در حال دریافت اطلاعات
درباره اینترنت کامپیوتر
About Internet Computer

فناوری نوین بلاک چین که با هدف غیرمتمرکز سازی و انتقال مالکیت و کنترل در حوزه های مختلف به کاربران طراحی و توسعه داده شده است بستر مناسبی به منظور طراحی قراردادهای هوشمند و نیز گسترش غیرمتمرکز سازی در امور مالی است. ارز دیجیتال ICP به عنوان یک اینترنت بر بستر شبه بلاک چین امکان ارتقا امنیت و حفظ حریم خصوصی سازمان های مختلف و نیز کاربران شبکه میشود.

استفاده از این پلتفرم که با عنوان اینترت کامپیوتر شناخته میشود به جهت طراحی قیراردادهای هوشمند و توسعه امور مالی غیر متمرکز و همچنین جلوگیری از سو استفاده از داده ها و اطلاعات کاربران مورد استفاه قرار میگیرد. این پلفرم دارای مقیاس پذیری بسیار بالا و نیز سرعت ساخت بلاک استانداردی است که موجب پذیرش بیشتر این رمزارز به عنوان اینترنت کامپیوترهای مختلف میشود. مقیاس پذیری عبارت است ازتوانایی یک سامانه، شبکه یا فرایند به افزایش میزان بار کاری. در سیستم اولیه بلاک چین نمی توان انتظار داشت که تراکنش ها به صورت آنی انجام شوند و از طرفی ویژه گی غیر متمرکز (Decentralized) بودن می تواند موجب کندی شبکه شود.

تراکنش ها توسط یک آدرس عمومی که بلاک چین به فرد می دهد ثبت می شود و به دیگران نشان داده می شود. بنابر این در حالی که هویت واقعی فرد محفوظ مانده تمام معاملات انجام شده او با آدرس عمومی در معرض همگان قرار می گیرد. این آدرس عمومی همان آدرس والت یا کیف پول دیجیتالی است که در جا به جایی ارزهای دیجیتال استفاده می شود. تغییر ناپذیری در بلاک چین به این معناست که اگر چیزی وارد شبکه بلاک-چین شود دیگر قابل دستکاری نیست. به بیان ساده تر اگر تراکنشی در سیستم بلاک چین انجام پذیرد دیگر قابل بازگشت نخواهد بود.

مهمترین هدف حوزه ی DeFi یا امور مالی غیر متمرکز حذف واسطه های مالی ای مانند بانک ها، صرافی ها و دیگر واحدهای مالی است که قرن هاست به صورت متمرکز خدمات مالی را اراعه می کنند. در واقع حوزه DeFi یک پروژه نیست بلکه بستری برای گسترش پروژهای گوناگون مالی است که به صورت غیر متمرکز به ارائه خدمات مالی ای مانند وام، تبدیل ارزها، خرید و فروش و... می پردازند.

قیمت ارز دیجیتال ICP

نمودار قیمتی ارز دیجیتال ICP پس از عرضه در می2021 نوسانات بسیاری را تجربه نموده است. نواحی قیمتی مهم 20تا28دلار و 54تا83دلار و نیز سقف قیمتی تاریخی 2800دلار میتوانند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده تحلیلگران و معامله گران در بازار ارزای دیجیتال قرار گیرد. همانند سایر داریی های مالی قیمت ارز دیجیتال ICP از المان های بسیاری تاثیر پذیر است که در ادامه مهترین المان ها اشاره خواهد شد.

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت ICP است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر ورود و خروج ICP به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای آن در نظر گرفته می شود. ورود ICP به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای ان خواهد بود.
رقابت دیگر عاملی است که بر قیمت ICPدر بازار ارزهای دیجیتال اثر گذار است.

صرافی های که ICPدر آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال ICP

ارز دیجیتال ICP بدون محدودیت عرضه در تعداد مشخصی تولید و استخراج خواهد شد. در ژانویه 2022 تعداد 190میلیون از این ارز دیجیتال در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار میگیرد.

آینده ارز دیجیتال ICP

پلتفرم INTERNET COMPUTER که دارای کوین اختصاصی ICP میباشد به عنوان برترین پلتفرم اینترنت کامپیوتر شناخته میشود. این شبکه به صورت همتا به همتا ارتباط بین گره های مختلف در شبکه را امکان پذیر میکند. در یک شبکه همتا به همتا که به اختصار به آن (p2p) نیز گفته می شود، دو یا چند کامپیوتر یا شخص با یکدیگر در ارتباط هستند بدون اینکه شخص سومی به عنوان واسطه قرار بگیرد. به عبارت دیگر در این ارتباط به یک سرور مرکزی نیاز نیست و هریک از کامپیوترها به طور همزمان نقش یک سرور و یک کاربر را ایفا می کنند. به هریک ازین کامپیوترها یک گره یا (Node) و یا ماینر (miner) گفته می شود.

بنابراین در یک سیستم همتا به همتا نیازی به مدیریت شبکه نیست و هرچه تعداد کامپیوترها بیشتر باشد، سرعت انتقال اطلاعات بیشتر می شود. در این سیستم اطلاعات هر کامپیوتر توسط دیگر کامپویترها قابل رویت است. شبکه بلاک چین ICP از الگوریتم اجماع در سازوکار های مختلفی به منظور تایید تراکنش ها و نیز ساخت بلاک های جدید در شبکه استفاده میکند. اثبات سهام نمایندگی شده یکی از فرایند های تایید تراکنش در این شبکه می باشد. در این سازوکار، نیازی به دستگاه های ماینینگ پرمصرف به منظور تأیید تراکنش ها نیست و این کار از طریق دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام است.. برای این منظور، هریک از سرمایه گذاران رمزارز ICP، می توانند با قفل کردن بخشی از سرمایه خود در سیستم بلاک چین آن، امکان تأیید تراکنش ها و دریافت کارمزد را داشته باشند. این قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک چین استفاده می شود. به بیان ساده-تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد. عدم نیاز به استفاده از دستگاه های پر مصرف ماینینگ و سازگاری بیشتر فرایند استخراج این ارزدیجیتال با استانداردهای محیط زیستی، المان مهمی به منظور پوشش ریسک سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.

اثبا سهام نمایندگی شده نیز که به اختصار ICP شناخته میشود در شبکه بلاکچین IOTX مورد استفاده قرار میگیرد. در این فرایند نمایندگانی از بین گره های مختلف به منور تایید تراکنش ها وساخت بلاک های جدید انتخاب میشوند. با این روش میزان مقیاس پذیری و همچنین سرعت تراکنش ها در شبکه تا میزان قابل توجهی افزایش میابد.

کیف پول ارز دیجیتال ICP

ذخیره سازی و نیز نگهداری ارز دیجیتال ICP تنها در و کیف پول اختصاصی آن به نام COINLIST و SAFEPAL امکان پذیر میباشد که به منظور اتصال به شبکه و فعالیت به عنوان یک گره مورد استفاده قرار میگیرد.

رمزارز اینترنت کامپیوتر (ICP) چیست؟

اینترنت کامپیوتر (ICP) یک شبکه غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین است، که قصد دارد محیطی بی حد و حصر برای قراردادهای هوشمند و سایر برنامه های غیر متمرکز فراهم کند تا با سرعت وب اجرا شوند. اینترنت کامپیوتر که توسط بنیاد رمزنگاری مستقر در سوئیس به نام DFINITY ، راه اندازی شد ، با ارتقاء زیرساخت های کلیدی ، ممکن است  بتواند مسائل مقیاس بندی سایر شبکه های بلاک چین، مانند اتریوم را حل کند. با استفاده از اینترنت کامپیوتر ، سایت DFINITY ، توسعه دهندگان می توانند همه چیز را از پلتفرم های رسانه های اجتماعی توکن دار در بازار انبوه که به طور یکپارچه روی اکوسیستم های DeFi زنجیره ای اجرا می شوند گرفته و حتی برنامه های کاربردی مبتنی بر اتریوم را گسترش دهند-همه اینها با سرعت وب و با کسری (کاهش "میلیون بار یا بیشتر" ) از هزینه های محاسبات جاری انجام می شوند.

 بخشی از جعبه ابزار اینترنت کامپیوتر ، اختصاص دادو ستدها به گره ها یا ابرگره ها است ، جایی که سیستم کمی تمرکز را تجربه می کند. این برنامه محدودیت های مربوط به محیط زیست، مانند الزامات پیکربندی فیزیکی یا مجازی شبکه در کنار فایروال ها ، توپولوژی شبکه و مدیریت پورت را حذف می کند-توسعه دهندگان حتی نگران پیکربندی و نگهداری پایگاه داده نیستند. مأموریت جسورانه اینترنت کامپیوتر به درستی باید توسط طرفداران بلاک چین مورد بررسی قرار گیرد ، زیرا اگر در مقیاس وعده داده شده عمل کند ، می تواند صنعت بلاک چین را تغییر دهد.

هر آنچه که باید درباره اینترنت کامپیوتر بدانید

 اینترنت کامپیوتر یک نوآوری در فناوری بلاک چین است که اساساً به آن امکان می دهد سرعت وب را با ظرفیت نامحدود اجرا کند. این ادعا ، اکنون ، کاملاً مفهومی است. اینترنت کامپیوتر (ICP) که در اکتبر 2017 توسط دومینیک ویلیامز تأسیس شد ، به سرعت در سطح رتبه بندی بازار قرار گرفت. در هنگام نوشتن این مقاله ، ارزش بازار آن تقریباً 14 میلیارد دلار است و از نظر ارزش بازار ، دهمین ارز رمزنگاری شده بزرگ است. ویلیامز Threshold Relay و Probabilistic Slot Consensus را اختراع کرد و یکی از اعضای فعال انجمن های فنی بیت کوین و اتریوم است. قبل از ICPO ، او به عنوان مدیر فناوری آزمایشگاه های رشته ای کار می کرد و موسس و مدیر عامل Fight My Monster ، یک بازی آنلاین چند نفره (MMO) انبوه و شبکه سرگرم کننده رسانه های اجتماعی برای کودکان بود.

ICP برای مقیاس قرارداد هوشمند و محاسبه داده ها ، اجرای آنها با سرعت وب و پردازش و ذخیره داده ها به راحتی و به طور کارآمد طراحی شده است. این رمز ارز چارچوب های نرم افزاری را ایجاد کرده است تا استفاده از آن را برای توسعه دهندگان نیز آسان کند. هدف اینترنت کامپیوتر ایجاد انقلابی در خدمات اینترنتی رمزگذاری شده ، زیربنای سیستم های مالی غیر متمرکز و شاید حتی سیستم ها و وب سایت های سنتی سازمانی است. با این حال ، تبدیل شدن به پلت فرم محاسباتی جهانی با گسترش اینترنت عمومی به بلاک چین ، یک کار ساده نیست. اینترنت کامپیوتر از چندین فناوری در تلاش خود استفاده می کند:

فناوری کلید زنجیره ای: فناوری کلید زنجیره ای از پروتکل های رمزنگاری متعددی برای تنظیم گره های اینترنت کامپیوتر استفاده می کند. این فناوری یک کلید عمومی واحد دارد. CKT به هر دستگاهی مانند تلفن هوشمند یا ساعت هوشمند اجازه می دهد تا صحت مصنوعات را از اینترنت تأیید کند.

تولید کلیدهای توزیع شده غیر تعاملی (NIDKG): این طرح به اشتراک گذاری محرمانه غیر تعاملی و قابل تأیید عمومی، شامل یک فروشنده است که اشتراک گذاری محرمانه شمیر از عناصر زمینه ای را ایجاد می کند. سپس ، این نمایندگی ها سهام را به صورت محرمانه و قابل تایید به چند گیرنده تقسیم می کنند. اشتراک گذاری محرمانه شمیر توسط Adi Shamir تدوین شد و یکی از اولین طرح های به اشتراک گذاری مخفی در رمزنگاری است که بر اساس درونیابی چند جمله ای در زمینه های محدود انجام می شود.

سیستم عصبی شبکه (NNS): سیستم مدیریتی توکن باز، وظیفه مدیریت اینترنت کامپیوتر را بر عهده دارد. این اطلاعات را در مورد اینکه کدام گره ها به کدام زیر شبکه تعلق دارند ذخیره می کند و به روز رسانی اطلاعات را انجام می دهد.

هویت اینترنتی: هویت آنلاین که کاربر اینترنت در جوامع و وب سایت های آنلاین ایجاد می کند.

 کلید فناوری زنجیره ای ،موتور محرک کامپیوترهای اینترنتی است. این کلید اجازه می دهد تا گره های جدیدی اضافه شوند و زیر شبکه های جدیدی تشکیل شوند که از لحاظ تئوری می توانند شبکه را بی نهایت مقیاس بندی کنند. گره های خراب یا معیوب را می توان با گره های جدید جایگزین کرد ، بدون این که سیستم به خطر بیفتد.

فناوری کلید زنجیره ای به اینترنت کامپیوتر اجازه می دهد تا با سرعت وب کار کند ، جایی که تماسها در میلی ثانیه اجرا می شوند و به روزرسانی تماسها بین یک تا دو ثانیه طول می کشد تا نهایی شود. در ابتدای پیدایش ، اینترنت کامپیوتر دارای نرخ 2.5 بلوک در ثانیه (Bps) است و پیش بینی می شود که به تدریج به 10.3 bps برسد و هدف آن تا پایان سال 2021، 1000 bps است. هر یک از امضاکنندگان قدیمی باید یک پیام را برای امضاکنندگان جدید در پروتکل اشتراک گذاری کلید غیر تعاملی پخش کند ، این امر به طور ایمن از طریق ارسال رمزگذاری شده محرمانه و همچنین اثبات دانش صفر غیر تعاملی انجام می شود. از آنجا که پروتکل اشتراک گذاری غیر تعاملی است ، بسیار سازگار با محیط ناهمزمان است.

 توکن ICP

توکن اینترنت کامپیوتر ، ICP ، مسئول موارد زیر است:

تسهیل مدیریت شبکه: توکن های ICP قفل می شوند تا "نورون هایی" ایجاد کنند که از طریق رای گیری در اداره شبکه مشارکت می کنند. کاربران برای این کار پاداش های اقتصادی دریافت می کنند.

تولید چرخه برای رایانه: رمز ICP به عنوان منبع ذخیره ارزش عمل می کند که می تواند به "چرخه" تبدیل شود. چرخه های محاسبه قدرت ، مانند سوخت. سوخت در صورت استفاده سوزانده می شود. NNS ، رمزICP را به "چرخه" با نرخ متغیر تبدیل می کند ، که پیوسته توسط NNS در پاسخ به بازارهای خارجی پیکربندی می شود.

پاداش دادن به شرکت کنندگان: شبکه، ICP جدیدی را برای پاداش دادن و تشویق شرکت کنندگان در شبکه ضرب می کند. کاربران می توانند در چندین نقش به منظور دریافت پاداش ICP ، از جمله مدیریت ، رای گیری و کار با ماشین های گره ای که میزبان شبکه هستند ، شرکت کنند.

 در می 2018 ، DFINITY برنامه ای برای توزیع توکن DFINITY به ارزش 35 میلیون فرانک سوئیس در یک airdrop برای تبلیغ "Cloud 3.0" به اعضای جامعه برای کمک به کاربران اولیه خود ، اعطا کرد. DFINITY شبکه اصلی آلفا را در 18 دسامبر 2018 راه اندازی کرد. اینترنت کامپیوتر در حال حاضر توسط 48 مرکز داده مستقل در آمریکای شمالی ، اروپا و آسیا پشتیبانی می شود و در مجموع 1300 گره را اجرا می کند. تخمین زده می شود که این شبکه به طور تصاعدی رشد می کند تا از نسل بعدی داپ های بزرگ پشتیبانی کند. در ابتدای پیدایش، حداکثر 469،213،710 توکن ICP وجود دارد و عرضه در گردش، به پویایی بازار بستگی دارد. در زمان پیدایش ، مقدار تخمین زده شده  23.86درصداز توکن ها توسط بنیاد DFINITY ، 18 درصد توسط اعضای تیم اینترنت کامپیوتر ، 24.72 درصد توسط اهداکنندگان بذر ، 9.5 درصد توسط مشارکت کنندگان اولیه ، و بقیه به سایر ردیف سرمایه گذاران، و مشارکت های استراتژیک توزیع شد.

از کجا می توان اینترنت کامپیوتر (ICP) خریداری کرد؟

اگر می خواهید اینترنت کامپیوتر (ICP) بخرید ، بفروشید یا معامله کنید ، می توانید این کار را در صرافی های معروف مانند: بایننس ،Coinbase ،هووبی گلوبال انجام دهید.

 

نتیجه گیری پایانی

 بسیاری از مردم زندگی خود را وقف تحول فناوری بلاک چین کرده اند و اینترنت کامپیوتر، تقابل بین آکادمی و واقعیت را به نمایش می گذارد. از نوآوری ها ی بومی و برنامه های کاربردی آن ، مانند فناوری کلید زنجیره ای ، تولید کلیدهای توزیع نشده غیر تعاملی (NIDKG) ، سیستم عصبی شبکه (NNS) ، توکن ICP ، این پروژه خلاقیتی را به نمایش گذاشته است که شایان توجه است. اگر تیم DFINITY و Internet Computer بتوانند یک بلاک چین پایدار ایجاد کنند که بتواند محدودیت های فعلی بلاک چین را برطرف کند ، فرصتی برای تغییر جهان خواهد داشت. به یک اینترنت کامپیوتر مانند یک نرم افزار متن باز نگاه کنید که با استفاده از مدیریت داخلی خود را به روز می کند و می تواند تضمین هایی را در قالب قراردادهای هوشمند به کاربران ارائه دهد. این موارد نحوه استفاده از داده ها را پوشش می دهد ، یا ضمانت هایی را برای استارتاپ هایی که می خواهند بدون نگرانی در مورد حذف دسترسی آنها از پلت فرم ، عملکرد خود را ایجاد کنند ، ارائه می دهد. اینترنت کامپیوتر موجی از نوآوری ، رشد ، فرصت و راههای مولد را برای انجام کارها به روشی جدید و جذاب به دنبال خواهد داشت.

کاربران برای ذخیره و نگهداری اینترنت کامپیوتر می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.24 B
سکه در گردش
0.20 B
حجم بازار
4.18 B
عرضه کل
0.00