در حال دریافت اطلاعات
درباره سندباکس
About The Sandbox

 با گسترش شبکه بلاک چین و کاربردهای متنوع آن و هم چنین توسعه بازار ارزهای دیجیتال، ضرورت ورود به این حوزه در بسیاری از کسب و کارها و هر سازمانی که مشتاق پیشرفت باشد، وجود دارد. حال اگر این سازمان ها نیازمند استفاده از فناوری بلاک چین باشند، باید کوین اختصاصی خود را داشته باشند، که تا حد زیادی مشکل و هزینه بر است.

توکن ها نمادهای قابل معامله ای هستند که بر اساس استانداردهای تعریف شده یک سیستم بلاک چین بر بستر آن شکل گرفته اند. به بیان ساده تر سیستم  های بلاک چین شناخته شده ای مانند بیت کوین، اتریوم، بایننس چین و سایر شبکه های موجود در دنیای ارزهای دیجیتال، این امکان را فراهم کرده اند که افرادی که نیازمند داشتن کوین هستند، مجبور به طراحی سیستم بلاک چین جدیدی نباشند و بتوانند از ظرفیت این شبکه ها استفاده کنند. این توکن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که یکی از مهم ترین آن ها توکن های کاربردی و توکن های پرداختی در حوزه Defi  است.

مهم ترین هدف حوزه ی (DeFi) یا امور مالی غیر متمرکز حذف واسطه های مالی ای مانند بانک-ها، صرافی ها و دیگر واحدهای مالی است که قرن هاست به صورت متمرکز خدمات مالی را ارائه می کنند. در واقع این حوزه یک پروژه نیست، بلکه بستری برای گسترش پروژهای گوناگون مالی است که به صورت غیر متمرکز به ارائه خدمات مالی مانند وام، تبدیل ارزها، خرید و فروش می-پردازند. توکن های حوزه امور مالی غیر متمرکز دنیای جدیدی از پروتکل های مبتنی بر ارزدیجیتال هستند که در سال های اخیر با هدف توسعه و تغییر سیستم های مالی سنتی به وجود آمده اند. تعدادی زیادی از این توکن ها بر بستر اتریوم ساخته شده اند.

یکی از مهم ترین و جذاب ترین حوزه های فناوری بلاک چین، استفاده از این فناوری در زمینه ی طراحی و توسعه بازی های با کنترل غیر متمرکز می باشد. پروژه SAND یک دنیای مجازی گیمینگ است که در بلاک چین اتریوم فعالیت می کند که زمین های موجود در بازی را در قالب NFT از طریق توکن های SND خریدوفروش کنند. به بیان ساده تر، می توان اجزاء مختلف یک بازی را در قالب NFT به وسیله ی توکن SAND به فروش رساند.  توکن Sand از نوع توکن های پرداختی است. توکن های کاربردی به منظور نقل و انتقالات و یا حتی خرید فروش مورد استفاده قرار می گیرند. به عبارت دیگر از توکن های کاربردی می توان برای پرداخت هزینه های استفاده از خدمات یک پلتفرم خاص استفاده کرد. به طور مثال برای استفاده از خدمات پلتفرم SandBox و پرداخت هزینه این خدمات باید از توکن اختصاصی آن به نام لینک Sand استفاده کرد.

قیمت ارز دیجیتال سند باکس

نمدار قیمتی ارزدیجیتال Sand پس از یک کف سازی قیمتی در سال 2020 و در محدوده ی 2سنت، نوسانات بسیاری را تجربه کرده است. نواحی 17تا35سنت، 57سنت و هم چنین 4تا5دلار، نواحی مهم قیمتی هستند که به عنوان خطوط مقاوکتی و حمایتی می توانند مورد توجه سرمایه گذاران و معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند. قیمت 8.41دلار نیز به عنوان سقف تاریخی قیمتی ارزدیجیتال Sand  نیز می تواند تارگت مناسبی برای سرمایه گدذاری در این ارزدیجیتال باشد.

هم چون سایر ارزهای دیجیتال، قیمت ارز دیجیتل Sand نیز از عوامل و المان های بسیاری تأثیر پذیر می باشد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهد شد.

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهم ترین المان های تاثیرگذار بر قیمت Sand است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow  می باشد. به بیان ساده تر، ورود و خروج Sand به صرافی ها به عنوان میزان عرضه و تقاضای این رمزارز در نظر گرفته می شود. ورود این ارزدیجیتال به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای این ارزدیجیتال خواهد بود.

رقابت رقابت بین Sand و دیگر رمزارزها در مورد عملکرد سیستم می تواند موجب تغییراتی در قیمت رمزارز باشد.

صرافی های که Sand در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال سند باکس

توکن SandBox که با نماد Sand  در بازار ارزهای دیجیتال مورد معامله قرار می گیرد، دارای محدودیت حداکثری عرضه در تعداد 3میلیارد توکن می باشد. این ارزدیجیتال در دسامبر2021، 38امین ارزدیجیتال ارزشمند بازار است که بر بستر شبکه بلاک چین اتریوم به منظور طراحی قراردادهای هوشمند و نیز در زمینه بازی ها، ساخته شده است.

آینده ارز دیجیتال سند باکس

راه اندازی توکن های کاربردی و نیز توکن های جایزه بر بستر شبکه های مختلف بلاک چین به منظور طراحی و توسعه قراردادهای هوشمند، پرداخت های مختلف در بازیهای غیرمتمرکز، پرداخت کارمزد تراکنش ها موجب رشد و گسترش شبکه بلاک چین و پذیرش آن در زمینه های مختلف شده است. همانطور که پیشتر نیز گفته شد، این رمزارز بر بستر بلاک  چین اتریون ساخته شده است که  از الگوریتم اثبات سهام به منظور تأیید تراکنش ها استفاده می کند. در این سازوکار، نیازی به دستگاه های ماینینگ پرمصرف به منظور تأیید تراکنش ها نیست و این کار از طریق دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام است.. برای این منظور، هریک از سرمایه گذاران رمزارز نیر، می توانند با قفل کردن بخشی از سرمایه خود در سیستم بلاک چین آن، امکان تأیید تراکنش ها و دریافت کارمزد را داشته باشند. این قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک چین استفاده می شود. به بیان ساده تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد. عدم نیاز به استفاده از دستگاه های پر مصرف ماینینگ و سازگاری بیشتر فرایند استخراج این ارزدیجیتال با استانداردهای محیط زیستی، المان مهمی به منظور پوشش ریسک سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.

هم چنین وجود سرعت بالا در تأیید تراکنش ها، می تواند موجب پذیرش این پلتفرم به منظور استفاده در حوزه هایی همچون امور مالی غیر متمرکز و نیز NFT ها گردد. مهمترین هدف حوزه ی DeFi یا امور مالی غیر متمرکز حذف واسطه های مالی ای مانند بانک ها، صرافی ها و دیگر واحدهای مالی است که قرن هاست به صورت متمرکز خدمات مالی را اراعه می کنند. در واقع حوزه DeFi یک پروژه نیست بلکه بستری برای گسترش پروژهای گوناگون مالی است که به صورت غیر متمرکز به ارائه خدمات مالی ای مانند وام، تبدیل ارزها، خرید و فروش و... می پردازند.

کیف پول ارز دیجیتال Sand

توکن Sand در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به  100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT  وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.76 B
سکه در گردش
0.92 B
حجم بازار
2.79 B
عرضه کل
3.00 B