در حال دریافت اطلاعات
درباره بیت کوین گلد
About Bitcoin Gold

بیتکوین به عنوا اولین ارز دیجیتال از الگوریتم اثبات کار به منظور تایید تراکنش ها و نیز ساخت بلاک های جدید استفاده میکرد. این سازوکار موجب بروز اعتراض های بین المللی از سوی طرفداران محیط زیست قرار گرفت. Proof Of Work یا الگوریتم اثبات کارکه به اختصار POW گفته می شود ساز و کاری است که بیت کوین بر اساس آن استخراج می شود. تایید تراکنش ها، ایجاد بلاک های جدید و برقراری امنیت شبکه از مهم ترین وظایف سیستم مبتنی بر POW می باشد. ولی این سیستم دارای عملکرد بسیار کند بوده و برای محیط زیست خطرناک است. POW اشاره به الزام وجود گره ها (ماینرها) در سیستم استخراج بیت کوین دارد که اولین فرایند استخراج ارزهای دیجیتال است.

ماینر ها به ازاء پردازش تراکنش ها و هر بلوکی که ایجاد می کنند به عنوان کارمزد، بیت کوین دریافت می کنند. در ابتدای پیدایش این رمزارز کارمزد ماینرها 50 بیت کوین در مقابل ایجاد هر بلاک جدید بود که با گسترش شبکه پولی بیت کوین این مقدار به 6.5 بیت کوین به ازای هر 250 هزار بلاک جدید کاهش پیدا کرده است. کوچک ترین واحد بیت کوین یک ساتوشی نامیده می شود. به عبارت دیگر هر 10 میلیون ساتوشی برابر با یک بیت کوین می باشد.

پس از پیدایش رمزارزهای نسل بعد از بیت کوین در دنیای بلاکچین نیاز به توسعه این سیستم پولی و هم چنین برطرف کردن برخی ایرادات آن غیرقابل انکار بود. یکی از راه هایی که در فناوری بلاکچین امکان توسعه داخلی این سیستم را فراهم می کند ایجاد هارد فورک و سافت فورک می باشد که دو ساز و کار مناسب برای به روز رسانی در شبکه بلاکچین هستند. هرچند که واژه فورک (Fork) در لغط به معنای چنگال می باشد ولی در سیستم های برنامه نویسی به معنای تقسیم شدن پروژه به دو مسیر مجزا است که معولا دلیل آن به روز رسانی و یا عدم مقبولیت برخی مباحث سیستم توسط مدیران آن می باشد. تفاوت اصلی بین هاردفورک و سافت فورک سازگاری با بلاک چین قبلی است. در هارد فورک این سازگاری وجود ندارد و اگر از بلاک چین جدید استفاده نشود امکان دسترسی به هیچ یک از بروز رسانی ها وجود نخواهد داشت و نمی توان با کاربران سیستم جدید ارتباط داشت. هاردفورک ها و سافت فورک هایی که در بیت کوین اتفاق افتاد موجب پیدایش رمرازرهای جدید مبتنی بر بیت کوین شد که هرکدام بخشی از مشکلات شبکه پولی بیت کوین را حل می کرد.

ارز دیجیتال BTG نیز یک هارد فورک از سیستم بیتکوین است برخی از مشکلات آن از جمله سازوکار استخراج و تایید تراکنش ها را مرتفع نموده است. هاردفورک ها معمولا استراتژی و یا حتی محصول جدیدی از یک سیستم هستند که به جهت اختلاف بین توسعه دهندگان برای حل کردن بعضی از مشکلات محصول ایجاد می شوند. همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، سیستم استخراج بیت کوین بر اساس سازوکاری به نام POW می باشد.

این فرایند نیازمند وجود گره های متعدد یا همان ماینرهاست که تایید تراکنش ها و همچنین ساخت بلاک ها جدید را به عهده دارند. این دستگاه ها که در امروزه در سراسر جهان یافت می شوند برای انجام محاسبات پیچیده خود نیازمند اینترنت، پردازنده های (CPU) بسیار قوی و در نهایت مصرف بسیار زیاد از انرژی برق هستند. این مسئله می تواند بیش از پیش موجب گرمایش کره زمین و همچنین باعث مصرف بیش از حد برق شود. امروزه نسل های جدیدتر ارزهای دیجیتال با ارائه فرایندی جدید به نام اثبات سهام (POS) توانسته اند روشی نوین برای استخراج ارزهای دیجیتال ارائه دهند.

ارز دیجیتال BTG نیز از الگوریتم اثبات سهام به منظور ساخت بلاک های جدید در شبکه استفاده میکند. به بیان ساده تر هدف اصلی این پروژه تغییر سازوکار تایید تراکنش ها و بهبود میزان پذیرش رمزارز بیتکوین میباشد که در سال 2017 توسعه داده شد. در واقع این رمزارز جایگزین مناسبی برای بیتکوین است که علاوه بر استفاده از الگوریتم اثبات سهام میتواند بر اسا سازوکار اثبات کار نیز ساخت بلاک های جدید در شبکه را امکان پذیر کند. به این تفاوت که در سازوکار اثبات کار در پروژه BTG نیازی به دستگاه های ماینر پر مصرف نمی باشد و این امر با کامپویترهای خانگی نیز امکان پذیر خواهد بود.

قیمت ارز دیجیتال BTG

نمودار ارز دیجیتال BTG پس از عرضه در سال 2021 نوسانات بسیاری را تجربه نموده است. نواحی قیمتی 31تا33دلار و نیز سقف تاریخی 168دلار می توانند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده معامله گران و سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند. قیمت ارز دیجیتال BTG مانند سایر دارایی های مالی از المان های بسیاری تاثیر پذیر است که در ادامه به مهمترین المان ها اشاره خواهد شد.

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت BTG است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر ورود و خروج BTG به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای آن در نظر گرفته می شود. ورود BTG به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج BTG از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای آن خواهد بود. دیگر المانی که عرضه و تقاضای BTG را بررسی می کند شاخص موقعیت ماینرهاست که نشان دهنده تمایل یا عدم تمایل ماینرها به فروش بیت کوین های استخراج شده است.

صرافی های که BTG در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

مقررات حاکم بر فروش بیت کوین که توسط دولت ها تعیین میشود قیمت بیت کوین را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر کشوری خرید و فروش بیت کوین و یا ماین کردن بیت کوین را ممنوع اعلام کند خبر بدی برای این رمزارز و حتی کل بازار ارزهای دیجیتال می باشد. همچنین حاکمیت داخلی بیت کوین نیز بر قیمت اثر گذار است. منظور از حاکمیت داخلی افرادی هستند که یک رمزارز را به وجود آورده اند و اختلاف این افراد با هم می تواند قیمت را تغییر دهد.

خرید و فروش ارز دیجیتال BTG

رمزارز BTG دارای محدودیت عرضه در تعداد21 میلیون عدد است که در دسامبر 2021 تعداد 17 میلیون از این رمزارز در دسترس معامله گران و سرمایه گذاران قرار گرفته است.

آینده ارز دیجیتال BTG

به عنوان پول

بر اساس پژوهش های دانشگاه کمبریج، در سال 2017 بیش از 25 میلیون نفر در آمریکا یک کیف پول دیجیتال دارند. این کاربران در صدد استفاده از بیت کوین حتی در معاملات و خرید و فروش های روزانه می باشند. بنابر این بیت کوین می تواند به عنوان وسیله ای برای حفظ ارزش به کار گرفته شود.

سیستم های پرداخت

امرزوه بازرگانانی که بیتکوی را پذیرفته اند، از سیستم های پرداختی مانند BitPay و یا Coin Base استفاده می کنند

به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری

امروزه بسیاری از مردم سراسر دنیا بیت کوین را به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری ارزشمند می شناسند.

کیف پول ارز دیجیتال BTG

توکن BTG در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند.

اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
7.67 M
سکه در گردش
17.51 M
حجم بازار
0.51 B
عرضه کل
21.00 M