در حال دریافت اطلاعات
درباره کاردانو
About Cardano

رمز ارز کاردانو در سال 2015 میلادی توسط شرکت IOHK در هنگ کنگ کلید خورد و توسط یکی از بنیانگذاران اتریوم و بیت شیرز به نام چارلز هاسکینسون مدیریت می شود. نام این رمز ارز برگرفته از نام ریاضیدانی به نام گرولامو کاردانو (Gerolamo Cardano) است که در قرن 16 میلادی زندگی می کرد.
ارز کاردانو اولین ارز دیجیتال است که بر اساس تحقیقات دانشمندان و بررسی رقبای این حوزه ایجاد شده و همین امر می تواند به نوعی ضامن امنیت آن باشد. تیمی از دانشگاهیان و مهندسین، پیشتاز کاردانو بوده اند که رویکردی منحصر به فرد در زمینۀ مقیاس بندی و امنیت شبکۀ بلاک چین ارائه می دهد. کاردانو یک پلتفرم غیر انتفاعی است که دارای سه بدنه است که مأمور نگهداشت و توسعۀ پلتفرم هستند. 

هدف کاردانو ایجاد بلاک چینی است که عملکرد بهتری نسبت به بلاکچین های قدیمی تر مانند اتریوم داشته باشد تا بتواند تراکنش های بیشتر، با سرعت بالاتر و هزینه های کمتر را انجام دهد.
کاردانو سیستمی غیرمتمرکز مبتنی بر پایه تکنولوژی نسل سوم بلاکچین است که توسط توکن ADA تامین می شود. ADA در واقع ارز دیجیتالی است که روی پلتفرم کاردانو مورد استفاده  قرار می گیرد. از ارز ADA نیز مانند سایر رمزارزها می توان از آن برای انتقال مستقیم ارزش استفاده کرد. به علاوه، این شبکه به زودی قادر خواهد بود تا قراردادهای هوشمند را مدیریت کند. کوین دسک هم یک سری شاخص های قیمت گذاری مؤسساتی ارائه می دهد.

کاردانو مانند اتریوم سیستمی مبتنی بر قراردادهای هوشمند است و می تواند برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز مورد استفاده قرار گیرد با این تفاوت که مقیاس پذیری و امنیت آن توسط ساختاری چند لایه تأمین می شود. بر این اساس که کاردانو از چند لایه مختلف برای اهداف متفاوت استفاده می کند؛ یک لایه برای انجام عملیات مالی و مبادله توکن آدا و لایه ای دیگر هم برای اجرای قراردادهای هوشمند دارد.

کاربران برای ذخیره و نگهداری کاردانو می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل، دسکتاپ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

چرا کاردانو منحصر به فرد است؟

کاردانو یکی از بزرگ ترین بلاک چین هاست که به طور موفقیت آمیزی از مکانیزم توافقی اثبات سهام بهره می برد و انرژی کم تری را نسبت به الگوریتم اثبات کار صرف می کند که مبنای کار بیت کوین است. اگرچه اتریوم که بسیار بزرگ تر است، قصد دارد به PoS ارتقاء یابد، اما این گذار تنها به صورت تدریجی رخ خواهد داد.

این پروژه مفتخر است اطمینان دهد که کل فن آوری توسعه یافتۀ آن از طریق فرآیند تحقیقات تحت بررسی دقیق به انجام می رسد، که این بدان معناست که ایده های برجسته را می توان پیش از اعتبارسنجی آنان به چالش کشید. طبق گفتۀ تیم کاردانو، این دقت علمی به بلاک چین کمک می کند تا بادوام و باثبات بوده – و این امکان را افزایش می دهد که خطرات بالقوه را بتوان پیشاپیش شناسایی کرد.

در سال 2020، کاردانو یک بروزرسانی شلی به انجام رساند تا بلاک چین خود را «50 تا 100 برابر تمرکززدایی شده تر» از سایر بلاک چین های بزرگ بنماید. در این زمان، هاسکینسون پیش بینی کرد که این امر می تواند راه را برای صدها دارایی باز کند تا بر روی شبکه آن اجرا شوند.

خرید ارز دیجیتال کاردانو

برای خرید ارز کاردانو راحت ترین راه، ساختن کیف پول و خرید از صرافی آنلاین ارز دیجیتال است. ارزیپتو، به عنوان یک صرافی پیشرو در زمینه خرید و فروش رمز ارزها خرید ارز ADA را برای شما راحت کرده است.

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
3.39 B
سکه در گردش
32.04 B
حجم بازار
66.67 B
عرضه کل
45.00 B