آیا در افزایش قیمت بیت کوین رکورد جدید خواهیم داشت؟

افزایش قیمت بیت کوین

برای اولین بار از ماه می، شاهد افزایش قیمت بیت کوین بوده ایم. قیمت این ارز دیجیتال که صدر ارزهای دیجیتال جهان است به ۵۷۰۰۰ دلار رسید که معامله گران اطمینان دارند بیت کوین رکورد جدیدی را که در ابتدای امسال زده بود دوباره به دست خواهد آورد.

طبق گزارش وبسایت  CoinMarketCap که وضعیت رمزارزها رابه صورت آنلاین نشان می دهد، بیت کوین روز سه شنبه بیش از یک درصد افزایش یافت و تا ساعت ۳۰: ۷صبح به وقت گرینویچ، ۵۷۳۸۷ دلار معامله شد و رشد هفتگی تقریبا ۱۶ درصدی را نشان داد.

این افزایش قیمت به عوامل متعددی نسبت داده می شود، از جمله کاهش نگرانی ها در مورد تلاش های نظارتی در ایالات متحده و چین و افزایش شور و شوق در مورد تصویب احتمالی یک صندوق قابل معامله بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC.

افزایش قیمت بیت کوین

 

به گفته پت تسوسیک از مؤسسه مالی Ned Davis Research، همبستگی یک ساله بین بیت کوین و طلا به حدی کاهش یافته است که در حال تبدیل شدن به یک رقم منفی است به این معنی که قیمت این دو دارایی دیگر همزمان در حال حرکت نیست.

بر اساس این گزارش، بیت کوین در حال حاضر نزدیک به ۳۰ درصد در ماه و ۹۵ درصد در سال افزایش یافته است.

کارشناسانی که الگوهای نمودارهای قیمت را بررسی می کنند، پیش بینی می کنند که این رمزارز شده سطح بعدی مقاومت ۶۰ هزار دلاری را آزمایش خواهد کرد. بزرگترین ارز رمزنگاری شده بر اساس ارزش بازار در آوریل به رکورد ۶۵ هزار دلار رسیده بود.

دیدگاهتان را بنویسید