در حال دریافت اطلاعات
درباره ریپل
About XRP

ریپل با نماد اختصاری XRP  یک ارز دیجیتال است که در رتبه ی هفتم بازار قرار گرفته است و سهم ۱.۰۹ درصدی از کل مارکت ارزهای دیجیتال را دارد . شبکه ی ریپل دفتر کل ثبت تمامی تراکنش هاست و توکن ریپل نیز به همین نام در بازار ارز دیجیتال شناخته شده است . این ارز باعث شده تا تمامی نقل و انتقالات مالی در کمترین زمان ممکن و به سریع ترین شکل انجام شود .

تفاوت این ارز با دیگر ارزها در این است که ریپل استخراج نمی شود . این ارز در سال ۲۰۱۳ ، تعداد ۱۰۰ میلیارد واحد از این ارز را تولید کرد تا این ارز کم کم به بازار وارد شود . از دلایل محبوبیت ریپل نسبت به ارزهای دیگر این است که این ارز بستری مناسب و امن برای تبادل پول ایجاد کرده است .

هدف شبکه ریپل افزایش کاربرد شبکه  های انتقال پول در بین تمامی بانک ها بوده است.همچنین پایین بودن کارمزد ریپل و سرعت ‌بالای تراکنش آن به دو دلیل اصلی افزایش تراکنش و همچنین خرید و فروش ریپل تبدیل‌شده است. ریپل محصولات متفاوتی مانند ایکس کارنت، ایکس رپید، ایکس ویا نیز دارد که امکان سرمایه‌گذاری روی آن‌ها نیز وجود دارد. که این محصولات شرکت ریپل برای بانک‌ها و مؤسسات مالی نیز در نظر گرفته است. 

یکی از تفاوت های ریپل با ارزهای دیجیتال دیگر این است که تمام والت‌های ریپل برای استفاده و فعالسازی نیاز به 20 ریپل دارند. به این صورت که این 20 ریپل در کیف پول به شکل ذخیره باقی می‌ماند.

در اینجا سوالی ممکن است پیش بیاید که چرا برای استفاده از ریپل باید 20 ریپل ذخیره داشته باشد؟ ریپل قانونی دارد که هر کیف پول باید حداقل موجودی داشته باشد تا بتواند از شبکه ریپل استفاده کند.

شبیه به حداقل موجودی که برای بازکردن حساب بانکی نیاز است، شبکه ریپل نیز این رقم را 20 ریپل در نظر گرفته است. احتمالا اینکار به این خاطر بوده که شبکه ریپل پر از کیف پول‌های خالی و اسپم نشود.

این 20 ریپل یکبار موردنیاز است و شبیه کارمزد نیست که در هر سفارش آنرا پرداخت کنید.

وقتی این 20 ریپل فقط برای بار اول وارد کیف پول شود، آن کیف پول فعال شده و قابل استفاده خواهد شد. توجه داشته باشید بعد از آن نیز امکان برداشت 20 ریپل وجود نخواهد داشت.

 

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری ریپل می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

 

 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید .

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
2.70 B
سکه در گردش
45.40 B
حجم بازار
42.57 B
عرضه کل
0.10 T