logo
{ "p_id": 3794, "chart_slug": "cosmos", "symbol": "ATOM", "en_name": "Cosmos", "fa_name": "کازموس", "change_1h": -0.0832589, "change_7d": 2.4668, "change_24h": 1.83398, "change_30d": -14.5656, "volume": null, "marketcap": "3036901881.35", "supply": null, "rank": 32, "website_url": "", "low_24h": 7.726114365037205, "high_24h": 8.107482250905738, "low_7d": 7.645949578470303, "high_7d": 8.793395315244448, "low_30d": 7.645949578470303, "high_30d": 9.159819863505799, "price": 6.775640484258483, "slug": "cosmos", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [ { "name": "Chainlink", "symbol": "LINK", "fa_name": "لینک", "change_24h": 6.06791, "price": 14.42613000561581 }, { "name": "yearn.finance", "symbol": "YFI", "fa_name": "", "change_24h": -0.777562, "price": 6358.618178442486 }, { "name": "Solar", "symbol": "SXP", "fa_name": "", "change_24h": 1.36462, "price": 0.2453253629850417 }, { "name": "Band Protocol", "symbol": "BAND", "fa_name": "", "change_24h": 8.1178, "price": 1.2375071899938064 }, { "name": "Firo", "symbol": "FIRO", "fa_name": "", "change_24h": 2.99754, "price": 1.2574531027266564 } ], "category": { "name": "" } }
ATOM

Cosmos ATOM

کازموس

قیمت کازموس

1.8 %

+

$ 6.78

تومان 392,940

۲۴ ساعت

کمترین قیمت کازموس

$7.73

indicator

بیشترین قیمت کازموس

$8.11

عرضه کل کازموس

ATOM 0.00

ارزش کل بازار کازموس

3.04 میلیارد USDT

تغییرات یک ساعت کازموس

0.1 % -

تغییرات یک هفته

2.5 % +

تغییرات یک ماه

14.6 % -

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
ATOM
ATOM
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای کازموس (ATOM/USD)

نمودار قیمت لحظه ای کازموس ATOM در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای کازموس

Cosmos (ATOM)

ارز دیجیتال کازموس Cosmos با نام اختصاری ATOM با ارزش بازار 3.04 میلیارد در رتبه 32 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش کازموس صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت کازموس برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز کازموس 0.00 واحد است و هر واحد کازموس در این لحظه با قیمت 6.78 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 0.00 USDT است. قیمت کازموس در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 1.83 افزایش داشته است.

درباره کازموس

امروزه زمانی که صحبت از بازار ارزهای دیجیتالی می شود، اسامی مختلفی را می شنویم که شاید برای افرادی که تازه می خواهند با آن آشنا شوند، کمی گیج کننده باشد. یکی از این ارز ها، ارز دیجیتال اتم نام دارد که شاید بتوان آن را از منحصر به فرد ها در این عرصه دانست. یکی از ویژگی هایی که ارز دیجیتال اتم را به نوعی خاص تر از سایرین کرده، توانایی برقراری ارتباط میان بلاک چین های قدیمی با بلاک چین های جدید می باشد. این ارز دیجیتال برنامه خاصی را دنبال کرده و دارای خاصیت برنامه پذیری می باشد.

درباره ارز دیجیتال اتم چه می دانید

با توجه به رواج بیش از پیش ارزهای دیجیتالی در معاملات و زمینه های مختلف در دنیا، برخی از افراد آینده ای بدون اسکناس و سکه را پیش بینی می کنند. زیرا تا همین حالا نیز شاهد تغییراتی در اقتصاد دنیا و متاثر از ارزهای دیجیتالی بوده ایم. رمز ارزها و ساختار کلی آنها بر اساس علم رمز نگاری و همچنین فناوری های بلاک چین ساخته و طراحی شده است. با توجه به اینکه برخی از افراد هنوز هم به امنیت این ارزها شک داند و هنوز نمی توانند آنها را بپذیرند اما باید بگوییم که چون شخص ثالث در مبادلات آن وجود ندارد، از امنیت خوبی برخوردار می باشند و افراد صاحب این رمز ارزها می توانند به راحتی از کیف پول های دیجیتالی در این زمینه استفاده کرده و این پول به سهولت می تواند بین افراد مبادله شود. شاید قبل از توضیح در رابطه با ارز دیجیتالی خاصی بهتر باشد تا بلاک چین را بیشتر و بهتر بشناسیم. بلاک چین را می توان یک دفتر کل دانست که به صورت دیجیتالی عمل می کند که به وسیله اعتبارسنج ها نگهداری می شود. در واقع زمانی که شما عضو این مجموعه می شوید، می توانید یک صفحه اختصاص یافته از این دفتر کل را در کامپیوتر خود داشته باشید. هدف از این کار توضیع صحیح و عادلانه است که در واقع هر فرد یا به عبارت دیگر هر عضو، نسخه یکسانی با سایر اعضا داشته باشد.

ارز دیجیتال اتم

ارز دیجیتال اتم را می توان یکی از جدیدترین ها در این عرصه دانست. این رمز ارز از گونه ارزهای نفوذ ناپذیر و غیر متمرکز می باشد. البته شاید شما آن را به نام ارز دیجیتال کاسموس بشناسید و یا شنیده باشید. از آنجایی که توکن این ارز دیجیتال توسط شخصی با همین نام یعنی کاسماس تولید شده، نام ارز دیجیتال اتم را نیز ارز دیجیتال کاسماس یا کاسموس نامیده اند. نوع بلاک چین این ارز دیجیتال موازی و مستقل است. از آنجایی که به صورت مستقل عمل می کند، بلاک چین ها می توانند از طریق کاسماس با یکدیگر در ارتباط باشند. از دیدگاه برخی از تحلیلگران و سرمایه گذاران این بازار، ارز دیجیتال اتم یکی از بهترین ها می باشد. با توجه به سادگی فرایند برنامه و بلاک چین در ارز دیجیتال اتم، توسعه دهندگان با صرف زمان بسیار کم و کوتاهی می توانند برنامه بلاک چین خود را ایجاد نمایند. باید بدانید که بلاک چین مانند اینترنت و بسیاری از فناوری های کلیدی، دارای چندین نسل است که در این طبقه بندی، کاسماس نسل سوم محسوب می شود. با داشتن این ارز امکان سپرده گذاری، تایید اعتبار و همچنین پرداخت کارمزدهای حاصل از تراکنش را خواهید داشت.

موسس ارز دیجیتالی اتم

توکن اتم یا کاسماس را فردی با همین نام(کاسماس) ساخته است و سپس بنیاد ICF از آن حمایت کرده است. این بنیاد یک سازمان غیر انتفاعی است. این سازمان در کشور سوئیس قرار دارد که پروژه های بلاک چین را از لحاظ مالی حمایت می کند. البته پروژه هایی که به صورت منبع باز می باشند. از توسعه دهندگان آن می توان نام دو فرد را دید که این افراد عبارتند از جائه کوان و واتان بوچمن که در سال 2014 الگوریتم اجماعی برای تامین انرژی کاسموس در واقع شبکه کاسموس را تاسیس کردند.

آینده ارز دیجیتال اتم

به طور کلی در رابطه با آینده این ارز، تحلیلگران دیدگاه روشن و رو به جلویی را دارند. در صورتی که شما هم از کسانی هستید که می خواهید به منظور سرمایه گذاری از ارز دیجیتال اتم استفاده نمایید باید بدانید که در حال حاضر نوسانات بازار ارز بر این ارز دیجیتالی نیز تاثیرگذار می باشد. با توجه به اینکه در اسفند سال 2020 شاهد این بودیم که این ارز دیجیتال کف قیمتی و ارزش خود را دید اما مجددا شاهد رشد و افزایش ارزش آن بودیم به گونه ای که نسبت به افت شدیدی که داشت ارزش آن 6 برابر شد. البته صرافی ها و پشتیبانی آنها از یک رمز ارز خاص، به طور قطع در ارزش و قیمت آن تاثیرگذار می باشد و در حال حاضر نیز صرافی هایی مانند بایننس، کوین بیس، کوکوین، کراکن و بسیاری صرافی های مطرح، این ارز دیجیتالی را پشتیبانی و آن را خرید و فروش می کنند. با توجه به شتابی که در آغاز 2021 داشته، برخی تحلیلگران پیش بینی افزایش قیمت و بالا رفتن ارزش ارز دیجیتالی اتم را داشته اند و پیش بینی کرده اند که این موضوع رتبه این ارز را در جدول بالاتر خواهد آورد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که هیچ کدام از پیش بینی ها در رابطه با بازار ارز های دیجیتالی نمی تواند قطعی باشد و باز هم به منظور انتخاب و یا خرید و فروش ارزها و حتی ارز دیجیتال اتم باید بازار را در تمام مدت زیر نظر داشت و تحلیل ها و نمودارهای مختلف را مورد مطالعه قرار داد زیرا در نهایت رمز ارزها متاثر از عوامل مختلفی هستند.

هدف ارز دیجیتال اتم

یکی از اهداف ساخت ارز دیجیتال کاسموس یا همان اتم، بهبود عملکرد و ساختار این بیت کوین بود. در واقع یکی از اهداف سازندگان این ارز دیجیتال، ایجاد شکلی از دارایی برای افراد خواهان آن بوده است. به زبان ساده باید بگوییم که هدف از این نوع ارز دیجیتال و ساخت آن، فراهم کردن شرایطی برای امکان همکاری میان بلاک چین ها و ارتباط آسان و همچنین ایجاد حق حاکمیت می باشد. شاید بتوان به صورت خلاصه هدف این رمز ارز را ساخت اینترنت بلاک چین ها بیان کرد که این تبادل و ارتباط میان بلاک چین ها را به سادگی ایجاد می نماید و مشکلات آن را برطرف می کند. البته در این راستا و برای رسیدن به این هدف باید مشکلات مقیاس پذیری این نوع از شبکه را برطرف کرد.

مزایا و معایب ارز دیجیتال اتم

ارز دیجیتال اتم نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال دارای مزایا و معایبی است که آن را بر این اساس می توان مجزا از سایرین دانست. از مزایای ارز دیجیتالی ATOM می توان به: دارای فرایند ساده به منظور ایجاد برنامه بلک چین دارای سرعت بالا در این فرایند و انجام کارها توانایی برقراری ارتباط میان بلاک چین های قدیمی با جدید که می تواند در پیشرفت آن بسیار موثر باشد و خلاء میان این دو را برطرف نماید. توانایی ایجاد همکاری میان این دو نسل از بلاک چین دارای خاصیت برنامه پذیری دارای قابلیت استخراج است. پشتیبانی توسط اکثر صرافی های برتر اشاره کرد. در رابطه با ارز دیجیتال اتم معایبی نیز توسط تحلیلگران به آن وارد شده که البته اندک هستند. این معایب و ایرادات عبارتند از: غیر متمرکز سازی مشکوک رقابت سخت داشتن سرعت توسعه کند البته با توجه به مزایای زیادی که دارا می باشد، شاید بتوان گفت که این معایب زیاد مهم نخواهد بود و تاثیر زیادی در روند انتخاب و یا خرید و فروش این ارز دیجیتال نخواهد داشت.

قیمت ارز دیجیتال اتم

قیمت ارز دیجیتال اتم نیز در بازار رمز ارزها با نوساناتی مواجه بوده و هست. البته در حال حاضر ارزش ارز دیجیتال اتم در بازار رمز ارزها در حدود 2.43 میلیارد دلار می باشد و با این رقم 0.16 درصد از سهم این بازار را به خود اختصاص داده و رتبه 43 را در جدول دارا می باشد. در حال حاضر می توانیم شاهد آن باشیم که هر واحد از ارز دیجیتال کازماس به قیمت 11.52 دلار مورد معامله قرار می گیرد. البته این قیمت 7.36 درصد کاهش داشته است. بالاترین میزان قیمت ارز دیجیتال اتم، مبلغ 32.05 بوده است که این میزان را در اردیبهشت 1400 به خود دیده است. تعداد کل واحدهای این ارز 268.55 میلیون می باشد که از این تعداد، واحدهای در گردش آن عددی برابر با 210.77 میلیون را به خود اختصاص داده اند.

نحوه خرید ارز دیجیتال اتم

یکی از اصلی ترین راه ها برای خرید هرگونه ارز دیجیتال، مراجعه به صرافی ها می باشد. در این روش تنها کافیست که صرافی درست و معتبر را انتخاب نمایید تا کار خرید شما بدون هیچ مشکلی انجام شود. از بهترین صرافی ها برای خرید توکن اتم می توان به بایننس، بیت فارکس، OKEx، در کوین، گلوبال، کراکن و همچنین صرافی Huobi اشاره داشت. اولین صرافی که ارز دیجیتال اتم را برای خرید و فروش ارائه کرد، صرافی بایننس بود. در قدم بعدی باید یک کیف پول دیجیتال برای خود داشته باشید که یکی از بهترین ها در رابطه با این ارز، Ledger Nano S می باشد که یک کیف پول سخت افزاری می باشد و مزیت آن در این است که در محیط آفلاین نیز نگهداری می شود و برای اتصال تنها نیاز به یک کابل USB دارید تا به کامپیوتر متصل نمایید

انواع کیف پول ها برای ارز دیجیتالی کازموس

به منظور خرید و فروش ارز های دیجیتالی نیازمند آن هستید که کیف پول دیجیتالی داشته باشید. برای راحت تر بودن در انجام فعالیت های خود بهتر است که بهترین ها را در این زمینه انتخاب نمایید. از بهترین کیف پول های دیجیتال برای نگهداری و معامله ارز دیجیتالی اتم می توان به موارد زیر اشاره داشت: کیف پول Ledger Nano S که یک کیف پول سخت افزاری است. کیف پول Lunie که یک کیف پول نرم افزاری است. کیف پول Trust Wallet از کیف های پول نرم افزاری است. کیف پول Guarda

فروش ارز دیجیتال اتم

به منظور فروش ارز دیجیتال اتم نیز مانند سایر ارزهای دیجیتالی، می توانید از طریق صرافی های معتبر که این ارز را مبادله می کنند، اقدام نمایید. با داشتن کیف پول دیجیتال به سهولت می توانید فروش ارز خود را انجام دهید. البته برای داشتن کیف پول باید رمز کاربردی و آیدی خاص خود را داشته باشید. فروش را بر اساس قیمت بازار و یا قیمت تعیین شده توسط صرافی انجام داده و پس از کسر کارمزد، مابقی مبلغ به کیف پول شما منتقل خواهد شد.

آیا ارز دیجیتالی اتم با کوین اتمیک تفاوت دارد؟

با توجه به شباهت اسمی که این دو با یکدیگر دارند، شاید باعث شود تا برخی از افراد این دو را با یکدیگر اشتباه بگیرند. باید گفت که این دو کاملا با یکدیگر تفاوت دارد. اتم ارزی است که سرمایه گذاران و تحلیلگران بازار دیجیتالی به آینده آن بسیار امیدوار هستند و پیشرفت را برای آن در نظر می گیرند. اما کوین اتمیک از دیدگاه افراد خبره در این زمینه آینده ای ندارد و در زمان خرید باید مراقب این موضوع باشید تا به اشتباه آنها را خریداری ننمایید.

آشنایی با نحوه کارکرد ارز دیجیتالی کاسماس

قصد اتم در واقع ایجاد شبکه ای است که در واقع از شبکه های رمزنگاری شده باشد که با کمک ابزارهای منبع باز معاملات به روشی بسیار ساده مابین آنها انجام شود. در واقع برخلاف سایر شبکه ها که هدف آنها اولویت بندی های خود می باشد، این شبکه به فکر پرورش و بوجود آوردن یک اکوسیستم از شبکه ها است که در آن داده ها با یکدیگر به اشتراک قرار داده شوند و هیچ حزب مرکزی آن را کنترل و یا دخل و تصرفی در آن ندارد. هر بلاکچینی که در کازموس جدید وارد شده و تشکیل می گردد، با نام Zone خوانده می شود. سیستم بدین صورت است که هر یک از Zone ها به cosmos hob متصل هستند و می توانند از کلیه سوابق به طور مجزا نگهداری نمایند. شبکه این ارز 3 لایه به طور مجزا دارد که عبارتند از: اپلیکیشن، شبکه، اجماع مجموعه ای از ابزارهای منبع باز به این اتصال میان شبکه ها کمک کرده و این شرایط را فراهم می کنند. از طریق کاسموس، بلاک چین ها این توانایی را خواهند داشت تا حاکمیت خود را حفظ نمایند. همچنین از این طریق می توانند با سرعت تراکنش ها را پردازش نمایند. یکی از موارد مهم و قابلیت هایی که در این سیستم و مجموعه وجود خواهد داشت، برقراری ارتباط با سایر بلاکچین های مجموعه می باشد که باعث می شود تا استفاده بهینه صورت گیرد. تاریخچه کازموس به سال‌ها قبل از تاریخ راه اندازی آن برمی‌گردد. پلتفرم Tendermint ، در سال 2014 پس از معرفی توسعه دهنده شناخته شده بلاک چین، Jae Kwon به این صنعت اضافه شد. سرانجام، کوون با دو توسعه دهنده رمزنگاری دیگر، Zarko Milosevic و Ethan Buchman ارتباط برقرار کرد. در آوریل 2017، کازموس با موفقیت از طریق ICO امنیت خود را تامین کرد و به طرز شگفت انگیزی، تنها 29 دقیقه طول کشید تا به هدف خود برسد. در دسامبر 2018، این شبکه آزمایشات عمده ای را با انتشار Game of Stakes آغاز كرد. کمتر از چهار ماه بعد، شبکه رسمی کازموس راه اندازی شد. کازموس (ATOM) چیست؟ به طور خاص، کازموس شبکه ای از شبکه های بلاک چین است. توسعه دهندگان این مفهوم را " اینترنت بلاک ‌چین " می نامند. هدف این پروژه این است که بلاک ‌چین‌های جداگانه بتوانند به صورت یکپارچه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. کازموس قادر است با اجازه دادن به هر زنجیره بلوکی برای برقراری ارتباط، به اشتراک گذاری داده ها و معامله با هر کس دیگری، اصطکاک موجود در بازار را به یک نیروی محرکه مثبت برای توسعه تبدیل کند. کازموس چیزی فراتر از پل ارتباطی بین بلاک چین‌هاست. این پلت فرم همچنین دارای مجموعه کاملی از محصولات و ویژگی هایی است که آن را به گزینه ای محبوب در بازار تبدیل کرده است. کازموس دسته ای از فناوری نسل جدید را معرفی می کند که دسترسی توسعه دهندگان به ابزارهای قدرتمندی را که کارایی ایجاد بلاک چین را افزایش می دهند فراهم می کند. به طرز چشمگیری، توسعه دهندگان قادر به ایجاد زنجیره بلوکی پیچیده در اکوسیستم کازموس طی یک هفته هستند. در مقایسه، با استفاده از بلاک چین‌های نسل 2cd همین کار هفته ها طول می‌کشد. به همین دلیل، کازموس همچنان شاهد رشد جامعه Dapp است که به ایجاد تعامل بیشتر کاربر کمک می کند. ATOM رمز ارز شبکه کازموس است و به عملکردهای حیاتی کمک می‌کند. برای اولین بار، برای اجرای قراردادهای هوشمند و تراکنش‌های تکمیل شده، استفاده می‌شود. ATOM های جدید، هر بار که بلوکی از تراکنش ها تأیید می‌کنند، به عنوان پاداش برای اعتبار سنج شبکه تولید می‌شوند. کازموس (ATOM) چه مشکلاتی را حل می‌کند؟ هدف اصلی کازموس مقابله با عدم همکاری در بازار است. بخش بلاک چین، انواع زیادی از خدمات و عملکردها را در بر می‌گیرد. با این حال، هر زنجیره بلوکی در حال حاضر به عنوان یک جزیره فعالیت می‌کند. این توانایی کلی بازار در انجام وظایف مهمی مانند لابی گری برای قوانین حامی رمزگذاری بیشتر، یا سایر پیشرفت های حیاتی در صنعت را ضعیف می‌کند. از طریق کازموس، بلاک چین‌های مختلف می‌توانند با موارد استفاده تخصصی خودشان همزیستی داشته باشند. این به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا تلاش خود را بجای بازاریابی و فعالیت‌های رقابتی بر روی پیشرفت متمرکز کنند. کازموس حتی به بلاک چین‌های مختلف اجازه می‌دهد تا از قابلیت‌های سیستم عامل‌های دیگر برای بهبود قابلیت استفاده خود استفاده کنند. مزایای کازموس (ATOM) کازموس مزایای زیادی را به بازار عرضه می‌کند. برای اولین بار، این پلت فرم کاملا قابل تنظیم است. توسعه دهندگان می توانند به راحتی برنامه ها و سیستم عامل‌های جدید بلاک چین را ایجاد و صادر کنند. شبکه کازموس بدون هیچ نهاد مرکزی فعالیت را تسهیل می‌کند. به این ترتیب، شبکه معاملات بین بلاک چین را ساده می‌کند و به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا داده ها و رمزها را به صورت برنامه ای به اشتراک بگذارند. چشم انداز کازموس ایجاد سهولت در ساخت زنجیره های بلوکی و شکستن موانع بین بلاک چین‌ها با اجازه دادن به آن‌ها برای انجام معاملات با یکدیگر است. هدف نهایی ایجاد اینترنت از Blockchains است، شبکه ای از بلاک چین‌ها که می‌توانند به صورت غیرمتمرکز با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. با کازموس ، بلاک چین‌ها می توانند حاکمیت خود را حفظ کنند، معاملات را به سرعت پردازش کرده و با بلاک چین‌های دیگر در اکوسیستم ارتباط برقرار کنند، و این امر را برای موارد مختلف استفاده بهینه می‌کند. این چشم انداز از طریق مجموعه ای از ابزارهای منبع باز Open Source)) مانند:Tendermint ، کازموس SDK و IBC طراحی شده است تا به مردم اجازه دهد برنامه های بلاک چین سفارشی، ایمن، مقیاس پذیر و قابل همکاری را به سرعت ایجاد کنند. کاربران برای ذخیره و نگهداری کازموس می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید . برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید

سوالات متداول

  • بالاترین و پایین ترین قیمت کازموس در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

  • ارزش کل بازار کازموس چه مقداری می باشد؟

  • حجم مبادلات روزانه کازموس چه مقدار است؟

کمترین قیمت کازموس در ۲۴ ساعت 7.73 $

بیشترین قیمت کازموس در ۲۴ ساعت 8.11 $

کمترین قیمت کازموس در یک هفته 7.65 $

بیشترین قیمت کازموس در یک هفته 8.79 $

کمترین قیمت کازموس در یک ماه 7.65 $

بیشترین قیمت کازموس در یک ماه 9.16 $

سایت اصلی کازموس

https://payeer.com/en/

خرید کازموس
فروش کازموس
خرید آنی کازموس
فروش آنی کازموس
خرید فوری کازموس
فروش فوری کازموس
قیمت کازموس
خرید و فروش کازموس
قیمت لحظه ای کازموس
قیمت خرید کازموس
قیمت فروش کازموس
صرافی خرید کازموس
قیمت کازموس به دلار
قیمت کازموس به تومان
بهترین صرافی خرید کازموس
قیمت کازموس امروز
نمودار قیمت کازموس