بار دیگر رشد شگفت انگیز قیمت بیت کوین

بیت کوین با رشد چشمگیر ۱۵٪ در شبانه‌روز گذشته برای اولین بار در این ماه مقاومت با ۴۰،۰۰۰ دلار روبه‌رو شده است. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این خبر ۳۸،۳۴۵ دلار است.

به گزارش کوین‌تلگراف، تنها در چند ساعت گذشته قیمت بیت کوین با حدود ۱۵٪ افزایش از ۳۴۰۰۰ دلار به نزدیکی ۳۹،۰۰۰ دلار صعود کرد.

نمودار قیمت بیت کوین نشان می‌دهد با شکست سطح مقاومتی ۳۴۰۰۰ حجم عظیمی از قراردادهای فروش استقراضی (Short) لیکویید شده‌اند و در عرض کمتر از سه ساعت قیمت با ۱۵٪ رشد از ۳۴۰۰۰ دلار به ۳۹،۸۰۰ دلار رسیده است.

بیت کوین

قابل ذکر است در ۵ روز گذشته بیت کوین خود را از ناحیه ۳۰،۰۰۰ دلار به ۳۴،۰۰۰ دلار رسانده بود. با شروع این رالی صعودی ناگهانی چندین اندیکاتور تکنیکال، سیگنال‌های صعودی ارائه داده‌اند. لارک دیویس تحلیل‌گر حوزه رمز ارزها در توییتر عنوان کرد بیت کوین بار دیگر بالاتر از سطح میانگین متحرک ۵۰ روزه خود در حال حرکت است.

از سوی دیگر سایر رمز ارزهای بازار نیز با رشد ناگهانی بیت کوین شاهد افزایش قیمت بوده‌اند. اتریوم بزرگ‌ترین آلتکوین بازار با ۷.۵۷٪ افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت ۲،۳۲۴ دلار خرید و فروش می‌شود. کاردانو با ۹٪ افزایش به قیمت ۱.۳۴ دلار و دوج کوین با ۱۳.۷٪ افزایش در ۲۴ ساعت گذشته به قیمت ۰.۲۲ دلار معامله می‌شوند.

از بین سایر رمز ارزهای برتر پولکادات و چین‌لینک عملکردهای خوبی از خود نشان داده‌اند. پولکادات با ۱۰٪ افزایش به قیمت ۱۴.۸۸ دلار و چین لینک با ۱۲.۱۹٪ افزایش به قیمت ۱۸.۶۶ دلار خرید و فروش می‌شود.

بیشترین صعود قیمتی بیت کوین در ۶ هفته گذشته

رشد قیمت بیت کوین در صبح روز دوشنبه به دنبال انتشار خبری غیر موثق مبنی بر پذیرش بیت کوین توسط آمازون صورت گرفته است. بیت کوین برای اولین بار از ۱۶ ژوئن تاکنون مدت به قیمت بالاتر از ۳۹۰۰۰ دلار رسید.

قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار از ۲۱ جولای در حال افزایش بود و رشد قیمت در روز دوشنبه بزرگ‌ترین کندل سبز نمودار را در ۶ هفته گذشته رقم زد. دنیل کیم مدیر بازارهای سرمایه‌گذاری Maple Finance گفت:

عملکرد قیمت با آنچه در هفته‌های گذشته دیده‌ایم مطابقت دارد. نرخ درخواست وام برای دلار آمریکا از پایین‌ترین حد خود در حال افزایش است. علاوه بر آن شاهد افزایش تقاضا برای USDC از سمت سرمایه‌گذاران سازمانی هستیم و به نظر می‌رسد احساسات بازار با انتشار خبری در مورد آمازون صعودی شده باشد.

یک منبع ناشناس به ساتی خبری City A.M اطلاع داده است آمازون غول صنعت خرده‌فروشی به دنبال پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداختی است و قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ توکن خود را عرضه کند. علاوه بر آن این غول تکنولوژی به دنبال استخدام مدیر محصول بلاکچین و رمز ارزها است.

حجم معاملات روزانه بیت کوین در صرافی Bitstamp فعلا از میانگین آن در سایر روزهای سال جاری کمتر است. با این حال نشانه‌هایی از زنده شدن این شاخص پس از اصلاح قیمت در ماه می دیده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید