logo
{ "fa_name": "بیت کوین" }
coin

- -

بیت کوین

قیمت بیت کوین

0 %

-

$ 0

تومان 0

۲۴ ساعت

کمترین قیمت بیت کوین

$NaN

indicator

بیشترین قیمت بیت کوین

$NaN

عرضه کل بیت کوین

- 0.00

ارزش کل بازار بیت کوین

0.00 USDT

تغییرات یک ساعت بیت کوین

0 % -

تغییرات یک هفته

0 % -

تغییرات یک ماه

0 % -

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
-
coin
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین (-/USD)

نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین - در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای بیت کوین

- (-)

ارز دیجیتال بیت کوین - با نام اختصاری - با ارزش بازار 0.00 در رتبه 0 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش بیت کوین صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت بیت کوین برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز بیت کوین 0.00 واحد است و هر واحد بیت کوین در این لحظه با قیمت 0 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 0.00 USDT است. قیمت بیت کوین در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 0 کاهش داشته است.

درباره یونی سواپ

پلتفرم معاملاتی Uniswap در سال 2018 بر بستر شبکه بلاک چین اتریوم توسعه داده شد که به عنوان یک صرافی دیجیتال غیر متمرکز فعالیت میکند. توکن Ckb در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند. رسالت اصلی فناوری نوین بلاک چین غیر متمرکز سازی در حوزه های مختلف است که صرافی غیرمتمرکز دیجیتال نیز یکی از این حوزه ها است. پلتفرم Uniswap یک صرافی دیجیتال غیر متمرکز است که دارای توکن کاربردی میباشد. این توکن با نماد Uni در بازار رزهای دیجیتال مورد معامله قرار میگیرد. توکن ها نمادهای قابل معامله ای هستند که بر اساس استانداردهای تعریف شده یک سیستم بلاک چین بر بستر آن شکل گرفته اند. به بیان ساده تر سیستم های بلاک چین شناخته شده ای مانند بیت کوین، اتریوم، بایننس چین و سایر شبکه های موجود در دنیای ارزهای دیجیتال، این امکان را فراهم کرده اند که افرادی که نیازمند داشتن کوین هستند، مجبور به طراحی سیستم بلاک چین جدیدی نباشند و بتوانند از ظرفیت این شبکه ها استفاده کنند. این توکن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که یکی از مهم ترین آن ها توکن های کاربردی و توکن های پرداختی در حوزه Defi است. مهمترین هدف حوزه ی DeFi یا امور مالی غیر متمرکز حذف واسطه های مالی ای مانند بانک ها، صرافی ها و دیگر واحدهای مالی است که قرن هاست به صورت متمرکز خدمات مالی را اراعه می کنند. در واقع حوزه DeFi یک پروژه نیست بلکه بستری برای گسترش پروژهای گوناگون مالی است که به صورت غیر متمرکز به ارائه خدمات مالی ای مانند وام، تبدیل ارزها، خرید و فروش و... می پردازند. همچنین توکن کاربردی Uni در حوزه کشت سرمایه نیز مورد استفاده قرار میگیرد. بستری که در حوزه ی Defi به منظور استیک کردن یا همان قفل کردن سرمایه و دریافت رمزارز بیشتر ایجاد شده است به اصطالح Farming Yield یا همان کشت سرمایه نامیده می شود. به عبارت دیگر یکی از خدمات ارائه شده در حوزه ی Defi ایجاد امکان قفل کردن رمزارزهایی است که بر اساس POS رمزنگاری شده اند که به بیان ساده تر نیازی به دستگاه های Mining برای استخراج ندارند. اصطالح کشت سرمایه به همین دلیل برای این حوزه به کار گرفته می شود که اشاره به برداشت رمزارز بیشتر در یک دوره زمانی مشخص پس از قفل کردن سرمایه بر بستر Farming Yield می باشد. کشت سرمایه بخشی نوپا در اکوسیستم DeFi می باشد که در مدت نسباتا کوتاهی موجب افزایش ارزش حوزه ی DeFi از 500 میلیون دالر به 10 میلیارد دلار شد.

قیمت ارز دیجیتال Uni

نمودار قیمتی ارز دیجیتال Uni پس از عرضه در سپتامبر 2020نوسانات بسیاری را تجربه کرده است. نواحی قیمتی 13تا14دلار و 29تا30دلار و نیز سقف تاریخی 42 دلار میتوانند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده تحلیل گران و معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند. مانند سایر دارایی های ملی قیمت ارز دیجیتال Uni نیز از المان های مختلفی تاثیر پذیر است که در ادامه به برخی از مهمترین این المان ها اشاره خواهد شد. عرضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت uni است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر ورود و خروج Uni به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای uni در نظر گرفته می شود. ورود uni به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای آن خواهد بود. رقابت دیگر عاملی است که بر قیمت Uni در بازار ارزهای دیجیتال اثر گذار است. صرافی های که Uni در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال Uni

توکن کاربردی Uni دارای محدودیت حداکثری عرضه در تعداد 1میلیارد توکن است که در دسامبر 2021 تعداد 628میلیون از این توکن در دسترس معامله گران و سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

آینده ارز دیجیتال Uni

ارز دیجیتال Uni از سازوکار اثبات سهام به نمظور تایید تراکنش ها و نیز ساخت بلاک های جدید استفاده میکند. در این سازوکار، نیازی به دستگاه های ماینینگ پرمصرف به منظور تأیید تراکنش ها نیست و این کار از طریق دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام است. برای این منظور، هریک از سرمایه گذاران رمزارز نیر، می توانند با قفل کردن بخشی از سرمایه خود در سیستم بلاک چین آن، امکان تأیید تراکنش ها و دریافت کارمزد را داشته باشند. این قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک-چین استفاده می شود. به بیان ساده تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد. عدم نیاز به استفاده از دستگاه-های پر مصرف ماینینگ و سازگاری بیشتر فرایند استخراج این ارزدیجیتال با استانداردهای محیط زیستی، المان مهمی به منظور پوشش ریسک سرمایه گذاری در این حوزه می باشد. همچنین مفاهیمی همچون سازمان خود گردان غیرمتمرکز (Dao) و نیز بازار سازی اتوماتیک (Amm) که در مزایای این پلتفرم ذکر شده است نیز میتواند موجب استفاده بیشتر از این پلفرم در حوزه امور مالی غیرمتمرکز و نیز طراحی قراردادهای هوشمند گردد.

کیف پول ارز دیجیتال Uni

توکن Uniدر تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند. صرافی یونی سواپ در 17 سپتامبر سال 2020 توکن نظارتی خود ،به نام UNI را معرفی کرد.توکن نظارتی به این معناست که دارندگان این توکن حق رای دادن در مورد توسعه و تغییر پلتفرم یونی سواپ را دارند  .هایدن آدامز موسس این ارز نوظهور بود اما اقدامات اولیه برای ایجاد این ارز توسط شخصی به نام ویتالیک بوتن انجام شد ،این شخص همان خالق اتریوم است بنابراین همه او را خالق ارز دیجیتال یونی می دانند. این ارز روی بلاک چین اتریوم ارائه میباشد. شگفت انگیزترین بخش این عرضه، چگونگی توزیع این ارز بود همه ی کسانی که روزی از صرافی یونی سواپ،حتی یکبار قبل از تاریخ ۱ سپتامبر استفاده کرده بودند  واجد شرایط دریافت ۴۰۰ توکن یونی بودند که حدود ۱۲۰۰دلار قیمت داشت .دو روز بعد توکن یونی به طور فعال در هر دو صرافی های متمرکز و غیر متمرکز با قیمتی برابر ۸ دلار یعنی با اضافه قیمتی برابر ۳۲۰۰ دلار معامله می شد. توکن یونی در ۵۰۰۰۰ آدرس اتریوم توزیع شد  که این امر توکن یونی را یکی از گسترده ترین توکن هایی تبدیل کرد که در فضای شبکه پخش شده بود. در آینده نیز کاربران یونی سواپ می توانند توکن های یونی را از طریق استیکینگ این توکن در استخرهای نقدینگی بدست آوررند .سرمایه گذاران این توکن می توانند توکن یونی را از طریق صرافی هایی مانند بایننس ،بیتفینکس، کوینبیس و ... و همچنین خود یونی سواپ خریداری کنند . توکن یونی تنها چندهفته پس از عرضه به بازار ، با موفقیتی چشمگیر در رده ی ۵۰ ارز برتر  قرار گرفت. کاربران برای ذخیره و نگهداری  یونی سوآپ می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید . برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید

سوالات متداول

  • بالاترین و پایین ترین قیمت - در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

  • ارزش کل بازار - چه مقداری می باشد؟

  • حجم مبادلات روزانه - چه مقدار است؟

سایت اصلی بیت کوین

https://payeer.com/en/

خرید بیت کوین
فروش بیت کوین
خرید آنی بیت کوین
فروش آنی بیت کوین
خرید فوری بیت کوین
فروش فوری بیت کوین
قیمت بیت کوین
خرید و فروش بیت کوین
قیمت لحظه ای بیت کوین
قیمت خرید بیت کوین
قیمت فروش بیت کوین
صرافی خرید بیت کوین
قیمت بیت کوین به دلار
قیمت بیت کوین به تومان
بهترین صرافی خرید بیت کوین
قیمت بیت کوین امروز
نمودار قیمت بیت کوین