تام لی، تحلیلگر سرشناس: بیت‌کوین کماکان ابزار قابل‌قبولی برای پوشش ریسک است

تام لی، تحلیلگر سرشناس: بیت‌کوین کماکان ابزار قابل‌قبولی برای پوشش ریسک است

بیت‌کوین از هنگامی که در سال ۲۰۰۹ پا به عرصه گذاشت، همواره از هم‌بستگی نزدیکی با دیگر دارایی‌ها نظیر طلا، سهام و نفت برخوردار بوده است. از همین رو، طرفداران این رمزارز پیشرو آن را یک کلاس دارایی نوظهور خوانده‌اند که می‌توان از آن به عنوان یک سنگر امن و ابزار پوشش ریسک در برابر ارزهای رسمی و نظام‌های بانکی سنتی استفاده کرد. با این حال، تحولاتی که طی روزهای اخیر در بازارها رخ داد و سقوط نابهنگاهی را برای رمزارزها رقم زد، به یکباره تمامی تحلیلگران را به فکر فرو برده است.

بیت کوین رمز ارز محبوب  پرمعامله بازار ارزهای دیجیتال این روزها وارد حاشیه بیشتری شده است. تا جایی که بسیاری از تحلیل‌گران مانند تام در این حوزه نظرات خود را مطرح کردند.

تام لی تحلیلگر سرشناس بازارهای مالی و بنیان‌گذار موسسه مشاوره‌ Fundstrat طی مصاحبه‌ای به بیان مواضع خود پیرامون بیت‌کوین و دیگر رمزارزها در فضای تحولات کنونی پرداخته است. وی در اظهارت خود گفته که هر چند رمزارزها ابزارهای کامل و بی‌نقصی برای پوشش ریسک نیستند؛ اما تا حد مناسب و قابل قبولی می‌توان برای پوشش ریسک روی آن‌ها حساب کرد. وی در ادامه افزوده است:

بیت‌کوین، این رمزارز پیشرو توانسته در قامت یک نوآوری توفنده، قواعد بازی در نظام‌های مالی سنتی را بر هم بزند و از این رو می‌تواند پناهگاه امنی برای گریز از تلاطم‌ها و نوسانات بازار سهام باشد.

وی در خاتمه‌ی اظهارات خود گفته است:

ما در شرایطی به سر می‌بریم که در آن بازار سهام با مشکلات عدیده‌ای دست به گریبان است؛ بنابراین فکر می‌کنم انتخاب رمزارزها به عنوان ابزار پوشش ریسک، منطقی به نظر می‌رسد و هر قدر به سمت گسترش دامنه نفوذ رمزارزها گام برداریم، اثر پوششی آن‌ها هویداتر می‌شود. از سویی دیگر، با افزایش نگرانی مردم نسبت به آینده جهان، اقبال آن‌ها برای حرکت به سوی پذیرش رمزارزها افزایش می‌یابد. عملکرد بانک‌ها و نارضایتی مردم از تعامل با آن‌ها نیز به نوبه خود می‌تواند باعث تسریع روند مهاجرت بشر به سوی دارایی‌های رمزینه شود.

بیشتر بخوانید: تاثیر ویروس کرونا بر معاملات بازار ارزهای دیجیتال

کاربران می‌توانند برای دریافت آخرین اخبار حوزه رمز ارزها به صفحه جدیدترین اخبار ارزیپتو مراجعه کنند.

 منبع: coiniran.com

دیدگاهتان را بنویسید