راه‌اندازی قراردادهای هوشمند کاردانو

کاردانو

توسعه‌دهندگان کاردانو گفته‌اند که قرار است به‌روز‌رسانی آلونزو (Alonzo) ماه آینده راه‌اندازی شود. با انتشار اخبار مربوط به اجرای این به‌روزرسانی، قیمت کاردانو برای اولین بار در ۳ ماه گذشته از ۲ دلار عبور کرد.

به گزارش کوین دسک، پس از آنکه چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinson)، بنیان‌گذار و توسعه‌دهنده ارشد کاردانو، اعلام کرد که قرار است به‌روزرسانی آلونزو در سپتامبر (شهریور) راه‌اندازی شود، قیمت این ارز دیجیتال برای اولین بار در ۳ ماه گذشته از ۲ دلار فراتر رفت. به‌روزرسانی آلونزو امکان پشتیبانی از قراردادهای هوشمند را به شبکه کاردانو اضافه می‌کند. تا پیش از این کارشناسان معتقد بودند که نبود امکان پشتیبانی از قراردادهای هوشمند یکی از بزرگ‌ترین نقطه‌ضعف‌های شبکه کاردانو است.

اضافه‌شدن امکان پشتیبانی از قراردادهای هوشمند به شبکه کاردانو، بستر لازم برای راه‌اندازی برنامه‌های بیشتری از جمله پروتکل‌های امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را فراهم می‌کند. پروتکل‌های دیفای با استفاده از قراردادهای هوشمند فرایند وام‌دهی و معامله ارزهای دیجیتال را به صورت خودکار اجرا می‌کنند. علاوه بر این، به‌‌روزرسانی آلونزو کاردانو را در موقعیت بهتری قرار می‌دهد تا بتواند اتریوم را با چالش بکشد. اتریوم اخیراً در میان تمام بلاک چین‌هایی که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کنند پیشرو بوده است.

 

فلسفه کاردانو

کاردانو روز گذشته به قیمت 2.08 دلار رسید.

این رقم بالاترین قیمت کاردانو از اواسط مِی (اردیبهشت) تاکنون است. گفتنی است که در آن زمان کاردانو به اوج تاریخی خود رسیده بود و با قیمت 2.31 دلار معامله می‌شد. قیمت کاردانو در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ درصد افزایش یافته است. رشد اخیر کاردانو ارزش بازار آن را به نزدیکی ۷۰ میلیارد دلار رسانده و اکنون این ارز دیجیتال با پشت سر گذاشتن بایننس کوین و تتر، بعد از بیت کوین و اتریوم در جایگاه سوم بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

نیگل همسلی (Nigel Hemsley)، یکی از مدیران ارشد کاردانو، در ویدئویی که روز جمعه توسط شرکت توسعه بلاک چین اینپوت اوتپوت (Input Output) منتشر شد، اعلام کرد که به‌روزرسانی آلونزو روز «دوشنبه ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور)» راه‌‌اندازی می‌شود. البته اگر به تقویم نگاه کنیم متوجه می‌شویم که این تاریخ مربوط به روز یکشنبه است. اینپوت اوتپوت کمی بعد مجدداً با انتشار توییتی اعلام کرد که به‌روزرسانی آلونزو «۱۲ سپتامبر» راه‌اندازی می‌شود و این بار اشاره‌ای به روزهای دوشنبه و یکشنبه نکرد.

کاردانو که توسط چارلز هاسکینسون، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، ساخته شده، بلاک چینی است که هدف آن رقابت با اتریوم و دیگر شبکه‌های میزبان برنامه‌های غیرمتمرکز است و می‌خواهد به جایگزینی امن‌تر، کارآمدتر و با مقیاس‌پذیری بیشتر برای شبکه‌های موجود تبدیل شود.

یوری مازور (Yuri Mazur)، تحلیل‌گر ارشد صرافی «CEX.IO»، گفته است:

رشد قیمت ارزهای دیجیتال یا مستقیماً به‌دلیل اخبار مثبتی است که احساسات خریداران را تحت تأثیر قرار می‌دهد و یا مربوط به روند کلی بازار است. راه‌اندازی به‌روزرسانی آلونزو که بسیاری انتظار آن را می‌کشیدند، دلیل خوبی برای سرمایه‌گذاران است تا به انباشت کاردانو بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید