logo
{ "p_id": 2280, "chart_slug": "filecoin", "symbol": "FIL", "en_name": "Filecoin", "fa_name": "فایل کوین", "change_1h": -0.778542, "change_7d": 30.09, "change_24h": 0.81, "change_30d": 30.83, "volume": "232890178.33715385", "marketcap": "2574941393.39", "supply": 1961050000, "rank": 30, "website_url": "https://filecoin.io/", "low_24h": 4.952245213953744, "high_24h": 5.456039515464823, "low_7d": 4.457291590633386, "high_7d": 5.456039515464823, "low_30d": 4.186845640678619, "high_30d": 5.630492034121605, "price": 5.96, "slug": "filecoin", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [ { "name": "Chainlink", "symbol": "LINK", "fa_name": "لینک", "change_24h": 7.02, "price": 14.94 }, { "name": "yearn.finance", "symbol": "YFI", "fa_name": "", "change_24h": 2.14709, "price": 8667.67126467324 }, { "name": "Solar", "symbol": "SXP", "fa_name": "", "change_24h": 1.108, "price": 0.4014265341895363 }, { "name": "Band Protocol", "symbol": "BAND", "fa_name": "", "change_24h": 4.3, "price": 2.16 }, { "name": "Firo", "symbol": "FIRO", "fa_name": "", "change_24h": 6.4309, "price": 2.1637440958409004 } ], "category": { "name": "" } }
ارزیپتو ارزها

فایل کوین FIL

FIL

Filecoin FIL

فایل کوین

قیمت فایل کوین

0.8 %

+

$ 5.96

تومان 348,285

۲۴ ساعت

کمترین قیمت فایل کوین

$4.95

indicator

بیشترین قیمت فایل کوین

$5.46

عرضه کل فایل کوین

FIL 1.96 میلیارد

ارزش کل بازار فایل کوین

2.57 میلیارد USDT

سایت اصلی فایل کوین

https://filecoin.io/

تغییرات یک ساعت فایل کوین

0.8 % -

تغییرات یک هفته

30.1 % +

تغییرات یک ماه

30.8 % +

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
FIL
FIL
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای فایل کوین (FIL/USD)

نمودار قیمت لحظه ای فایل کوین FIL در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای فایل کوین

Filecoin (FIL)

ارز دیجیتال فایل کوین Filecoin با نام اختصاری FIL با ارزش بازار 2.57 میلیارد در رتبه 30 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش فایل کوین صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت فایل کوین برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز فایل کوین 1.96 میلیارد واحد است و هر واحد فایل کوین در این لحظه با قیمت 5.96 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 0.23 میلیارد USDT است. قیمت فایل کوین در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 0.81 افزایش داشته است.

درباره فایل کوین

ذخیره سازی اطلاعات و داده های مهم در اشکال مختلفی همچون تصاویر و ویدیو و فایل های متنوع همواره از روش های مختلفی امکان پذیر بوده است. فضاهای مختلف ذخیره سازی مانند هاردها و رم ها در دستگاه های الکترونیکی مختلف نوین ترین روش ذخیره سازی بود که در طول سال ها مورد استفاده افراد مختلف قرار گرفته است. این روش ها با مخاطراتی همچون از بین رفتن و یا سواستفاده شرکت های ارایه دهنده فضاهای ذخیره سازی روبه رو بوده است. با گسترش فناوری نوین بلاک چین ذخیره سازی فایل های مختلف به صورت غیر متمرکز امکان پذیر شده است که ارز دیجیتال فایل کوین یکی از بهترین پروژه ها به این منظور میباشد. یکی از پیچیده ترین پروژه های مبتنی بر بلاک چین سیستم Filecoin است امکان ذخیرع سازی داده ها به صورت غیر متمرکز را میسر میکند. این پلتفرم برای حفظ امنیت مجازی از دو کلید برای سیستم تاید اعتبار استفاده می کند. این سیستم تایید اعتبار باعث می شود امنیت کامل در بلاک چین ایجاد شود. به عبارت دیگر سیستم رمزنگاری در بلاکچین ار تابعی به نام (هش) استفاده می کند. تغییر ناپذیری نیز یکی از ویژه گی های این شبکه میباشد. که به این معناست که اگر چیزی وارد شبکه بلاک چین شود دیگر قابل دستکاری نیست. به بیان ساده تر اگر تراکنشی در سیستم بلاک چین انجام پذیرد دیگر قابل بازگشت نخواهد بود. این پروژه با تقطیع و توزیع دادهای مختلف بین گره های شبکه موجب ذخیره سازی دادها به صورت غیرمتمرکز میشود که موجب افزایش امنیت و برگزداندن مالکیت و کنترل داده ها به صاحبان اصلی آن میگردد. گره های متعدد موجود در شبکه با در اختیار دادن فضای ذخیره سازی سیستم های کامپوتری خود به شبکه امکان دخیره سازی داده ها فراهم میکنند و در مقابل کارمزد دریافت میکنند. این شبکه به صورت همتا به همتا ارتباط بین گره های مختلف را امکان پذیر میکند. در یک شبکه همتا به همتا که به اختصار به آن (p2p) نیز گفته می شود، دو یا چند کامپیوتر یا شخص با یکدیگر در ارتباط هستند بدون اینکه شخص سومی به عنوان واسطه قرار بگیرد. به عبارت دیگر در این ارتباط به یک سرور مرکزی نیاز نیست و هریک از کامپیوترها به طور همزمان نقش یک سرور و یک کاربر را ایفا می کنند. به هریک ازین کامپیوترها یک گره یا (Node) و یا ماینر (miner) گفته می شود. بنابراین در یک سیستم همتا به همتا نیازی به مدیریت شبکه نیست و هرچه تعداد کامپیوترها بیشتر باشد، سرعت انتقال اطلاعات بیشتر می شود. در این سیستم اطلاعات هر کامپیوتر توسط دیگر کامپویترها قابل رویت است.

قیمت ارز دیجیتال فایل کوین

نمودار قیمتی ارز دیجیتال File پس از عرضه در اکتبر2020 نوسانات بسیاری تجربه نموده است. نواحی قیمتی 20تا32دلار و 150تا188دلار و نیز سقف تاریخی 234دلار میتوانند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده تحلیل گران و سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرد. همانند سایر دارایی های مالی قیمت ارز دیجیتال Fil نیز از المان های بسیاری تاثیر پذیر است که در ادامه به مهمترین المان ها اشاره خواهد شد. عرضه و تقاضای بازار یکی از مهم ترین المان های تاثیرگذار بر قیمت File است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر، ورود و خروج Fileبه صرافی ها به عنوان میزان عرضه و تقاضای این رمزارز در نظر گرفته می شود. ورود این ارزدیجیتال به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای این ارزدیجیتال خواهد بود. رقابت بین ارز دیجیتال فایل کوین و دیگر رمزارزها در مورد عملکرد سیستم می تواند موجب تغییراتی در قیمت این رمزارز باشد. صرافی های که ارز دیجیتال فایل کوین در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال فایل کوین

ارز دیجیتال فایل کوین بدون محدودیت در تعداد عرضه در دسترس سرمایه گذاران قرار گرفته است که در دسامبر 2021 تعداد 142میلیون از این رمز ارز در بازار ارزتای دیجیتال مورد خرید و فروش قرار میگیرد.

آینده ارز دیجیتال فایل کوین

این شبکه از الگوریتم اجماع در سازوکار اثبات کار به منظور تایید تراکنش ا و نیز ساخت بلاک های جدید در شبکه استفاده میکند. الگوریتم اثبات کارکه به اختصار POW گفته می شود ساز و کاری است که File بر اساس آن استخراج می شود. تایید تراکنش ها، ایجاد بلاک های جدید و برقراری امنیت شبکه از مهم ترین وظایف سیستم مبتنی بر POW می باشد. ولی این سیستم دارای عملکرد بسیار کند بوده و برای محیط زیست خطرناک است. POW اشاره به الزام وجود گره ها (ماینرها) در سیستم استخراج دارد که اولین فرایند استخراج ارزهای دیجیتال است. ماینر ها به ازاء پردازش تراکنش ها و هر بلوکی که ایجاد می کنند به عنوان کارمزد، File دریافت می کنند. فرایند بعدی در این سیستم اثبات سهام میباشد. در این سازوکار، نیازی به دستگاه های ماینینگ پرمصرف به منظور تأیید تراکنش ها نیست و این کار از طریق دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام است. برای این منظور، هریک از سرمایه گذاران رمزارز نیر، می توانند با قفل کردن بخشی از سرمایه خود در سیستم بلاک چین آن، امکان تأیید تراکنش ها و دریافت کارمزد را داشته باشند. این قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک چین استفاده می شود. به بیان ساده تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد. عدم نیاز به استفاده از دستگاه های پر مصرف ماینینگ و سازگاری بیشتر فرایند استخراج این ارزدیجیتال با استانداردهای محیط زیستی، المان مهمی به منظور پوشش ریسک سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.

کیف پول ارز دیجیتال فایل کوین

توکن Fil در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند. ارز دیجیتال فایل کوین با نماد اختصاری FIL نوعی از دارایی دیجیتال محسوب می شود که با ارزش بازار در حدود 11.5 میلیارد دلار در 13 همین رتبه ی این بازار قرارا دارد. این ارز در سال 2009 بعد از خلق بیت کوین و استفاده از فناوری بلاکچین با هدف غیر متمرکز کردن ذخیره سازی اطلاعات به وجود آمد . پروژه ی این ارز توسط بنیاد پروتکل لبز توسعه داده شده است. بنیانگزار این پروتکل جان بنت می باشد که دانشمند مکزیکی 32 ساله دانشگاه استنفورد بود. مغز متفکر پروژه فایل کوین را می توان جان بنت دانست. این ارز (فایل کوین) محلی برای خرید و فروش و معاله حافطه و ذخیره سازی اطلاعات است. ولی شبکه ی این ارز با سیستم های سنتی تفاوت های بسیاری دارد که مهمترین آنها غیرمتمرکز بودن آن بعلت استفاده از تکنولوژی بلاکچین می باشد. این تکنولوزی برخلاف سیستم های سنتی متمرکز که شرکت‌های معدودی فضای ذخیره سازی را به کاربران می‌فروشند، در فایل کوین فروشنده‌‌ها نیز همان کاربران شبکه‌اند. کاربران برای ذخیره و نگهداری فایل کوین می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید . برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید

سوالات متداول

  • بالاترین و پایین ترین قیمت فایل کوین در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

  • ارزش کل بازار فایل کوین چه مقداری می باشد؟

  • حجم مبادلات روزانه فایل کوین چه مقدار است؟

کمترین قیمت فایل کوین در ۲۴ ساعت 4.95 $

بیشترین قیمت فایل کوین در ۲۴ ساعت 5.46 $

کمترین قیمت فایل کوین در یک هفته 4.46 $

بیشترین قیمت فایل کوین در یک هفته 5.46 $

کمترین قیمت فایل کوین در یک ماه 4.19 $

بیشترین قیمت فایل کوین در یک ماه 5.63 $

سایت اصلی فایل کوین

https://filecoin.io/

خرید فایل کوین
فروش فایل کوین
خرید آنی فایل کوین
فروش آنی فایل کوین
خرید فوری فایل کوین
فروش فوری فایل کوین
قیمت فایل کوین
خرید و فروش فایل کوین
قیمت لحظه ای فایل کوین
قیمت خرید فایل کوین
قیمت فروش فایل کوین
صرافی خرید فایل کوین
قیمت فایل کوین به دلار
قیمت فایل کوین به تومان
بهترین صرافی خرید فایل کوین
قیمت فایل کوین امروز
نمودار قیمت فایل کوین