روند صعودی افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین ارزیپتو
۵ تیر ماه ۱۳۹۹ در ساعت ۱۴:۳۰ به‌وقت تهران، قیمت بیت کوین پس از حدود ۵۰ روز توانست به سطح روانی ۱۰,۰۰۰ دلار برسد.
در صرافی بایننس بیت کوین تا ۱۰,۱۰۰ دلار هم افزایش پیدا کرد. اکنون که در حال نگارش این گزارش هستیم هر واحد بیت کوین با قیمت حدود ۹,۹۸۰ دلار معامله می‌شود.
پادشاه ارزهای دیجیتال پس از حدود یک‌ ماه نوسان در محدوده ۹,۱۰۰ تا ۹,۲۰۰ دلار، هفته گذشته توانست روند صعودی خود در کوتاه‌مدت را آغاز کند. این ارز دیجیتال طی شش روز موفق شد با جهش بیش از ۹ درصدی به سطح بنیادی ۱۰,۰۰۰ دلار دست یابد.
تحلیل‌گران معتقدند اخبار روزهای اخیر، شامل ورود پی‌پل به حوزه ارزهای دیجیتال، پذیرش بیت کوین به‌عنوان پول در واشنگتن آمریکا و به‌خصوص اخبار مربوط به چاپ مقدار زیادی پول از سوی دولت‌ها، به بیت کوین برای خروج از رکود کمک کرده است. رشد اخیر قیمت این ارز همزمان با رسیدن طلا به بالاترین قیمت تاریخ رقم خورده است.
به‌گفته تحلیل‌گران، ازنظر تکنیکال زمانی یک دارایی پس از یک دوره طولانی کم‌نوسان معمولاً حرکت بزرگی را آغاز می‌کند که این حرکت برای بیت کوین صعودی بوده است.
در همین حال، اتریوم با بیش از ۱۰٪ افزایش طی ۲۴ ساعت اخیر یکی از رویایی‌ترین روزهای خود را تجربه کرد. رشد اتر در یک هفته به بیش از ۳۲٪ می‌رسد.
افزاش توجهات به حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز (DeFi)، مهم‌ترین عامل افزایش قیمت اتریوم است. حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز شامل مجموعه‌ای از برنامه‌های غیرمتمرکز می‌شود که امور مالی مهم مانند وام‌دهی را به‌صورت غیرمتمرکز و بدون نیاز به واسطه انجام می‌دهند. اتریوم اصلی‌ترین پلتفرم بلاک چینی برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز است.

دیدگاهتان را بنویسید