در حال دریافت اطلاعات
درباره مونرو
About Monero

ارز دیجیتال مونر با اختصار (XMR) برترین رمزنگاری محرمانه محور است که بر اساس پروتکل CryptoNote، یک سیستم ارزی امن، خصوصی و غیرقابل ردیابی است. مونرو از نوع خاصی از رمزنگاری استفاده می‌کند تا اطمینان حاصل کند که تمام معاملات آن 100٪ غیرقابل پیوند و غیرقابل ردیابی است. در دنیایی که به طور فزاینده ای شفاف است، می‌بینید که چرا چیزی مانند مونرو می‌تواند بسیار مطلوب شود.

 

در ژولیه سال 2012، Bytecoin، اولین اجرای واقعی CryptoNote، راه اندازی شد. اما مردم متوجه شدند که 80٪ از سکه ها از قبل منتشر شده است. بنابراین، تصمیم گرفته شد که بلاک چین bytecoin تغییر اساسی کند و سکه های جدید در زنجیره جدید Bitmonero نامیده شود، که نام آن بعدا به مونرو، به معنی "سکه" در زبان اسپرانتو تغییر داده شد. در این بلاک چین جدید، هر دو دقیقه یک بلاک استخراج و اضافه می‌شود.

 

چرا مونرو؟

  1. غیرقابل ارتباط بودن - هویت شما کاملا خصوصی است

شما کنترل کاملی بر معاملات خود دارید. شما مسئول پول خود هستید. از آنجا که هویت شما خصوصی است، هیچ کس نمی‌تواند ببیند که پول خود را برای چه چیزی خرج می‌کنید. وقتی وجه را به آدرس عمومی ‌شخصی می‌فرستید، اتفاقی که می‌افتد این است که در واقع وجه را به یک آدرس مقصد یکبار مصرف کاملا جدید که به طور تصادفی ایجاد شده ارسال می‌کنید.

این به این معنی است که پرونده عمومی‌ هیچ اشاره ای به دریافت وجوه به آدرس عمومی‌ گیرنده ندارد. در مونرو، آدرس عمومی‌ شما هرگز در پرونده عمومی ‌معاملات ظاهر نخواهد شد. درعوض، "آدرس پنهانکاری" به شکلی ثبت می‌شود که فقط شما، گیرنده، می‌توانید وجوه ورودی را تشخیص دهید.

 

  1. قابلیت مقیاس پذیری

قابلیت مقیاس پذیری قابلیت تعویض بین یک دارایی و دارایی دیگر از همان نوع است.

فرض کنید 50 هزار تومان از دوست خود قرض گرفته اید، حتی می‌توانید پول را در قالب تراول 50 هزار تومانی یا 5 اسکناس ده هزار تومانی پس بدهید، که هیچ اشکالی ندارد. این نشان می‌دهد که اسکناس مقیاس پذیر است. با این حال، اگر بخواهید آخر هفته ماشین شخصی را قرض بگیرید و برگردید و در عوض ماشین دیگری به او بدهید، آن شخص احتمالا با شما درگیر خواهد شد. در این مثال اتومبیل‌ها یک دارایی مقیاس ناپذیر هستند.

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری ‌مونرو می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.20 B
سکه در گردش
18.00 M
حجم بازار
4.10 B
عرضه کل
0.00