اتریوم می‌تواند به 35,000 دلار برسد !

 طبق تحلیل جامعه کریپتوکارنسی و انتظارات تریدرها در این حوزه نشان می دهد ، اتریوم می‌تواند به 35,000 دلار برسد.

یکی از بزرگ‌ترین بانک‌ها و مؤسسات مالی جهان گفته است اگر بیت کوین به ۱۷۵,۰۰۰ دلار برسد، اتریوم قیمت ۳۵,۰۰۰ دلار را تجربه خواهد کرد.

به گزارش کریپتو بریفینگ، تحلیل‌گران استاندارد چارترد (Standard Chartered)، یکی از غول‌های صنعت خدمات مالی جهان، معتقدند که اتریوم جای بیشتری برای رشد دارد و حتی می‌تواند از بیت کوین به‌عنوان ارز دیجیتال شماره یک بازار سبقت بگیرد. شاخص‌های تکنیکال هم نشان می‌دهد که بازار اتریوم آماده شده است تا پیش از ادامه روند صعودی خود، یک اصلاح قیمتی را تجربه کند.

استاندارد چارترد یک بازار صعودی را برای اتریوم پیش‌بینی کرده است. هارد فورک لندن در بلاک چین اتریوم، توجه بسیاری را به سمت این ارز دیجیتال کرده است. با ۲۲۴,۷۰۰ اتریومی که تا امروز سوزانده شده و ۷.۵ میلیون توکن دیگری که در قراردادهای سپرده‌گذاری اتریوم قفل‌شده است، بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند که یک «شوک عرضه» بزرگ برای این ارز دیجیتال در راه است. شوک عرضه به وضعیتی اشاره دارد که با افزایش سریع تقاضا موجودی صرافی‌ها رو به اتمام می‌رود.

استاندارد چارترد یکی از آخرین مؤسسات مالی است که به مسئله روند صعودی اتریوم اشاره است. در گزارش اخیر این غول بانکداری بریتانیایی آمده است که می‌توان اتریوم را به‌عنوان یک بازار مالی در نظر گرفت، چراکه کاربران را قادر می‌سازد در کنار بسیاری از خدمات دیگر، وام دهند و از سرمایه‌گذاری‌های خود کسب سود کنند. استاندارد چارترد گفته است چنین کارایی گسترده‌ای می‌تواند به اتریوم اجازه دهد تا ارزش بازار خود را به بیت کوین برساند.

این شرکت چندملیتی فعال در حوزه بانکداری و ارائه خدمات مالی، قیمت اتریوم را در صورت عبور بیت کوین از ۱۷۵,۰۰۰ دلار، ۲۶,۰۰۰ تا ۳۵٬۰۰۰ دلار برآورد کرده است که نشان‌دهنده یک افزایش ۱,۰۰۰ درصدی نسبت به قیمت فعلی است. ۳۵,۰۰۰ دلاری‌شدن اتریوم ارزش بازار این ارز دیجیتال را بسته به میزان تأثیر ساختار ضدتورمی طرح بهبود اتریوم «EIP-۱۵۵۹»، تقریباً به ۴ تریلیون دلار می‌رساند.

باوجود این چشم‌انداز خوش‌بینانه، روند بازار اتریوم در کوتاه‌مدت صعودی به‌ نظر نمی‌رسد. شاخص تام دیمارک (Tom DeMark) یا همان «TD» به‌تازگی یک سیگنال فروش را در نمای روزانه بازار اتریوم ارائه کرده است. در شاخص تام دی‌مارک یک روند نزولی با سبزشدن ۹ کندل متوالی شکل‌ گرفته است که نشان می‌دهد احتمالاً بازار در ادامه پیش از بازگشت به روند صعودی با ۱ تا ۴ کندل اصلاحی متوالی مواجه خواهد شد. گفتنی است که تام دی‌مارک مانند شاخص قدرت نسبی (RSI)، اشباع خرید یا اشباع فروش را روی نمودار به نمایش می‌گذارد.

در صورت بسته‌شدن کندل روزانه زیر سطح حمایت ۳,۸۰۰ دلاری، احتمالاً قیمت به سطح ۶۱.۸ درصد یا ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی (Fibonacci) سقوط خواهد کرد. این سطوح حمایتی کلیدی به ترتیب در ۳,۳۵۰ دلار و ۳,۰۵۰ دلار قرار می‌گیرند.

قیمت اتریوم روز سه‌شنبه و به‌دنبال نوسانی که بازار را تکان داد ۱۵ درصد سقوط کرد و در مقطعی به ۳,۳۵۰ دلار رسید. قیمت بیت کوین هم بیش از ۱۰ درصد کاهش یافت و این در حالیست که قیمت توکن‌های با ارزش بازار کمتر، ۲۰ درصد یا حتی بیشتر کاهش پیدا کرده است.

تنها بسته‌شدن کندل روزانه بالای سطح ۴,۰۳۰ دلار می‌تواند فرضیه بازار نزولی را باطل کند. در چنین شرایط منحصربه‌فردی، اتریوم نشانه‌هایی از شروع روند صعودی و حرکت به سطح فیبوناچی اصلاحی ۱۲۷.۲ درصد در ۵,۱۱۵ دلار را نشان می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید