logo
{ "p_id": 2011, "chart_slug": "tezos", "symbol": "XTZ", "en_name": "Tezos", "fa_name": "تزوس", "change_1h": -0.300087, "change_7d": -12.2474, "change_24h": -0.624049, "change_30d": 1.29679, "volume": null, "marketcap": "936523484.36", "supply": 983828000, "rank": 93, "website_url": "https://www.tezos.com/", "low_24h": 0.9415215798296622, "high_24h": 0.9585067226283057, "low_7d": 0.9141679603893107, "high_7d": 0.9764016932431083, "low_30d": 0.8597446211121886, "high_30d": 1.0110185999673367, "price": 0.8266962351543463, "slug": "tezos", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [ { "name": "Chainlink", "symbol": "LINK", "fa_name": "لینک", "change_24h": 0.616086, "price": 15.32286002251002 }, { "name": "yearn.finance", "symbol": "YFI", "fa_name": "", "change_24h": -0.116331, "price": 6245.08096669593 }, { "name": "Solar", "symbol": "SXP", "fa_name": "", "change_24h": 0.715072, "price": 0.2950146515148544 }, { "name": "Band Protocol", "symbol": "BAND", "fa_name": "", "change_24h": -0.222485, "price": 1.4165355674227407 }, { "name": "Firo", "symbol": "FIRO", "fa_name": "", "change_24h": -1.03816, "price": 1.5292934760432995 } ], "category": { "name": "" } }
XTZ

Tezos XTZ

تزوس

قیمت تزوس

0.6 %

-

$ 0.826696

تومان 49,019

۲۴ ساعت

کمترین قیمت تزوس

$0.941522

indicator

بیشترین قیمت تزوس

$0.958507

عرضه کل تزوس

XTZ 0.98 میلیارد

ارزش کل بازار تزوس

0.94 میلیارد USDT

سایت اصلی تزوس

https://www.tezos.com/

تغییرات یک ساعت تزوس

0.3 % -

تغییرات یک هفته

12.2 % -

تغییرات یک ماه

1.3 % +

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
XTZ
XTZ
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای تزوس (XTZ/USD)

نمودار قیمت لحظه ای تزوس XTZ در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای تزوس

Tezos (XTZ)

ارز دیجیتال تزوس Tezos با نام اختصاری XTZ با ارزش بازار 0.94 میلیارد در رتبه 93 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش تزوس صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت تزوس برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز تزوس 0.98 میلیارد واحد است و هر واحد تزوس در این لحظه با قیمت 0.826696 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 0.00 USDT است. قیمت تزوس در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 0.62 کاهش داشته است.

درباره تزوس

ارز دیجیتال تزوس از جمله ارز های دیجیتال موجود است که با کارکرد بسیار خوبی که دارد ، توانسته به سرعت جایگاه خوبی در شبکه های ارز دیجیتال پیدا کند. این ارز دیجیتال دارای شبکه بسیار امن و بسیار معتبری است که در طی سالیان گذشته بر روی طراحی آن فکر و برنامه ریزی گسترده ای شده تا به جایگاه امروزی برسد. پس اگر شما نیز مایلید با کلیات این ارز دیجیتال آشنا شوید و بدانید که خرید و فروش و همینطور معایب و مزایا ارز دیجیتال تزوس چیست، در ادامه همراه ما باشید تا اطلاعات کاملی را در اختیارتان بگذاریم.

 ارز دیجیتال تزوس

ارز دیجیتال تزوس ، اولین پلتفرم خود اصلاحگر موجود است که به صورت هوشمند فعالیت می کند. این ارز دیجیتال از اعتبار زیادی برخوردار می باشد و هم اکنون سرمایه گذاران بسیاری در شبکه آن در حال فعالیت می باشند. پلتفرم های ارز دیجیتال تزوس بسیار مشابه با شبکه ارز دیجیتال اتریوم در حال فعالیت است.تنها تفاوتی که این ارز دیجیتال با پلتفرم ارز دیجیتال اتریوم دارد این است که پلتفرم ارز دیجیتال تزوس از الگوریتم جامع ثبات سهام بهره می برد. شرکت کنندگان و سرمایه گذاران ارز دیجیتال تزوس در بلاک چین آن می توانند بر تمام تغییراتی که در طول زمان برای سهامداران به وجود خواهد نمود نظر بدهند و بر تمام این تغییرات نظارت داشته باشند تا اگر تغییراتی در تراکنش ها و معاملات به وجود می آید نظرات خود را اعمال کنند. در نتیجه شرایطی که برای این افراد مهیا شده است، طرح های پیشنهادی تماما با توافق و نظر جمعی به قطعیت در خواهد آمد.    

ویژگی های ارز دیجیتال تزوس

در ادامه قصد داریم به تمامی ویژگی های مهم این ارز دیجیتال اشاره نماییم :

خود اصلاح گر

یکی از ویژگی های این ارز دیجیتال خود اصلاحگر بودن است که به سرمایه گذاران و سهامداران این ارز دیجیتال این اجازه را داده است که بدون نیاز به جدا شدن از زنجیره ها و یا بدون نیاز به اتصال به فورک و تنها با داشتن دو بلاک چین متفاوت تمامی بروز رسانی های لازم را اعمال نمایند‌. این ویژگی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و به این خاطر حائز اهمیت است که در برابر چند قسمت شدن جامعه و مختل شدن شبکه در طول زمان مقاومت می کند و کمک می کند تا انگیزه سهامداران و سرمایه گذاران دچار تغییر و دگرگونی نشود.

مدیریت درون زنجیره ای تزوس

مدیریت درون زنجیره ای نیز از دیگر ویژگی های مهم و لازم شبکه ارز دیجیتال تزوس می باشد که به تازگی بسیار مورد توجه قرار گرفته است، به طوری که این ارز دیجیتال به سهامداران خود این فرصت را داده است که بتوانند با شرایطی که برای آنها فراهم شده است ، در مدیریت پروتکل ارز دیجیتال تزوس دخیل و سهیم باشند. حتی برای سهامداران چرخه انتخاباتی فراهم شده است که به صورت یک فرایند انتخاباتی سازمان یافته بتوانند در برابر تمام تغییرات اعمال شده نظرات خود را اعمال نمایند و این تغییرات به صورت یک توافق جمعی در آید و به قطعیت برسد.

نوآوری غیر متمرکز

از دیگر ویژگی های مهم ارز دیجیتال تزوس نوآوری غیرمتمرکز می باشد که شامل اصلاحاتی می شود که طی پیشنهادات مختلف پذیرفته خواهند شد و شامل افرادی می باشد که به قصد بهبود پروتکل، اقداماتی را انجام می دهند و همچنین شامل پرداخت کردن به گروه ها نیز می باشد. این نوع اقدامات و ساز و کار ها همه به تامین مالی شبکه کمک می کند و همچنین به نگهداری آن می پردازد و به محافظت از شبکه به صورت غیر متمرکز کمک می کند. ایجاد این اکوسیستم کمک کرده است تا توسعه دهندگان و سرمایه گذاران متنوع و فعال در شبکه ارز دیجیتال تزوس بتوانند به مشارکت در روند توسعه و پذیرش تزوس بپردازند و در پروتکل نامبرده، با انگیزه اقتصادی خوبی فعالیت خود را بهبود ببخشند.    

بررسی رسمی و قرارداد های هوشمند

یکی دیگر از ویژگی های مهم شبکه ارز دیجیتال تزوس اینست که ، قابلیت ایجاد و برقراری قرارداد های هوشمند و برنامه های غیر متمرکز را فراهم نموده است و این امکان را به وجود آورده است که برنامه هایی که غیر متمرکز اند دستکاری نشوند تا امکان مختل کردن آنها به طور کامل از بین برود و شخص ثالثی نتواند به ایجاد اختلال در این شبکه ها بپردازد. علاوه بر تمامی این شرایط که با داشتن این ویژگی برای سهامداران شبکه ارز دیجیتال تزوس فراهم شده است، قرار داد های هوشمند نیز با کمک این ویژگی طی یک فرآیند تکنیکی هوشمند بررسی می شوند و با وجود این ویژگی تمام باگ های موجود و هزینه بر و جنجال آفرین از بین می روند و تا در آینده برای سهامداران مشکل ساز واقع نشوند.   در شبکه ارز دیجیتال تزوس تمام شرکت کنندگان و نود ها در شبکه هایی که به صورت همتا به همتا غیر متمرکز است فعالیت می کنند که این ویژگی باعث شده است به این ارز دیجیتال اعتبار ویژه ای داده شود و از ویژگی های بارز این ارز دیجیتال اثبات سهام آن شناخته شود. در این شبکه ارز دیجیتال، نود ها برای بقا و ادامه حیات در شبکه تمام منابع محاسباتی را در اختیار دارند و بر خلاف دیگر شبکه های ارز دیجیتال، سهامداران می توانند در فرآیند اجماع سهام فعالیت کنند و با هم مشارکت داشته باشند و در این راستا هزینه کمتری را بپردازند.

نمایندگی بلاک چین تزوس

نمایندگی ارز دیجیتال تزوس یکی دیگر از ویژگی های ارز دیجیتال تزوس می باشد که به عنوان یک سپرده امن معرفی شده است و لازمه مشارکت در فرآیند سهام و اثبات آن می باشد. اثبات سهام هم اکنون بر روی درستکار بودن تمامی افراد در یک شبکه استوار گشته است و به عنوان یک پروتکل به مجازات افراد متقلب می پردازد و به افراد درستکار و راستگو نیز پاداش اعطا می نماید. تمامی نود ها و کاربرانی که قصد ندارند در پروتکل اجماع عضو شوند و در این راستا شرکت نمایند، قادرند که حقوق خود را به نماینده ای که او را برگزیده اند بسپارند.

موسس شبکه ارز های دیجیتال تزوس کیست؟

تزوس هم اکنون به عنوان یک ارز دیجیتال موفق شناخته و معرفی شده است و موسس شبکه ارز دیجیتال تزوس، آرتور بریتمن، همه سعی خود را انجام داده تا به اعتبار و ارزش این شبکه ارز دیجیتال بیفزاید. او متخصص کامپیوتر است که در سال ۲۰۱۴ فعالیت های خود را تحت عنوان پیپر تزوس آغاز نمود و در همان سال شرکت خود را راه اندازی کرد و تحت عنوان مدیر اجرایی در آن شبکه به فعالیت پرداخت.

هدف از ساخت و ایجاد شبکه ارز های دیجیتال تزوس چه بوده است؟

هدف از ساخت و ایجاد ارز تزوس این بوده که یک دموکراسی غیر متمرکز ایجاد شود و با بهره گیری از یک اجماع ثابت، به سهامداران و نود های خود این امکان را بدهد تا هدایت آن به صورت درون زنجیره ای صورت بگیرد. برنامه این ارز دیجیتال این بوده که توکن هایی که به صورت عرضه اولیه می آیند باید کاملا به مشارکت کنندگان تحویل داده شود و بعد از آن بود که بلاک چین و ارز تزوس به صورت یک اپلیکیشن و نرم افزار به نود ها ارائه شد.

آینده ارز های دیجیتال تزوس چگونه می باشد؟

با توجه به آنکه آماری درباره قیمت های به ثبت رسیده از سوی ارز دیجیتال تزوس به دستمان رسیده است، می توانیم بگوییم که در طی ۴ سال گذشته در کانال قیمت این ارز دیجیتال در حدود ۰ تا ۴ دلار بوده است و این اواخر جهش های قیمتی زیادی از نظر تکنیکی برای این ارز دیجیتال مشاهده شده است که به گفته کارشناسان حوزه سرمایه گذاری فارکس این نشانه آن است که در آینده ای نه چندان دور فشار بر روی ارز تزوس کاهش پیدا خواهد کرد. دلیل اینکه کارشناسان بر این باورند آن است که شاخص های موجود و ارائه شده مبنی بر آن است که فروش ارز تزوس در حال اشباع شدن می باشد و انتظار می رود که بازار خرید و فروش ارز دیجیتال تزوس نسبت به این کاهش قیمت واکنش بسیار خوب و مثبتی را نشان می دهد. حتی برخی از معامله گران حرفه ای در شبکه ارز تزوس بر این باورند که قیمت و ارزش این ارز دیجیتال به اوج خود خواهد رسید.  

مزایای ارز دیجیتال تزوس

معایب ارز دیجیتال تزوس نسبت به مزایای آن بسیار پایین است و بیشتر می توان به مزایای شبکه ارز دیجیتال تزوس بپردازیم و بر روی آن فوکوس نماییم. هدف رمز ارز دیجیتال تزوس حل و برطرف سازی بسیاری از مشکلات بلاک چین ها می باشد که هم اکنون در بستر پلتفرم بیت کوین و اتریوم در حال فعالیت می باشد. به هر حال برخی از ویژگی های بلاک چین تزوس هم اکنون مناسب تر از شبکه ارز دیجیتال اتریوم معرفی شده است. ارز تزوس هم اکنون به عنوان یک بلاک چین مستقل ارائه شده است و محصول ویژه ای از بلاک چین اتریوم یا بیت کوین نمی باشد. این بلاک چین مبتنی بر یک اجماع و معامله و یک پروتکل سه لایه از شبکه می باشد. از دیگر مزایای این ارز دیجیتال همچنین می توان به وجود یک الگوریتم ثابت برای اثبات سهام اشاره نمود که دارندگان در آن به راحتی می توانند به تمامی تغییرات اعمال شده در این ارز دیجیتال رای دهند.   زبان برنامه نویسی که در این ارز دیجیتال وجود دارد، تحت عنوان زبان برنامه نویسی مایکلسون نامیده می شود و باعث امن تر شدن قرارداد های هوشمند می شود و تمامی اشکالات قرارداد های هوشمند را برطرف می کند. طرح مبنی بر پاداش حفظ امنیت سیستم و پاداش ایجاد ویژگی های تازه و نو نیز از دیگر مزایا ارز تزوس شناخته شده است. پروتکل اجماع توافق زمینه ساز بهبود ساختار و شکل رمز ارز تزوس می باشد و ضامن مشارکت دارندگان نیز معرفی شده است.

قیمت ارز دیجیتال تزوس

در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ بود که ارز های دیجیتال تزوس به اکثر صرافی های سراسر جهان افزوده شدند و در ماه دسامبر بود که ارز تزوس همراه با ارز دیجیتال بیت کوین رشد کرد و روند صعودی بسیار چشمگیری پیدا کرد. همان زمان بود که ارزش هر سکه از ارز دیجیتال تزوس حدود ۱۰ دلار اعلام شد و حجم معاملاتی آن نیز بسیار بالا رفت‌ و از اوایل سال ۲۰۱۹ نیز ارزش آن به ۳ برابر ارزش اولیه خود رسید.

خرید ارز دیجیتال تزوس

روش هایی که امروزه برای خرید ارز های دیجیتال تز‌وس در اختیار نود ها و سهام داران قرار گرفته است، همه با دسترسی به سایت های داخلی امکان پذیر می باشد و از این طریق است که سرمایه گذاران و معامله گران می توانند به خرید ارز های دیجیتال تزوس اقدام نمایند. شما می توانید برای خرید فروش ارز دیجیتال تزوس هم اکنون وارد صفحه مربوط به خرید و فروش در سایت ارزیپتو شوید و به راحتی آن را خریداری نمایید.

پیش‌بینی قیمت تزوس

آینده ارز تزوس از نظر قیمتی امروزه یکی از موضوعات مهمی است که مورد توجه افراد قرار گرفته است. این ارز دیجیتال هم اکنون به عنوان نخستین پلتفرم خود اصلاحگر معرفی شده است که در میان تمامی ارز های دیجیتال به صورت صعودی در حال پیشرفت و پیشروی می باشد. این ارز دیجیتال این امکان را به وجود آورده است که برنامه های غیر متمرکز اجرا شوند و نود ها و سرمایه داران نیز به مرور زمان فعالیت های خود را ارتقا دهند. این ارز توانسته برنامه های غیر متمرکز را ایجاد کند و پلتفرم اجرایی آن کاملا مانند اتریوم می باشد و تنها تفاوت آن با شبکه ارز دیجیتال اتریوم، در پیروی آن از الگوی اجماع اثبات سهام می باشد. در پیشبینی آینده ارز دیجیتال اتریوم نوآوری هایی به وجود خواهد آمد که قرارداد های هوشمند همه از امنیت لازم برخوردار شوند و با به روز رسانی های جدید قابلیت مشاهده آنها نیز به وجود آید. ارز دیجیتال تزوس با اختصار XTZ  یک شبکه خود اصلاح‎‌گر بلاک‌چین از نوع اثبات سهامِ منبع باز است (Open Source PoS). این شبکه از طریق سیستم عامل غیرمتمرکز خود با گسترش قراردادهای هوشمند، معاملات P2P (Peer-to-Peer) را از طریق رمز ارز XTZ (که Tezzie نامیده می‌شود) ارائه می‌دهد. بلاک‌چین Tezos همچنین ایجاد برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را راحت کرده است و به عنوان یک رقیب بالقوه برای Ethereum شناخته می‌شود. رمز ارز تزوس، با جمع آوری 232 میلیون دلار، بزرگترین عرضه اولیه (ICO) کوین را در تمام دوران داشت‌؛ اما پس از راه اندازی با مشکلات و تاخیرهای قابل توجهی روبرو شد. تزوس با قیمت فعلی و سقف بازار بیش از 3.5 میلیارد دلار‌، یکی از 40 رمز ارز برتر در حال حاضر است. پروژه تزوس توسط آرتور بریتمن با نام مستعار "LM Goodman" در سال 2014 با هدف ارائه راه حل‌های جدید برای مشکلی که سیستم عامل‌های بلاک‌چین امروز با آن روبرو هستند‌، راه اندازی شد: این پروژه چهار مسئله اصلی را مشکل شبکه های معروف مانند Bitcoin می‌داند که عبارتند از:
  • مشکلات پروتکلی Fork (انشعاب) که از ناتوانی یک شبکه در انطباق با تغییرات بلاک‌چین رخ می‌دهد.
  • هزینه های بالا و متمرکزبودن شبکه بلاک‌چین بر پایه مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) که باعث کندی شبکه می‌شوند.
  • محدودیت زبان معامله در مدل برنامه نویسی Bitcoin و ایجاد مشکل در اجرای قراردادهای هوشمند.
  • نگرانی های امنیتی در مورد تصویب دارایی های دیجیتال.

شبکه خود اصلاح‌گر تزوس چه مشکلی را حل می‌کند؟

اکثر شبکه های بلاک‌چین نسل اول، مانند بیت کوین و اتریوم محدودیت‌های خاصی دارند که توسعه دهندگان فقط می‌توانند با اعمال تغییرات بزرگ این مشکلات را رفع کنند. گاهی اوقات‌، یک Fork ممکن است تنها راه حل باشد‌، که می‌تواند باعث ایجاد اختلال و تفرقه در جامعه شود‌، همانطور که در مورد Bitcoin Cash در سال 2020 مشاهده کردیم. بلاک‌چین (تزوس (XTZ با عملکرد به عنوان یک بلاک‌چین خود اصلاح‌گر، این مشکل را حل می‌کند. بلاک‌چین تزوس به گونه ای طراحی شده است که یک شبکه معاملات غیرمتمرکز‌، خودکار و همتا به همتا است که توسط قراردادهای هوشمند تسهیل می‌شود. با از بین بردن مدل (PoW)‌، این پلتفرم یک مدل نماینده اثبات سهام (DPoS) را اجرا کرد. این مجموعه به ذی‌نفعان خود توانایی مشارکت در پروتکل‌های مهم و تصمیمات حکمرانی را می‌دهد. از منظر فنی‌، زبان برنامه نویسی مورد استفاده برای ساخت تزوس‌ ( (OCamlقادر به شناسایی سه عنصر اصلی در زنجیره است: بلوک ها‌، پروتکل ها و معاملات. هر ماژولی که در OCaml نوشته شده و روی زنجیره پیاده سازی شده باشد می‌تواند وضعیت کلی آن را به روزرسانی کند.

تزوس چند تراکنش در ثانیه (TPS) می‌تواند انجام دهد؟

تزوس قادر است تا 40 تراکنش در ثانیه (TPS) را تسهیل کند. این بسیار بالاتر از TPS بدست آمده توسط بیت کوین و Ethereum است که به ترتیب 4.6 TPS و 15 TPS است. ویژگی دیگری که تزوس به خاطر آن شناخته شده است - که آن را از بلاک‌چین های نسل اول و دوم متمایز می‌کند - توانایی اجرای تغییرات واقعی در زنجیره در صورت لزوم است. در زنجیره های دیگر‌، تغییرات پروتکل می‌تواند منجر به Hard Fork‌، و در نتیجه‌، جدایی و اختلاف در جامعه شود. تولید بلوک در تزوس حداقل 1 دقیقه در هر بلوک تنظیم شده است. با این حال‌، این مدت زمان ممکن است بسته به شرایط شبکه متفاوت باشد. پس از آن‌، به محض تولید 4096 بلوک‌، یک "چرخه" در بلاک‌چین تزوس منعقد می‌شود. بهترین حالت برای هر چرخه این است که در دو روز و 20 ساعت و 16 دقیقه نهایی شود. اما دوباره‌، این کاملاً به سرعت نهایی هر بلوک بستگی دارد.  

چگونه می‌توان تزوس استیک کرد؟

از آنجا که این پلتفرم تحت مدل DPoS اجرا می‌شود‌، دیگر هیچ الزامی ‌به استخراج ندارد. درعوض‌ "staking" را اجرا می‌کند. برای این کار‌، یک دارنده XTZ باید کوین‌های خود را در یک قرارداد هوشمند، به یک "Baker" (همان ماینر) خاص اختصاص دهد.

Tezos را در چه کیف پولی نگهداری کنیم؟

کیف پول های بسیاری وجود دارند که امکان دسترسی به محصولات تزوس را دارند‌، مانند کیف پول Ledger Wallet‌، Binance‌، Coinbase، Atomic Wallet و غیره. آنها ROI های مختلفی را ارائه می‌دهند و هزینه های مختلفی را نیز از آنها دریافت می‌کنند. کاربران برای ذخیره و نگهداری تزوس می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید . برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید

سوالات متداول

  • بالاترین و پایین ترین قیمت تزوس در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

  • ارزش کل بازار تزوس چه مقداری می باشد؟

  • حجم مبادلات روزانه تزوس چه مقدار است؟

کمترین قیمت تزوس در ۲۴ ساعت 0.941522 $

بیشترین قیمت تزوس در ۲۴ ساعت 0.958507 $

کمترین قیمت تزوس در یک هفته 0.914168 $

بیشترین قیمت تزوس در یک هفته 0.976402 $

کمترین قیمت تزوس در یک ماه 0.859745 $

بیشترین قیمت تزوس در یک ماه 1.01 $

سایت اصلی تزوس

https://www.tezos.com/

خرید تزوس
فروش تزوس
خرید آنی تزوس
فروش آنی تزوس
خرید فوری تزوس
فروش فوری تزوس
قیمت تزوس
خرید و فروش تزوس
قیمت لحظه ای تزوس
قیمت خرید تزوس
قیمت فروش تزوس
صرافی خرید تزوس
قیمت تزوس به دلار
قیمت تزوس به تومان
بهترین صرافی خرید تزوس
قیمت تزوس امروز
نمودار قیمت تزوس