در حال دریافت اطلاعات
درباره بیت کوین
About

Arweave: اینترنت دائمی و غیر متمرکز

 Arweave یک پروتکل ذخیره اطلاعات غیر متمرکز است که به شما امکان می دهد اسناد و برنامه ها را به صورت دائمی در اینترنت دائمی - permaweb - ذخیره کنید

خلاصه

 Arweave با معماری غیر متمرکز خود به دنبال ماندگاری اطلاعات مقرون به صرفه و مقیاس پذیر است. این پروتکل، پایه و اساس permaweb را ارائه می دهد - نسخه جدیدی از وب که در آن وب سایت ها و برنامه های کاربردی برای همیشه ذخیره می شوند و منشاء اطلاعات قابل ردیابی است. معماری منحصر به فرد پروژه بلوک ویو ، سیاست های تعدیل محتوای استخراج کننده و رویکرد مبتنی بر رقابت ، Arweave را از گزینه های شبکه ذخیره سازی غیر متمرکز فعلی متمایز می کند. این مواردArweave را به بیش از یک پروتکل ذخیره سازی داده، ارتقا می دهد - این یک لایه کامل و دائمی از اینترنت است.

 

Arweave: ذخیره اطلاعات بلاک چین در Permaweb

ما تمایل داریم که اینترنت را مجموعه ای بی پایان از اطلاعات بدانیم که تا ابدیت وجود دارد. در واقع ، وب سایت ها ، اطلاعات و داده هایی که محتوای اینترنت را تشکیل می دهند، اغلب تغییر می کنند ، ویرایش می شوند و در بسیاری از موارد به طور کامل حذف می شوند. ذخیره اطلاعات تا حد زیادی توسط چند نهاد متمرکز کنترل می شود که واسطه دسترسی ما به وب سایت ها و برنامه ها هستند و می توانند آن را در هر زمان لغو کنند. به همین ترتیب ، داده های ذخیره شده به صورت متمرکز می توانند به راحتی از دست رفته ، دستکاری یا سانسور شوند و وب سایت ها و برنامه ها زمانی که دیگر هزینه ای برای نگهداری آنها در دسترس نباشد ، ناپدید می شوند. Arweave برای حل این ناپایداری داده ها در اینترنت با ارائه یک پروتکل انعطاف پذیر و غیر متمرکز برای حفظ اطلاعات توسعه یافته است.

 در اصل ، Arweave یک شبکه ذخیره سازی غیر متمرکز است که افراد دارای فضای دیسک در سخت افزار کامپیوتر خود را به کسانی که نیاز به ذخیره سازی دارند وصل می کند. Arweave که برای ارائه داده های مقیاس پذیر ، مقرون به صرفه و دائمی طراحی شده است ، بر اساس یک ساختار داده، شبیه به بلاک چین به نام blockweave ساخته شده است. موج بلوک بر آنچه permaweb نامیده می شود - مجموعه ای از داده ها ، وب سایت ها و برنامه های غیر متمرکز (dApps) است که یک وب دائمی و غیر متمرکز را ایجاد می کند، و از طریق مرورگرهای معمولی اینترنت قابل دسترسی است. نتیجه یک شبکه اطلاعاتی غیر متمرکز دائمی است که کاربران را برای مشارکت تشویق می کند. کلید عملکرد Arweave توکن بومی آنAR است که برای تشویق ماینرها برای حفظ کپی داده ها و پرداخت هزینه تراکنش استفاده می شود.

 

Blockweave و اثبات اجماع دسترسی Arweave

مانند شبکه های سنتی بلاک چین ، بلاک ویو Arweave از مجموعه ای از بلوک ها تشکیل شده است که اطلاعاتی را که وب سایت ها و برنامه های کاربردی را در شبکه همیشگی در دسترس قرار می دهد ، در خود نگه می دارد. با این حال ، بلوک های موجود در ساختار بلاک چین سنتی فقط به بلوک قبلی این زنجیره به صورت خطی متصل می شوند. با معماری بلاک ویو Arweave ، هر بلوک به بلوک قبلی و بلوک دوم از تاریخچه بلوک بافت شبکه که به عنوان بلوک فراخوانی شناخته می شود ، متصل می شود. عنصر بلوک فراخوانی کلید عملکرد مکانیسم اجماع منحصر به فرد Arweave است که به عنوان اثبات دسترسی شناخته می شود.

نحوه کارکرد آن این است: بلوک ویو، توسط ماینرهایی که فضای دیسک را فراهم می کنند و داده های ذخیره شده در شبکه را برای بدست آوردن توکن AR حفظ می کنند ، حفظ می شود. برای استخراج یا تأیید یک بلاک جدید ، ماینرها باید مدارک رمزنگاری را ارائه دهند که نشان می دهد به بلوک فراخوانی بلوک دسترسی دارند. به همین دلیل ، الگوریتم اجماع Arweave اثبات دسترسی (Proof of Access) نامیده می شود و مشتقی از الگوریتم اثبات کار (PoW) است. هدف PoA ایجاد انگیزه برای ذخیره سازی طولانی مدت داده ها است زیرا ماینرها برای استخراج بلوک های جدید و دریافت پاداش های استخراج باید به بلوک های قدیمی و تصادفی از تاریخچه بلوک ویو دسترسی داشته باشند.

PoA همچنین ماینرها را تشویق می کند تا بلوک هایی را که به طور گسترده تکرار نمی شوند ذخیره کنند زیرا وقتی یک بلوک فراخوان کمیاب انتخاب می شود ، ماینرهایی که به آن دسترسی دارند با ماینرهای کمتری برای پاداش رقابت می کنند. این بدان معناست که ماینرهایی که بلوک های کمیاب تری ذخیره می کنند ، در دراز مدت پاداش بیشتری دریافت می کنند. قابل ذکر است که ماینرها موظف به ذخیره همه داده ها در شبکه نیستند. Arweave به ماینرها اجازه می دهد که کدام بلوک ها و تراکنش ها را ذخیره کنند. هر ماینر می تواند "خط مشی محتوا" را ایجاد کند که ذخیره برخی داده ها توسط استخراج کننده ها را ممنوع می کند. هنگامی که داده ها به شبکه توزیع می شود ، بر اساس خط مشی های محتوایی هر ماینر اسکن می شود و اگر حاوی محتوای ممنوعه باشد ، در مجموعه معاملات ماینر پذیرفته نمی شود.

 

 ARweave’s AR Token Economics

55 میلیون توکن AR هنگام استخراج بلوک اولیه Arweave ایجاد شد و 11 میلیون توکن دیگر قرار است به عنوان پاداش ماینینگ وارد گردش شود. برای ذخیره داده ها در بلاک ویو ، باید هزینه ها را با توکن AR پرداخت کنید. ماینرهای Arweave این توکن ها را در ازای استخراج بلوک های جدید دریافت می کنند که این امر آنها را ملزم به ذخیره داده ها می کند.

 با این حال ، هزینه تراکنش به طور کامل به ماینرها تعلق نمی گیرد. بیشتر هزینه معامله به "وقف" ذخیره اختصاص داده می شود که به مرور زمان به کارگران معدن توزیع می شود. به طور موثر ، کاربر هزینه اولیه ای را که سود آن تعلق می گیرد ، پرداخت می کند ، که بعداً بین ماینرها توزیع می شود. این صخره تشویقی به منظور محدود کردن میزان نوسانات توکن AR عمل می کند ، در حالی که از ماندگاری طولانی مدت مکانیسم اجماع مبتنی بر استخراج اطمینان می دهد.

 

 موارد استفاده از Arweave Permaweb

اگرچه permaweb از نظر بصری شبیه به وب سنتی است و از طریق مرورگرهای سنتی می توان به آن دسترسی پیدا کرد ، اما از جهات کلیدی با وب معمولی متفاوت است. نکته مهم این است که چون permaweb بر روی Arweave ساخته شده است ، کاربران می توانند انتظار دسترسی مطمئن و غیرقابل تغییر به محتوای آن را داشته باشند. پس از انتشار ، برنامه ها و وب سایت های permaweb تا زمانی که پروتکل Arweave در حال اجرا است نمایش داده می شوند. علاوه بر این ، به دلیل اینکه اطلاعات ذخیره شده در بلاک ویو توسط یک کیف پول امضا می شود ، داده های بارگذاری شده در وب دائمی با یک هویت همراه است ، اگرچه ممکن است نام مستعار باشد. این بدان معناست که منشأ اطلاعات را می توان از طریق شبکه ردیابی کرد و به همین دلیل تشخیص منشا اطلاعات غلط آسان می شود.

 برنامه های مختلفی قبلاً بر روی permaweb ساخته شده است ، از جمله Arweave Web Archive ، که به شما امکان می دهد وب سایت ها را در permaweb بایگانی کنید. پروژه های دیگر شامل Gitopia است که به شما امکان می دهد کد خود را در بلاک چین ذخیره کنید و Verto ، یک پروتکل تجاری غیرمتمرکز است که به شما امکان خرید و فروش توکن های تقسیم سود می دهد. توکن های اشتراک سود ، توکن هایی هستند که بر روی Arweave ساخته شده اند و سودهای حاصل از استفاده از dApp را توزیع می کنند. علاوه بر این ، Arweave می تواند برای ذخیره دائمی NFT ها استفاده شود.

 Arweaveقصد دارد استانداردهای صنعت ذخیره سازی داده ها را به میزان قابل توجهی تغییر دهد و اینترنت جدیدی ایجاد کند که در آن اطلاعات به طور دائمی در دسترس باشند. معماری منحصر به فرد پروژه بلوک ویو ، سیاست های تعدیل محتوای استخراج کننده و رویکرد مبتنی بر رقابت ، Arweave را از گزینه های ذخیره سازی غیر متمرکز داده های بلاک چین متمایز می کند. این عناصر با هم ، Arweave را از یک پروتکل ذخیره سازی داده به یک لایه کامل و دائمی از اینترنت ارتقا می دهند.

 

برای ذخیره و نگهداری arweave می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید. 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.00
سکه در گردش
0.00
حجم بازار
0.00
عرضه کل
0.00