در حال دریافت اطلاعات
درباره بیت کوین
About Bitcoin

بیت کوین با علامت اختصاری BTC ، در بحران مالی بزرگ اواخر سال 2008 توسط شخص یا گروه ناشناسی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد و بعد از مقاله وایت پیپر که در همان زمان بین متخصصین علم رمزنگاری منتشر شد و از پول الکترونیکی جدیدی بنام بیت کوین و نحوه کار کردن آن نوشته بود ، در اوایل سال ۲۰۰۹ شبکه بیت کوین کار خود را آغاز کرد . تا کنون پس از گذشت بیش از ۱۰ سال از ایجاد بیت کوین هنوز هویت ساتوشی ناکاموتو نامشخص مانده است.

ارزش بیت کوین مانند پول های ملی توسط فلزات گرانبها مثل طلا یا کالاهای قابل مبادله پشتوانه سازی نشده است. ارزش بیت کوین و اکثر ارزهای دیجیتال دیگر از اعتماد مردم و سرمایه گذاری های شرکت های بزرگ روی آن ارز نشات می گیرد و بر اساس عرضه و تقاضا مشخص می شود. یکی از ویژگی های بیت کوین غیرمتمرکز بودن آن است ، به این معنی که تحت کنترل هیچکس و حتی هیچ دولتی نیست .
در بین سال های 2010 و 2011 بیت کوین از قیمت یک سنت تا سی دلار افزایش قیمت یافت و رشد ۳ هزار برابری را در آن سالها مشاهده کرد. از آن زمان بیت کوین شاهد چرخه های قیمتی متفاوتی بوده است که در اوایل سال 2021 نقطه ی قیمتی ۵۰ هزار دلار را رد کرد .
کاربران برای ذخیره و نگهداری بیت کوین می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .
برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید .

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
26.64 B
سکه در گردش
18.82 M
حجم بازار
0.79 T
عرضه کل
21.00 M