قیمت بیت کوین سطح 10 هزار دلار را لمس کرد

قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در هفته های اخیر تا 8000 دلار نیز کاهش یافته بود اما در معاملات اخیر با 6.29% افزایش به 10,491.77 دلار رسید تا در یکی از بالاترین سطوح سه ماه اخیر قرار گیرد.

به گزارش تجارت نیوز، به نقل از سی ان ان، پس از آنکه رئیس بانک مرکزی آمریکا از سرمایه گذاری این بانک بر روی توسعه ارزهای دیجیتالی سخن گفت، ارزش بیت کوین جهش محسوسی را تجربه کرد. با این حال جروم پاول گفته است که ارزهای دیجیتالی در حال تبدیل شدن به یک ریسک سیستماتیک برای نظام دلاری هستند.

آرتور هایز، مدیرعامل موسسه «بیت مکس» گفت:

شیوع گسترده کرونا در سطح جهان باعث شده است که تقاضا برای ارزهای دیجیتالی به سطح بسیار بالایی برسد. اکنون زمان جشن گرفتن بیت کوین است و معامله گران می توانند انتظار سود خوبی از نوسانات بازار داشته باشند.
از سوی دیگر شماری از قانون گذاران آمریکایی در کنگره این کشور با اشاره به پیشرفت سریع چین در حوزه ارزهای دیجیتالی از بانک مرکزی خواسته اند تا به کار بر روی مطالعات ارزهای دیجیتالی شدت بخشد.
جروم پاول در واکنش به این انتقادات گفته است که فدرال رزرو به طور جدی در تلاش برای پشت سر گذاشتن چین در توسعه ارزهای دیجیتالی است. این مواضع پاول که اختلاف قابل توجهی با اظهارات قبلی وی دارد باعث افزایش تقاضای خرید ارزهای دیجیتالی شده است. پیش تر پاول گفته بود با توجه به موجود بودن ابزارهای متنوع پرداختی در آمریکا، در آینده نزدیک نیازی به توسعه ارزهای دیجیتالی وجود ندارد.
قیمت بیت کوین پس از آنکه در هفته های اخیر تا 8000 دلار نیز کاهش یافته بود در معاملات امروز با  6.29% افزایش به ۱۰ هزار و 491.77 دلار رسید تا در یکی از بالاترین سطوح سه ماه اخیر قرار گیرد. به صورت غیرمنتظره و غافلگیرکننده، بیت کوین بی سر و صدا عملکردی بسیار بهتر از پیش‌بینی‌ها دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید