افزایش روند صعودی قیمت ارز دیجیتال اتریوم

افزایش قیمت اتریوم ارزیپتو

قیمت ارز دیجیتال اتریوم در مسیر صعود به ۳۷۰ دلار رسید. با ادامه سیر صعودی بیت کوین و افزایش بهای این رمزارز پیشتاز به سطح مقاومت کلیدی ۹۷۰۰ دلار، قیمت اتریوم، دومین رمزارز بزرگ بازار نیز با عبور از مرز ۳۰۰ دلار به بالاترین رقم خود در سال جاری میلادی رسید.

دیروز، بازار رمزارزها شاهد افزایش بهای دو رمزارز پیشتاز یعنی بیت کوین و اتریوم بود؛ به‌طوری که بیت کوین برای مدتی کوتاه به بالای سطح ۹۷۰۰ دلار صعود کرد و اتر نیز با برجای گذاشتن رکوردی تاریخی در سال جاری، مرز ۳۰۰ دلار را پشت سر گذاشت.

فارغ از دلایل تکنیکال، افزایش سریع قیمت ارز دیجیتال اتریوم، به اخباری بازمی‌گردد که می‌گوید کل حجم سپرده‌گذاری انجام شده در حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای از مرز ۴ میلیارد دلار عبور کرده است.

در حال حاضر، سه پلتفرم برتر در حوزه دیفای عبارت‌اند از: میکر (Maker)، آوه (Aave) و کامپوند (Compound) که هریک به‌ترتیب میزبان ۸۷۵، ۶۳۹ و ۶۱۶ میلیون دلار از سپرده‌های کاربران هستند.

داده‌های دریافتی از DeFi Pulse نیز نشان می‌دهند که بخش امور مالی غیرمتمرکز، در سال جاری میلادی، رشد چشم‌گیری را تجربه کرده است. در حالی که کل ارزش مبالغ سپرده‌گذاری‌شده در این بخش در ابتدای سال جاری برابر با ۱ میلیارد دلار بود؛ اما اکنون این رقم به عدد حیرت‌انگیز ۴ میلیارد دلار رسیده است.

اتریوم یک پلتفرم غیرمتمرکز است که قراردادهای هوشمند را اجرا می‌کند: هیچ‌گونه احتمال از کارافتادگی، سانسور، تقلب یا دخالت افراد شخص ثالث برای برنامه‌هایی که روی اتریوم اجرا می‌شوند، وجود ندارد.

در ساده ترین جمله، اتریوم یک پلتفرم آزاد مبتنی بر فناوری بلاک چین است که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز خود را روی آن پیاده سازی کنند. این برنامه‌ها تحت کنترل و نظارت هیچ سازمان و نهادی نخواهند بود و تراکنش‌ها و معاملات روی اتریوم به صورت کاملا مستقل از بانک‌ها یا نهادهای دیگر پولی انجام می‌شوند. ارز دیجیتال این شبکه هم اتر نام دارد و واحد اختصاری آن ETH است.

دیدگاهتان را بنویسید