در حال دریافت اطلاعات
درباره Quant
About Quant

پروژه Quant شامل سیستم عامل بلاک چین Overledger و توکن QNT است که هر دو وظیفه دارند از قابلیت همکاری بین چندین بلاکچین اطمینان حاصل کنند و ارتباط بین شبکه های جهانی و زنجیره ها را با انعطاف پذیری بیشتر امکان پذیر سازند.

 

Quant چیست؟

قلب پروژه Quant شبکه Quant است که به عنوان یک فناوری، عملکردهای اعتماد بین چندین بلاکچین را با کمک سیستم عامل Overledger  به طور خودکار انجام می دهد. این سیستم به عنوان اولین سیستم عامل بلاک چین، با هدف اتصال بلاک چین ها و شبکه ها (از جمله شبکه هایی که برای ارائه خدمات مالی ، مراقبت های بهداشتی و سایر موارد استفاده می شوند) در مقیاس جهانی ، بدون این که مانع همکاری آنها شود، ساخته شده است.

Overledger نمایانگر هسته ای است که قرار است یک اکوسیستم اقتصاد دیجیتال آینده، حول محور آن ساخته شود و به توسعه دهندگان و مشاغل موجود در آن اجازه می دهد برنامه های چند زنجیره ای غیر متمرکز (معروف به MApps) برای مشتریان خود بسازند. با این حال ، تبدیل شدن به بخشی از Overledger تنها با استفاده از توکن های QUANT (QNT)که برای پرداخت هزینه استفاده از پلت فرم یا مجوزهای سالانه استفاده می شود ، تضمین می شود.

 

هدف Quant چیست؟

ایده ایجاد Overledger/Quant درسر مدیر عامل و بنیانگذار پروژه، گیلبرت وردیان هنگام کار در بخش مراقبت های بهداشتی به وجود آمد. در آن زمان ، او به نقش کلیدی قابلیت تعمیم بین پوشش بیمه ای بیماران ثبت شده در شبکه های مختلف و در مجموعه داده های متعدد پی برد. با در نظر گرفتن این موضوع ، تیم تحت رهبری وردیان مجموعه ای از مسائل را حل کردند تا بتوانند یک راهکارآینده به نام "اینترنت اعتماد" را ایجاد کنند:

در حالی که فناوری های بلاکچین و لجرهای توزیع شده ، موارد استفاده بیشتری پیدا می کنند ، اما هنوز هم لجرهای داخلی و هم شبکه های خارجی فاقد قابلیت همکاری یکپارچه هستند. Quant قرار است این شکاف را به عنوان "حلقه مفقوده" بلاک چین پر کند، Overledger قرار است برای هر شبکه ای با هرهدف خاص ، یک دروازه به همه بلاک چین های دیگر فراهم کند. همین امر در مورد پشتیبانی ارتباط ، بین هر برنامه در اکوسیستم با بلاک چین مورد نظر صادق است. در عین حال ، قابلیت همکاری محدود به انتقال ارزش بین بلاک چین نیست زیرا تبادل پیام ها و داده ها را با افزودن یک هش پیام به فراداده هر تراکنش پوشش می دهد. بدون مجبور شدن به اضافه کردن بلاک چین دیگر ، کاربران می توانند به اعتماد و امنیت زنجیره منبع اعتماد کنند.

توسعه راه حل های خاص مبتنی بر بلاک چین، نیازی به افزایش هزینه و تقاضای تکنولوژیکی ندارد . Overledger امیدوار است از توسعه راه حل های متناسب برای بخشهای خاص پشتیبانی کند ، زیرا معماری آن به عنوان میانبری برای کاهش هزینه های بالای انجام این کار و حذف نیاز به داشتن زیرساخت های پیچیده، شامل چندین زنجیره عمل می کند. با Quant ، مشاغل محدود به دسترسی به یک بلاک چین نیستند ، به این معنی که برنامه های آنها می توانند مجموعه متنوعی از ویژگی ها را از کلیه بلاک چین هایی که دسترسی به آنها امکان پذیر است پیاده سازی کرده و ارائه دهند.

Overledger یک پلتفرم تکنولوژیکی آگنوستیک است ، به این معنی که کاربرانی که به دنبال کار با آن هستند تنها در یک فناوری محدود در تلاش برای ارتباط با شبکه های مختلف و بلاک چین نیستند. تلاش برای انتخاب بهترین سیستم، بر اساس نیاز به برآورده ساختن الزامات مختلف فناوری و تجاری بلاک چین برای استفاده با dApps ، می تواند یک امر پیچیده باشد. تیم پشتیبان با اجازه به کاربران برای استفاده از Overledger ، امیدوار است که سرعت پذیرش هر دو برنامه جدید و ویژگی های آنها را افزایش دهد.

Overledger چگونه کار می کند؟

حذف موانع ارتباطی بین بلاک چین و پشتیبانی از استفاده از MApps به عنوان dApp که روی چندین لجر مختلف اجرا می شوند ، تیم Overledger را بر آن داشت تا معماری ای طراحی کند که از قابلیت همکاری و مقیاس پذیری پشتیبانی کند. معماری مورد بحث در واقع از مدل های TCP/IP استفاده شده در شبکه های ارتباطی الهام گرفته شده است. توسعه دهندگان تصمیم گرفتند که سازماندهی آن، بر اساس لایه هایی که وظایف فردی را انجام می دهند ، بهترین راه برای دستیابی به اهداف پلتفرم است و Overledger را با اجزای زیر ارائه می دهند:

لایه تراکنش . این لایه ذخیره تراکنش ها را با استفاده از فناوری لجر مدیریت می کند. این لایه، خانه همه عملیات هایی است که برای دستیابی به اجماع در چندین دامنه بلاک چین مورد نیاز است. این فرآیند با قرار دادن تمام عملیات مربوطه در یک لایه، ساده تر می شود. با این حال ، دامنه معاملات انجام شده در یک بلاک چین محدود به آن حوزه است ، به این معنی که نمی توان آنها را در لجرهای دیگر نیز معتبر کرد. به همین دلیل است که این لایه از لجرهای مختلف و جداگانه تشکیل شده است.

پیام لایه . این لایه منطقی، تمام اطلاعات بازیابی شده از لجری که به آن مرتبط است ، را مورد بررسی قرار میدهد. انواع اطلاعات شامل داده های قرارداد هوشمند ، داده های فراداده و داده های تراکنش است. وقتی صحبت از ابرداده می شود ، رشته هایی که اضافه می شوند معمولاً بیانگر پیامهای خارج از زنجیره هستند که می توانند به عنوان محموله بار تفسیر شوند. این لایه همچنین برای ذخیره تمام اطلاعات تراکنش و خلاصه پیام رسانی بین چندین برنامه کاربرد دارد.

لایه فیلترینگ و سفارش. این لایه همچنین پیامها را کنترل می کند ، به ویژه پیامهایی که استخراج شده و از اطلاعات تراکنش تشکیل شده است. پیامهایی که در معامله از طریق یک هش که خارج از زنجیره رد و بدل می شود ، مورد سفارش و فیلتر قرار می گیرد. علاوه بر این ، این لایه وظیفه برقراری ارتباط بین پیام های منشاء گرفته در لایه پیام را بر عهده دارد. این لایه همچنین پیامهای خارج از زنجیره را برای فراداده ها اعتبار می بخشد. موتور اعتبارسنجی، الزامات برنامه را که می تواند بر روی داده های معامله تعریف شود ، بررسی می کند. به عنوان مثال ، یک برنامه کاربردی مورد نظر می تواند طوری تنظیم شود که فقط معاملات مربوط به یک آدرس خاص را بپذیرد یا ممکن است نیاز به پرداخت با توکن هایی داشته باشد که باید منتقل شوند. بر اساس فیلترینگ انجام شده بر روی این لایه ، برنامه ها فقط می توانند پیام هایی را که شامل انتقال مقدار از پیش تعیین شده توکن ها به یک آدرس خاص است ، در نظر بگیرند.

لایه کاربردی . پیام هایی که بر اساس قالب و امضای مورد نیاز معتبر تلقی می شوند ، می توانند وضعیت برنامه مربوط به آنها را به روز کنند. برنامه های مختلف می توانند پیام های یکسان را به اشتراک بگذارند یا به پیام های مربوط به برنامه های دیگر ارجاع دهند. این منابع از نشانگرهای هش منحصر به فرد استفاده می کنند که به معاملات لجر با پیام خلاصه اشاره می کند. این اشاره گرها اساساً به محل ذخیره یک هش رمزنگاری خاص برمی گردند. آنها همچنین به عنوان شناسه هایی عمل می کنند که می توانند برای انتخاب تراکنش از پایگاه داده و تأیید وضعیت بدون تغییر آن استفاده شوند.

 

فروشگاه برنامه(App Store) Quant چیست؟

بر اساس این معماری ، شبکه Quant قادر است توانایی خواندن و نظارت بر معاملات در چندین لجر را که در ابتدا شامل بیت کوین ، اتریوم و ریپل بود ، نشان دهد ، با این وعده که با توسعه این پلتفرم ، پشتیبانی بیشتری از این موارد را اضافه می کند. به طور مشابه ، همان معماری که از MApps پشتیبانی می کند ، باید به تیم Quant اجازه دهد تا به عنوان یکی از چندین منبع درآمد در اکوسیستم خود ، روی فروشگاه برنامه Quant شروع به کار کنند.

App Store قرار است عملکردهای زیر را ارائه دهد:

  • توسعه دهندگان می توانند MApp ها را ایجاد و منتشر کنند.
  • برنامه های کاربردی می توانند نرخ شارژ صفر را برای استفاده و معاملات نشان دهند. گزینه های دیگر شامل هزینه های یک باره در هر تراکنش یا استفاده از یک برنامه ، و همچنین یک مدل اشتراک ماهانه اختیاری است.
  • در هر صورت ، مشتریانی که مایل به استفاده از آن هستند ملزم به داشتن تعدادی از توکن های Quant هستند تا بتوانند به پلت فرم دسترسی پیدا کنند.

Quant SAAS چیست؟

علاوه بر فروشگاه App ، Quant همچنین برنامه هایی را برای راه اندازی نرم افزار (Software-As-A-Service) (SaaS) مخصوص برنامه های سازمانی و میان افزار برنامه ریزی کرده است. اینها راه حل های متناسب با نیازهای بخش های مختلف را بر اساس خواسته های صنایع مختلف ارائه می دهند. در راستای این امر ، توسعه دهندگان وعده می دهند که بر بخش هایی مانند مراقبت های بهداشتی ، زنجیره تامین ، خدمات دولتی و مالی تمرکز کنند. یکی از این محصولات Quant Health است که برای کمک به موسسات مراقبت های بهداشتی برای فعال نگه داشتن سیستم های خود با استفاده از بلاک چین استفاده می شود.

پروژه یQuant  و محصولات جانبی

تیم Quant همچنین در حال ایجاد برنامه های تجاری است که به کاربران آنها امکان می دهد از ماهیت غیر متمرکز پلتفرم Quant و پتانسیل آن برای ارائه عملکرد در چندین زنجیره بهره مند شوند. در حالی که موارد استفاده هنوز در حال توسعه است ، برخی از زمینه هایی که ممکن است مورد توجه قرار گیرند عبارتند از:

مدارک الکترونیکی سلامت

راه حل پیام غیر متمرکز

محصولات جانبی مانند قراردادهای معاهده ای

راه حل کارگزار هویت که می تواند برای احراز هویت کاربران و مجوز دسترسی آنها به بلاک چین استفاده شود

دروازه های ارزی فیات

علاوه بر این محصولات ، تیم Quant همچنین روی طرح مجوز فناوری اصلی خود کار می کند که به ارائه دهندگان و تولید کنندگان مختلف اینترنت و بلاک چین ارائه می شود.

توکن های کوانت

QNT توکن هایی هستند که نقش اصلی آنها دسترسی دیجیتالی به یک سرویس خاص یا یک برنامه کاربردی (MApp) است که بخشی از بستر Quant هستند. دسترسی برای کاربران و توسعه دهندگان فراهم می شود.

علاوه بر تعداد توکن ها ، هزینه دسترسی نیز بر اساس مقدار ثابت ارز فیات تعیین می شود. به عنوان مثال ، هزینه های مصرف برای توسعه دهندگان و شرکت ها به میزان 10 دلار در ماه است که مستلزم پرداخت به خزانه Quant بر اساس قیمت معادل در توکن QNT است.

با افزایش تعداد کاربران و تغییرات همراه با آن در تقاضا برای QNT ، تعداد کل توکن های مورد نیاز برای دسترسی به پلت فرم و برنامه ها بسته به ارزش توکن ها و تعداد آنها در گردش متفاوت است (از مارس 2019 ، این ارقام بیش از 9 میلیون نفر از 14.6 میلیون کل موجود بود). ثابت کردن ارزش هزینه های دسترسی به مقادیر فیات باید به توسعه دهندگان اجازه دهد مقادیر انعطاف پذیر QNT را در اختیار داشته باشند زیرا ممکن است قیمت آن نسبت به فیات تغییر کند. از مارس 2019 ، ارزش بازار ارز کوانت 34 میلیون دلار آمریکا بود و QTN در صرافی ارزهای رمزپایه مانند Bittre x ، HotBit و غیره معامله می شد .

تیم کوانت

گیلبرت وردیان (مدیرعامل) بیش از دو دهه است که در صنعت امنیت فعال است. او بنیانگذار Blockchain ISO Standard TC307 است. سایر افراد کلیدی شامل معمار ارشد ژان پل دو یونگ و کالین پترسون (CTO) هستند. این تیم ICO را که در آوریل 2018 برگزار شد مدیریت کرد و توانست حدود 11 میلیون دلار جمع آوری کند. رقبای احتمالی پلتفرم Quant شامل WAN ، Cosmos ، Polkadot و پروژه های مشابه هستند.

کاربران برای ذخیره و نگهداری کوانت می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
9.25 M
سکه در گردش
12.07 M
حجم بازار
3.44 B
عرضه کل
14.61 M