information

درباره تتا

ذخیره سازی اطلاعات و داده های مهم در اشکال مختلفی همچون تصاویر و ویدیو و فایل های متنوع همواره از روش های مختلفی امکان پذیر بوده است. فضاهای مختلف ذخیره سازی مانند هاردها و رم ها در دستگاه های الکترونیکی مختلف نوین ترین روش ذخیره سازی بود که در طول سال ها مورد استفاده افراد مختلف قرار گرفته است. این روش ها با مخاطراتی همچون از بین رفتن و یا سواستفاده شرکت های ارایه دهنده فضاهای ذخیره سازی روبه رو بوده است. با گسترش فناوری نوین بلاک چین ذخیره سازی فایل های مختلف به صورت غیر متمرکز امکان پذیر شده است که ارز دیجیتال Theta یکی از بهترین پروژه ها به این منظور میباشد.

این شبکه به صورت همتا به همتا ارتباط بین گره های مختلف را امکان پذیر میکند. در یک شبکه همتا به همتا که به اختصار به آن (p2p) نیز گفته می شود، دو یا چند کامپیوتر یا شخص با یکدیگر در ارتباط هستند بدون اینکه شخص سومی به عنوان واسطه قرار بگیرد. به عبارت دیگر در این ارتباط به یک سرور مرکزی نیاز نیست و هریک از کامپیوترها به طور همزمان نقش یک سرور و یک کاربر را ایفا می کنند. به هریک ازین کامپیوترها یک گره یا (Node) و یا ماینر (miner) گفته می شود. بنابراین در یک سیستم همتا به همتا نیازی به مدیریت شبکه نیست و هرچه تعداد کامپیوترها بیشتر باشد، سرعت انتقال اطلاعات بیشتر می شود. در این سیستم اطلاعات هر کامپیوتر توسط دیگر کامپویترها قابل رویت است.

قیمت ارز دیجیتال Theta

نمودار قیمتی ارز دیجیتال Theta پس از عرضه در نوامبر 2018 نوسانات بسیاری را تجربه نموده است. نواحی مهم قیمتی 3.8تا4.1دلار و 8تا9دلار 11تا13دلار و نیز سقف قیمتی 15دلار میتوانند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده سرمایه گذاران و معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند. همانند سایر دارایی های مالی قیمت ارز دیجیتال Theta از المان های بسیاری تاثیر پذیر است که در ادامه به مهمترین المان ها اشاره میشود.

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهم ترین المان های تاثیرگذار بر قیمت Theta است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر، ورود و خروج Thetaبه صرافی ها به عنوان میزان عرضه و تقاضای این رمزارز در نظر گرفته می شود. ورود این ارزدیجیتال به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای این ارزدیجیتال خواهد بود.

رقابت رقابت بین Thetaو دیگر رمزارزها در مورد عملکرد سیستم می تواند موجب تغییراتی در قیمت رمزارز باشد.

صرافی های کهThetaدر آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال Theta

ارز دیجیتال Theta دارای محدودیت حجداکثری عرضه در تعداد 1میلیارد توکن است که در ژانویه 2022 تعاد 1میلیارد عدد از این توکن در بازار ارزهای دیجیتال در دسترس سرمایه گذاران و معامله گران در قرار گرفته است.

آینده ارز دیجیتال Theta

ارز دیجیتال Theta از الگوریتم اجماع در سازو کار اثبات سهام به منظور تایید تراکنش ها و نیز ساخت بلاک های جدید در شبکه استفاده میکند.

سازوکار استخراج ارزهای دیجیتال به انواع مختلفی تقسیم می شود، که هریک دارای مزایا و معایب منحصر به فردی هستند. هرچند ترجمه کلمه ماینینگ به استخراج، در بازار ارزهای دیجیتال به خوبی نمی تواند مفهوم این سازوکار را روشن کند، اما به طور ویژه ای مورد استفاده قرار می گیرد. این فرایند در طول سال های اخیر و با گسترش شبکه بلاک چین و بازار ارزهای دیجیتال، دچار تغییرات و پیشرفت های گوناگونی شده است که به عنوان یکی از اصلی ترین المان های تحلیل بنیادی هر یک از رمزارزها شناخته می شود. یکی از دلایل استفاده از الگوریتم اجماع، افزایش سطح امنیت شبکه بلاک چین بود که موجب اطمینان به درستی تراکنش ها می شد. به دلایلی هم چون کندی سرعت تراکنش ها و نیز مسائل محیط زیستی، فرایند استخراج ارزهای دیجیتال به روش های نوین و توسعه یافته ای تغییر پیدا کرد. یکی از این سازوکارهای نوین فرایند اثبات سهام می باشد.

در این سازوکار، نیازی به دستگاه های ماینینگ پرمصرف به منظور تأیید تراکنش ها نیست و این کار از طریق دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام است. اتریوم یکی از اولین رمزارزها است که سیستم بلاک چین خود را بر اساس اثبات سهام نیز گسترش داده است. برای این منظور، هریک از سرمایه گذاران رمزارز اتریوم، می توانند با قفل کردن بخشی از سرمایه خود در سیستم بلاک چین اتریوم، امکان تأیید تراکنش ها و دریافت کارمزد را داشته باشند. این قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک چین استفاده می شود. به بیان ساده تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد.

سرمایه گذاری در فرایند اثبات سهام از ریسک های کمتری نسبت به حوزه اثبات کار برخوردار است. همان طور که پیشتر نیز گفته شد، تأیید تراکنش ها توسط سازوکار اثبات سهام با دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام خواهد بود. نکته قابل توجه میزان کارمزد و نیز میزان سرمایه قفل شده مورد نیاز به منظور ورود به شبکه است.

همچنین حوزه web3 نیز به عنوان یکی از بسترهای اصلی استفاده از Theta میباشد که به عنوان نسل سوم اینترنت و به صورت غیر متمرکز شناخته میشود.

کیف پول ارز دیجیتال Theta

توکن Theta در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم

ارز دیجیتال تتا با نماد اختصاری THETA شکلی از دارایی دیجیتال است با ارزش بازاری در حدود 11.6 میلیارد دلار و در رتبه 12 بازار قرار دارد.

ارز دیجیتال تتا شبکه ای برای انتقال ویدیو است. این شبکه از بلاکچین اختصاصی خود، جهت ایجاد انگیزه برای راه‌اندازی کانال‌های اشتراکی دارد. مشکل اصلی که در حال حاضر این شبکه در کشورهای در حال توسعه با آن روبه‌رو است، هزینه‌های نصب بالا و وجود حاکمیت متمرکز است.

بنیانگذاران ارز تتا تیمی هستند که با بررسی مشکلات در سیستم های ارائه محتوا ، و ایجاد راه حلی با طراحی سیستمی که در آن کاربرها با به اشتراک گذاشتن محتوا پاداش دریافت می کنند ،این ارز را تولید و ارائه نمودند.

وظایف کاربرانی که در ازای خدمات خود پول دریافت می کنند این هست که کیفیت و سطح شبکه و پلتفرم را همیشه در بالاترین حد ممکن نگه دارند.

بلاکچین تتا از مکانیسم گواهی اثبات سهام با روش های خلاقانه برای توزیع پاداش و تایید تراکنش ها و کنترل کیفیت محتوا استفاده می کند .

کاربران برای ذخیره و نگهداری تتا می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست