در حال دریافت اطلاعات
درباره اتریوم کلاسیک
About Ethereum Classic

اتریوم کلاسیک ارز دیجیتالی با نام اختصاری ETC است . اتریوم کلاسیک پلتفرمی محاسباتی open source  است که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند . این پلتفرم غیرمتمرکز یک ماشین مجازی اتریوم را فراهم می کند که می تواند قراردادهای هوشمند را با استفاده از شبکه بین المللی گره های عمومی اجرا کند . اتریوم کلاسیک با حجم بازار ۵۱۳ میلیون دلار در جایگاه بیست و سوم در بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد.

دو سال بعد از اینکه نسخه ی اولیه اتریوم منتشر شد تصمیم بر این گرفته شد که نهادی مستقل جهت سرمایه گذاری و تامین مالی پروژه های مختلف در زمینه  رمز ارزها گرفتند .

در همان ماه مقاله ای منتشر شد که در مورد آسیب پذیری های امنیتی DAO که می توانست دارایی های دیجیتالی را به سرقت ببرد، هشدار میداد. در ماه ژوئن 3.6 میلیون ETH (تقریباً 50 میلیون دلار) از حساب های DAO به سرقت رفت و بدون رضایت صاحبان آنها و به دلیل آسیب پذیری های موجود به حساب های دیگری منتقل شد.

زمانی که اتریوم کلاسیک ایجاد شد برخی از اعضای جامعه ی اتریوم هارد فورک را رد کرده بودند و اعتقاد داشتند که تغییر بلاکچین امکان پذیر نیست و اصرار به همان نسخه ی اصلی اتریوم را داشتند . در همین زمان اولین بلوک اتریوم کلاسیک در زنجیره اتریوم در سال ۲۰۱۶ توسط استخراج کنندگان تولید شد.


کاربران برای ذخیره و نگهداری اتریوم کلاسیک می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.40 B
سکه در گردش
0.13 B
حجم بازار
6.24 B
عرضه کل
0.21 B