افزایش قیمت بیت کوین و اتریوم در 24 ساعت گذشته!

بیشترین قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۴۲ هزار و ۵۴۲ دلار و کمترین قیمت آن ۴۱ هزار و ۱۱ دلار بود. قیمت بیت کوین در حوالی ساعت ۱۳ عصر به وقت ایران ۴۱ هزار و ۷۷۰ دلار بود و سرمایه بازار این ارز دیجیتال در حوالی ۷۸۴ میلیارد دلار ثبت شده بود. بازدهی بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته جزئی اما مثبت بود، اما بازدهی ۷ روزه آن نزدیک به ۲۱ درصد بود.

قیمت دومین ارز دیجیتال مهم دنیا در حوالی ساعت ۱۳ عصر به وقت ایران ۲ هزار و ۵۹۹ دلار بود. بازدهی ۲۴ ساعته اتریوم حدود ۵.۵ درصد بود و قیمت آن طی ۷ روز گذشته حدود ۲۰ درصد رشد داشت. سرمایه بازار اتریوم در نتیجه این رشد قیمت به ۳۰۴ میلیارد دلار رسید.

 

از جمله علل رشد اخیر قیمت بیت کوین و اتریوم آگهی شرکت آمازون برای استخدام کارشناس ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین بعلاوه اظهارات ایلان ماسک عنوان می‌شود (“ایلان ماسک اخیرا عنون کرده بود که بخش مهمی از دارایی وی، تسلا و SpaceX را بیت کوین و اتریوم تشکیل داده است و به نوعی این دو ارز دیجیتال را تایید کرد”). اما برخی تحلیل‌گران معتقدند برای مقاصدی که شرکت‌هایی مانند آمازون مدنظر دارند، اتریوم می‌تواند کارآمدتر باشد، زیرا زیرساخت آن قابلیت‌هایی دارد که امکان گسترش حوزه استفاده از ارزهای دیجیتال را بهتر فراهم می‌کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید