logo
{ "p_id": 1831, "chart_slug": "bitcoin-cash", "symbol": "BCH", "en_name": "Bitcoin Cash", "fa_name": "بیت کوین کش", "change_1h": 0.309702, "change_7d": -9.48303, "change_24h": -5.278, "change_30d": -1.40509, "volume": null, "marketcap": "9325742309.24", "supply": 21000000, "rank": 16, "website_url": "http://bch.info", "low_24h": 461.76568448251555, "high_24h": 502.51557571869415, "low_7d": 461.76568448251555, "high_7d": 515.3020383498493, "low_30d": 399.7004036086861, "high_30d": 527.981029572113, "price": 466.688923179594, "slug": "bitcoin-cash", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [ { "name": "Chainlink", "symbol": "LINK", "fa_name": "لینک", "change_24h": -0.877879, "price": 18.48377757666846 }, { "name": "yearn.finance", "symbol": "YFI", "fa_name": "", "change_24h": -1.42533, "price": 7212.865738080058 }, { "name": "Solar", "symbol": "SXP", "fa_name": "", "change_24h": -1.69465, "price": 0.3520401310250274 }, { "name": "Band Protocol", "symbol": "BAND", "fa_name": "", "change_24h": -1.97823, "price": 1.7447704680824008 }, { "name": "Firo", "symbol": "FIRO", "fa_name": "", "change_24h": -2.20268, "price": 1.7779229829449874 } ], "category": { "name": "" } }
ارزیپتو ارزها

بیت کوین کش BCH

BCH

Bitcoin Cash BCH

بیت کوین کش

قیمت بیت کوین کش

5.3 %

-

$ 466.69

تومان 27,565,915

۲۴ ساعت

کمترین قیمت بیت کوین کش

$461.77

indicator

بیشترین قیمت بیت کوین کش

$502.52

عرضه کل بیت کوین کش

BCH 21.00 میلیون

ارزش کل بازار بیت کوین کش

9.33 میلیارد USDT

سایت اصلی بیت کوین کش

http://bch.info

تغییرات یک ساعت بیت کوین کش

0.3 % +

تغییرات یک هفته

9.5 % -

تغییرات یک ماه

1.4 % -

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
BCH
BCH
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین کش (BCH/USD)

نمودار قیمت لحظه ای بیت کوین کش BCH در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای بیت کوین کش

Bitcoin Cash (BCH)

ارز دیجیتال بیت کوین کش Bitcoin Cash با نام اختصاری BCH با ارزش بازار 9.33 میلیارد در رتبه 16 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش بیت کوین کش صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت بیت کوین کش برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز بیت کوین کش 21.00 میلیون واحد است و هر واحد بیت کوین کش در این لحظه با قیمت 466.69 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 0.00 USDT است. قیمت بیت کوین کش در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 5.28 کاهش داشته است.

درباره بیت کوین کش

شاید نام ارز دیجیتال بیت کوین کش را شنیده باشید. این ارز از رمز ارزهای پایه می باشد که در سال 2017 ایجاد شده است. این ارز دیجیتالی را نیز می توانید مانند سایر ارزها، از طریق صرافی ها خرید و فروش نمایید. برخی از افراد بیت کوین کش را برادر ناتنی بیت کوین می دانند. ارز دیجیتال بیت کوین کش در راستای برطرف کردن برخی مشکلات بیت کوین ایجاد شد که از آن جمله می توان به بالا بردن سرعت تراکنش ها و پایین آمدن هزینه های آن اشاره داشت. شما با خرید بیت کوین کش می توانید یک سرمایه گذاری طولانی مدت داشته باشید زیرا این ارز به میزان محدود در بازار وجود دارد.

درباره ارز دیجیتال بیت کوین کش

بر روی شاخه زنجیره بلاک چین ارز دیجیتال بیت کوین، تغییراتی در اندازه بلوک ها و کد ها ایجاد شد. این اتفاق در سال 2017 رخ داد و پس از آن ارز دیجیتال بیت کوین کش بوجود آمد و به بازار ارزهای دیجیتالی اضافه گردید. نام این اتفاق هارد فورک است و باعث شد تا ارز دیجیتال بیت کوین کش کاملا از بیت کوین جدا شود. در آن زمان و به دلیل این جداسازی که در سیستم ایجاد شد، به هر کس که بیت کوین داشت، برابر با همان، بیت کوین کش داده شد. البته این تقسیمات به همین جا ختم نشده و یک سال بعد یعنی در سال 2018 ارز دیجیتال بیت کوین کش خود به دو شاخه دیگر تقسیم شد. این دو شاخه عبارت بودند از بیت کوین کش ABC و بیت کوین SV.

تفاوت بیت کوین کش با بیت کوین

یکی از تفاوت های اصلی میان بیت کوین و بیت کوین کش در اندازه بلوک ها است. در این تفاوت شاهد افزایش 8 برابری هستیم به طوری که اندازه 1 مگابایتی بلوک ها به 8 مگابایت افزایش پیدا کرده اند و همین امر باعث بالا رفتن سرعت تراکنش ها می گردد. یکی دیگر از تفاوت های میان این دو حذف سگ ویت ها است که باعث می شود برخی قسمت های معامله حذف شده و در نتیجه فضای بلوک نیز آزاد تر شود. البته این دو ارز دیجیتال تفاوت دیگری نیز با یکدیگر دارند و آن این است که ارز دیجیتال بیت کوین کش گزینه مناسبی است که می توان با آن تراکنش های بدون نیاز به تایید را انجام داد. در واقع تفاوت میان این دو را می توان در اندازه بلاک، تعداد تراکنش ها، هزینه تراکنش ها و نپیوستن آن به ارتقای سگ ویت دانست. موسس ارز دیجیتال بیت کوین کش Roger Ver فردی بود که به عنوان موسس ارز دیجیتال بیت کوین کش نام او مطرح شده است. به او لقب مسیح بیت کوین را نیز داده اند و نقش پر رنگی در بیت کوین و استارت آپ های مربوط به آن داشته است. راجر ور در حال حاضر حامی اصلی ارز دیجیتال بیت کوین کش می باشد.

آینده ارز دیجیتال بیت کوین کش

از آنجایی که ارز بیت کوین کش را می توان به عنوان چهارمین رمز ارز موفق محسوب کرد و همچنین جز رمز ارز های محبوب قرار دارد، تحلیلگران این بازار به آینده آن با توجه به اهدافی که دارد بسیار خوشبین هستند. این ارز دیجیتالی از بدو امر و از همان ابتدا در گروه با ارزش ترین و موفق ترین رمز ارزها قرار گرفت. البته باید بدانید که قیمت این ارز نیز مانند سایرین دائما در نوسان است اما در مقایسه با سایر فورک های ارز بیت کوین از قیمت بالاتری برخوردار بوده و هست. از آنجایی که موسسات مختلفی که بیت کوین را تایید می کنند، این رمز ارز را نیز مورد تایید خود قرار داده اند و آن را گاها مبادله می کنند، بنابراین می توان آینده و روند رو به جلویی برای آن پیش بینی کرد.

هدف ارز دیجیتال بیت کوین کش

هدف از ساخت ارز دیجیتال بیت کوین کش و جداسازی و شاخه کردن بیت کوین، بالا بردن سرعت بیت کوین و کاهش کارمزدهای تراکنش ها در معاملات این ارز دیجیتال بود. در این زمان تکنولوژی به نام سگ ویت توسط توسعه دهندگان شبکه مطرح شد تا با کمک آن اندازه بلوک ها بزرگتر شده و افزایش یابد. در بدو امر تمام افراد با این تغییر و تحول موافق بودند اما در زمان به اجرا گذاشتن آن، بیشتر جامعه رمز ارزها و همچنین ماینر های چینی با آن مخالفت کردند اما در نهایت شاخه بیت کوین کش برای رسیدن به هدف اصلی خود که همانا بهبود شبکه و مکانیزم بیت کوین بود، جدا شد. یکی از اهداف ارز دیجیتال بیت کوین کش، ورود به معاملات افراد است تا از آن نیز استفاده کنند. تا حدودی موفق به این امر شده به طوری که شرکت های بزرگی همچون لامبورگینی و ... که بیت کوین را حمایت کرده و آن را می پذیرند، بیت کوین کش را نیز قبول داشته و آن را نیز می پذیرند. در واقع هدف ارز دیجیتال بیت کوین کش، افزایش تعداد تراکنش ها است که می تواند پردازش شود و این باعث می شود تا مشکل سرعت بیت کوین نیز مرتفع گردد.

مزایای ارز دیجیتال بیت کوین کش

از مزایای ارز دیجیتالی بیت کوین کش می توان به مقیاس پذیری آن اشاره داشت که باعث می شود تا تراکنش های بیشتری در زمان مشخص از این طریق انجام شود و در عین حال سرعت ان برای جابجایی کاربران بیشتر باشد. همچنین می توان از دیگر مزایای آن به کاهش هزینه تراکنش ها اشاره داشت. جالب است بدانید که این ارز دیجیتال از امنیت بالایی نیز برخوردار می باشد که این خود یکی دیگر از مزایای آن است. در ضمن هر مرکز و یا شرکتی که بیت کوین را قبول داشته باشند و یا آن را مبادله نمایند، از این ارز نیز پشتیبانی می کنند.

معایب ارز دیجیتالی بیت کوین کش

با توجه به مواردی که به آن اشاره شد، ایراد خاصی به این ارز وارد نمی باشد زیرا با توجه به سیستم خاصی که پیاده سازی کرده است، باعث شده تا به منظور سرمایه گذاری بلند مدت به آن نگاه شود و ابزاری مورد قبول در مبادلات ارز دیجیتالی باشد و در نهایت با توجه به مزایایی که دارد، تحلیلگران این بازار نقدی به آن ندارند. البته شاید تنها مشکل و ایراد وارد به آن از نگاه برخی از افراد را تعداد محدود عرضه شده این ارز دیجیتال دانست که در صورتی که دیدگاه سرمایه گذاری بلند مدت داشته باشید، این امر نیز نمی تواند مشکل بزرگی باشد.

ویژگی های بیت کوین کش

بیت کوین کش دارای ویژگی های خاصی است باعث بالا رفتن طرفداران خود و بهتر شدن جایگاه آن در بازار رمز ارز ها شده است. از ویژگی های این ارز می توان به موارد زیر اشاره داشت: برای استفاده از آن نیاز به اجازه شخصی نبوده و قابل استفاده برای تمام افراد می باشد. بر اساس قوانین حرکت کرده و در چارچوب این قوانین مالکیت هر فرد به خوبی مشخص است. بدون در نظر گرفتن جا و مکان مبادله و تراکنش ها، اعتبار و سرعت بالا و در نتیجه هزینه پایینی را برای تراکنش ها در نظر می گیرد. این موضوع حتی شامل تراکنش های فرامرزی نیز می شود. دارای امنیت بالای شبکه می باشد. هویت افراد ارتباط مستقیمی با تراکنش ها نداشته و این موضوع باعث می شود تا استفاده همگانی بدون هیچ سانسوری امکان پذیر باشد. تعداد عرضه آن، مقدار ثابت و مشخصی است که این موضوع باعث می شود تا بتوان به عنوان سرمایه گذاری طولانی مدت خوبی به آن نگاه کرد. تراکنش ها در دفتر جهانی به نام بلاک چین ثبت شده و از شفافیت لازم برخوردار است. پس از ثبت در بلاک چین، تراکنش ها تغییر ناپذیر هستند. بلاک چین توسط شبکه ای از گره ها ذخیره می شود که این خود میزان اطمینان از طول عمر اطلاعات را بالا می برد.

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش

اگر نگاهی به نمودارها داشته باشید، خواهید دید که ارز دیجیتال بیت کوین کش در بدو امر و در زمان ارائه اولیه، ارزشی برابر با 360 دلار داشت. البته نوسان بازار ارزها، شامل این رمز ارز نیز می شد تا این که در پایان همان سال، یعنی پایان 2017 به نقطه اوج خود رسید و در بازار با بالاترین قیمت خرید و فروش شد. نقطه اوج این ارز در آن زمان برابر با 4091 دلار بود و این سرعت رشد یک ساله باعث شد تا این ارز دیجیتالی در بازار رمز ارزها مطرح شود و سرمایه گذاران در این عرصه با رشد 1000 درصدی سرمایه خود مواجه شوند. در سال 2018 شاهد کاهش ارزش و قیمت ارزهای دیجیتالی بودیم که این موضوع شامل این ارز نیز می شد و پس از این رکود، بیت کوین کش نتوانست به خوبی خود را احیا نماید به گونه ای که در حال حاضر، قیمت هر واحد آن بیش از 50 درصد پایین تر از زمانی است که به صرافی ها عرضه شده است.

خرید ارز دیجیتال بیت کوین کش

ارز دیجیتال بیت کوین کش را می توان در بسیاری از صرافی ها معامله کرد و برای خرید آن می توانید به صورت مستقیم به آنها مراجعه نمایید. در صورتی که بیت کوین و یا تتر داشته باشید و یا این ارز را خریداری کرده باشید نیز می توانید به سهولت آنها را به ارز دیجیتال بیت کوین کش تبدیل نمایید. از جمله صرافی هایی که برای خرید این ارز می توانید به آنها مراجعه نمایید، می توان به بایننس، کوین اکس، بیت هامپ، هیت بی تی سی و همچنین بیت فارکس اشاره داشت. همچنین می توانید آن را از طریق کیف پول دیجیتالی که به صورت نرم افزاری، سخت افزاری، اپلیکیشن موبایل و همچنین آنلاین خریداری کرد که در این صورت باید اکانت کاربری خود را داشته و پس از احراز هویت و دریافت کیف پول دیجیتالی خود، خرید را از آن طریق انجام دهید. می توانید به منظور خرید بیت کوین کش در گوگل وب سایت های ایرانی را که این ارز را با ریال معاوضه می کنند پیدا کرده و پس از ثبت نام و انجام مراحل آن، به صورت مستقیم این رمز ارز را با کارت بانکی خود و واحد ریال خریداری نمایید. البته توصیه ما به شما این است که تتر و بیت کوین را از سایت ها خریداری نمایید و سپس آن را در صرافی های خارجی و معتبر مانند بایننس تبدیل به بیت کوین کش کنید زیرا به دلیل این که بیشتر سایت های ایرانی این ارز را در فهرست خود ندارند و یا با کم بودن نقدینگی مواجه هستند و یا هزینه تمام شده خرید شما بسیار بالا در می آید، روش اول چندان مناسب نبوده و توصیه نمی شود.

فروش ارز دیجیتالی بیت کوین کش

برای فروش ارز دیجیتال بیت کوین کش نیز می توانید مانند خرید آن عمل نمایید و از طریق صرافی هایی که مبادلات این ارز را انجام می دهند، ارز خود را به فروش برسانید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای فروش، باید قیمت لحظه ای و نوسانات آن را به طور کامل در نظر داشته باشید تا از احتمال هرگونه ضرر در این معامله جلوگیری شود. در واقع باید بگوییم که به منظور فروش و یا خرید بیت کوین کش می توانید به دو صورت اقدام نمایید. روش اول فروش و یا خرید بیت کوین کش از سایت های ایرانی و با پرداخت ریال و روش دوم تبدیل آن به ارز دیگر مهمترین عوامل تاثیرگذار بر روند افزایشی ارزش بیت کوین کش عوامل بسیاری می تواند بر روند افزایشی ارزش این ارز دیجیتالی تاثیر بگذارد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره داشت: حرکت بیش از پیش استخراج کنندگان ارز دیجیتالی بیت کوین به سمت استخراج ارز دیجیتالی بیت کوین کش و جایگذاری آن به جای بیت کوین مشکلات حاصل از مقیاس پذیری بیت کوین که برطرف نشدن آنها می تواند برای این ارز و بالا رفتن ارزش آن مفید باشد. هرچه بیشتر از پیش کاربردی شود و این میزان کاربرد گوی سبقت را از بیت کوین بگیرد. در واقع اگر بخواهبم بی پرده تر صحبت کنیم باید بگوییم که بالا رفتن ارزش بیت کوین کش و جایگاه آن نسبت به موقعیت کنونی، در گرو ناکامی های بیت کوین برای رسیدن به هدف هایی که داشته، خواهد بود زیرا سرمایه گذاران زمانی که در مقام مقایسه برآیند، بیت کوین کش را به بیت کوین ترجیح دهند. پس اگر شما هم از افرادی هستید که به آینده بیت کوین خوش بین نیستید و یا سرمایه گذاری در ان را یک ریسک بزرگ می دانید، شاید انتخاب بیت کوین کش انتخاب مناسبی برای شما باشد. بیت کوین کش با نام اختصار BCH در آگوست 2017 با هدف رفع برخی مشکلات در بیت‎کوین توسط راجر ور که جزو اولین سرمایه گذاران بیت کوین به شمار می آید، طراحی و ایجاد شد. یکی از اهداف اصلی بیت کوین کش برطرف کردن ظرفیت پایین بیت‌کوین در انجام تراکنش‌ها و مدت زمان بالا در صف انتظار آن ها بود. در طراحی بیت کوین کش از الگوریتم SHA-256 به‌کار رفته است و بیشترین مقدار عرضه این رمز ارز 21 میلیون BCH است. تحقق اهداف بیت کوین کش به 2 روش سافت‌فورک و هاردفورک صورت گرفته است و به دلیل این که سافت ‌فورک تنها بر روی برنامه‌های قدیمی قابل اجراست و مخالفان زیادی داشت، به همین دلیل تصمیم گرفته شد که از روش هاردفورک استفاده شود. همچنین بیت کوین کش در تاریخ 12 نوامبر سال 2018 فورک شد و نسخه‌ای دیگری به اسم بیت‌کوین اس‌وی از آن به‌وجود آمد که در حال حاضر بیت کوین کش حداکثر تا 32 مگابایت افزایش حجم بلاک داشته و بیت‌کوین فقط یک مگابایت حجم بلاک دارد. از دیگر تفاوت های بیت کوین و بیت کوین کش میزان قیمت و کارمزد آن ها است. بیت کوین به دلیل سرعت پایین تراکنش‌ها و کارمزد بالای آن از قیمت بالاتری برخوردار است. به همین دلیل کاربران به‌ جای خرید و فروش و انجام معاملات ترجیح می‌دهند که بیت کوین خود را به شکل سرمایه حفظ کنند و همین امر سبب کاهش بیت‎کوین‌ها در بازار و در نتیجه بالا رفتن قیمت آن شده است و کارمزد هم در بیت کوین کش برای هر تراکنش 0.2 دلار است که بسیار کمتر از بیت کوین می باشد . کاربران برای ذخیره و نگهداری بیت کوین کش می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید . برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید .

سوالات متداول

  • بالاترین و پایین ترین قیمت بیت کوین کش در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

  • ارزش کل بازار بیت کوین کش چه مقداری می باشد؟

  • حجم مبادلات روزانه بیت کوین کش چه مقدار است؟

کمترین قیمت بیت کوین کش در ۲۴ ساعت 461.77 $

بیشترین قیمت بیت کوین کش در ۲۴ ساعت 502.52 $

کمترین قیمت بیت کوین کش در یک هفته 461.77 $

بیشترین قیمت بیت کوین کش در یک هفته 515.30 $

کمترین قیمت بیت کوین کش در یک ماه 399.70 $

بیشترین قیمت بیت کوین کش در یک ماه 527.98 $

سایت اصلی بیت کوین کش

http://bch.info

خرید بیت کوین کش
فروش بیت کوین کش
خرید آنی بیت کوین کش
فروش آنی بیت کوین کش
خرید فوری بیت کوین کش
فروش فوری بیت کوین کش
قیمت بیت کوین کش
خرید و فروش بیت کوین کش
قیمت لحظه ای بیت کوین کش
قیمت خرید بیت کوین کش
قیمت فروش بیت کوین کش
صرافی خرید بیت کوین کش
قیمت بیت کوین کش به دلار
قیمت بیت کوین کش به تومان
بهترین صرافی خرید بیت کوین کش
قیمت بیت کوین کش امروز
نمودار قیمت بیت کوین کش