مسیر قیمتی بیت کوین به کدام سمت است؟

مسیر قیمتی بیت کوین در ماه آگوست خوب آغاز شد، اما باید دید تا کدام بازه قیمتی پیش می‌رود.

به گزارش فارکس استریت، بیت‌کوین ماه آگوست میلادی را با قیمت بالای 41 هزار دلار آغاز کرد و می‌خواهد به روند افزایش قیمت خود با توجه به پیشران‌های فاندامنتال و تکنیکال ادامه دهد.

همین دیروز بود که مسیر قیمتی بیت کوین 42 هزار و 400دلار را لمس کرد و به بالاترین میزان از روز 20 می تا کنون رسید. 

با این حال اما هزار دلار عقب‌نشینی کرد و روز گذشته را با 41 هزار و 400 دلار بست. با بررسی قیمت بیت‌کوین طی دو ماه گذشته به این نتیجه می‌رسیم که بخشی از بیت‌ کوین‌ دارها اقدام به شناسایی سود کرده‌اند.

یکی از دلایل این مسأله می‌تواند هشدارهای بانک مرکزی چین باشد که اعلام کرده که همچنان به مقابله با فعالیت‌های مرتبط با ارزهای مجازی ادامه داده و حتی این مسأله ممکن است، دلیل عقب‌نشینی قیمت بیت‌ کوین در یک بازه زمانی طی هفته‌های گذشته باشد..

مسیر قیمتی بیت کوین

با توجه به افزایش تقاضا از سوی مؤسسات مالی فضای بیت‌ کوین مثبت به نظر می‌رسد، به گونه‌ای که بلومبرگ گزارش داده آلمان از فردا قصد دارد قانونی را اجرا کند که بر مبنای آن مؤسسات مالی می‌توانند 20 درصد دارایی خود را به ارزهای مجازی تبدیل کنند.

چند روز پیش هم با انتشار شایعه‌ای مربوط به آمازون و اینکه این شرکت می‌خواهد فضا را برای فروش بر مبنای ارزهای مجازی فراهم کند باعث شد تا قیمت بیت‌کوین رشد کند البته آمازون پس از حدود یک روز این شایعات را رد کرد، اما این مسأله نتوانست جلوی رشد قیمت بیت‌کوین را بگیرد.

با بررسی روند روزانه مسیر قیمتی بیت کوین به این نتیجه می‌رسیم که ممکن است این ارز مجازی بر مبنای اندیکاتور (شاخص) متوسط متحرک روزانه یک پله دیگر رشد کرده و به 44 هزار و 750 دلار برسد.

البته ممکن است بیت‌ کوین روی قیمت 42 هزار و 400 دلار با یک مقاومت نسبتا سخت روبه‌رو شود. در صورتی که بتواند این مقاومت را بشکند، ممکن است قیمت آن تا 43 هزار و 580 دلار نیز بالا رود. 

اما در صورت شکست در عبور از این مقاومت قیمت آن ممکن است، یک پله تا مرز 41 هزار دلار سقوط کرده و حتی تا 39 هزار و 990دلار هم پایین بیاید.

البته قوی‌ترین سطح حمایت کنونی برای بیت‌ کوین فعلا روی 35 هزار دلار است. 

دیدگاهتان را بنویسید