در حال دریافت اطلاعات
درباره سلو
About Celo

 

Celo پلتفرمی است که، به عنوان زیرساخت پرداخت جهانی، برای ارزهای رمزنگاری شده عمل می کند و هدف آن کاربران موبایل است.

به همین منظور ، هدف Celo این است که فعالیت های مالی به لطف توانایی ارسال وجه به هر شماره تلفن در جهان، در دسترس مردم جهان قرار گیرد.

علاوه بر پرداخت های اولیه ، Celo می تواند از توسعه برنامه های غیرمتمرکز در بلاک چین خود پشتیبانی کند. تا کنون ، این برنامه های کاربردی شامل این است که به هر کسی اجازه می دهد در طرح درآمد عمومی یک جامعه مشارکت کند ، و همچنین یک بستر سرمایه گذاری جمعی برای اهداف اجتماعی است.

 Celo برای اجرای عملیات روی بلاک چین خود ، دو توکن بومی را اجرا می کند: CELO ، یک دارایی مدیریتی برای رای دادن به تغییرات پروتکل و دلارCelo (cUSD) ، یک استیبل کوین که نشان دهنده ارزش دلار آمریکا است.

کاربرانی که می خواهند از وضعیت توسعه فعلی پروژه باخبر و با برنامه هایی که بر روی آن ساخته می شوند ، در ارتباط باشند ، می توانند وبلاگ رسمی Celo را برای جزئیات به روز دنبال کنند.

چه کسی Celo Crypto را ایجاد کرد؟

سلو در سال 2017 توسط رنه رینزبرگ و مارک اولشوسکی ، مدیران شرکت میزبانی وب GoDaddy ، به همراه سپ کاموار و مارک اولشوسکی ، استاد MIT و مدیر Google تأسیس شد.

بین سالهای 2018 تا 2020 ، سلو با فروش تقریبا 120 میلیون توکن CELO در فروش توکن خصوصی و عمومی بیش از 46.5 میلیون دلار جمع آوری کرد. سرمایه گذاران قابل توجه عبارتند از، شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر a16z Crypto ، General Catalyst و شرکت سرمایه گذاری اجتماعی.

Celo چگونه کار می کند؟

شبکه Celo برای کمک به اجرای پلتفرم خود به سه مشارکت کننده متکی است:

 Light Clients - برنامه های شبکه Celo که بر روی دستگاه های تلفن همراه کاربر اجرا می شوند ، مانند کیف پول موبایل Celo.

اعتبارسنجی گره ها - رایانه هایی که در مکانیسم اجماع Celo شرکت می کنند ، تراکنش ها را تأیید می کنند و بلوک های جدیدی تولید می کنند.

 گره های کامل - رایانه هایی که به عنوان پل ارتباطی بین گره های اعتبارسنج و کیف پول موبایل عمل می کنند ، درخواست های مشتری های سبک را دریافت کرده و تراکنش ها را به گره های اعتبارسنج ارسال می کنند.

نکته قابل توجه ، سیستم Celo مستلزم این است که گره های اعتبارسنج توسط دارندگان توکن CELO رأی داده شوند.

 تحمل گسل بیزانس (BFT)

در مرکز Celo اثبات مکانیزم حاکمیت سهام با نام تحمل خطای بیزانس (BFT) وجود دارد که شبکه توزیع شده رایانه ها را همزمان نگه می دارد. برای اینکه گره های اعتبارسنج بتوانند بلاک چین را تأمین کنند و به تغییرات رأی دهند ، ابتدا باید حداقل 10،000 توکن CELO را در نظر بگیرند ، به این معنی که هرکسی که صاحب CELO است می تواند به کار شبکه کمک کند.

در حال حاضر ، فقط 100 گره اعتبارسنج در هر زمان وجود دارد که توسط تمام گره ها به آنها رأی داده می شود و هر گره متعاقباً بخشی از پاداش بلاک را برای تأیید تراکنش ها دریافت می کند. گره های کامل پاداش خود را از هزینه های پرداخت شده توسط مشتریان سبک دریافت می کنند.

cUSD

یکی از ویژگی های کلیدی Celo توانایی آن در استفاده از کوین های پایدار مانند cUSD است که کارآیی و شفافیت معاملات رمزنگاری را ارائه می دهد ، در حالی که موجب رهایی از نوسان این دارایی ها می شود. Celo به طور خودکار تضمین می کند که ارزش هر cUSD برابر با یک دلار آمریکا است و این کار را با استفاده از آنچه که آنها ذخیره برنامه ای می نامند ، انجام می دهد. ذخیره اضافی وثیقه شامل CELO و سایر ارزهای رمزنگاری شده ، مانند بیت کوین (BTC) یا اتریوم (ETH) است. این بدان معناست که cUSD را می توان به ارزش معادل CELO فروخت و بالعکس. در آینده ، سلو قصد دارد به دارندگان CELO اجازه دهد تا در مورد ایجاد استیبل کوین هایی که ارزش سایر ارزهای ملی مانند یورو یا ین را نشان می دهند ، پیشنهاد و رای دهند.

چرا CELO با ارزش است؟

ارز رمزنگاری شده CELO نقش کلیدی در حفظ و عملکرد پلتفرم Celo ایفا می کند و می تواند برای ارسال ، دریافت ، نگهداری و شرط بندی استفاده شود. با در اختیار داشتن و قرار دادن توکن های CELO ، کاربران توانایی رای گیری در مورد ارتقاء شبکه را کسب می کنند ، به طوری که هر رأی متناسب با میزان ارز رمزنگاری شده CELO آنها است و شرکت کنندگان برای این کار پاداش از شبکه دریافت می کنند. مانند بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده دیگر ، عرضه توکن های CELO محدود است ، به این معنی که طبق قوانین نرم افزار ، تنها 1 میلیارد CELO وجود خواهد داشت.

 چرا از CELO استفاده کنیم؟

کاربران ممکن است CELO را بر اساس قابلیت شبکه برای دسترسی بیشتر به کاربران از طریق فناوری های فراگیر مانند تلفن های هوشمند ، جذاب بدانند. سرمایه گذاران همچنین می توانند به دنبال خرید CELO و افزودن آن به مجموعه خود باشند ، اگر به آینده زیرساخت های پرداخت برای تلفن های همراه اعتقاد داشته باشند.

برای ذخیره و نگهداری celo می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید. 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
52.55 M
سکه در گردش
0.39 B
حجم بازار
1.20 B
عرضه کل
1.00 B