در حال دریافت اطلاعات
درباره سولانا
About Solana

ارز دیجیتال سولانا با نماد اختصاری SOL  در سال 2017 توسط آناتولی یاکوونکو ایجاد شد . مدیر عامل سولانا ((Anatoly Yakovenko به این پی برد که SHA256 می تواند برای ایجاد یک روش زمان سنجی غیرمتمرکز در بلاکچین رمزارزی استفاده شود به همین جهت در ماه نوامبر سال 2017 وایت پیپر سولانا را منتشر نمود .

عرضه اولیه ICO ارز دیجیتال سولانا در ماه مارس 2020 از طریق صرافی Coinlist انجام شد که طی آن هشت میلیون SOL  به فروش رفت.

سولانا برای افزایش بازدهی شبکه ی خود ، از سیستم اثبات سهام با موانع ورودی کم به همراه تراکنش های برچسب زمانی استفاده نمود.سولانا با این کار تا 65 هزار تراکنش در ثانیه را پردازش می کند و عملیات خود را بر خلاف پروژه های دیگر به سایر زنجیره ها واگذار نمی کند.

همکاری سولانا SOL با چین لینک  Chainlink یکی از پروژه های همکاری است که تصمیم دارند در کنار یکدیگر در حال ساخت اوراکلی بسیار سریع و ارزان قیمت هستند که داده های قیمتی هر بلاک Sol  در هر 400 میلی ثانیه یک بار به روز کند.

همچنین سولانا از همکاری بزرگ دیگری با تتر جهت ورود USDT  به اکو سیستم خود خبر داده است.

تیم سولانا در وایت پیپر خود روند رو به رشدی را نوید داده اند که طی آن قصد دارند زمان تولید هر بلاک را تا 80 میلی ثانیه کاهش دهند و امیدوار هستند که بتوانند معاملات ارزهای دیجیتال را در بازه ی یک میلی ثانیه در صرافی های غیرمتمرکز SOL  که در مقایسه با کوتاه ترین بازه ی زمانی بایننس 1 دقیقه می باشد ، انجام دهند.

کاربران برای ذخیره و نگهداری سولانا می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

ارز دیجیتال سولانا یکی از انواع ارزهایی است که در سال 2017 وارد حوزه بلاک چین شد و به سرعت پیشرفت کرد. ارز دیجیتال سولانا یکی از محبوب ترین ارزهای حوزه دیجیتال و کریپتوکارنسی می باشد که بر بستر یک شبکه کامپیوتری غیر متمرکز فعالیت داشته و این امر موجب می شود تا سرعت انجام تراکنش ها چندین برابر شود. ارز دیجیتال سولانا برنامه های دیجیتالی را نیز پشتیبانی می کند. ارز دیجیتال سولانا تعداد زیادی از پروژه ها را در اکوسیستم خود دارد. سولانا جز ارزهای آینده دار و پرسود می باشد. به کارگیری مدل اجماع اثبات تاریخ یکی از مهمترین دلایل منحصر به فرد سولانا می باشد.

ارزهای دیجیتال و انواع آن :

ارزهای دیجیتال که با نام ارزهای مجازی نیز شناخته می شوند به صورت فیزیکی مانند دلار و یا سکه وجود نداشته و شما فقط به صورت الکترونیکی به آنها دسترسی دارید. ارزهای دیجیتالی بر بستر بلاک چین فعالیت داشته و به صورت زنجیره ای از بلوک های رمز نگاری شده بر روی این بستر توزیع می شوند. یکی از مزیت های مهم استفاده از این رمز ها عدم هک شدن و یا کلاهبرداری از آنها می باشد. ارزهای دیجیتالی در انواع مختلف با قابلیت های متفاوت در دنیای کریپتوکاسی وجود دارند. از انواع رمز ارزها میتوان به بیت کوین، اتریوم، باینس کوین، تتر، سولانا، کاردان، لیت کوین و ترون اشاره کرد. رمز ارزها معایب و مزایای خود را داشته و کاربران بهتر است قبل از اقدام به خرید درباره نحوه خرید و فروش و مزایا و معایب آنها از اینترنت اطلاعاتی را کسب نمایند. ارزهای دیجیتالی در کیف پول های نرم افزاری یا سخت افزاری ذخیره و نگهداری می شوند.

 ارز دیجیتال سولانا :

امروزه ارزهای دیجیتال زیادی در شبکه بلاک چین و دنیای کریپتو در حال مبادله و خرید و فروش می باشند که سولانا یکی از انواع این ارزهایی است که سرعت بالایی در تراکنش داشته و قابلیت پشتیبانی از اپلیکیشن های غیر متمرکز را نیز دارد. ارز دیجیتال سولانا از توان عملیاتی بالایی برخوردار بوده به همین دلیل سرعت بالایی در اپلیکیشن های غیر متمرکز داشته و بنا به ادعا های سولانا، این ارز توانایی را دارد که در یک ثانیه بیش از 50 هزار تراکنش را پردازش کند. توان پردازش و عملیات سولانا بیشتر از بیت کوین و اتریوم می باشد. هدف از طراحی سولانا پیاده سازی و ارائه برنامه های غیر متمرکز بر روی پلتفرم سولانا می باشد تا توسعه دهندگان به راحتی بتوانند dapp های خود را بر روی آن طراحی و پیاده کنند. ارز دیجیتال سولانا حدود یک سال می باشد که وارد دنیای ارزهای دیجیتال شده و توانسته زمانی که سایر ارزها روند نزولی را طی می کنند، رشد و پیشرفت چشمگیری داشته و توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کند.

 آینده ارز دیجیتال سولانا :

سولانا جز بزرگترین و سریعترین ارز دنیای دیجیتال می باشد که روز به روز در حال رشد و افزایش است. دنیای بلاک چین و کریپتوکارنسی به سرعت در حال تغییر می باشند ولی با این حال سولانا جز رمز ارزهایی است که ارزش سرمایه گذاری کردن را داشته و امروزه نیز کاربران زیادی در آن، به خرید و فروش و مبادله می پردازند. سرعت زیاد سولانا در انجام تراکنش ها موجب شده تا از ازدحام و ترافیک جلوگیری شود. همچنین رمز ارزهای بومی سولانا برای پرداخت کارمزد تراکنش ها و نیز برای استفاده در سهام، عرضه شده که کاربران می توانند از آن به راحتی استفاده کنند. سولانا همانند سایر ارزهای دیجیتال اند. کاردانو اتریوم، پروژه ی منبع باز بوده و برای پیاده سازی dap ها طراحی شده است. سولانا جز بزرگترین بلاک چین های قابل برنامه ریزی در دنیای ارزهای دیجیتال بوده و از این لحاظ رقیب اصلی اتریوم به شمار می آید. تحلیل گران ارزهای دیجیتال بر این باورند که سولاریم در آینده به روند رشد بسیار خوبی خواهد رسید و طی چند ماه آینده قیمت آن از مرز 3500 ETH عبور خواهد کرد.

 هدف ارز دیجیتال سولانا :

ارز دیجیتال سولانا از امنیت بالایی و از برنامه ها و اپلیکیشن های غیر متمرکز یا همان (DApps) بهره مند می باشد و بر بستر بلاک چین ساخته و تولید می شود. طراحی ارز دیجیتال سولانا به صورت مبنای گواهی اثبات کردن زمان یا (Proof of History) یا به صورت مختصر(PoH) طراحی شده است. طبق این برنامه ریزی و الگوریتم ارز دیجیتال سولانا می تواند به راحتی گذر زمان را به صورت کد در یک دفتر در اورد که این خود بر سرعت بلاکچین تاثیر گذاشته و باعث افزایش سرعت ان می شود.  هدف ارز دیجیتال سولانا افزایش سرعت تراکنش ها می باشد که در حال حاضر به 59 هزار تراکنش در ثانیه می رسد. مدت زمان لازم برای دیجیتال سولانا برای تایید تراکنش در آن حدود 400 ms است و کارمزد تراکنش سولانا نزدیک به صفر می باشد. جایگاه فعلی سونا به خاطر شرکت ها جهانی مانند کوالکام (Qualcomm)، اپل (Apple)، کاتالیست ( Catalyst)، گوگل (Google)، مایکروسافت (Microsoft)، اینتل (Intel) و دراپ باکس (Dropbox) می باشد که می توان گفت سولانا جایگاه خود را مدیون این شرکت ها می باشد.

 مزایا ارزهای دیجیتال سولانا :

همانگونه که اشاره شد با ایجاد ارز دیجیتال سولانا سرعت تراکنش ها بسیار بالا رفته و تقریبا 1000 برابر بیت کوین شد. ارز دیجیتال سولانا با رویش خود مزایای فراوانی از قبیل بهبود مقیاس، کارمزد کم در قبال پردازش سرعت، زمان پرداخت کوتاه و چندی دیگر از مزایا ها را به همراه خود وارد زمینه ارزهای دیجیتال کرد. با سرعت یافتن انجام تراکنش بخش عمده ای از زمانی که برای اجرای کارهایی مانند قرارداد ها و معاملات هوشمند صرف می شد به شکل قابل توجهی کاهش یافته و بهبود بخشید. ارز دیجیتال سولانا با امنیت بالا می تواند با بسیاری از ارز های دیجیتال به ویژه اتریوم رقابت کند. سولانا ترکیبی از اثبات تاریخ و اتبات سهام می باشد که پشتوانه هر ارز دیجیتالی می باشد. دارا بودن پتانسیل رشد برای سولانا و نیز میزان هزینه و کارمزد کمتر برای سولانا جز مزایای این ارز دیجیتال است. با وجود افت و نزول ارزهای دیجیتال، این ارز رشد خوبی داشته و می توان گفت ثبات خوبی در حوزه دیجیتال دارد.

معایب ارزهای دیجیتال سولانا :

ارزدیجیتال سولانا با نمادSOL تقریبا دوسالی است که وارد دنیای بلاک چین ارزهای منبع باز شده است. سولانا در 10 آوریل 2020 جز ارزهای لیست شده در سایت کوین مارکت کپ بوده و اکنون با قیمت 190 دلار رتبه ششم مارکت های ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است. این رمز ارز جز پرطرفدارترین ارزهای دنیای دیجیتال بوده و همچنین آینده روشنی را در انتظار دارد اما با این حال تا کنون شامل یک سری معایبی بوده که در ادامه به انها اشاره می کنیم. از معایب سولانا می توان به هزینه راه اندازی بسیار بالا و عدم تمرکز گرایی اشاره کرد.

 موسس ارز دیجیتال سولانا :

موسس سولانا آناتولی یاکوونکو می باشد که در سال 2017 این ارز را وارد دنیای کریپتوکارنسی کرد. این ارزها رویکرد متفاوتی را دنبال کرده و به سرعت در حال رشد می باشد. سولانا کارایی بالایی داشته و میزان بازده شبکه خود را به حداکثر می رساند. شرکت های بزرگی در این پروژه سرمایه گذاری های کلانی کرده اند. تراکنش های سولانا بر روی بستر تک لایه بلاک چین و با سرعت بسیار بالایی صورت می گیرد. با اینکه دنیای رمز ارزهای دیجیتال دارای نوسان بوده و نمی توان پیش بینی دقیقی در آن انجام داد ولی با این حال سرمایه گذاری بلند مدت بر روی این ارز گزینه خوبی می باشد. ارز دیجیتال سولانا کارمزد بسیار کمی برای کاربران در مقایسه با سایر ارز ها دارد.

 قیمت ارزهای دیجیتال سولانا :

قیمت ارزهای دیجیتال سولانا در چند روز اخیر روندی کاهشی و افزایشی داشته و در هر ساعت قیمت آن تفاوت کرده است. بررسی ها نشان می دهد طی یک ساعت گذشته تغییرات تقریبا 0.0% بوده و در بیست و چهار ساعت گذشته روند تغییرات به 6.75-% رسیده است. همینطور این رود در مدت زمان یک هفته به 9.65-% و در طی  30 روز این تغییرات به مقدار 42.04% رسیده است. در حال حاضر بالاترین قیمت روز 7،172،997 تومان و پایین ترین قیمت روز 6398062.53 تومان می باشد. اما نرخ فعلی ارزهای دیجیتال سولانا 223.89 و قیمت ریالی ان 64،704،000 و بیشترین نوسان روز به مقدار 0.4 است. اما این روند ممکن است در چند ساعت آینده رشد یا کاهش داشته باشد.

 خرید ارزهای دیجیتال سولانا :

نحوه خرید ارز دیجیتال سولانا ابتدا ثبت نام در صرافی های اوکی اکسچنج و یا سایر صرافی های آنلاین می باشد. بعد از ثبت نام در صرافی های اوکی اکسچنج احراز هویت شما تایید می شود که در این مرحله شما باید مشخصات خود را ثبت کرده و بعد منتظر بمانید تا احراز هویت شما ثبت گردد. پس بعد از تایید می توانید وارد قسمت خریداری و فروش سریع ارز دیجیتال سولانا در اوکی اکسچنج شوید و مقدار SOL مورد نیازتان را از آنجا خریداری کنید. مراحل خرید را دنبال کنید پس از تکمیل خرید ارز شما به کیف پولتان واریز خواهد شد. دقت داشته باشید که شما برای ذخیره ارزهای خود نیاز به کیف پول دارید که باید از قبل آن را تهیه کرده باشید. ارز دیجیتال سولانا یکی از ارزهای پر سود در بلند مدت بوده و می تواند گزینه خوبی برای سرمایه گذاری باشد.

 فروش ارزهای دیجیتال سولانا :

ارزهای دیجیتال مبحث داغ و پرطرفداری است که روز به روز به تعداد کاربرانی که به سمت این ارزها رفته و در آن سرمایه گذاری می کنند، بیشتر می شود. برای خرید ارزهای دیجیتال کافی است برای خود یک حساب آنلاین داشته باشید تا از طریق آن اقدام به خرید و فروش کنید. همچنین داشتن یک کیف پول برای ذخیره ارزهای خود الزامی می باشد. بیشتر صرافی ها ارز سولانا را پشتیبانی می کنند ولی با این حال جای امیدواری برای اینکه همه صرافی ها آن را پشتیبانی کنند وجود دارد. استفاده از صرافی های بزرگ نظیر باینس نسز یک گزینه عالی برای ایجاد حساب کاربری و شروع به مبادله و خرید و فروش ارز می باشد. برای فروش ارزهای خود ابتدا باید به حساب کاربری خود وارد شده و پس از احزار هویت قسمت فروش را انتخاب کنید، سپس از بین ارزهای موجود سولانا را انتخاب کنید در ادامه باید آدرس خریدار همچنین میزان ارز مورد نظر برای فروش و نیز آدرس عمومی کیف پول خودتان را وارد کرده و تایید کنید تا عمل فروش انجام گیرد.

ویژگی های ارزهای دیجیتالی سولانا :

هدف سولانا صرفا تبدیل شدن به نقد دیجیتالی نبوده و برای طیف وسیعی از کاربردها طراحی شده است. این رمز ارزها سرعت ترانش بسیار بالایی داشته و بسیار قوی تر از اتریوم و بلاک چین عمل میکند. این رمز ارزها می توانند رسانه های اجتماعی، ایمیل، تماس های ویدیویی و بسیار از برنامه دیگر را متحول و فعال کنند. سولانا به طور پیش فرض برای اداره ترافیک بیشتر و مقیاس پذیری ساخته شده است. استراتژی که سولانا برای پرداخت های خود به کار میگیرد موجب می شود تا برای تایید تراکنش ها به اثبات تاریخ متکی شود و این امر موجب افزایش سرعت تراکنش در هر ثانیه می شود به طوری که سرعت تراکنش سولانا تا پنجاه هزار تراکنش در ثانیه می رسد، سولانا با ثبت این رکورد گوی سبقت را از بیت کوین اتریوم ربوده و نصیب خود کرده است. هزینه های شبکه سولانا نسبت به سایر ارزها بسیار پایین بوده و این یک مزیت بسیار بزرگ برای کاربران آن می باشد. همچنین سولانا انعطاف پذیری و ظرفیت بالایی برای پذیرش پروژه های اخیر که مبتنی بر لاک چین هستند را دارد.

کیف پول های ذخیره کننده ارزهای دیجیتالی سولانا :

دستاورد ها و رشد اکوسیستم سولانا در چند ماه گذشته موجب شده تا کاربران زیادی به سمت این رمز روی آورده و در آن سرمایه گذاری کنند. کاربرانی که این رمز ارز را خریداری میکنند برای نگهداری و خرید و فروش و مبادله آن باید کیف پول مناسب را تهیه کنند زیرا ارزهای دیجیتالی سولانا غیر متمرکز می باشند. کیف پول ها، کلید های خصوصی و عمومی ارزها را ذخیره کرده و آنها را مدیریت می کنند. برای انتخاب بهترین والت سولانا باید مواردی همچون ارائه رابط کاربر بسیار ساده، سریع و آسان، نشان دادن کلید های خصوصی، هماهنگی و مناسب بودن سیستم عامل کیف پول با سیستم عامل دستگاه کاربر و نیز برخورداری از سطح امنیتی بسیار بالا توجه و دقت فراوانی داشت. کیف پول های سولانا در دو نوع  نرم افزاری و سخت افزاری دسته بندی شده و کاربران با توجه به نیازشان می توانند آنها را تهیه کنند. از بهترین نوع کیف پول سخت افزاری می توان به کیف پول  Ledger Nano S اشاره کرد. همچنین ترزور، لجر، اتمیک، تراست، کوینومیت، سولت، سول فیلر و مث ولت جز بهترین کیف پول ها می باشند.

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.70 B
سکه در گردش
0.31 B
حجم بازار
29.63 B
عرضه کل
0.00