بیت کوین کش

بیت کوین کش چیست! آیا تفاوتی میان بیت کوین و بیت کوین کش وجود دارد؟

توسط

تاریخچه بیت کوین کش

کند شدن شبکه بیت کوین و افزایش کارمزدهای تراکنش‌ها در سال ۲۰۱۷ باعث شد تا جامعه بیت کوین به دنبال افزایش مقیاس پذیری و راهکاری برای این مشکل باشند. تکنولوژی جدیدی با نام سگویت (Segwit) توسط بعضی از توسعه دهندگان مطرح شد و ابتدا استقبال خوبی از آن شد. این تکنولوژی این قابلیت را دارد تا اندازه بلوک‌های شبکه را افزایش دهد. اما با نزدیک شدن زمان پیاده‌سازی این لایه جدید روی بلاکچین بیت کوین، اکثر جامعه و ماینرهای چینی با آن مخالفت کردند و این موضوع باعث شد در ماه ژوئیه سال ۲۰۱۷ تعدادی از جامعه بیت کوین به همراه راجرور پیشنهاد دو شاخه شدن بیت کوین را دادند.

در نهایت در ۱ اوت ۲۰۱۷، شاخه جدید بیت کوین با نام بیت کوین کش ABC ایجاد شد و بعدها با نام اختصار بیت کوین کش شناخته شد.

بیت کوین کش چیست؟

بیت کوین کش (Bitcoin Cash)  یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا است که در سال ۲۰۱۷ از روی شاخه زنجیره بلاکچین بیت کوین به دلیل تغییر در اندازه سایز هر بلوک و تغییراتی روی کد ایجاد شد. این جدا شدن که به هارد فورک معروف است در ۱ اوت سال ۲۰۱۷ انجام شد و این فورک منجر به جدا شدن بیت کوین کش از بیت کوین شد. در آن زمان هر کس که دارنده مقداری بیت کوین بود، به همان میزان نیز بیت کوین کش دریافت کرد.

در ۱۵ نوامبر سال ۲۰۱۸، این رمزارز دوباره به دو شاخه جدید به نام بیت کوین کش ABC و بیت کوین SV تقسیم شد و این موضوع بحث و جدال زیادی در مراجع خبری مرتبط با این حوزه ایجاد کرد.

راجرور (Roger Ver) که به مسیح بیت کوین نیز شهرت دارد، از همان ابتدا جزو جامعه بیت کوین بود و در استارت آپ‌های بلاکچینی حضور پررنگی داشت. او در حال حاضر حامی اصلی این ارز و مالک وبسایت Bitcoin.com است.

 تفاوت‌هایی میان بیت کوین با بیت کوین کش وجود دارد!

یکی از تفاوت‌های میان این دو ارز، اندازه بلوکهاست که  از ۱ مگابایت به ۸ مگابایت افزایش پیدا کرده‌است.

در ماه ژوئیه سال 2017 ، استخرهای معدن و شرکتهایی که تقریبا 80 تا 90 درصد از قدرت محاسبات بیت کوین را پشتیبانی می کردند، به  تکنولوژی جدیدی با نام سگویت (SegWit) رای دادند. سگویت با از بین بردن داده های امضا  که باید ابتدا در هر معامله پردازش شوند و پس از آن در هر بلوک تأیید شوند،کوچکتر می کند.براساس همین موضوع تخمین زده شدکه داده های امضا حداکثر 65 درصد از داده های پردازش شده در هر بلوک را تشکیل می دهند ، بنابراین این یک تغییر فناوری ناچیز نیست.

صحبت از دو برابر شدن اندازه بلوک از 1mb به 2mb در سال های 2017 و 2018 افزایش یافته است و تا فوریه 2019 متوسط ​​اندازه بلوک بیت کوین به 1.305mb افزایش یافته و از رکورد های قبلی فراتر رفته است. اندازه بلوک ازنظر بهبود مقیاس پذیری به بیت کوین کمک می کند. در سپتامبر سال 2017، تحقیقات منتشر شده از طریق تبادل رمزنگاری BitMex نشان داد که فناوری سگویت، به افزایش اندازه بلوک کمک زیادی کرده است.

اما در اواخر سال 2017 دانشمندان Bitcoin گفتند:که معدنچیان اولین بلوک 1 گیگابایتی جهان را 1 هزار برابر بزرگتر از اندازه طبیعی آن استخراج کرده اند. و این موضوع در بیت کش متفاوت است، زیرا بیت کوین کش توسط معدنچیان بیت کوین و توسعه دهندگان آغاز شد و آنها به همان اندازه نگران آینده رمزنگاری و توانایی مقیاس پذیری آن بودند. با این حال، این افراد در مورد اتخاذ یک فناوری جدید، اظهارات خود را بیان کردند. آنها احساس می کردند سگویت مشکل اساسی مقیاس پذیری را به شکلی معنی دار برطرف نمی کند.

معاملات

در حال حاضر بیت کوین کش در صرافی‌های آنلاین زیادی که در این حوزه فعالیت می‌کنند معامله می‌شود. هم اکنون صرافی هایی مانند بایننس (Binance)، جمینای (Gemini)، کوین بیس (Coinbase) و اوکی اکس (okex) از بیت کوین کش پشتیبانی می‌کنند.

 

مشاهده قیمت لحظه ای و نمودار بیت کوین کش

 

تلگرامشما می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار، آموزش ها و قیمت های ارز دیجیتال، در کانال تلگرامی ارزیپتو عضو شوید.

ممکن است بپسندید

2 دیدگاه
  1. […] دیگر از  تفاوت میان بیت کوین و لایت کوین ارزش و پذیرش آنها در بازار است. در ابتدای […]

  2. […] بیت کوین کش چیست! آیا تفاوتی میان بیت کوین و بیت کوین کش … […]

دیدگاه خود را بنویسید ...

آدرس ایمیل شما منتشر نمیشود.