در حال دریافت اطلاعات
درباره وکس
About WAX

Wax یک پلتفرم بر بستر فناوری بلاک چین است که به منظور تسهیل پرداخت ها در تجارت الکترونیک مورد استفاده قرار میگیرد. این شبکه در سال 2017توسط ویلیام کویلی و جاناتان یانتیس طراحی و توسعه داده شد. این شبکه همچنین بستر مناسبی به منظور طراحی قراردادهای هوشمند است که امکان ارتباط با قراردادهای هوشمند در شبکه اتریوم را نیز دارا می باشد. این شبکه برای حفظ امنیت مجازی از دو کلید برای سیستم تاید اعتبار استفاده می کند.

این سیستم تایید اعتبار باعث می شود امنیت کامل در بلاک چین ایجاد شود. به عبارت دیگر سیستم رمزنگاری در بلاکچین ار تابعی به نام (هش) استفاده می کند. همچین ویژگی دیگر این شبکه تغییر ناپذیری است. تغییر ناپذیری در بلاک چین به این معناست که اگر چیزی وارد شبکه بلاک چین شود دیگر قابل دستکاری نیست. به بیان ساده تر اگر تراکنشی در سیستم بلاک-چین انجام پذیرد دیگر قابل بازگشت نخواهد بود.

الگوریتم بلاک چین یک سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است که اطلاعات ذخیره شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می شود. با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده ها امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده تقریبا از بین می رود. واژه بلاک چین ترکیب دو کلمه ی بلوک و زنجیره است، به عبارت دیگر این فناوری در حقیقت زنجیره ای از بلوک هاست. در هر بلاک هر اطلاعاتی می تواند ثبت شود، از جرم و جنایت یک فرد تا جزئیات تراکنش های یک شبکه پولی مانند بیت کوین.

قابلیت تراکنش توکن های غیر مثلی نیز در شبکه بلاک چین Waxبه عنوان یک بستر کاربردی وجود دارد. توکن های غیر مثلی به نوعی مالکیت دارایی های دیجیتال و هنری است که به صورت غیر متمرکز مدیریت می شود. هنرهای دیجیتال و موسیقی دیجیتال و املاک مجازی و کالاهای لوکس توکنیزه شده و حوزه گیمینگ بسترهایی هستند که از توکن هایغیر مثلی در آن ها استفاده میشود. این توکن ها در پلتفرم هایی همچون Rarible و نیز opensea قابل توسعه و سراحی هستند.

این سیستم همچنین به صورت همتابه همتا ارتباط بین گره های مختلف شبکه را امکان پذیر میکند. در یک شبکه همتا به همتا که به اختصار به آن (p2p) نیز گفته می شود، دو یا چند کامپیوتر یا شخص با یکدیگر در ارتباط هستند بدون اینکه شخص سومی به عنوان واسطه قرار بگیرد. به عبارت دیگر در این ارتباط به یک سرور مرکزی نیاز نیست و هریک از کامپیوترها به طور همزمان نقش یک سرور و یک کاربر را ایفا می کنند. به هریک ازین کامپیوترها یک گره یا (Node) و یا ماینر (miner) گفته می شود.

قیمت ارز دیجیتال Wax

ارز دیجیتال Wax پس از عرضه در سال 2020 نوسانات بسیاری را پشت سر گذاشته است. نواحی قیمتی همچون 19سنت و 39تا41سنت و نیز 97سنت به عنوان سقف قیمتی تاریخی میتواند به عنوان نواحی قیمتی حمایتی و مقاومتی مورد استفاده معامله گران و سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند. قیمت ارز دیجیتال WAXp همانند سایر دارایی های مالی از المان های بسیاری تاثیر میپذیرد که در ادامه به برخی از مهمترین آن ها اشاره میشود.

رضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت waxp است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر ورود و خروج Waxp به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای آن در نظر گرفته می شود. ورود Waxp به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای ان خواهد بود.
رقابت دیگر عاملی است که بر قیمت Waxp در بازار ارزهای دیجیتال اثرگذار است.

صرافی های که Waxp در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال Wax

ارز دیجیتال waxp بدون محدودیت در تعداد عرضه در اختیار معامله گران و سرمایه گذاران قرارداده شده است که در دسامبر 2021 تعداد 3.8میلیارد عدد از این توکن به بازار عرضه شده است.

آینده ارز دیجیتال Wax

این شبکه از الگوریتم اجماع در سازوکار اثبات سهام نمایندگی شده در ساخت بلاک های جدید و نیز تایید تراکنش ها استفادهه میکند. در این سازوکار، نیازی به دستگاه های ماینینگ پرمصرف به منظور تأیید تراکنش ها نیست و این کار از طریق دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام است.. برای این منظور، هریک از سرمایه گذاران رمزارز نیر، می توانند با قفل کردن بخشی از سرمایه خود در سیستم بلاک چین آن، امکان تأیید تراکنش ها و دریافت کارمزد را داشته باشند. این قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک چین استفاده می شود.

به بیان ساده تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد. عدم نیاز به استفاده از دستگاه های پر مصرف ماینینگ و سازگاری بیشتر فرایند استخراج این ارزدیجیتال با استانداردهای محیط زیستی، المان مهمی به منظور پوشش ریسک سرمایه گذاری در این حوزه می باشد. همچنین منظور اثبات سهام نمایندگی شده انتخاب چند گره معتبر در شبکه به منظور تایید تراکنش ها و ساخت بلاک های جدید است که موجب افزایش سرعت تراکنش ها و نیز کاهش کارمزد در شبکه خواهد شد. سایر گره ها با قفل نمودن سرمایه خود در سیستم های کره های نماینده امکان دریافت کارمزد را نیز خواهند داشت.

از دیگر عواملی که موجب شده تا بسیاری از فعالان حوزه‌های اقتصادی و معامله گران، به وکس به چشم یک فرصت مطلوب برای سرمایه گذاری نگاه کنند این است که شخصیت‌های بزرگی، به عنوان شرکای این ارز مشغول فعالیت هستند. از طرف دیگر، بسیاری از پروژه‌های مستقل از جمله Alien، Heroes و … سودها و درآمدهای زیادی را در بازار اولیه و ثانویه در بلاکچین وکس کسب می‌کنند. این عامل نیز موجب شده تا ارز دیجیتال Waxpبه عنوان هدف اصلی توسعه دهندگان مستقل به شمار رود تا از طریق آن بتوانند مشاغل موفق بلاکچین را به وجود آورند.

کیف پول ارز دیجیتال Wax

ارز دیجیتال Wax در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می-کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند.

اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
29.97 M
سکه در گردش
1.91 B
حجم بازار
0.53 B
عرضه کل
0.00