logo
{ "p_id": 131, "chart_slug": "dash", "symbol": "DASH", "en_name": "Dash", "fa_name": "دش", "change_1h": 0.447835, "change_7d": 5.13, "change_24h": 2.93, "change_30d": 14.15, "volume": "57223222.5157546", "marketcap": "386713592.79", "supply": 18900000, "rank": 178, "website_url": "https://www.dash.org/", "low_24h": 32.14751351869701, "high_24h": 33.36542242541937, "low_7d": 29.93217610774855, "high_7d": 33.36542242541937, "low_30d": 29.155947089272164, "high_30d": 36.26007769264185, "price": 37.36, "slug": "dash", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [ { "name": "Chainlink", "symbol": "LINK", "fa_name": "لینک", "change_24h": 2.01, "price": 17.76 }, { "name": "Uniswap", "symbol": "UNI", "fa_name": "یونیکورن توکن", "change_24h": 3.39, "price": 8.76 }, { "name": "yearn.finance", "symbol": "YFI", "fa_name": "", "change_24h": 2.14709, "price": 8667.67126467324 }, { "name": "Solar", "symbol": "SXP", "fa_name": "", "change_24h": 1.108, "price": 0.4014265341895363 }, { "name": "Band Protocol", "symbol": "BAND", "fa_name": "", "change_24h": 4.3, "price": 2.16 } ], "category": { "name": "" } }
DASH

Dash DASH

دش

قیمت دش

2.9 %

+

$ 37.36

تومان 2,511,115

۲۴ ساعت

کمترین قیمت دش

$32.15

indicator

بیشترین قیمت دش

$33.37

عرضه کل دش

DASH 18.90 میلیون

ارزش کل بازار دش

0.39 میلیارد USDT

سایت اصلی دش

https://www.dash.org/

تغییرات یک ساعت دش

0.4 % +

تغییرات یک هفته

5.1 % +

تغییرات یک ماه

14.2 % +

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
DASH
DASH
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای دش (DASH/USD)

نمودار قیمت لحظه ای دش DASH در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای دش

Dash (DASH)

ارز دیجیتال دش Dash با نام اختصاری DASH با ارزش بازار 0.39 میلیارد در رتبه 178 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش دش صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت دش برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز دش 18.90 میلیون واحد است و هر واحد دش در این لحظه با قیمت 37.36 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 57.22 میلیون USDT است. قیمت دش در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 2.93 افزایش داشته است.

درباره دش

Dash مخفف شده عبارت Digital Cash نماد ارز دیجیتال Dash میباشد که در سال 2014 به عنوان هار فورکی از سیستم لایت کوین طراحی و توسعه داده شد. در اکتبر 2011 ، ایده لایت کوین همراه با یک نظرسنجی عمومی برای مشخص کردن روز عرضه آن، در تالار گفت و-گوی مجازی بیت کوین تاک منتشر شد. در این اطلاعیه لایت کوین به عنوان رمزارزی معرفی شده بود که ارای تمام ویژگی های بیت کوین می باشد ولی چها برابر بهتر. براساس نظر عده بسیاری از سرمایه گذاران و تحلیل گران بازار ارزهای دیجیتال، لایت کوین به عنوان نقره دیجیتال شناخته می شود. یکی از راه هایی که در فناوری بلاکچین امکان توسعه داخلی این سیستم را فراهم می کند ایجاد هارد فورک و سافت فورک می باشد که دو ساز و کار مناسب برای به روز رسانی در شبکه بلاکچین هستند. هرچند که واژه فورک (Fork) در لغط به معنای چنگال می باشد ولی در سیستم های برنامه نویسی به معنای تقسیم شدن پروژه به دو مسیر مجزا است که معولا دلیل آن به روز رسانی و یا عدم مقبولیت برخی مباحث سیستم توسط مدیران آن می باشد. تفاوت اصلی بین هاردفورک و سافت فورک سازگاری با بلاک چین قبلی است. در هارد فورک این سازگاری وجود ندارد و اگر از بلاک چین جدید استفاده نشود امکان دسترسی به هیچ یک از بروز رسانی ها وجود نخواهد داشت و نمی توان با کاربران سیستم جدید ارتباط داشت. ارز دیجیتال Dash با هدف ارتقا سطح امنیت و نیز مقیاس پذیری پلتفرم لایت کوین طراحی و توسعه داده شد. بلاکچین برای حفظ امنیت مجازی از دو کلید برای سیستم تاید اعتبار استفاده می کند. این سیستم تایید اعتبار باعث می شود امنیت کامل در بلاک چین ایجاد شود. به عبارت دیگر سیستم رمزنگاری در بلاکچین ار تابعی به نام (هش) استفاده می کند. به بیان ساده تابع هش تابعی است که در ازائ ورود هر نوع کلمه یا عبارتی، مقدار ثابتی از اعداد را به عنوان خروجی اراعه می دهد. مقیاس پذیری عبارت است ازتوانایی یک سامانه، شبکه یا فرایند به افزایش میزان بار کاری. در سیستم اولیه بلاک چین نمی توان انتظار داشت که تراکنش-ها به صورت آنی انجام شوند و از طرفی ویژه گی غیر متمرکز (Decentralized) بودن می تواند موجب کندی شبکه شود.

قیمت ارز دیجیتال Dash

نمودار قیمتی ارز دیجیتال Dash پس از عرضه در ماه مارس 2018 نوسانات بسیاری را تجربه نموده است. نواحی مهم قیمتی 101تا117دلار و 216تا248دلار و نیز سقف تاریخی 474 میتواننند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده تحلیل گران و سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند. قیمت ارز دیجیتال DASH نیز مانند سایر دارایی های مالی و ارزهای دیجیتال از المان های بسیاری تاثی پذیر است که در ادامه به برخی از مهمترین این المان ها اشاره خواهد شد. عرضه و تقاضای بازار یکی از مهم ترین المان های تاثیرگذار بر قیمت DASH است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر، ورود و خروج DASHبه صرافی ها به عنوان میزان عرضه و تقاضای این رمزارز در نظر گرفته می شود. ورود این ارزدیجیتال به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای این ارزدیجیتال خواهد بود. رقابت رقابت بین DASHو دیگر رمزارزها در مورد عملکرد سیستم می تواند موجب تغییراتی در قیمت رمزارز باشد. صرافی های که DASH در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال dash

ارز دیجیتال dash دارای محدودیت حداکثری عرضه در تعداد 19میلیون عدد است که در ژانویه 2022 تعداد 10میلیون از این رمز ارز در بازار ارزهای دیجیتال عرضه شده است.

آینده ارز دیجیتال Dash

لایت کوین به وسیله فرایند اثبات کار استخراج می شود که نیازمند دستگاه های ماینر است. هم-چنین این بلاک چین، دارای یک کوین اختصاصی است که با نماد LTC در بازار ارزهای دیجیتال شناخته و معامله می شود. سیستم ارز دیجیتال dash علاوه بر سازوکار pow به طور همزمان از سازوکار pos نیز به منظور تایید تراکنش ها و نیز ساخت بلاک های جدید در شبکه استفاده میکند. در این سازوکار، نیازی به دستگاه های ماینینگ پرمصرف به منظور تأیید تراکنش ها نیست و این کار از طریق دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام است.. برای این منظور، هریک از سرمایه گذاران رمزارز نیر، می توانند با قفل کردن بخشی از سرمایه خود در سیستم بلاک چین آن، امکان تأیید تراکنش ها و دریافت کارمزد را داشته باشند. این قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک چین استفاده می شود. به بیان ساده تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد. عدم نیاز به استفاده از دستگاه های پر مصرف ماینینگ و سازگاری بیشتر فرایند استخراج این ارزدیجیتال با استانداردهای محیط زیستی، المان مهمی به منظور پوشش ریسک سرمایه گذاری در این حوزه می باشد. یکی از مهم ترین موارد مورد توجه در میان ارزهای دیجیتال و مقایسه آنها، میزان احتمال پذیرش آن ها به عنوان سیستم پرداخت در کشورهای مختلف می باشد. با مشخص کردن مزایا و معایب ارزهای دیجیتال و هم چنین تحلیل آنها می توان احتمال پذیرش هریک از آنهارا مشخص کرد. با پیدایش لایت کوین به عنوان رمزارزی که در سرعت تراکنش ها و نیز میزان عرضه چهاربرابر بهتر از بیت کوین بود، انتظارات پذیرش عمومی رمزارزها بیش از پش افزایش یافت. هم چنین مقیاس پذیری بیشتر این شبکه نسبت به بیت کوین امکان ایجاد سیستم پرداخت بین المللی توسط لایت کوین بیشتر شد. به تدریج با پیدایش شبکه های پیشرفته تر و مهم تر از همه نسل های سوم بلاک چین که از سازو کار استخراج اثبات سهام استفاده می کردند، پذیرش لایت کوین به دلایلی هم چون عدم سازکاری با محیط زیست به دلیل استفاده بسیار زیاد از انرژی برق توسط دستگاه های مانینگ، سرعت تراکنش کمتر نسبت به بلاک چین هایی هم چون کاردانو، کمی به تعویق افتاده است. هرچند شبکه بلاک چین لایت کوین در 10 سال گذشته تمام آپدیت های شبکه را با موفقیت پشت سر گذاشته است و نیز هرگز خطراتی متوجه امنیت این شبکه وجود نداشته است، اما همچنان مسائل محیط زیستی و نیز کارمزدهای تراکنش بالاتر از شبکه هایی همچون ترون، این شبکه را متوجه ضرورت اصلاحات اساسی در ساختار شبکه کرده است. بنابر این سیستم dasd نیز میتواند با توجه به این موضوعات بنیادی درای آینده ای روشن باشد.

کیف پول ارز دیجیتال dash

توکن dash در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند. در ابتدا ، Dash برای اطمینان از ناشناس ماندن ایجاد شد و با نام Darkcoin شناخته می شد. بعداً ، بنیانگذار پروژه اهداف ارز را دوباره تعریف کرد و نام آن را پول نقد دیجیتالی (Digital Cash) یا Dash گذاشت. تمرکز این ارز، ارائه آزادی به مصرف کنندگانی است که می خواهند از راحتی یک خرید مدرن لذت ببرند اما ویژگی های منحصر به فرد ارز مجازی را نیز می خواهند. این کوین به کاربران امکان می دهد پول را به سرعت و مقرون به صرفه به هر کجا ، در هر زمان و به هر کسی منتقل کنند. برای تحقق این امر ، دش با بیش از 4800 ارائه دهنده خدمات و خرده فروشان مشارکت کرده است ، و اطمینان می دهد که کاربران می توانند هر آنچه را که بدنبال آن هستند به دست آورند. خرید و انتقال آن نیز آسان است. تا به امروز ، مصرف کنندگان تقریباً 1 میلیارد دلار Dash برای پرداخت هزینه محصولات و خدمات هزینه کرده اند. دش در حالی که روش آسان تر و سریع تری را برای پرداخت ارائه می دهد ، مزایای متعددی را برای مشاغل به ارمغان می آورد ، این مزایا شامل تسویه حساب های فوری ، بدون بازپرداخت و کارمزدهای کم می باشد. چرا Dash اختراع شد؟ Dash ابتدا در سال 2014 با عنوان "Darkcoin" با تمرکز بر ناشناس بودن و حفظ حریم خصوصی کاربران راه اندازی شد. اگرچه ارز رمزنگاری شده هنوز دارای رمزگذاری قوی است ، اما هدف اصلی پروژه مجددا تصحیح و بررسی شد. نام آن با هدف ارائه وسیله ای مقرون به صرفه و مناسب برای پرداخت روزانه برای طیف گسترده ای از محصولات و خدمات تغییر داده شد. این ارز می خواست یک جایگزین بسیار کاربردی برای کارت های بانکی و پول نقد باشد. همچنین یک راه حل قوی برای حواله های بین المللی است، به ویژه در کشورهایی که آزادی مالی به دلیل عدم دسترسی و موانع فنی محدود است. این نرم افزار، آزادی و کنترل کامل را به کاربر می دهد تا بتواند در هر نقطه از جهان برای هر کسی در جای دیگری درجهان پول ارسال یا دریافت کند. آنها مجبور نیستند با کاغذبازی ، پیچیدگی نرخ ارز ، تاخیرهای یک هفته ای و کمیسیون ها و هزینه های پنهان که بر بار مالی می افزاید ، برخورد کنند. دش نسل بعدی ، ارزهای رمزنگاری شده و شبکه های پرداخت همتا به همتا (p2p) است ،جایی که تراکنش ها روی بلاک چین ثبت می شوند: یک دفتر کل غیرمتمرکز ، توزیع شده و عمومی. دش ارز دیجیتالی امن ، قابل حمل و قابل تعویض را در اختیار کاربران قرار می دهد. مزایای کلیدی  امنیت پیشرو در صنعت به دلیل نوآوری های تکنولوژیکی مانند ChainLocks ، شبکه Dash امن ترین شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین است. این امر خطر 51٪ حملات را کاهش می دهد و هر عامل مخرب احتمالی را مجبور می کند تا به هر دو لایه استخراج و لایه مسترنود حمله کند. برای حمله به هر دو لایه ، یک عامل مخرب باید مقدار زیادی Dash صرف کند تا ورودی های کاذب به بلاک چین دیکته کند و در نتیجه قیمت Dash را در این فرآیند افزایش دهد. بنابراین ، از آنجایی که یک حمله موفق به درصد زیادی از بازار کل دش نیاز دارد ،برای عامل حمله، هزینه بر است. مدیریت  با ثبات و طولانی مدت سازمان مستقل و غیر متمرکزدش  (DAO) قدیمی ترین و موفق ترین نمونه مدیریت غیر متمرکز است. در این راستا ، یکی از قابل توجه ترین نوآوری های دش ایجاد خزانه است که پیشنهادات پروژه ای را برای پیشبرد شبکه و اکوسیستم، تامین مالی می کند. این خزانه با 10٪ پاداش بلاک تأمین می شود ، که ترکیبی از هزینه های تراکنش جمع آوری شده در شبکه و دش  های استخراج شده ی جدیدی است که به منظور تأمین امنیت بلاک چین به ماینرها اعطا شده است. گره هایی که  وظیفه نگهداری حداقل ۱۰۰۰ دش (masternode) را دارند ، حق رأی در مورد نحوه توزیع وجوه خزانه را دریافت می کنند. رأی دادن به پیشنهادات پروژه کاربران را تشویق به مشارکت با کل شبکه و اکوسیستم می کند ، در نتیجه بودجه پروژه های متعددی تأمین می شود که Dash را از نظر توسعه فناوری ، بازاریابی و توسعه کسب و کار پیش می برد. تاریخ تاسیس نوآوری های تکنولوژیک اکوسیستم دش درباره نوآوری هایی در زمینه مدیریت (مسترنودها ، سیستم خزانه داری) ، امنیت (ChainLocks) ، قابلیت استفاده (ارسال خودکار فوری) و مقیاس پذیری (حد نصاب های طولانی مدت معمول) صحبت می کند. تایید فوری تراکنش ها همه تراکنش ها به صورت خودکار بدون هیچ هزینه اضافی ارسال و دریافت می شوند. به دلیل نوآوری ChainLocks ، امنیت تراکنش ها و تمرکززدایی به خطر نمی افتد. در نتیجه ، استفاده از Dash برای انجام معاملات به معنای دستیابی به سرعت و قابلیت تطبیق پذیری ارز فیات است ، در حالی که به طور همزمان هزینه کمتر، حریم خصوصی و امنیت شبکه های مبتنی بر بلاک چین را نیز دارا می باشد. ویژگی های کلیدی Masternodes مهمترین ویژگی تمایز شبکه پرداخت Dash ، مفهوم مستر نود (masternode)است. در یک شبکه سنتی p2p ، گره ها به طور یکسان در به اشتراک گذاری داده ها و منابع شبکه مشارکت می کنند. همه این گره ها به طور یکسان برای مشارکت خود در حفظ شبکه جبران می شوند. با این حال ، شبکه Dash دارای یک لایه دوم از شرکت کنندگان در شبکه است که در ازای جبران بیشتر ، عملکردهای بیشتری را ارائه می دهد. این لایه دوم از masternodes باعث می شود که دش امن ترین شبکه پرداخت باشد و می تواند ویژگی های برجسته ای در صنعت مانند تسویه حساب فوری تراکنش ها و نام کاربری را ارائه دهد. حدنصاب های Masternode  با عمرطولانی حد نصاب های طولانی مدت مسترنودهای دش (LLMQs) برای تسهیل عملکرد خود ویژگی هایی در حالت غیرمتمرکز و قطعی ارائه می دهد. این LLMQ ها زیر مجموعه های قطعی لیست کلی  مسترنودها هستند که از طریق یک پروتکل تولید کلید توزیع شده، تشکیل می شوند و برای مدت زمان طولانی (به عنوان مثال ساعت ها تا روزها) فعال می مانند. وظیفه اصلی LLMQ ها اجرای امضای آستانه پیام های مربوط به اتفاق آرا برای ویژگی هایی مانند ارسال فوری (InstantSend)و ChainLocks است.   ارسال فوری ارسال فوری(InstantSend)راهی برای قفل کردن ورودی های تراکنش و فعال سازی تراکنش های ایمن و آنی ارائه می دهد. حد نصابهای طولانی مدت ، صحت یا عدم صحت معامله ارسال شده را بررسی می کنند. اگر معتبر باشد ، ورودی های مربوط به معامله خاص "قفل" می شوند و این اطلاعات را به شبکه منتقل می کنند و عملاً قول می دهند که تراکنش در بلاک های استخراج شده بعدی قرار می گیرد و به هیچ تراکنش دیگری اجازه نمی دهد ورودی های قفل شده را خرج کند. ChainLocks ChainLocks ویژگی ای است که توسط شبکه Dash ارائه شده است که هنگام پذیرش پرداخت ها، اطمینان ایجاد می کند. این فناوری ، به ویژه هنگامی که به طور موازی با InstantSend استفاده می شود ، محیطی را ایجاد می کند که در آن پرداخت ها بلافاصله و بدون خطر "رویدادهای سازماندهی بلاک چین" پذیرفته می شود. خطر سازماندهی مجدد بلاک چین، معمولاً با نیاز به تأیید های متعدد قبل از اینکه تراکنش با خیال راحت به عنوان پرداخت پذیرفته شود ، برطرف می شود. این نوع امنیت غیر مستقیم است، اما زمان و تجربه کاربر را صرف می کند. ChainLocks راه حلی برای این مشکل است. اثبات سهام(proof-of-service) سیستم امتیاز دهی اثبات سهام (PoSe) به ایجاد انگیزه برای ارائه خدمات شبکه کمک می کند. مسترنود هایی که نتوانند در حد نصاب هایی که خدمات اصلی را ارائه می دهند مشارکت کنند ، مجازات می شوند ، که در نهایت منجر به حذف آنها از صلاحیت پرداخت اصلی می شود. کاربران برای ذخیره و نگهداری دش می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید . برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید

سوالات متداول

  • بالاترین و پایین ترین قیمت دش در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

  • ارزش کل بازار دش چه مقداری می باشد؟

  • حجم مبادلات روزانه دش چه مقدار است؟

کمترین قیمت دش در ۲۴ ساعت 32.15 $

بیشترین قیمت دش در ۲۴ ساعت 33.37 $

کمترین قیمت دش در یک هفته 29.93 $

بیشترین قیمت دش در یک هفته 33.37 $

کمترین قیمت دش در یک ماه 29.16 $

بیشترین قیمت دش در یک ماه 36.26 $

سایت اصلی دش

https://www.dash.org/

خرید دش
فروش دش
خرید آنی دش
فروش آنی دش
خرید فوری دش
فروش فوری دش
قیمت دش
خرید و فروش دش
قیمت لحظه ای دش
قیمت خرید دش
قیمت فروش دش
صرافی خرید دش
قیمت دش به دلار
قیمت دش به تومان
بهترین صرافی خرید دش
قیمت دش امروز
نمودار قیمت دش