سوالات متداول

اگر در قسمت های مختلف ارزیپتو سوالی دارید لطفاً قبل از تماس با پشتیبانی، ابتدا پرسش های متداول را بخوانید.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال (Cryptocurrency) شکل خاصی از پول دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال برای بهره مند شدن از ویژگی های اساسی مانند غیرمتمرکز بودن، شفافیت و تغییرناپذیر بودن از بلاک چین استفاده می کنند.

ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال به این معنی است که هیچ نهاد، گروه یا سازمانی آن‌ها را کنترل نمی‌کند.

کریپتو کارنسی ها را می‌توان به صورت مستقیم و بدون دخالت هرگونه واسطه‌ای در اینترنت به شخص دیگری ارسال کرد. یعنی برای ارسال ارزهای دیجیتال به یکدیگر نیازی به افتتاح حساب بانکی، استفاده از خدمات بانک‌ها یا هر سازمان واسطه‌ دیگری نخواهید داشت.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

به زبان ساده و به دور از مبانی فنی کیف پول ارز دیجیتال نرم‌افزاری است که روی گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی نصب می‌شود و با آن می‌توان ارز دیجیتال ارسال، دریافت یا ذخیره کرد.

کیف پول‌های ارز دیجیتال انواع مختلفی دارند که در پلتفرم‌های مختلف می‌توان از آنها استفاده کرد.

بهترین کیف پول دیجیتال کدام است؟

انواع مختلفی از کیف پول های بیت‌کوین و کیف پول برای سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد و هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند . کاربرها باید براساس نیاز خود و با توجه به ارز مورد نظر بهترین کیف پول را انتخاب کنید و برای یافتن مناسب ترین کیف پول می توان به وبلاگ ارزیپتو مراجعه کرده و بخش آموزش ساخت کیف پول های ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

چطور متوجه شویم که کیف پول ما از چه ارزهایی پشتیبانی می کند؟

برای اینکه بدانیم کیف پول ما از چه ارزهایی پشتیبانی می کند می توانیم به پشتیبانی کیف پول خود مراجعه کنیم یا از طریق جستجو در اینترنت اطلاعات لازم را بدست آوریم.

 

آدرس کیف پول مان را از کجا پیدا کنیم؟

برای پیداکردن آدرس کیف پول باید ابتدا وارد پنل کیف پول خود شوید ، ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس روی دکمه ی receive کلیک کنید. آدرس کیف پول که کدی متشکل از ارقام و حروف است نمایش داده می شود .

شناسه ی تراکنش چیست و آن را از کجا وارد کنیم؟

Transaction Hash که به نام‌های دیگری مانند شناسه تراکنش، هش معامله یا Transaction ID نیز شناخته می‌شود در واقع یک کد است که حاوی اطلاعات خاصی از معامله می‌باشد که تمام معاملاتی که در بلاکچین انجام می‌شوند، در دسترس عموم هستن

هنگامی که پرداخت یا انتقالی در این شبکه رخ می‌دهد، تراکنش حاوی این فعالیت در کل بلاکچین پخش شده و در راستای آن یک TX Hash یا TX ID تولید می‌شود. شما با استفاده از این شناسه تراکنش می‌توانید به راحتی وضعیت تراکنش را پیگیری کنید.

پس از ثبت سفارش فروش و کپی کردن آدرس ما در کیف پول ارزی خود و انتقال موفقیت آمیز ارز خود ، کدی برای شما نمایش داده می شود که باید آن را در قسمت شناسه تراکنش وارد کنید.

تگ یا ممو چیست؟ آن را از کجا باید بیاوریم؟

تعدادی از ارزهای دیجیتال دارای یک ویژگی در تراکنش های خود به نام تگ هستند. این تگ ها در ارزهای دیجیتال مختلف، نام متفاوتی دارند که معمولا با تگ تراکنش نمایش داده می شوند. در صرافی های ارز دیجیتال از این تگ، برای شناسایی تراکنش های دریافتی استفاده می شود.

صرافی هایی که یک حساب مشترک برای واریز دارند، از تگ ها برای شناسایی کاربران و شارژ حساب آن ها استفاده می کنند. به این ترتیب، در صرافی هایی که دارای ولت ارز دیجیتال هستند برای هر حساب کاربری یک تگ ایجاد می شود که در هنگام واریز ارز دیجیتال به صرافی، به همراه آدرس مربوط به کاربر داده می شود. همه ی ارزها این ویژگی را ندارند اگر ارز موردنظر شما دارای تگ باشد به همراه آدرس در کیف پول شما نمایش داده می شود.

آیا خرید و فروش ارزهای دیجیتال قانونی است؟ چگونه به ارزیپتو اعتماد کنیم؟

با توجه به اینکه هیچ قانون مصوب شده ای در این حوزه ، چه در ایران و حتی بین الملل وجود ندارد لذا ما و تمامی همکاران ما در حال حاضر مجوزی در این زمینه نداریم اما ابلاغیه ای درخصوص غیر قانونی بودن این معاملات نیز به صرافی ها داده نشده است.

برای اعتماد به ما می توانید تعداد کاربران و تراکنش هایی که در یک صرافی در حال کار هستند و همچنین تعداد سالهای کاری یک صرافی را مورد توجه قرار دهید و در گوگل نام صرافی را سرچ کنید و نظرات کاربران صرافی را رصد بفرمایید .

چگونه می توان در ارزیپتو خرید با مبالغ زیاد را انجام داد؟

شما پس از ثبت سه تراکنش موفق زیر ده میلیون تومان ،امکان انجام خرید با مقادیر بالا را درصرافی ارزیپتو خواهید داشت.

حداقل میزان خرید چقدر است؟

حداقل میزان خرید باید ۱۰ دلار باشد تا شبکه بایننس تراکنش را انجام دهد .

آیا امکان تبدیل یک ارز به ارز دیگر در ارزیپتو وجود دارد؟

خیر، در حال حاضر این امکان در ارزیپتو وجود ندارد. در آینده ای نزدیک این امکان را در ارزیپتو خواهیم داشت.

زمان واریز تسویه ی ریالی سفارش فروش چقدر است؟

چنانچه هنگام ثبت فروش، گزینه” انتقال به کیف پول “در ثبت سفارش ارزیپتو انتخاب شود مبلغ پس از چند دقیقه به کیف پول واریز می شود . ولی برای انتقال به حساب بانکی طبق قوانین جدید بانک مرکزی بصورت ذیل انجام خواهد شد:

اگر سفارش های فروش تا قبل از ساعت 21 با موفقیت انجام شوند، مبلغ سفارش در ساعت 14 الی 15 ، روز کاری بعد به حساب بانکی واریز خواهد شد. چنانچه سفارش های فروش بعد از ساعت 21 انجام شوند، مبلغ آن در ساعت 14 الی 15 ، دو روز بعد کاری به حساب بانکی واریز خواهد شد. در نظر داشته باشید تسویه حساب های پایا طبق قوانین بانک مرکزی فقط در روزهای کاری انجام می شوند. تسویه حساب ها در روزهای تعطیل انجام نمی شود و مبلغ سفارش در اولین روز کاری به حساب بانکی واریز خواهد شد.

محدودیت خرید و فروش در ارزیپتو چقدر است؟

در سطح ۱ ، یک مرتبه خرید تا ۴۰۰ هزار تومان و فروش تا ۵۰ میلیون تومان می توانید انجام دهید.

در سطح ۲ ، می توانید به طور نامحدود خرید و فروش انجام دهید اما برای مبالغ بالای 10 میلیون تومان ابتدا باید سه تراکنش زیر ۱۰ میلیون تومان داشته باشید و برای مبالغ بالا نیاز به تایید دارید.

در سطح 3 ، بدون محدودیت قادر به خرید و فروش می باشید .

انجام سفارشات خرید و فروش در چه ساعاتی امکان پذیر است؟

شما می توانید سفارشات خود را در ۲۴ ساعت شبانه روز در سامانه ارزیپتو ثبت کنید.

  •  
چه زمانی طول می کشد تا ارز به کیف پولم وارد شود؟

انتقال به کیف پول ارزی بین 5 الی 15 دقیقه به طول می انجامد و در برخی از شبکه ها و ارزها به علت پر کردن تعداد کانفرم لازم احتمالِ بیشتر شدن این زمان نیز می باشد.

 

اگر آدرس کیف پول را اشتباه وارد کنم چه اتفاقی رخ می دهد آیا ارز قابل برگشت هست؟

عواقب اشتباه وارد کردن کیف پول به عهده ی کاربر می باشد.

 

اگر شناسه تراکنش را اشتباه وارد کنم می توان آن را اصلاح کرد؟

بله ،باید سفارش فروش جدید ایجاد نموده و از کیف پول ارزی خود، در قسمت جزییات تراکنش ها، شناسه تراکنش یا همان transaction id مربوط به همان انتقال را دریافت نموده و در سفارش فروش جدید ، وارد نمایید

اگر هنگام تراکنش تگ را وارد نکنیم یا به اشتباه وارد کنیم چه اتفاقی رخ می دهد؟

باید تگ درست را توسط تیکت برای ما ارسال کنید تا پیگیری های لازم از صرافی مورد ترید انجام شود،زمان لازم برای این پیگیری ها از یک هفته ای یک ماه متغیر می باشد . و همانطور که گفته شد عواقب اشتباه وارد کردن تگ به عهده ی کاربر می باشد.

اگر کیف پول خود را شارژ کنیم اما با آن تراکنشی انجام ندهیم آیا می توانیم پول را به حساب خود برگردانیم؟

سایت ارزیپتو مکانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد و استفاده از کیف پول آن مختص کاربرانی ست که تراکنش خرید یا فروش دارند . چنانچه کاربری هیچ تراکنش خرید و فروشی نداشته باشد و تنها از کیف پول ارزیپتو استفاده نموده باشد، برای جلوگیری از تخلفات مالی ، بعد از گذشت 7 الی 10 روز و مطمئن شدن از قانونی بودن پول ،‌ مبلغ به حساب کاربر واریز می گردد.

آیا امکان اضافه کردن ارزهای جدید در ارزیپتو وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد . شما می توانید از طریق ارسال تیکت ، ارز مورد نظر خود را از ما بخواهید .

توجه داشته باشید تنها ارزهایی را می توان به لیست خرید و فروش اضافه کرد که توسط صرافی های معتبر خارجی از قبیل بایننس وکوینکس پشتیبانی می شوند. اگر ارز مورد نظر شما دارای این ویژگی ها باشد پس از بررسی های لازم امکان اضافه کردن آنها وجود دارد.

چطور می توانم به صرافی های ارز دیجیتال اعتماد کنم؟

برای اعتماد می توانید تعداد کاربران و تراکنش هایی که در یک صرافی در حال کار هستند و همچنین تعداد سالهای کاری یک صرافی را مورد توجه قرار دهید و در گوگل نام صرافی را سرچ کنید و نظرات کاربران صرافی را رصد بفرمایید .

صرافی ارزیپتو از سال ۱۳۹۴ کار خود را در این زمینه شروع کرده و افتخار خدمات دهی به بیش از ۱۵ هزار کاربر را دارد. ضمن اینکه عضو رسمی انجمن بلاکچین ایران و همچنین انجمن نوآوری فین تک ایران نیز می باشد .

چرا ارز دریافتی روی کیف پولم نمایش داده نمی شود؟

لطفاً wallet خود را به آخرین ورژن ارتقا دهید. اشتباه در نشان دادن بالانس حساب ممکن است در بعضی موارد با به روزرسانی اپلیکیشن حل شود. اگر تاییدیه تراکنش برایتان آمده، نگران نباشید؛ جای ارز شما در بلاکچین امن است. فقط ولت نمی تواند آن را نشان دهد. برای به روزرسانی حساب ولت می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید: (حتما قبل از استفاده از این روش‌ها از حساب خود پشتیبان تهیه کنید و کلمات بازیابی را در جای امن یادداشت کنید)

۱. با وی‌پی‌ان وارد اپلیکیشن شوید. گاهی استفاده از فیلتر شکن برای اتصال ولت به اینترنت و به روزرسانی حساب شما مفید است. 2. بررسی کنید که حتما آخرین نسخه اپلیکیشن روی تلفن همراه شما نصب شده باشد. ۳. جدیدترین نسخه اندروید یا آی‌اواس را نصب کنید. برای بهترین عملکرد ولت لازم است حداقل نسخه سیستم عامل آی‌اواس شما ۱۳و اندروید ۶ داشته باشید.

۴. ولت را روی یک موبایل دیگر نصب کنید و با حساب کاربری خود لاگین کنید (تلفنی که استفاده می‌کنید، حتما مال خودتان یا کسی باشد که به او اعتماد کامل دارید) ۵. یک تیکت برای پشتیبانی ولت بفرستید و از آن‌ها بخواهید مشکل شما را بررسی کنند.