در حال دریافت اطلاعات
درباره دش
About Dash

Dash

در ابتدا ، Dash برای اطمینان از ناشناس ماندن ایجاد شد و با نام Darkcoin شناخته می شد. بعداً ، بنیانگذار پروژه اهداف ارز را دوباره تعریف کرد و نام آن را پول نقد دیجیتالی (Digital Cash) یا Dash گذاشت. تمرکز این ارز، ارائه آزادی به مصرف کنندگانی است که می خواهند از راحتی یک خرید مدرن لذت ببرند اما ویژگی های منحصر به فرد ارز مجازی را نیز می خواهند. این کوین به کاربران امکان می دهد پول را به سرعت و مقرون به صرفه به هر کجا ، در هر زمان و به هر کسی منتقل کنند.

 

برای تحقق این امر ، دش با بیش از 4800 ارائه دهنده خدمات و خرده فروشان مشارکت کرده است ، و اطمینان می دهد که کاربران می توانند هر آنچه را که بدنبال آن هستند به دست آورند. خرید و انتقال آن نیز آسان است. تا به امروز ، مصرف کنندگان تقریباً 1 میلیارد دلار Dash برای پرداخت هزینه محصولات و خدمات هزینه کرده اند. دش در حالی که روش آسان تر و سریع تری را برای پرداخت ارائه می دهد ، مزایای متعددی را برای مشاغل به ارمغان می آورد ، این مزایا شامل تسویه حساب های فوری ، بدون بازپرداخت و کارمزدهای کم می باشد.

 

چرا Dash اختراع شد؟

Dash ابتدا در سال 2014 با عنوان "Darkcoin" با تمرکز بر ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی کاربران راه اندازی شد. اگرچه ارز رمزنگاری شده هنوز دارای رمزگذاری قوی است ، اما هدف اصلی پروژه مجددا تصحیح و بررسی شد. نام آن با هدف ارائه وسیله ای مقرون به صرفه و مناسب برای پرداخت روزانه برای طیف گسترده ای از محصولات و خدمات تغییر داده شد. این ارز می خواست یک جایگزین بسیار کاربردی برای کارت های بانکی و پول نقد باشد.

همچنین یک راه حل قوی برای حواله های بین المللی است، به ویژه در کشورهایی که آزادی مالی به دلیل عدم دسترسی و موانع فنی محدود است. این نرم افزار، آزادی و کنترل کامل را به کاربر می دهد تا بتواند در هر نقطه از جهان برای هر کسی در جای دیگری درجهان پول ارسال یا دریافت کند. آنها مجبور نیستند با کاغذبازی ، پیچیدگی نرخ ارز ، تاخیرهای یک هفته ای و کمیسیون ها و هزینه های پنهان که بر بار مالی می افزاید ، برخورد کنند.

 

دش نسل بعدی ، ارزهای رمزنگاری شده و شبکه های پرداخت همتا به همتا (p2p) است ،جایی که تراکنش ها روی بلاک چین ثبت می شوند: یک دفتر کل غیرمتمرکز ، توزیع شده و عمومی. دش ارز دیجیتالی امن ، قابل حمل و قابل تعویض را در اختیار کاربران قرار می دهد.

مزایای کلیدی

 امنیت پیشرو در صنعت

 به دلیل نوآوری های تکنولوژیکی مانند ChainLocks ، شبکه Dash امن ترین شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین است. این امر خطر 51٪ حملات را کاهش می دهد و هر عامل مخرب احتمالی را مجبور می کند تا به هر دو لایه استخراج و لایه مسترنود حمله کند. برای حمله به هر دو لایه ، یک عامل مخرب باید مقدار زیادی Dash صرف کند تا ورودی های کاذب به بلاک چین دیکته کند و در نتیجه قیمت Dash را در این فرآیند افزایش دهد. بنابراین ، از آنجایی که یک حمله موفق به درصد زیادی از بازار کل دش نیاز دارد ،برای عامل حمله، هزینه بر است.

 مدیریت  با ثبات و طولانی مدت

 سازمان مستقل و غیر متمرکزدش  (DAO) قدیمی ترین و موفق ترین نمونه مدیریت غیر متمرکز است. در این راستا ، یکی از قابل توجه ترین نوآوری های دش ایجاد خزانه است که پیشنهادات پروژه ای را برای پیشبرد شبکه و اکوسیستم، تامین مالی می کند. این خزانه با 10٪ پاداش بلاک تأمین می شود ، که ترکیبی از هزینه های تراکنش جمع آوری شده در شبکه و دش  های استخراج شده ی جدیدی است که به منظور تأمین امنیت بلاک چین به ماینرها اعطا شده است. گره هایی که  وظیفه نگهداری حداقل ۱۰۰۰ دش (masternode) را دارند ، حق رأی در مورد نحوه توزیع وجوه خزانه را دریافت می کنند. رأی دادن به پیشنهادات پروژه کاربران را تشویق به مشارکت با کل شبکه و اکوسیستم می کند ، در نتیجه بودجه پروژه های متعددی تأمین می شود که Dash را از نظر توسعه فناوری ، بازاریابی و توسعه کسب و کار پیش می برد.

تاریخ تاسیس نوآوری های تکنولوژیک

اکوسیستم دش درباره نوآوری هایی در زمینه مدیریت (مسترنودها ، سیستم خزانه داری) ، امنیت (ChainLocks) ، قابلیت استفاده (ارسال خودکار فوری) و مقیاس پذیری (حد نصاب های طولانی مدت معمول) صحبت می کند.

تایید فوری تراکنش ها  

همه تراکنش ها به صورت خودکار بدون هیچ هزینه اضافی ارسال و دریافت می شوند. به دلیل نوآوری ChainLocks ، امنیت تراکنش ها و تمرکززدایی به خطر نمی افتد. در نتیجه ، استفاده از Dash برای انجام معاملات به معنای دستیابی به سرعت و قابلیت تطبیق پذیری ارز فیات است ، در حالی که به طور همزمان هزینه کمتر، حریم خصوصی و امنیت شبکه های مبتنی بر بلاک چین را نیز دارا می باشد.

 ویژگی های کلیدی

Masternodes

مهمترین ویژگی تمایز شبکه پرداخت Dash ، مفهوم مستر نود (masternode)است. در یک شبکه سنتی p2p ، گره ها به طور یکسان در به اشتراک گذاری داده ها و منابع شبکه مشارکت می کنند. همه این گره ها به طور یکسان برای مشارکت خود در حفظ شبکه جبران می شوند. با این حال ، شبکه Dash دارای یک لایه دوم از شرکت کنندگان در شبکه است که در ازای جبران بیشتر ، عملکردهای بیشتری را ارائه می دهد. این لایه دوم از masternodes باعث می شود که دش امن ترین شبکه پرداخت باشد و می تواند ویژگی های برجسته ای در صنعت مانند تسویه حساب فوری تراکنش ها و نام کاربری را ارائه دهد.

 حدنصاب های Masternode  با عمرطولانی

 حد نصاب های طولانی مدت مسترنودهای دش (LLMQs) برای تسهیل عملکرد خود ویژگی هایی در حالت غیرمتمرکز و قطعی ارائه می دهد. این LLMQ ها زیر مجموعه های قطعی لیست کلی  مسترنودها هستند که از طریق یک پروتکل تولید کلید توزیع شده، تشکیل می شوند و برای مدت زمان طولانی (به عنوان مثال ساعت ها تا روزها) فعال می مانند. وظیفه اصلی LLMQ ها اجرای امضای آستانه پیام های مربوط به اتفاق آرا برای ویژگی هایی مانند ارسال فوری (InstantSend)و ChainLocks است.

 

ارسال فوری

 ارسال فوری(InstantSend)راهی برای قفل کردن ورودی های تراکنش و فعال سازی تراکنش های ایمن و آنی ارائه می دهد. حد نصابهای طولانی مدت ، صحت یا عدم صحت معامله ارسال شده را بررسی می کنند. اگر معتبر باشد ، ورودی های مربوط به معامله خاص "قفل" می شوند و این اطلاعات را به شبکه منتقل می کنند و عملاً قول می دهند که تراکنش در بلاک های استخراج شده بعدی قرار می گیرد و به هیچ تراکنش دیگری اجازه نمی دهد ورودی های قفل شده را خرج کند.

ChainLocks

ChainLocks ویژگی ای است که توسط شبکه Dash ارائه شده است که هنگام پذیرش پرداخت ها، اطمینان ایجاد می کند. این فناوری ، به ویژه هنگامی که به طور موازی با InstantSend استفاده می شود ، محیطی را ایجاد می کند که در آن پرداخت ها بلافاصله و بدون خطر "رویدادهای سازماندهی بلاک چین" پذیرفته می شود. خطر سازماندهی مجدد بلاک چین، معمولاً با نیاز به تأیید های متعدد قبل از اینکه تراکنش با خیال راحت به عنوان پرداخت پذیرفته شود ، برطرف می شود. این نوع امنیت غیر مستقیم است، اما زمان و تجربه کاربر را صرف می کند. ChainLocks راه حلی برای این مشکل است.

 اثبات سهام(proof-of-service)

سیستم امتیاز دهی اثبات سهام (PoSe) به ایجاد انگیزه برای ارائه خدمات شبکه کمک می کند. مسترنود هایی که نتوانند در حد نصاب هایی که خدمات اصلی را ارائه می دهند مشارکت کنند ، مجازات می شوند ، که در نهایت منجر به حذف آنها از صلاحیت پرداخت اصلی می شود.

کاربران برای ذخیره و نگهداری دش می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.25 B
سکه در گردش
10.34 M
حجم بازار
1.74 B
عرضه کل
18.90 M