logo
{ "fa_name": "بیت کوین" }
coin

- -

بیت کوین

قیمت بیت کوین

0 %

-

$ 0

تومان 0

۲۴ ساعت

کمترین قیمت بیت کوین

$NaN

indicator

بیشترین قیمت بیت کوین

$NaN

عرضه کل بیت کوین

- 0.00

ارزش کل بازار بیت کوین

0.00 USDT

تغییرات یک ساعت بیت کوین

0 % -

تغییرات یک هفته

0 % -

تغییرات یک ماه

0 % -

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
-
coin
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین (-/USD)

نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین - در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای بیت کوین

- (-)

ارز دیجیتال بیت کوین - با نام اختصاری - با ارزش بازار 0.00 در رتبه 0 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش بیت کوین صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت بیت کوین برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز بیت کوین 0.00 واحد است و هر واحد بیت کوین در این لحظه با قیمت 0 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 0.00 USDT است. قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 0 کاهش داشته است.

ارز دیجیتال ریپل

علاقه مندان به خرید و فروش ارزهای دیجیتال حتما با نام ریپل آشنایی دارند. در این مقاله قصد داریم مفصلا درباره ارز دیجیتال ریپل با شما صحبت کنیم و بررسی کاملی از خرید و فروش ریپل و مزایای آن را با شما به اشتراک بگذاریم. در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

ارز دیجیتال ریپل چیست و چه کاربردهایی دارد؟

در یک جامعه جهانی که امروزه از همیشه به هم پیوسته تر است، و تکنولوژی ای که به سرعت کارایی را به سطوحی غیرقابل تصور به نسبت دهه های گذشته افزایش داده است، انتقال پول همچنان در سطح برون مرزی چالش برانگیز و طولانی است. دلیل چنین تراکنش‌های دشواری - که بسیار پرهزینه نیز هستند - استفاده از فرآیندهای منسوخ شده است که باید با نوآوری‌های سیستم مالی همگام شود، زیرا فقدان ارتباط مناسب بین کانال‌های پرداخت، عملکرد انتقال را کند می‌کند. انجمن ارتباطات مالی بین بانکی جهانی (SWIFT) در سال 1973 راه اندازی شد. از زمان راه اندازی، سوئیفت خدمات پرداخت مالی بین بانک های سراسر جهان را از طریق یک شبکه پیام رسانی که امکان پرداخت های بین المللی را فراهم می کند، ارائه کرده است. سوئیفت به دلیل چندین لایه تراکنش که قبل از رسیدن به مقصد نهایی نیاز دارد، سال ها یک سیستم پرداخت ناکارآمد بوده است. فناوری بلاک چین با اجازه دادن به پرداخت‌ها و حواله‌های مرزی سریع‌تر و ارزان‌تر به رفع این ناکارآمدی کمک می‌کند. ریپل یک فناوری دفتر کل توزیع شده است که ممکن است با ارائه یک شبکه پرداخت کارآمدتر، سریعتر و مقرون به صرفه تر، رویه های مالی سنتی را تغییر دهد.

ارز دیجیتال ریپل چگونه کار می کند؟

حتی در بخش فناوری، ریپل با سایر ارزهای دیجیتال تفاوت زیادی دارد. اول، شبکه ریپل روی یک بلاک چین اجرا نمی شود. دوم، XRP برای برش واحدهای جدید XRP یا اعتبارسنجی تراکنش‌ها به استخراج تکیه نمی‌کند. در عوض، تراکنش‌ها در شبکه ریپل از طریق سرورهای اعتبارسنجی انجام می‌شوند که دائماً اطلاعات دریافتی و پردازش را با یک دفتر کل مشترک مقایسه می‌کنند. به همین دلیل، ریپل انرژی و توان محاسباتی زیادی را صرف نمی‌کند و در عین حال سرعت تراکنش‌های سریع‌تری را ممکن می‌سازد. سرورهای اعتبارسنجی ریپل از مکانیزم اجماع به نام HashTree استفاده می کنند. تفاوت اصلی بین شبکه ریپل و بلاک چین اثبات کار در این است که با مقایسه نه همه داده‌ها، بلکه فقط یک مقدار واحد که با خلاصه کردن داده‌های دفتر کل به دست می‌آید، اجماع حاصل می‌شود. این سرورهای اعتبارسنجی مستقل یا توسط افراد و یا توسط بانک ها و موسسات اداره می شوند.

چگونه ارز دیجیتال ریپل استخراج می شود؟

ماینینگ سیستم تایید توزیع شده ای است که توسط اکثر ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین استفاده می شود. هم تراکنش ها را تسهیل می کند و هم مکانیزمی را فراهم می کند که از طریق آن ارز جدید به یک سیستم ارز دیجیتال معرفی می شود – معمولاً به عنوان پاداشی به تأیید کنندگان برای کارشان در حمایت از شبکه. به عنوان مثال، بیت کوین دارای حداکثر محدودیت عرضه 21 میلیون توکن است که با تأیید تراکنش های بیشتر و بیشتر، به طور پیوسته آزاد می شوند. XRP، در مقابل، "پیش ماین شده" بود، به این معنی که لجر ریپل 100 میلیارد واحد XRP ایجاد کرد که سپس به صورت دوره ای به صورت عمومی منتشر می شود. ریپل مالک بخشی از XRP در گردش است و این انگیزه ای برای آن است تا به رشد و موفقیت ارز دیجیتال در طول زمان کمک کند. بخش دیگری از XRP ها برای عرضه منظم به بازار از طریق فروش ذخیره می شوند. قابل درک است که این نگرانی را به وجود آورده است که مقدار زیادی XRP می تواند به یکباره منتشر شود و ارزش سایر XRP هایی که در حال حاضر در گردش هستند کاهش یابد زیرا بخشی از چیزی که به هر ارز ارزش می دهد کمبود نسبی آن است. تیم انکینگ، مدیر مدیریت سرمایه دیجیتال، می‌گوید: «شرکت سعی کرده است با اجرای چندین مکانیسم (اعتماد، انتشار قابل پیش‌بینی و غیره)، عدم اطمینان را کاهش دهد.

آینده ارز دیجیتال ریپل چگونه است؟

زمانی که موضوع سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال مطرح می شود. اولین سوالی که مطرح می شود این است آینده ارز دیجیتال مدنظرمان چگونه خواهد بود؟ سرمایه گذاری بر روی ارزهای دیجیتال سودمند خواهد بود یا سبب از دست رفتن سرمایه ما خواهد شد؟ سوالات بسیاری در این مورد پرسیده می شود و درباره ارزهای دیجیتال باید تنها به یک پاسخ برسیم. بازار ارز دیجیتال ممکن است در بازه زمانی خاصی سودمند و در مواقعی نیز ضرر برای شما به همراه داشته باشد. آینده ارز دیجیتال ریپل نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید برای سرمایه گذاری موفق و سودمند نمودار قیمت XRP را بررسی کنیم. تمامی ارزهای دیجیتال دارای جدول نموداری هستند که میزان افزایش و کاهش هزینه را مشخص خواهد کرد. فعالان در حوزه بازار ارزهای دیجیتال نیز با تحت نظارت داشتن جدول نمودار هزینه XRP می توانند آینده ای را برای آن پیشگویی کنند. البته ممکن است پیشگویی ها تا حدودی صحت پیدا کند. در واقع تورم و نرخ دلار بر این آینده موثر واقع خواهد شد. بهتر است برای سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال XRP حتما تحقیقات لازم را انجام داده و در این باره با کسب آگاهی اقدام کنید.

هدف ارز دیجیتال ریپل چیست؟

در واقع هدف ریپل با اهداف بیت کوین کاملاً متفاوت است. شرکت ریپل به‌ منظور ایجاد سیستمی امن و غیر متمرکز سعی دارد که مؤسسات مالی و بانک‌ ها را محفوظ نگه دارد و در واقع تفکر وی این است که سیستم‌ های بانکی به‌ خودی‌ خود مشکلی ندارند و نحوه انجام تراکنش و امور مالی است که مشکلاتی را برای انتقال ارز ایجاد می‌ کند. در نتیجه این شرکت برای تقویت سیستم‌ های بانکی ایجاد شده دست به ساخت محصول XRP زد. همان‌ طور که می‌ دانید اهداف بیت کوین کاملاً متضاد با اهداف ریپل است و بیت کوین به دنبال حذف واسطه‌ ها و سیستم‌ های بانکی است. اما ریپل مشکلات انتقال ارزی را با حفظ مؤسسات مالی و بانکی رفع می کند. در واقع این دو شرکت نیز در تضاد یکدیگر به دنبال سودمندی و جلب سرمایه گذاران بیشتری هستند. سرمایه گذاران نیز با توجه به اهداف و نیازهای مالی خود سعی می کنند تا بهترین گزینه برای سرمایه گذاری را انتخاب و سرمایه های خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنند. مشخص نمودن اهداف ارزهای دیجیتال سبب خواهد شد تا بهترین راه برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم.

مزایای ارز دیجیتال ریپل چیست؟

اما همان‌ طور که می‌ دانید تمامی ارزهای دیجیتال دارای مزایا و معایبی هستند که می‌ تواند راهنمای مناسبی برای سرمایه‌ گذارانی باشد که قصد سرمایه‌ گذاری بر روی ارز دیجیتال را دارند. در این قسمت از مطلب قصد داریم به مزایای ارز دیجیتال ریپل یا XRP بپردازیم و درباره آن با شما صحبت کنیم. از مهم‌ ترین مزایای XRP می‌ توانیم به مواردی همچون ضد جعل بودن آن اشاره کنیم، این ارز دیجیتالی قابلیت جعل ندارد و در نتیجه افراد سودجو نمی‌ توانند از آن استفاده کنند. همان‌ طور که گفتیم یکی از اهداف آن انجام صحیح تراکنش‌ ها است و در ارز دیجیتال XRP تمامی تراکنش‌ ها در طی چند ثانیه انجام می‌ شود. علاقه‌ مندان به وام و دریافت آن می‌ توانند از این ارز دیجیتال برای وام گرفتن اقدام کنند در هر خرید و فروش XRP اتصال ساده به شبکه‌ های پرداخت خواهند داشت. نکته مهمی که باید به آن اشاره کنیم این است که این ارز دیجیتال تورم ندارد و افزایش و کاهش قیمت‌ ها بر روی آن تأثیری نخواهد داشت. زیرا تمامی این ارزهای دیجیتال از قبل استخراج شده‌ اند و وجود دارند و این مهم‌ ترین مزیتی است که بسیاری از سرمایه‌ گذاران را به خرید XRP ترغیب می‌ کند.

معایب ارز دیجیتال ریپل چیست؟

برای داشتن بررسی دقیق درباره ارز دیجیتال ریپل باید اطلاعاتی از معایب آن نیز داشته باشیم. این ارز دیجیتال دارای محاسن بسیاری است طبعا دارای مشکلات و معایبی است که در هنگام تصمیم گیری و خرید آن باید این موارد را مدنظر داشته باشید. به همین علت در این بخش سعی می کنیم نگاهی منصفانه به معایب ارز ریپل داشته باشیم و درباره آن صحبت کنیم. از مهم‌ ترین معایب ارز دیجیتال ریپل می‌ توانیم به متن باز بودن آن اشاره کنیم. زمانی‌ که کد XRP در دسترس مشتریان قرار می‌ گیرد زمان مناسبی است تا هکران سعی کنند که آن را هک کرده و از آن سودجویی کنند. شرکت ریپل تغییرات بسیار مثبتی را در فعالیت‌ های بیزینسی خود اجرا می‌ کند اما مورد انتقادات بسیاری نیز قرار می‌ گیرد. ریپل قبلاً بیان کرده بود که بخش عظیمی از رمز ارز XRP را به مخاطبین آن منتقل خواهد کرد در صورتی‌ که این ادعای پوچ تنها سبب انتقال اندکی از مقادیر شده‌ است. و در آزمایشگاه‌ های شرکت ریپل بخش عظیمی از XRP نگهداری می شود. تا از ارزش بالای آن استفاده کنند.

مؤسس ارز دیجیتال XRP کیست؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید شرکت ارز دیجیتال ریپل چگونه تاسیس شده‌ است و مؤسس آن کیست؟ شرکت ریپل در سال 2004 قبل‌ از آنکه بیت کوین در دسترس قرار بگیرد، بنا نهاده شد و ایده آن بر پایه ایجاد پروتکل‌ های همتا به همتا برای ایجاد یک شبکه قابل‌ اطمینان که بتواند از آن به‌ راحتی پول را از یک نقطه به نقطه دیگری از جهان منتقل کرد، طراحی شده‌ است. مؤسس آن رایان فاگر است. البته این شرکت در مرور زمان مدیران و بنیان‌ گذاران بسیاری را به خود جذب کرده‌ است. و افراد شناخته شده بسیاری در آن سمت داشته و یا از آن جدا شده اند. با این حال شرکت با تمامی فراز و نشیب ها به فعالیت اقتصادی خود ادامه داده است و تا به امروز جز یکی از معتبرترین ارزهای دیجیتالی است که در بازار به خرید و فروش در می آید. البته باید بدانید که ریپل بهترین ارز دیجیتالی نیست اما پتانسیل قرارگیری جز برترین ارزهای دیجیتال را دارد و ممکن است آینده بازار ارز دیجیتال را به کلی دگرگون کند. با این حال فعالیت مسقیم این ارز دیجیتال ابتدا در قالب تسریع عملکرد بانکی بنیان گذاری شده است.

قیمت ارز دیجیتال XRP چقدر است؟

اما وقتی صحبت از ارزهای دیجیتال به میان می‌ آید اولین فاکتوری که در ذهن سرمایه‌ گذاران مطرح می‌ شود این است که هزینه ارزهای دیجیتال چقدر است و این هزینه فعلی رو به صعود است و یا ممکن است که با کاهش ارزش سهام منجر به شکست سرمایه‌ گذاران خود شود؟ ارز دیجیتال ریپل نیز یکی از ارز هایی است که افراد بسیاری را به سوی خود جذب کرده‌ است و افراد به دلیل هزینه پایین خرید XRP به‌ دنبال سرمایه‌ گذاری در این ارزهای دیجیتال هستند. اما همان‌ طور که می‌ دانید هزینه ارزهای دیجیتال را نمی‌ توان به‌ صورت دقیق مطرح کرد و هزینه ثابتی برای خرید XRP وجود ندارد. اما با توجه به نمودار که ارزش سهام XRP یا ارز دیجیتال ریپل کاهش چشمگیری نداشته و چه‌ بسا سودمندی فراوانی دارد. با این حال نمی توان از نوسانات بازار چشم پوشی کرد اما همان طور که بیان شد نرخ تورم بر قیمت XRP تغییراتی را به وجود نخواهد آورد. با این حال می توان آینده ای روشن را برای XRP در نظر داشت. البته عوامل بسیاری ممکن است بر قیمت XRP موثر واقع شوند که باید در زمان خرید به تمامی فاکتورها توجه داشته باشید. برای مطالعه جزییات بیشتر و اطلاع از آخرین اخبار می توانید به سایت اصلی این رمز ارز مراجعه کنید.

خرید و فروش ارز دیجیتال ریپل چگونه باید انجام شود؟

ارز دیجیتال ریپل دارای مجموع عرضه ۱۰۰ میلیارد سکه است و از  رمز ارزهای رتبه دار بازار محسوب می شودو به همین دلیل در بسیاری از پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال پشتیبانی می‌شود. البته توجه به این نکته ضروریست که فعالیت در صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال خارجی، ریسک‌های بسیاری دارد که ممکن است منجر به مسدود شدن سرمایه شما شود. بنابراین بهترین و امن ترین روش خرید و فروش این ارز استفاده از صرافی های داخلی است. شما می توانید با ورود به صفحه خرید و فروش سایت ارزیپتو این ارز را به آسانی خرید و فروش نمایید.

تهیه کیف پول ارز دیجیتال ریپل

شما می‌توانید ریپل را در بسیاری از اکسچنج‌ها و پلتفرم‌های معاملاتی همانند بایننس، کوینکس و… نگهداری کنید. همچنین لیست کیف پول‌هایی که می‌توانید در آنها ریپل را نگهداری کنید: کیف پول Toast، کیف پول exarpy.com، کیف پول موبایلی edge.app، کیف پول کوینومی. قبل از خرید این ارز توجه داشته باشد که اغلب کیف پول ها برای فعالسازی ارز ریپل مقدار ۱۰ الی ۲۰ واحد را دریافت می کنند که قابل برداشت نمی باشد.

کاربردهای ریپل چیست؟

شاید با توضیحات بالا این سوال در ذهن شما ایجاد شود که کاربردهای ریپل چیست؟ ارز دیجیتال ریپل برای سهولت در تبدیل ارزهای موجود در سراسر دنیا به کار گرفته می شود. بانک ها و موسسات مالی از ریپل به عنوان واسط مالی همراه با کارمزد کمتر برای تبدیل ارزهای موجود در سراسر دنیا استفاده می شود. کاربردهای ریپل این روزها از دلار آمریکا به منظور واسطه مالی در حال گسترش است و با حذف کارمزدهای سنگین جایگاه ویژه ای را برای تبدیل ارزها به یکدیگر پیدا نموده است. البته باید فاکتور مهم تسریع در روند انجام معاملات را نیز مطرح کنیم این فاکتور نیز بر جایگاه ارز دیجیتال ریپل موثر واقع شده است و افراد سرمایه گذار بسیاری به منظور تسریع در روند تبدیل ارزهای دیجیتال خود از ریپل استفاده می کنند. مهم ترین کاربرد ریپل را می توان به تسریع در انجام تراکنش های مالی به شمار آورد. زمان زیاد در انجام تراکنش های مالی دیگر ارزهای دیجیتالی سبب بروز مشکل و ناراحتی برای سرمایه گذاران خود می شود در حالی که ریپل با هدف تسریع در انجام تراکنش های مالی سعی در بهبود زمان تراکنش ها داشته است.

حمایت بانک ها از ارز دیجیتال ریپل

همان طور که می دانید ارز دیجیتال ریپل به منظور حمایت از بانک ها و با حفظ واسطه های مالی و بانکی طراحی شده است. طبعا بانک های معتبر بسیاری در سراسر جهان از ارز دیجیتال ریپل حمایت می کنند و سعی در انجام تراکنش های گسترده مالی خود زیر سایه ریپل دارند. حمایت ریپل از بانک ها و بانک ها از ریپل کاملا حمایتی دو طرفه است و منجر می شود تا این دو به نوعی در تراکنش های ارزی و دیجیتالی مکمل یکدیگر باشند. در سال های اخیر و با رشد بیت کوین تراکنش های مالی به کلی زیر سوال رفته بود اما با اجرای طرح ریپل مجدد افراد بسیاری روی به انجام تراکنش ها در سایه موسسات مالی و بانکی می کنند. در حالی که ممکن است این حمایت همیشگی نباشد و نارضایتی سرمایه گذاران دوباره جهش را به سمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتالی سوق دهد. با این تفاسیر باید به دنبال عاقبت ریپل و ارز سهام آن در بازار ارز جهانی باشیم. ریپل نیز با رفع نواقص کاری خود می تواند مشکلات بین بانکی را حل نموده و بر صدر جدول ظاهر شود.

جمع بندی مطلب

در این مقاله قصد داشتیم تا مفصلا درباره ارز دیجیتال ریپل با شما صحبت کنیم و نکات بسیار مهمی که در هنگام خرید ریپل باید به آنان توجه داشته باشید را جمع آوری و در اختیار شما قرار دادیم. شایان ذکر است که ریپل همچنان جز ارزهای دیجیتال قدرتمندی است که می تواند سرمایه گذاران بسیاری را به سودمندی برساند. با این حال اگر قصد معاملات خود را در ارز دیجیتال ریپل دارید بهتر است حتما در این باره اطلاعات کسب کرده و با آگاهی کامل اقدام کنید. امیدواریم از این مطلب نهایت استفاده را برده باشید. ریپل با نماد اختصاری XRP  یک ارز دیجیتال است که در رتبه ی هفتم بازار قرار گرفته است و سهم ۱.۰۹ درصدی از کل مارکت ارزهای دیجیتال را دارد . شبکه ی ریپل دفتر کل ثبت تمامی تراکنش هاست و توکن ریپل نیز به همین نام در بازار ارز دیجیتال شناخته شده است . این ارز باعث شده تا تمامی نقل و انتقالات مالی در کمترین زمان ممکن و به سریع ترین شکل انجام شود . تفاوت این ارز با دیگر ارزها در این است که ریپل استخراج نمی شود . این ارز در سال ۲۰۱۳ ، تعداد ۱۰۰ میلیارد واحد از این ارز را تولید کرد تا این ارز کم کم به بازار وارد شود . از دلایل محبوبیت ریپل نسبت به ارزهای دیگر این است که این ارز بستری مناسب و امن برای تبادل پول ایجاد کرده است . هدف شبکه ریپل افزایش کاربرد شبکه  های انتقال پول در بین تمامی بانک ها بوده است.همچنین پایین بودن کارمزد ریپل و سرعت ‌بالای تراکنش آن به دو دلیل اصلی افزایش تراکنش و همچنین خرید و فروش ریپل تبدیل‌شده است. ریپل محصولات متفاوتی مانند ایکس کارنت، ایکس رپید، ایکس ویا نیز دارد که امکان سرمایه‌گذاری روی آن‌ها نیز وجود دارد. که این محصولات شرکت ریپل برای بانک‌ها و مؤسسات مالی نیز در نظر گرفته است. یکی از تفاوت های ریپل با ارزهای دیجیتال دیگر این است که تمام والت‌های ریپل برای استفاده و فعالسازی نیاز به 20 ریپل دارند. به این صورت که این 20 ریپل در کیف پول به شکل ذخیره باقی می‌ماند. در اینجا سوالی ممکن است پیش بیاید که چرا برای استفاده از ریپل باید 20 ریپل ذخیره داشته باشد؟ ریپل قانونی دارد که هر کیف پول باید حداقل موجودی داشته باشد تا بتواند از شبکه ریپل استفاده کند. شبیه به حداقل موجودی که برای بازکردن حساب بانکی نیاز است، شبکه ریپل نیز این رقم را 20 ریپل در نظر گرفته است. احتمالا اینکار به این خاطر بوده که شبکه ریپل پر از کیف پول‌های خالی و اسپم نشود. این 20 ریپل یکبار موردنیاز است و شبیه کارمزد نیست که در هر سفارش آنرا پرداخت کنید. وقتی این 20 ریپل فقط برای بار اول وارد کیف پول شود، آن کیف پول فعال شده و قابل استفاده خواهد شد. توجه داشته باشید بعد از آن نیز امکان برداشت 20 ریپل وجود نخواهد داشت. کاربران برای ذخیره و نگهداری ریپل می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید . برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید .

سوالات متداول

  • بالاترین و پایین ترین قیمت - در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

  • ارزش کل بازار - چه مقداری می باشد؟

  • حجم مبادلات روزانه - چه مقدار است؟

سایت اصلی بیت کوین

https://payeer.com/en/

خرید بیت کوین
فروش بیت کوین
خرید آنی بیت کوین
فروش آنی بیت کوین
خرید فوری بیت کوین
فروش فوری بیت کوین
قیمت بیت کوین
خرید و فروش بیت کوین
قیمت لحظه ای بیت کوین
قیمت خرید بیت کوین
قیمت فروش بیت کوین
صرافی خرید بیت کوین
قیمت بیت کوین به دلار
قیمت بیت کوین به تومان
بهترین صرافی خرید بیت کوین
قیمت بیت کوین امروز
نمودار قیمت بیت کوین