در حال دریافت اطلاعات
درباره Filecoin
About Filecoin

ارز دیجیتال فایل کوین با نماد اختصاری FIL نوعی از دارایی دیجیتال محسوب می شود که با ارزش بازار در حدود 11.5 میلیارد دلار در 13 همین رتبه ی این بازار قرارا دارد.

این ارز در سال 2009 بعد از خلق بیت کوین و استفاده از فناوری بلاکچین با هدف غیر متمرکز کردن ذخیره سازی اطلاعات به وجود آمد . پروژه ی این ارز توسط بنیاد پروتکل لبز توسعه داده شده است. بنیانگزار این پروتکل جان بنت می باشد که دانشمند مکزیکی 32 ساله دانشگاه استنفورد بود. مغز متفکر پروژه فایل کوین را می توان جان بنت دانست.

 

این ارز (فایل کوین) محلی برای خرید و فروش و معاله حافطه و ذخیره سازی اطلاعات است. ولی شبکه ی این ارز با سیستم های سنتی تفاوت های بسیاری دارد که مهمترین آنها غیرمتمرکز بودن آن بعلت استفاده از تکنولوژی بلاکچین می باشد. این تکنولوزی برخلاف سیستم های سنتی متمرکز که شرکت‌های معدودی فضای ذخیره سازی را به کاربران می‌فروشند، در فایل کوین فروشنده‌‌ها نیز همان کاربران شبکه‌اند.

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری فایل کوین می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.48 B
سکه در گردش
0.11 B
حجم بازار
7.97 B
عرضه کل
0.00