logo
{ "p_id": 11840, "chart_slug": "optimism-ethereum", "symbol": "OP", "en_name": "Optimism", "fa_name": "اپتیمیسم", "change_1h": -0.451786, "change_7d": 16.05, "change_24h": 4.23, "change_30d": 33.85, "volume": "425134723.7329454", "marketcap": "1925933723", "supply": 4294970000, "rank": 43, "website_url": "https://www.optimism.io/", "low_24h": 2.0848835448915963, "high_24h": 2.23747007188539, "low_7d": 1.656581627543026, "high_7d": 2.18279795590481, "low_30d": 1.5204455647808386, "high_30d": 2.23747007188539, "price": 3.05, "slug": "optimism-ethereum", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [], "category": { "name": "" } }
OP

Optimism OP

اپتیمیسم

قیمت اپتیمیسم

4.2 %

+

$ 3.05

تومان 201,556

۲۴ ساعت

کمترین قیمت اپتیمیسم

$2.08

indicator

بیشترین قیمت اپتیمیسم

$2.24

عرضه کل اپتیمیسم

OP 4.29 میلیارد

ارزش کل بازار اپتیمیسم

1.93 میلیارد USDT

سایت اصلی اپتیمیسم

https://www.optimism.io/

تغییرات یک ساعت اپتیمیسم

0.5 % -

تغییرات یک هفته

16.1 % +

تغییرات یک ماه

33.9 % +

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
OP
OP
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای اپتیمیسم (OP/USD)

نمودار قیمت لحظه ای اپتیمیسم OP در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای اپتیمیسم

Optimism (OP)

ارز دیجیتال اپتیمیسم Optimism با نام اختصاری OP با ارزش بازار 1.93 میلیارد در رتبه 43 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش اپتیمیسم صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت اپتیمیسم برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز اپتیمیسم 4.29 میلیارد واحد است و هر واحد اپتیمیسم در این لحظه با قیمت 3.05 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 0.43 میلیارد USDT است. قیمت اپتیمیسم در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 4.23 افزایش داشته است.

ارز دیجیتال Optimism چیست؟

صنعت کریپتوکارنسی به طور کلی در چند سال گذشته بسیار محبوب شده است. در طی این زمان شاهد توسعه و راه اندازی صدها، اگر نگوییم هزاران برنامه غیرمتمرکز (dApps) در زمینه های مختلف، مانند DeFi، بازی، یادگیری، تجارت، سرمایه گذاری و غیره بود. دلایل زیادی برای این وجود دارد، از جمله بازار گاوی در سال 2021، افزایش توکن های غیرقابل تعویض، محبوبیت memecoin ها و موارد دیگر. این باعث شد که صدها هزار کاربر به هر روند بعدی که بوجود آمد، هجوم آوردند.
با این حال، برخلاف چرخه‌های قبلی، این بار نیز شاهد بودیم که کاربران عادی از قابلیت‌های موجود در زنجیره استفاده کرده و با اپلیکیشن‌های مختلف مانند Uniswap، OpenSea و غیره تعامل دارند. و در حالی که این تأثیر بسیار مفیدی بر رشد و ارزش گذاری صنعت داشت، برخی مسائل بسیار مهم را نیز برجسته کرد. بلاک چین هایی مانند اتریوم – جایی که سهم عمده فعالیت dApp در آن انجام می شود – از نظر مقرون به صرفه بودن، مقیاس پذیری و حتی دسترسی با مشکل مواجه بودند. جایگزین های لایه اول مانند Solana نیز در رسیدگی به حجم عظیم درخواست های کاربر به اندازه کافی موثر نیستند.
این امر موضوعی را مطرح کرد که سال‌ها در جامعه ارزهای دیجیتال مورد بحث قرار گرفته است - مقیاس‌پذیری. اکنون که راه‌حل‌های مقیاس‌بندی اساساً برای رشد آینده صنعت ضروری شده‌اند، پروژه‌هایی مانند Optimism بوجود آمدند. به عنوان یکی از محبوب ترین راه حل های مقیاس پذیری اتریوم، Optimism قصد دارد برخی از مشکلات اساسی شبکه را با تمرکز ویژه بر مقیاس بندی حل کند.

Optimism چیست؟

ارز دیجیتال OP یک راه حل مقیاس پذیری اتریوم است. در اصل، هدف آن کمک به اجرای روان شبکه اصلی با برداشتن مقداری از بار تراکنش‌های آن است. از نظر فنی، Optimism یک "مجموعه خوش‌بینانه" است و مهم است که قبل از بررسی عمیق‌تر بفهمیم که Rollup ها چیستند و چه می‌کنند.
آنها را Rollup (جمع‌آوری) می‌نامند زیرا داده‌های مربوط به صدها تراکنش را جمع‌آوری می‌کنند (یا دسته‌بندی می‌کنند) . وقتی تراکنش‌های زیادی در یک تراکنش جمع می‌شوند، تراکنش بلاک چین یا «گاز» کارمزد مورد نیاز برای پرداخت تنها به یک تراکنش کاهش می‌یابد که به راحتی بین همه افراد درگیر توزیع می‌شود. و آنها را جمع‌بندی خوش‌بینانه می‌نامند، زیرا فرض می‌شود که تراکنش‌ها تا زمانی که نادرست بودن آنها ثابت نشود، معتبر هستند، یا به عبارت دیگر، تا زمانی که جرمشان ثابت نشود، بی‌گناه هستند. یک پنجره زمانی وجود دارد که طی آن تراکنش‌های بالقوه نامعتبر می‌توانند با ارائه «اثبات تقلب» و اجرای محاسبات تراکنش‌ها با ارجاع به داده‌های وضعیت موجود به چالش کشیده شوند. خوش بینی گاز مورد نیاز برای اجرای محاسبات اثبات تقلب را جبران می کند.

Rollup چیست؟

Rollup یکی از راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری چندگانه است که برای کمک به اتریوم در دستیابی به توان تراکنش بالاتر است. بنیاد اتریوم توضیح می‌دهد که آن‌ها «اجرای تراکنش را در خارج از لایه 1 انجام می‌دهند و سپس داده‌ها در لایه 1 پست می‌شوند، جایی که توافق حاصل می‌شود». مزیت اصلی این کار این است که بار روی شبکه اصلی را کاهش می دهد و در عین حال اطلاعات پخش شده را با امنیت بومی آن تضمین می کند. دو نوع اصلی از rollup ها وجود دارد که عمدتاً با مدل های امنیتی آنها متمایز می شوند:
مجموعه‌های Zero-Knowledge (ZK) - این محاسبات خارج از زنجیره را اجرا می‌کنند و سپس اثبات اعتبار را به زنجیره ارسال می‌کنند.
rollups های خوش‌بینانه – فرض می‌کنند که تراکنش‌ها به‌طور پیش‌فرض معتبر هستند و فقط در صورت وجود چالش، محاسبات را از طریق ضد تقلب انجام می‌دهند. خوش بینی در دسته دوم قرار می گیرد، و همانطور که احتمالاً قبلاً حدس زده اید، زنجیره اصلی آن اتریوم است.

چه چیزی Optimism را منحصر به فرد می کند؟

پلتفرم Optimism نشان دهنده یک اکوسیستم چند وجهی است که فراتر از حوزه فناوری بلاک چین است. این مجموعه ای پر جنب و جوش از شرکت ها، گروه های اجتماعی و افراد را در بر می گیرد که همگی برای تشویق حمایت از کالاهای عمومی با یکدیگر همکاری می کنند و یک چشم انداز پایدار برای آینده شبکه اتریوم را پیش می برند. با توجه به اینکه پایگاه کد آن نه تنها در دسترس است، بلکه کاملاً منبع باز تحت مجوز MIT است، Optimism خود را به عنوان یک پلت فرم شفاف و مشارکتی متمایز می کند.
معماری Optimism با دقت طراحی شده است تا با معماری اتریوم هماهنگ باشد و از یکپارچگی محض در مورد عملکرد اطمینان حاصل کند. این فلسفه طراحی به این معنی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند برنامه‌های کاربردی خود را در Optimism با حداقل تنظیمات به کار گیرند - نیازی به دست‌وپنجه نرم کردن با پارادایم‌های برنامه‌نویسی جدید یا به‌طور قابل‌توجهی دوباره کار کردن کدهای مبتنی بر اتریوم موجود نیست.
این امریک نقطه ورود قابل دسترسی برای نوآوری در شبکه فراهم می کند و توسعه دهندگان را تشویق می کند تا ایده های خود را به راحتی در Optimism زنده کنند. به‌عنوان گسترده‌ترین راه‌حل دوشاخه‌ای در اکوسیستم، Optimism در خط مقدم فناوری مقیاس‌بندی لایه ۲ قرار دارد. میزبان جامعه‌ای است که عمیقاً با ارزش‌های اصلی تمرکززدایی، باز بودن و همکاری که برای اخلاق جوامع گسترده‌تر ارزهای دیجیتال و اتریوم هستند، همسو است. این اصول مشترک نه تنها محیطی غنی را برای توسعه فناوری ایجاد می‌کند، بلکه فضایی را ایجاد می‌کند که در آن علاقه‌مندان و سازندگان رمزنگاری می‌توانند رشد کنند و به آینده دیجیتالی مشترک و مرفه کمک کنند. در اصل، خوش بینی فقط یک پیشرفت تکنولوژیکی نیست. این جنبشی است که از قدرت جمعی جامعه خود برای تقویت بلاک چین اتریوم استفاده می کند و موقعیت آن را به عنوان یک رهبر در اقتصاد دیجیتال تضمین می کند و در عین حال نوآوری، مقیاس پذیری و رویکرد جمعی به کالاهای عمومی را ترویج می کند.

توکن رمزنگاری OP چیست؟

توکن OP نشانه حاکمیتی شبکه Optimism است. از آن برای نیرو بخشیدن به مجموعه Optimism با ایجاد یک اکوسیستم ارزشمند و سالم برای کاربرانش استفاده می شود. توکن OP برای دارندگان توکن ارزش ایجاد می‌کند و به مشارکت‌کنندگان و توسعه‌دهندگان پاداش می‌دهد در حالی که کاربران و جامعه خود را از طریق airdrops تشویق می‌کند.

رمزارز Optimism (OP) را از کجا بخریم؟

می توانید توکن OP Optimism را به عنوان سرمایه گذاری خریداری کنید. این به این دلیل است که ارزش توکن می تواند افزایش (و همچنین کاهش) داشته باشد. اگر می خواهید Optimism (OP) بخرید، می توانید این کار را در در صرافی معتبر ارزیپتو انجام دهید. وارد قسمت خرید و فروش صرافی ارزیپتو شوید سپس با واریز مبلغ تومانی این ارز را به آسانی خریداری کنید.

رمز ارز Optimism را در کدام کیف پول  باید ذخیره کنید؟

پس از خرید، توکن های OP خریداری شده را مستقیماً در کیف پول ارزیپتو خود خواهید یافت. در اینجا می توانید آنها را ایمن نگه دارید. همچنین امکان ارسال OP به کیف پول خارجی نیز وجود دارد. هزینه این کار توسط شبکه تعیین می شود.

سوالات متداول

  • بالاترین و پایین ترین قیمت اپتیمیسم در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

  • ارزش کل بازار اپتیمیسم چه مقداری می باشد؟

  • حجم مبادلات روزانه اپتیمیسم چه مقدار است؟

کمترین قیمت اپتیمیسم در ۲۴ ساعت 2.08 $

بیشترین قیمت اپتیمیسم در ۲۴ ساعت 2.24 $

کمترین قیمت اپتیمیسم در یک هفته 1.66 $

بیشترین قیمت اپتیمیسم در یک هفته 2.18 $

کمترین قیمت اپتیمیسم در یک ماه 1.52 $

بیشترین قیمت اپتیمیسم در یک ماه 2.24 $

سایت اصلی اپتیمیسم

https://www.optimism.io/

خرید اپتیمیسم
فروش اپتیمیسم
خرید آنی اپتیمیسم
فروش آنی اپتیمیسم
خرید فوری اپتیمیسم
فروش فوری اپتیمیسم
قیمت اپتیمیسم
خرید و فروش اپتیمیسم
قیمت لحظه ای اپتیمیسم
قیمت خرید اپتیمیسم
قیمت فروش اپتیمیسم
صرافی خرید اپتیمیسم
قیمت اپتیمیسم به دلار
قیمت اپتیمیسم به تومان
بهترین صرافی خرید اپتیمیسم
قیمت اپتیمیسم امروز
نمودار قیمت اپتیمیسم