در حال دریافت اطلاعات
درباره دوج کوین
About Dogecoin

در دسامبر سال 2013، بیت‌کوین بیش از 1000 دلار قیمت داشت و ارزهای دیجیتال وارد دنیای تازه ای شده بود. در این حین دو نفر با نام‌های Billy Markus و Jackson Palmer با خود فکر کردند بازار رمز ارزها در جهان، بیش از حد مورد توجه قرار گرفته شده است. آنها بر این باور بودند رمز ارزها تنها یک سرگرمی هستند و نمی توان آنها را پول واقعی و دارایی با ارزش در نظر گرفت . بنابراین تصمیم گرفتند رمز ارز خود را با نام دوج‌کوین و نماد اختصار  DOGEایجاد کنند و برای تصویر سازی آن از سگی بومی در ژاپن با نام شیبا اینو استفاده کردند.
دوج کوین در آن زمان به دلیل اینکه ارزهای زیادی هنوز در بازار وجود نداشت مورد توجه علاقمندان به این حوزه قرار گرفت و سر و صدای زیادی ایجاد کرد و غالبا به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت یا یک سرگرمی خریداری می کردند و با رشد آرام و مورد قبولی که داشت به تدریج محبوبیت زیادی کسب کرد.

بلاک‌‎ چین دوج کوین همچنان مهم است. تکنولوژی زیربنایی آن از لایت‌کوین (Litecoin) ریشه گرفته است. ویژگی‌های مهم دوج کوین الگوریتم اسکریپت (Scrypt) و عرضه‌ی نامحدود است. در سال ۲۰۱۷، در دوج کوین حبابی قرار گرفت که ارزش آن را به ‌شدت افزایش داده بود. با از بین رفتن حباب در سال ۲۰۱۸، دوج کوین بیشتر ارزشش را از دست داد؛ اما هنوز‌ هم حامیان اصلی‌اش را داشت که با آن معامله می‌کردند و به محتواهای موجود در توییتر و ردیت انعام می‌دادند.

دوج کوین رمزارزی است که واقعا می توان از آن استفاده کرد و صرفا برای سرمایه‌گذاری استفاده نمی‌شود. اکثر کاربران دوج کوین برای تبلیغ آن در بین عموم مردم فعالیت بسیاری دارند. آن‌ها بر این باورند که دوج کوین برای کسانی که می خواهند وارد حوزه ارزهای دیجیتال شوند بی نظیر است.

کاربران برای ذخیره و نگهداری دوج کوین می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید .

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.76 B
سکه در گردش
0.13 T
حجم بازار
27.17 B
عرضه کل
0.00