان شبکه دارد. کاربران Siacoin و شرکت کنندگان در شبکه این فرصت را دارند که از یکدیگر در فضای Siacoin فضای ذخیره سازی اجاره کنند. این گزینه در مقایسه با ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری متمرکز ، گزینه ارزان تر و کارآمدتری را ارائه می دهد.

 

Sia دارای ظرفیت شبکه بیش از 2 پتابایت (که تقریباً 2،256 ترابایت است) ، تا سال 2020 است. همچنین دارای 333 اپراتور گره است که به طور فعال شبکه را ایمن می کنند. تا ژوئیه 2021 ، Siacoin ، میزبان حدود 766 ترابایت فایل است.

 

تیم Siacoin و توسعه دهندگان

دیوید ودریک و لوک چامپین Siacoin را در سال 2013 تأسیس کردند. در آن زمان ، هر دو توسعه دهنده دانشجوی علوم کامپیوتر در موسسه پلی تکنیک Rensselaer در نیویورک بودند. این دو نفر ابتدا ایده ایجاد یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز فایل را در هکاتونی که در سال 2013 در MIT برگزار شد ، مطرح کردند.

 

سال بعد ، دیوید و لوک شرکت Nebulous را تأسیس کردند ، و حمایت 750،000 دلاری سرمایه گذاران مانند لی ژیائولی و کمپانی سرمایه گذاری خطر پذیر(Procyon Ventures) را دریافت کردند. دیوید ووریک قبل از کار بر روی Sia ، قبلاً روی پروژه هایی مانند Bitcoin Core کار کرده بود ، که نرم افزار اصلی مورد استفاده گره های شبکه بیت کوین است.

 

گذشته از دیوید وریک و لوک چامپین ، که هنوز به طور فعال در این پروژه شرکت می کنند ، چندین توسعه دهنده و مدیر دیگر به تیم آنها پیوسته اند.

 

بتای عمومی(public beta) Sia برای اولین بار در مارس 2015 راه اندازی شد و راه اندازی شبکه زنده آن در ماه ژوئن همان سال انجام شد. از زمان راه اندازی ، تیم سیا در جمع آوری تقریبا 6.4 میلیون دلار موفق بوده است. تامین کننده های مالی Nebulous شرکت هایی مانند رپتور گروپ، سرمایه گذاری فرست استار ، فنبوشی کپیتال و این بلاکچین هستند.

 

بلاک چین Sia

بلاک چین Sia شباهت مشابهی با عملکرد بلاکچین بیت کوین (BTC) دارد با این حال ، بر خلاف بیت کوین ، دارای یک تغییر جزئی است که به آن امکان ذخیره و تبادل موثر فایل ها را می دهد. هیچ گره واحدی قادر به دسترسی به فایل ها نیست زیرا در اطراف گره های مختلف پراکنده شده است. در شرایطی که کلید خصوصی اجاره گیرنده به دست می آید ، تنها چیزی که آنها به آن دسترسی خواهند داشت ، بخشی از فایل ذخیره شده است.

 

این بدان معناست که Sia این توانایی را دارد که مانند شبکه بیت کوین (به دلیل اینکه به ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) که می تواند بدون هشدار قبلی خراب شود، متصل نیست) به طور مداوم کار کند. Sia همچنین تضمین می کند که کاربران برای ذخیره فایل ها و استفاده از شبکه مجبور نیستند به یکدیگر اعتماد کنند.

 

به طور کلی ، اجاره دهندگان همچنین با الزام به اثبات ذخیره سازی ، در برابر میزبانان مخرب احتمالی ایمن هستند. این الزام میزبان را مجبور می کند که آنلاین بودن خود را ثابت کرده و تمام داده های مستاجر را به درستی حفظ کند.

 

سیافاندز(Siafunds)

Siacoin (SC) ارز رمزنگاری شده ای است که بین اجاره دهندگان و میزبان مبادله می شود و همچنین برای انجام قراردادهای هوشمند سیا مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال ، نوع دیگری از توکن های این شبکه Siafunds است.

 

Siafunds در تسهیل رشد شبکه Sia صرفاً با ارائه انگیزه های بیشتر به منظور مشارکت بیشتر کاربران ، بسیار مهم است. هر دارنده توکن پس از اتمام قرارداد دارای 3.9 درصد سهم از هر منبع تامین مالی می شود که شامل هزینه اجاره دهندگان ، هزینه های پهنای باند و وثیقه های میزبان می شود.

 

این بدان معناست که تعداد سیاکوین موجود می تواند نامحدود باشد. همچنین ، بیش از 10،000 توکن Siafunds وجود خواهد داشت که همه آنها در سال 2015 هنگامی که نرم افزار Sia برای اولین بار راه اندازی شد ، ارائه شد.

 

در آغاز ، Nebulous مالک تمام 10.000 Siafunds بود. با این حال ، این شرکت چندین فروش توکن را به منظور کمک به توسعه شبکه خود انجام داده است. سوابق نشان می دهد که Nebulous مالکیت حدود 8،750 Siafunds تا سال 2020 را حفظ می کند ، در حالی که بقیه در مالکیت کاربران Sia است. ارزش Siafunds بستگی به اندازه ، ارزش و مقدار قراردادهای Sia دارد.

 

شرکت کنندگان در شبکه Siacoin

با نصب نرم افزار Sia ، هر رایانه جدید بخشی از گره های شبکه Sia می شود. این امر امکان همکاری با خدمات مورد نیاز شبکه را فراهم می کند. کاری که این گره ها انجام می دهند این است که از طرف ارائه دهندگان یا میزبانها دریافت می شود. به منظور وضوح ، ارائه دهندگان هزینه ذخیره سازی ، ارائه پیشنهادات برای بسته های ذخیره سازی و میزان قابلیت اطمینان خدمات خود را کنترل می کنند.

 

میزبان ها کسانی هستند که منابع ذخیره سازی دارند که مشتریان می توانند اجاره کنند. نگهداری داده ها و همچنین یکپارچگی آن به تامین کنندگان بستگی دارد.

 

اجاره دهندگان و مشتریان طرف دیگر طیف کسانی هستند، که برای خدمات ذخیره سازی Sia هزینه می کنند. برای دسترسی به ذخیره سازی در شبکه با استفاده از رمز Siacoin ، باید به خدمات ذخیره سازی Sia دسترسی داشته باشند.

 

با دسترسی به این سرویس ، اجاره دهندگان می توانند داده های مورد نظر خود را تا زمانی که به محدودیت ذخیره سازی نرسیده اند ، روی ابر Sia بارگذاری کنند. بهترین بخش این است که مشتری زمان داده خود را کنترل می کند. شایان ذکر است که هر بیت از داده های بارگذاری شده در Sia با استفاده از یک کلید خصوصی رمزگذاری می شود که توسط مشتری قابل مدیریت است.

 

قراردادهای هوشمند در Siacoin

قراردادهای هوشمند در Sia به عنوان یک توافق بین مشتری و ارائه دهنده خدمات ذخیره سازی، عمل می کند. این قراردادهای هوشمند پس از این که تخصیص به طور خودکار انجام شد، ایجاد می شوند و تجدیدپذیری آنها تضمین می شود. شرایط ذخیره سازی و پرداخت خدمات خاص در آنها منعکس شده است.

 

قراردادهای بایگانی با پیش پرداخت سرویس ذخیره سازی، توسط مشتری خاتمه می یابد. با این حال ، پرداخت خاص تا پایان مدت قرارداد آزاد نمی شود و نشان می دهد که به توافق احترام گذاشته است.

 

به طور کلی ، قرارداد هوشمند بسته به هزینه ذخیره سازی ، مقدار متفاوتی از سکه ها را از میزبان متوقف می کند ، که اگر به شرایط قرارداد پایبند نباشند ، ناپدید می شوند ، با هدف منصرف کردن فرد از ارائه فضا برای مدت زمان X اما به ماندگاری آنها احترام نمی گذارد در اینجاست که تعادل نش برقرار می شود زیرا ماندگاری میزبان را تضمین می کند.

 

توکنSiacoin  (SC)

اگرچه قراردادهای هوشمند مزایای خود را دارند ، اما روشن نگه داشتن تجهیزات رایانه ، سخت افزار ذخیره سازی ، سیستم های پشتیبان ، نگهداری و پهنای باند گران است. این امر باعث شد پلت فرم Sia وسیله ای برای ایجاد پویایی اقتصادی در سیستم خود ایجاد کند. پویایی که هم برای تامین کنندگان و هم برای مشتریان ایمن خواهد بود. توکن (SC)راه حل این مسئله شده است.

 

از طریق توکن Siacoin ، کاربران قادر به پرداخت هزینه همه چیز در بستر Sia هستند. یکی از نگرانی های توسعه دهندگان Sia این بود که فروشندگان کیفیتی از خدمات را ارائه دهند و ممکن است مشتریان با آن کنار نیایند. این امر مستلزم ایجاد دو مکانیسم امنیتی است که به Siacoin و بلاک چین آن متصل هستند. این مکانیزم ها قرارداد های پرونده و اثبات ذخیره سازی نامیده می شوند.

استخراج در Siacoin

برای اهداف استخراج ، پلتفرم Sia از پروتکل اجرایی آزمون کار (PoW) استفاده می کند ، که مانند عملکرد هش آن BLAKE2b را شامل می شود. بنابراین ، فرآیند استخراج ، به ایجاد توکن شبیه به شبکه بیت کوین کمک می کند. پلت فرم Sia از نسل زمانی 10 دقیقه ای برای محافظت از شبکه و محافظت در برابر حملات استفاده می کند. در نتیجه این استخراج ، سیا می تواند با خیال راحت به اجماع برسد.

 

هدف اجماع این است که فایلها را به قطعات کوچکی که در میزبانهای مختلف ذخیره می شوند با استفاده از رمزگذاری معروف به Reed-Solomon که ایروینگ اس رید و گوستاو سالمون در سال 1960 اختراع کردند ، ذخیره کند.

 

موارد مصرف سیاکوین

Siacoin به دارندگان خود اجازه می دهد تا فضای ذخیره سازی موجود را اجاره کنند و همچنین مبلغی را برای آن در Sia دریافت کنند. بسیاری از شرکت های سراسر جهان قبلاً به Siacoin علاقه نشان داده اند. برخی از آنها شامل Filebase و Goobox می شوند. مورد اول یک سرویس ذخیره سازی داده است که با سرویس ذخیره اطلاعات آمازون S3 سازگاری دارد و از Sia به عنوان وسیله ای برای ذخیره داده ها استفاده می کند. در همین حال ، Goobox یک سرویس اشتراک فایل رایگان است که به کاربران این اجازه را می دهد تا فایل هایی با حجم حداکثر 4 گیگابایت را با خیال راحت به اشتراک بگذارند.

 

سایرین که از Siacoin استفاده می کنند شامل NextCloud ، Pixeldrain و Skynet هستند.

 

نتیجه گیری

Siacoin یکی از بزرگترین پلتفرم های ذخیره سازی ابری P2P است که دارای بازار خدمات ابری است. Siacoin هنوز در بین معروف ترین شبکه های خدماتی در نوع خود قرار دارد ، اگرچه تعداد قابل توجهی رقبای بلاک چین با عملکردهای مشابه دارد. این شبکه یک محیط غیر متمرکز برای بازار P2P خود و همچنین یک مکان ذخیره سازی ارزان برای اجاره فراهم می کند.

 

برای ذخیره و نگهداری siacoin می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید. 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
20.23 M
سکه در گردش
48.88 B
حجم بازار
0.72 B
عرضه کل
0.00