وضعیت مصرف برق ماینرها پس از قانونگذاری چگونه است؟

برق

طبق گزارش مصطفی رجبی خبرنگار اقتصادی ایلنا که گفته است: ماینرها در کل جهان ۷ تا ۸ هزار مگاوات مصرف برق دارند که برآورد ما این است که ۱۰ درصد این رقم در ایران مصرف شود.

تعرفه برق استخراج کنندگان رمزارز متوسط نرخ برق صادراتی ایران است که ۹۶۵ تومان برای هر مگاوات در ماه‌های گرم سال (خرداد تا شهریور) و در ۸ ماه غیر گرم سال این مبلغ نصف و ۴۸۰ تومان به ازای هر مگاوات تعیین شده است.

توانیر نوشت: در صورتی که این متقاضیان از شبکه انتقال تامین شوند تا ۲۰ درصد تخفیف داده می‌شود و در صورتی که از استخر‌های داخلی به منظور پردازش استفاده کنند ۱۵ درصد دیگر هم کاهش داریم که سرجمع ۳۵ درصد تخفیف در نظر گرفته می‌شود.پیش بینی شده در صورتی که گزارشی مبنی بر استفاده غیرمجاز و بدون داشتن مجوز وزارت صمت دریافت کنیم، مطابق قانون برخورد شده و خسارت وارده به شبکه برق اخذ و برق مصرفی متناسب با تعرفه جدید محاسبه خواهد شد و برای کسانی هم که این افراد را شناسایی و اعلام می‌کنند، پاداش در نظر گرفته شده است.

معاون اول رئیس‌جمهوری در ۱۳ مردادماه، آیین‌نامه اجرایی استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری‌شده در کشور را ابلاغ کرد. در این آیین‌نامه فعالیت ماینر‌ها در ایران قانونی اعلام و تعرفه برق متقاضیان استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری شده رمزارز‌ها (ماینینگ) نیز با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما که توسط وزارت نیرو تعیین و اعلام می‌شود، محاسبه و اعمال خواهد شد.

منبع : ایلنا

2 نظر

دیدگاهتان را بنویسید