سوالات متداول

اگر در قسمت های مختلف ارزیپتو سوالی دارید لطفاً قبل از تماس با پشتیبانی، ابتدا پرسش های متداول را بخوانید.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال (Cryptocurrency) شکل خاصی از پول دیجیتال است که بر پایه علم رمزنگاری ایجاد شده است. بیشتر ارزهای دیجیتال برای بهره مند شدن از ویژگی های اساسی مانند غیرمتمرکز بودن، شفافیت و تغییرناپذیر بودن از بلاک چین استفاده می کنند.

ماهیت غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال به این معنی است که هیچ نهاد، گروه یا سازمانی آن‌ها را کنترل نمی‌کند.

کریپتو کارنسی ها را می‌توان به صورت مستقیم و بدون دخالت هرگونه واسطه‌ای در اینترنت به شخص دیگری ارسال کرد. یعنی برای ارسال ارزهای دیجیتال به یکدیگر نیازی به افتتاح حساب بانکی، استفاده از خدمات بانک‌ها یا هر سازمان واسطه‌ دیگری نخواهید داشت.

کیف پول ارز دیجیتال چیست؟

به زبان ساده و به دور از مبانی فنی کیف پول ارز دیجیتال نرم‌افزاری است که روی گوشی تلفن همراه یا کامپیوتر شخصی نصب می‌شود و با آن می‌توان ارز دیجیتال ارسال، دریافت یا ذخیره کرد.

کیف پول‌های ارز دیجیتال انواع مختلفی دارند که در پلتفرم‌های مختلف می‌توان از آنها استفاده کرد.

بهترین کیف پول دیجیتال کدام است؟

انواع مختلفی از کیف پول های بیت‌کوین و همچنین کیف پول برای سایر ارزهای دیجیتال وجود دارد و هر کدام مزایا و معایب خاص خودشان را دارند . کاربرها باید براساس نیاز خود و با توجه به ارز مورد نظر بهترین کیف پول را انتخاب کنید و برای یافتن مناسب ترین کیف پول می توان به وبلاگ ارزیپتو مراجعه کرده و بخش آموزش ساخت کیف پول های ارز دیجیتال را مطالعه کنید.

چطور متوجه شویم که کیف پول ما از چه ارزهایی پشتیبانی می کند؟

برای اینکه بدانیم کیف پول ما از چه ارزهایی پشتیبانی می کند می توانیم از طریق دکمه افزودن ارز در کیف پول ، ارز مورد نظر را جستجو کنیم.

آدرس کیف پول مان را از کجا پیدا کنیم؟

برای پیداکردن آدرس کیف پول باید ابتدا وارد پنل کیف پول خود شوید ، ارز مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس روی دکمه ی receive کلیک کنید. آدرس کیف پول که کدی متشکل از ارقام و حروف است نمایش داده می شود .

شناسه ی تراکنش چیست و آن را از کجا وارد کنیم؟

Transaction Hash که به نام‌های دیگری مانند شناسه تراکنش، هش معامله یا Transaction ID نیز شناخته می‌شود در واقع یک کد است که حاوی اطلاعات خاصی از معامله می‌باشد که تمام معاملاتی که در بلاکچین انجام می‌شوند، در دسترس عموم هستن

هنگامی که پرداخت یا انتقالی در این شبکه رخ می‌دهد، تراکنش حاوی این فعالیت در کل بلاکچین پخش شده و در راستای آن یک TX Hash یا TX ID تولید می‌شود. شما با استفاده از این شناسه تراکنش می‌توانید به راحتی وضعیت تراکنش را پیگیری کنید.

پس از ثبت درخواست واریز و کپی کردن آدرس ما در کیف پول ارزی خود و انتقال موفقیت آمیز ارز خود ، کدی برای شما نمایش داده می شود که باید آن را در قسمت شناسه تراکنش وارد کنید.

تگ یا ممو چیست؟ آن را از کجا باید بیاوریم؟

تعدادی از ارزهای دیجیتال دارای یک ویژگی در تراکنش های خود به نام تگ هستند. این تگ ها در ارزهای دیجیتال مختلف، نام متفاوتی دارند که معمولا با تگ تراکنش نمایش داده می شوند. در صرافی های ارز دیجیتال از این تگ، برای شناسایی تراکنش های دریافتی استفاده می شود.

صرافی هایی که یک حساب مشترک برای واریز دارند، از تگ ها برای شناسایی کاربران و شارژ حساب آن ها استفاده می کنند. به این ترتیب، در صرافی هایی که دارای ولت ارز دیجیتال هستند برای هر حساب کاربری یک تگ ایجاد می شود که در هنگام واریز ارز دیجیتال به صرافی، به همراه آدرس مربوط به کاربر داده می شود. همه ی ارزها این ویژگی را ندارند اگر ارز موردنظر شما دارای تگ باشد به همراه آدرس در کیف پول شما نمایش داده می شود.

آیا خرید و فروش ارزهای دیجیتال قانونی است؟ چگونه به ارزیپتو اعتماد کنیم؟

با توجه به اینکه هیچ قانون مصوب شده ای در این حوزه ، چه در ایران و حتی بین الملل وجود ندارد لذا ما و تمامی همکاران ما در حال حاضر مجوزی در این زمینه نداریم اما ابلاغیه ای درخصوص غیر قانونی بودن این معاملات نیز به صرافی ها داده نشده است.

برای اعتماد به ما می توانید تعداد کاربران و تراکنش هایی که در یک صرافی در حال کار هستند و همچنین تعداد سالهای کاری یک صرافی را مورد توجه قرار دهید و در گوگل نام صرافی را سرچ کنید و نظرات کاربران صرافی را رصد بفرمایید .

چگونه می توان در ارزیپتو خرید با مبالغ زیاد را انجام داد؟

برای خرید با مبالغ بالا می بایست سطح کاربری خود را به سطح ۲ ارتقا دهید.

حداقل میزان خرید چقدر است؟

حداقل میزان خرید باید ۱۰ دلار باشد تا شبکه ارز تراکنش را انجام دهد . اما با استفاده از کیف پول های داخلی ارزیپتو می توانید برخی ارزها را با مقدار کمتر نیز خریداری نمایید.

آیا امکان تبدیل یک ارز به ارز دیگر در ارزیپتو وجود دارد؟

درحال حاضر فقط امکان تبدیل تمامی ارزها به تتر و بالعکس وجود دارد.

زمان واریز تسویه ی ریالی چقدر است؟

 برداشت تومانی به حساب بانکی طبق قوانین جدید بانک مرکزی بصورت ذیل انجام خواهد شد:

در صورت ثبت تسویه حساب تا قبل از ساعت ۲۴، مبلغ تسویه در سیکل دوم و سوم روز بعد به حساب شما واریز خواهد شد.
سیکل های پایا طبق قوانین بانک مرکزی ۳ بار در روز می باشد:
سیکل اول: ۱۰:۴۵ صبح
سیکل دوم : ۱۳:۴۵ قبل از ظهر
سیکل سوم: ۱۸:۴۵ بعد از ظهر
در نظر داشته باشید تسویه های پایا طبق قوانین بانک مرکزی در روزهای تعطیل انجام نمی شود.

انجام سفارشات خرید و فروش در چه ساعاتی امکان پذیر است؟

شما می توانید سفارشات خود را در ۲۴ ساعت شبانه روز در سامانه ارزیپتو ثبت کنید.

  •  
چه زمانی طول می کشد تا ارز به کیف پولم وارد شود؟

انتقال به کیف پول ارزی بین 5 الی 15 دقیقه به طول می انجامد و در برخی از شبکه ها و ارزها به علت پر کردن تعداد کانفرم لازم احتمالِ بیشتر شدن این زمان نیز می باشد.

 

اگر آدرس کیف پول را اشتباه وارد کنم چه اتفاقی رخ می دهد آیا ارز قابل برگشت هست؟

امکان از بین رفتن ارز وجود دارد بنابراین همیشه هنگام وارد کردن آدرس به شدت دقت نمایید. عواقب اشتباه وارد کردن آدرس کیف پول به عهده ی کاربر می باشد.

اگر شناسه تراکنش را اشتباه وارد کنم می توان آن را اصلاح کرد؟

بله ،باید یک درخواست واریز جدید در ارزیپتو ایجاد نموده و از کیف پول ارزی خود، در قسمت جزییات تراکنش ها، شناسه تراکنش یا همان transaction id مربوط به همان انتقال را دریافت نموده و در کادر شناسه تراکنش ، وارد نمایید.

اگر هنگام تراکنش تگ را وارد نکنیم یا به اشتباه وارد کنیم چه اتفاقی رخ می دهد؟

هنگام انتقال ارز باید دقت داشته باشید که حتما تگ را نیز باید وارد کرد. زیرا امکان از دست رفتن دارایی شما وجود دارد اما در برخی موارد امکان بازیابی ارز وجود دارد. شما باید آدرس مبدا را توسط تیکت برای ما ارسال کنید تا پیگیری های لازم انجام شود،زمان لازم برای این پیگیری ها از یک هفته تا یک ماه متغیر می باشد . و همانطور که گفته شد عواقب اشتباه وارد کردن تگ به عهده ی کاربر می باشد.

اگر کیف پول خود را شارژ کنیم اما با آن تراکنشی انجام ندهیم آیا می توانیم پول را به حساب خود برگردانیم؟

سایت ارزیپتو مکانی برای خرید و فروش ارز دیجیتال می باشد و استفاده از کیف پول آن مختص کاربرانی ست که تراکنش خرید یا فروش دارند . چنانچه کاربری هیچ تراکنش خرید و فروشی نداشته باشد و تنها از کیف پول ارزیپتو استفاده نموده باشد، برای جلوگیری از تخلفات مالی ، بعد از گذشت ۳ روز و مطمئن شدن از قانونی بودن پول ،‌ مبلغ به حساب کاربر واریز می گردد.

آیا امکان اضافه کردن ارزهای جدید در ارزیپتو وجود دارد؟

بله این امکان وجود دارد . شما می توانید از طریق ارسال تیکت ، ارز مورد نظر خود را از ما بخواهید .

توجه داشته باشید تنها ارزهایی را می توان به لیست خرید و فروش اضافه کرد که توسط صرافی های معتبر خارجی از قبیل بایننس وکوینکس پشتیبانی می شوند. اگر ارز مورد نظر شما دارای این ویژگی ها باشد پس از بررسی های لازم امکان اضافه کردن آنها وجود دارد.

چطور می توانم به صرافی های ارز دیجیتال اعتماد کنم؟

برای اعتماد می توانید تعداد کاربران و تراکنش هایی که در یک صرافی در حال کار هستند و همچنین تعداد سالهای کاری یک صرافی را مورد توجه قرار دهید و در گوگل نام صرافی را سرچ کنید و نظرات کاربران صرافی را رصد بفرمایید .

صرافی ارزیپتو از سال ۱۳۹۴ کار خود را در این زمینه شروع کرده و افتخار خدمات دهی به بیش از ۱۵ هزار کاربر را دارد. ضمن اینکه عضو رسمی انجمن بلاکچین ایران و همچنین انجمن نوآوری فین تک ایران نیز می باشد .

چرا ارز دریافتی روی کیف پولم نمایش داده نمی شود؟

لطفاً wallet خود را به آخرین ورژن ارتقا دهید. اشتباه در نشان دادن بالانس حساب ممکن است در بعضی موارد با به روزرسانی اپلیکیشن حل شود. اگر تاییدیه تراکنش برایتان آمده، نگران نباشید؛ جای ارز شما در بلاکچین امن است. فقط ولت نمی تواند آن را نشان دهد. برای به روزرسانی حساب ولت می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید: (حتما قبل از استفاده از این روش‌ها از حساب خود پشتیبان تهیه کنید و کلمات بازیابی را در جای امن یادداشت کنید)

۱. با وی‌پی‌ان وارد اپلیکیشن شوید. گاهی استفاده از فیلتر شکن برای اتصال ولت به اینترنت و به روزرسانی حساب شما مفید است. 2. بررسی کنید که حتما آخرین نسخه اپلیکیشن روی تلفن همراه شما نصب شده باشد. ۳. جدیدترین نسخه اندروید یا آی‌اواس را نصب کنید. برای بهترین عملکرد ولت لازم است حداقل نسخه سیستم عامل آی‌اواس شما ۱۳و اندروید ۶ داشته باشید.

۴. ولت را روی یک موبایل دیگر نصب کنید و با حساب کاربری خود لاگین کنید (تلفنی که استفاده می‌کنید، حتما مال خودتان یا کسی باشد که به او اعتماد کامل دارید) ۵. یک تیکت برای پشتیبانی ولت بفرستید و از آن‌ها بخواهید مشکل شما را بررسی کنند.

علت رد شدن درخواست واریز چیست؟

علت رد شدن درخواست واریز ، اشتباه وارد کردن شناسه تراکنش بوده است . در صورتی که ارز مورد نظر از کیف پول شما کسر شده است: 1- لطفا یک درخواست جدید ایجاد نمائید 2- وارد کیف پول ارزی خود شوید، ارز مورد نظر را انتخاب کنید 3- وارد تراکنش مربوط به انتقالِ انجام شده شوید 4- روی جزئیات تراکنش یا More details کلیک کنید 5- شناسه تراکنش یا همان transaction id ( hash) مربوط به انتقالِ انجام شده را دریافت نموده و در کادر شناسه تراکنش در قسمت واریز کیف پول ، وارد نمایید.

درخواست واریز در چه صورتی تایید می گردد؟

تمامی درخواست های واریز به صورت سیستمی انجام می شود و به صورت دستی تایید نمی گردد و پس از کانفرم شدن توسط شبکه ی ارز و انتقال ارز مورد نظر به کیف پول ارزیپتو انجام می شود و مدت زمان آن به ترافیک شبکه بستگی دارد توجه داشته باشید تمامی این موارد در صورت ثبت شناسه تراکنش صحیح توسط شما انجام پذیر می باشد

محدودیت های سطوح کاربری به چه صورت می باشد؟

لطفا جهت اطلاع از محدودیت های سطوح کاربری از لینک زیر وارد شوید:
https://www.arzypto.com/help/limits

درصورتی که پس از تسویه حساب مبلغ به حساب بانکی واریز نگردید چه اقدامی باید انجام داد؟

شما ابتدا می بایست از زمان توسه حساب های ارزیپتو  که در هنگام تسویه حساب به شما نمایش داده می شود اطلاع حاصل فرمایید

درصورتی که وضعیت تسویه حساب شما انجام شده باشد و به حساب شما واریز نگردیده باشد
لطفا موجودی حساب بانکی خود را از طریق همراه بانک یا اینترنت بانک بررسی نمایید، در صورت عدم واریز مبلغ داخل تیکت گردش حساب آخر خود را از تاریخ انتقال وجه برای ما ارسال کنید تا پیگیری های لازم انجام شود

مشکل ثبت کارت های بانک انصار و قوامین چیست؟

به اطلاع می رسانیم که بانک های قوامین و انصار با بانک سپه ادغام شده اند، به همین علت شماره شبای مربوط به این بانک ها معتبر نمی باشد و نمی توان تسویه حسابی توسط این بانک ها ثبت کرد. حساب های بانکی مربوطه در ارزیپتو غیرفعال گردیده است . خواهشمند است، برای انجام تراکنش های خود از حساب بانکی دیگری استفاده نمایید

چگونه ارزیپتو را به دیگران معرفی کنیم و پاداش معرفی به چه صورت می باشد؟

برای دریافت پاداش معرفی به دوستان ،‌بایستی در «حساب کاربری» خود و در قسمت «کاربران معرفی شده» ، «کد معرف» یا «لینک معرفی» خود را به دوستان خود ارائه دهید . برای معرفی کاربران به ارزیپتو، کاربر جدید باید در هنگام ثبت نام،کد معرف را وارد نماید، و یا از طریق لینک معرفی شما اقدام به ثبت نام کند

با هر تراکنشی که از سمت کاربران معرفی شده شما انجام می پذیرد،‌ مبلغی به کیف پول داخلی ارزیپتو برای شما واریز می گردد . برای اطلاع از جزئیات تراکنش ها و پاداش متعلق به کاربران معرفی شده ی خود می توانید در قسمت «حساب کاربری» و «کاربران معرفی شده» وارد شوید و در پایین ترین قسمت صفحه خود پاداش های مربوط به هر تراکنش ایجاد شده را مشاهده فرمایید

علت تفاوت قیمت تتر و ارزها چیست؟

قیمت ارزهای دیجیتال در بازار ایران بر اساس قیمت جهانی ارزهای دیجیتال است، اما از آنجایی که معاملات ارزدیجیتال در دنیا با تتر انجام می شود، بنابراین قیمت ارزدیجیتال بر حسب قیمت تتر محاسبه می گردد . بر خلاف تصور ، قیمت تتر معادل قیمت دلار بانک مرکزی یا حتی در بازار آزاد ایران نیست. بلکه بر اساس عرضه و تقاضا در بازارهای ایرانی به دست می آید. و به همین نسبت ارزها دچار نوسان می گردد

اگر کارت ملی نداشته باشیم یا کارت ملی قدیمی باشد چه کاری باید انجام دهیم؟

چنانچه کارت ملی خود را دریافت نکرده‌اید می‌بایست دو مدرک معتبر دیگر علاوه بر کارت بانکی را در تصاویر ارسال فرمایید. (مدارکی مانند کارت گواهینامه – کارت پایان خدمت – شناسنامه یا پاسپورت)

اگرکارت ملی شما قدیمی باشد می‌بایست یک مدرک معتبر دیگر علاوه بر کارت ملی و کارت بانکی را در تصاویر ارسال فرمایید. (مدارکی مانند کارت گواهینامه – کارت پایان خدمت – شناسنامه یا پاسپورت)

محدودیت های سطوح کاربری به چه صورت می باشد؟

برای اطلاع از محدودیت سطوح کاربری می توانید از قسمت راهنمای سایت جزئیات را مشاهده نمایید یا از طریق لینک زیر وارد شوید لینک :

محدودیت سطوح کاربری

علت اینکه پس از اولین خرید ریپل ۱۰ واحد کمتر در کیف پول نمایش داده می شود چیست؟

یکی از تفاوت‌های ریپل با اکثر ارزهای دیجیتال این است که برای استفاده از ولت های ریپل نیاز به پرداخت 10 واحد از این ارز برای فعال سازی ولت دارید همانند حداقل موجودی لازمی که برای بازکردن حساب بانکی نیاز است. با این تفاوت که این مقدار ریپل قابل برداشت نمی باشد و به شبکه ریپل پرداخت می شود

کارمزد سفارشات در ارزیپتو چگونه محاسبه می شود؟

هنگام انتقال ارز  یک کامزد شبکه وجود دارد که هنگام انتقال به آدرس مقصد از شما دریافت می شود و مربوط به ارزیپتو نمی باشد . کامزدی که توسط ارزپتو دریافت می گردد نیز در بخش خرید و فروش به شما نمایش داده شده است.
مبلغ کارمزد با توجه به مقدار خرید یا فروش تغییر میکند که می توانید در قسمت خرید و فروش ارز مشاهده نمایید و از ۵۰۰۰ تومان آغاز می گردد.

چگونه می توانم گوگل آت خود را تغییر دهم؟

لطفا روی یک برگه بنویسید: اینجانب ….. با کد ملی ….. درخواست حذف گوگل آت خود را دارم . سپس کارت ملی خود را زیر آن بچسبانید و یک عکس سلفی گرفته و داخل تیکت ارسال نمایید

آیا برای انجام اولین سفارش خرید یا برداشت محدودیتی وجود دارد؟

به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی مانند : کلاهبرداری، پولشویی، شرط بندی، بازی های اینترنتی ممنوعه، قاچاق ارز و کالا، ارائه خدمات ممنوعه، نتورکینگ و شرکت های هرمی و… جهت افزایش امنیت معاملات و دارایی کاربران ، اولین سفارش خرید هر کاربر پس از گذشت 72 ساعت ارسال می گردد. توجه داشته باشید سفارش خرید دوم پس از تایید سفارش خرید اول انجام خواهد شد.

درصورت نداشتن کارت ملی هوشمند چگونه احراز هویت انجام دهم ؟

چنانچه کارت ملی خود را دریافت نکرده‌اید می‌بایست دو مدرک معتبر در تصویر ارسال فرمایید. (مدارکی مانند کارت گواهینامه – کارت پایان خدمت – شناسنامه یا پاسپورت) همچنین برگه های دفاتر پیشخوان نیز پذیرفته می شود.