11 صرافی ارز دیجیتال در کره جنوبی تعطیل شد!

طبق گزارش The Korea Herald در روز یکشنبه، کمیسیون خدمات مالی (FSC)، بزرگترین تنظیم کننده مالی کره جنوبی، اقدام به تعطیلی 11 صرافی ارز دیجیتال محلی به دلیل مشارکت در فعالیت های غیرقانونی کرده است.

به گزارش یو تودی، Darlbit و Bitsonic از جمله پلتفرم های معاملات دارایی های دیجیتال کره جنوبی هستند که اخیراً اعلام کرده اند فعالیت تجاری خود را متوقف می کنند، اما لیست کامل صرافی هایی که قرار است از فعالیت خود خارج شوند نامشخص است.

Upbit و Bithumb ، دو صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در کشور، از آنجا که جزو معدود پلتفرم های معاملاتی رمزنگاری هستند که حساب های بانکی واقعی برای مشتریان خود ارائه می دهند، از سرکوب در امان مانده اند.

ثبت نام واقعی از سال 2018(1397) در کره جنوبی اجباری بوده است تا بتواند از پولشویی و سایر اقدامات کلاهبرداری جلوگیری کند.

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، به دلیل نسبت ریسک و پاداش پایین چنین معاملاتی، بانک ها تمایلی به تمدید همکاری با صرافی های ارزهای رمزنگاری شده محلی ندارند. همکاری صرافی های اصلی مانند Bithumb تا سپتامبر(شهریور) تمدید شده است.

بنابراین، بسیاری از پلتفرم های تجاری کوچکتر خود را در گوشه ای قرار داده اند.

محدودیت قانونی فراتر از مشاغل ارزهای رمزنگاری شده محلی است. صرافی های رمزنگاری خارجی همچنین باید تا 24 سپتامبر(2 مهر) در واحد اطلاعات مالی کره (KFIU) ثبت نام کنند. در غیر این صورت آنها مجبورند کار خود را تعطیل کنند یا به طور بالقوه با اتهامات جنایی روبرو شوند.

صرافی ارز دیجیتال

دیدگاهتان را بنویسید