در حال دریافت اطلاعات
درباره زی کش
About Zcash

ZCash در اکتبر 2016 توسط توسعه دهنده ای به نام Zooko Wilcox ایجاد شد. ویلكاکس واقعا آنچه بیت کوین می‌تواند انجام دهد را دوست داشت، اما این واقعیت را دوست نداشت كه تراکنش‌ها برای همه قابل مشاهده باشد. در عوض، او می‌خواست بلاکچینی ایجاد کند که به افراد امکان ارسال و دریافت وجه را به صورت ناشناس بدهد. این دقیقا همان کاری است که زی‌کش می‌تواند انجام دهد.

ویلكاكس برای تحقق بخشیدن به رویای خود، تغییرات كاملا چشمگیری در کد بیت کوین ایجاد کرد تا مطمئن شود که نه تنها خصوصی تر از بیت کوین است بلکه سریعتر هم هست.

 

زنجیره بلوک زی‌کش، ارز رمزنگاری شده خود را دارد که به آن زی‌کش یا " ZEC " نیز گفته می‌شود. همانند بیت کوین، حداکثر 21 میلیون سکه ZEC وجود خواهد داشت که پیش بینی می‌شود در سال 2032 به این میزان برسد.

با این حال، بلاکچین زی‌کش می‌تواند معاملات را بسیار سریعتر از بیت کوین پردازش کند و همچنین بسیارمقیاس پذیرتر است. مقیاس پذیری از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا بدان معنی است که بلاکچین می‌تواند بسیاری از تراکنش ها را همزمان پردازش کند.

 

ویژگی اصلی زی‌کش این است که هویت فرستنده و گیرنده را پنهان می‌کند. در واقع، آنقدر خصوصی است که تنها اطلاعاتی که می‌توانید ببینید تاریخ و زمان معامله است.

زی‌کش غیرمتمرکز و درست مثل بیت کوین، هیچ شخص یا مرجعی زی‌کش را کنترل نمی‌کند. در عوض، بلاکچین توسط ماینرها نگهداری می‌شود که در ازای وقت و توان الکتریکی خود سکه‌های زی‌کش پاداش می‌گیرند.

 

هدف اصلی زی‌کش این است که به مردم اجازه می‌دهد ارسال و دریافت وجوه به سرعت، ارزان و از همه مهمتر، خصوصی انجام پذیرد. در حقیقت، تیم زی‌کش امیدوار است که روزی تبدیل به یک سیستم پرداخت جهانی شود، که توسط مردم سراسر جهان مورد استفاده قرار بگیرد.

 

سیستم زی‌کش توانایی ایجاد هر بلاک جدید را تنها در 2.5 دقیقه را دارد. یک بلوک، مشابه ظرفی است که بسته‌های مختلفی را حمل می‌کند. با این حال، یک بلوک به جای حمل بسته ها، تراکنش ها را جابجا می‌کند.

 این بسیار سریعتر از بیت کوین است که به طور معمول 10 دقیقه طول می‌کشد تا یک بلوک جدید ایجاد کند. البته زی‌کش از دیگر رقیبان خود مثل Dash کندتر است. دَش با استفاده از ویژگی InstantSend، تراکنش‌ها را فقط در چند ثانیه انجام می‌دهد، در حالی که زی‌کش 2.5 دقیقه طول می‌کشد.

 

وقتی صحبت از کارمزد می‌شود، پلتفرم زی‌کش بسیار ارزان تر از ارسال وجوه با بانک است. اگرچه هزینه ها، بسته به میزان شلوغ بودن بلاکچین تغییر می‌کند.

 

در آخر باید مدنظر داشت که به خاطر جلوگیری از پول‌شویی و مشخص نبودن فرستنده و گیرنده در تراکنش‌ها، معاملات کوین‌های خصوصی (Privacy Coins) مانند: زی‌کش، مونرو، دش و... در بسیاری از کشورها، ممنوع اعلام شده است.

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری زی کش می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.23 B
سکه در گردش
12.70 M
حجم بازار
1.46 B
عرضه کل
21.00 M