logo
{ "p_id": 7455, "chart_slug": "audius", "symbol": "AUDIO", "en_name": "Audius", "fa_name": "اودیوس", "change_1h": 0.170537, "change_7d": 13.83, "change_24h": 1.29, "change_30d": 76.37, "volume": "16131508.53330438", "marketcap": "276761624.47", "supply": 1221060000, "rank": 257, "website_url": "https://audius.co/", "low_24h": 0.22590699484814145, "high_24h": 0.2429843029084191, "low_7d": 0.19959739322270117, "high_7d": 0.2429843029084191, "low_30d": 0.18003268709644388, "high_30d": 0.250581538102993, "price": 0.3494, "slug": "audius", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [ { "name": "Chainlink", "symbol": "LINK", "fa_name": "لینک", "change_24h": 7.02, "price": 14.94 }, { "name": "yearn.finance", "symbol": "YFI", "fa_name": "", "change_24h": 2.14709, "price": 8667.67126467324 }, { "name": "Solar", "symbol": "SXP", "fa_name": "", "change_24h": 1.108, "price": 0.4014265341895363 }, { "name": "Band Protocol", "symbol": "BAND", "fa_name": "", "change_24h": 4.3, "price": 2.16 }, { "name": "Firo", "symbol": "FIRO", "fa_name": "", "change_24h": 6.4309, "price": 2.1637440958409004 } ], "category": { "name": "" } }
AUDIO

Audius AUDIO

اودیوس

قیمت اودیوس

1.3 %

+

$ 0.349400

تومان 20,411

۲۴ ساعت

کمترین قیمت اودیوس

$0.225907

indicator

بیشترین قیمت اودیوس

$0.242984

عرضه کل اودیوس

AUDIO 1.22 میلیارد

ارزش کل بازار اودیوس

0.28 میلیارد USDT

سایت اصلی اودیوس

https://audius.co/

تغییرات یک ساعت اودیوس

0.2 % +

تغییرات یک هفته

13.8 % +

تغییرات یک ماه

76.4 % +

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
AUDIO
AUDIO
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای اودیوس (AUDIO/USD)

نمودار قیمت لحظه ای اودیوس AUDIO در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای اودیوس

Audius (AUDIO)

ارز دیجیتال اودیوس Audius با نام اختصاری AUDIO با ارزش بازار 0.28 میلیارد در رتبه 257 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش اودیوس صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت اودیوس برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز اودیوس 1.22 میلیارد واحد است و هر واحد اودیوس در این لحظه با قیمت 0.349400 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 16.13 میلیون USDT است. قیمت اودیوس در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 1.29 افزایش داشته است.

Audius چیست؟

  Audius یک سرویس پخش موسیقی با فناوری بلاک چین است که صنعت موسیقی را تحت تاثیر قرار داده است. Audius که توسط توکن بومی AUDIO پشتیبانی می شود ، با ایجاد یکی از پیشرفته ترین پلتفرم های موسیقی موجود ، نحوه تعامل هنرمندان و طرفداران را تغییر می دهد. پلتفرم موسیقی Audius شبیه سرویس های پخش موسیقی معروف مانند Spotify و Soundcloud است. با این حال ، Audius با کنترل کامل موسیقی خود و ایجاد تجربه منحصر به فرد و بی نظیر طرفداران ، به آنها قدرت می دهد. این پلتفرم با استفاده از یک شبکه غیر متمرکز و هماهنگ از اپراتورهای گره ، هنرمندان را قادر می سازد تا نسخه های تغییرناپذیر و بدون برچسب زمانی برای موسیقی خود ایجاد کنند. علاوه بر این ، Audius کاملاً جامعه محور است.

Audius چیست؟

علی رغم رکورد فروش بی سابقه در دهه گذشته ، صنعت موسیقی هنوز سالانه میلیاردها درآمد کسب می کند. با این حال ، پس از پرداخت هزینه های مدیریت ، زمان استودیو ، هزینه های تولید و بازاریابی ، هنرمندان غالباً در ازای کار سخت خود ، مبلغ بسیار کمی به دست می آورند. علاوه بر این ، هنرمندان غالباً در هنگام امضای قرارداد با یک برچسب اصلی ، از حق امتیاز و حقوق خود برای مالکیت موسیقی خود چشم پوشی می کنند و اطلاعات کمی درباره جمعیت شناسی مخاطب و تجزیه و تحلیل جریان دارند. برای رفع این مشکل ، Audius یک پلتفرم پخش موسیقی غیرمتمرکز و مبتنی بر بلاک چین ایجاد کرده است. سرویس پخش جریانی صدا، متعلق به یک گروه غیرمتمرکز از هنرمندان و طرفداران است و نه یک نهاد متمرکز. هنرمندان با استفاده از توکن بومی AUDIO ، هر بار که کسی موسیقی خود را پخش می کند ، مستقیماً حقوق دریافت می کنند. هنرمندان دیگر مجبور نیستند ماه ها یا سالها منتظر بمانند تا درآمد ناچیزی دریافت کنند. به لطف اقتصاد نمادین کارآمد که توسط Audius توسعه یافته است ، هنرمندان مستقیماً توسط طرفداران، بدون واسطه حقوق می گیرند. این پلتفرم از توکن Audius ، توکن هنرمند و استیبل کوین شخص ثالث، به  همراه یک راه حل ذخیره سازی غیر متمرکز استفاده می کند. همچنین ، دفتر کل Audius به هنرمندان اجازه می دهد تا فراداده های صوتی و پرس و جو را به طور موثر به اشتراک بگذارند. Audius از "طرح رمزگذاری منحصر به فرد، همراه با مکانیسم قابل برنامه ریزی برای باز کردن کلیدهای رمزگذاری مجدد پروکسی خاص کاربر برای محتوا استفاده می کند. علاوه بر این ، Audius از یک پروتکل مدیریتی غیر متمرکز استفاده می کند. این به هنرمندان ، طرفداران و اپراتورهای گره این امکان را می دهد که در مورد تغییرات و ارتقاء پروتکل تصمیم گیری کنند. کاربران می توانند لیست های پخش پرطرفدار ، نسخه های جدید و لیست های پخش مختلف را متناسب با شرایط مختلف فیلتر کنند. پلتفرم پخش صدا همچنین به کاربران اجازه می دهد تا آهنگها را در "مورد علاقه" خود ذخیره کرده و لیستهای پخش را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. با این کار ، کاربران همچنین می توانند به عنوان پاداش، توکن AUDIO دریافت کنند.

توکن AUDIO

توکن AUDIO ، چندین نقش کلیدی را در سرویس پخش غیرمتمرکز موسیقی ایفا می کند. توکن AUDIO ضمن حفظ دسترسی به ویژگی های منحصر به فرد درون پلت فرم ، به حفظ امنیت شبکه کمک می کند. علاوه بر این ، می توان توکن AUDIO را برای ایمن سازی پلتفرم در نظر گرفت. توکن AUDIO به طرفداران و موسیقیدانان این امکان را می دهد که بخشی از خدماتی باشند که در آن هرکسی می تواند از موسیقی لذت ببرد ، آن را به اشتراک بگذارد و از آن درآمد کسب کند! Audius به عنوان جایگزینی برای سرویس پخش موسیقی محبوب SoundCloud ، تعامل با طرفداران را به شیوه های خلاقانه از طریق تجربیات منحصر به فرد و پاداش مشارکت برای موسیقیدانان آسان می کند. علاوه بر این،  با استیک کردن  AUDIO، کاربران بخشی از هزینه های شبکه، همراه با قدرت رای های اضافی در سیستم مدیریت و ویژگی های منحصر به فرد که به عنوان یک پاداش برای تامین امنیت شبکه است، دریافت می کنند. همچنین ، با ارائه توکن AUDIO ، ارائه دهندگان فرصت ها ، ویژگی ها و خدمات بیشتری را برای کشف طرفداران به دست می آورند.  

اکوسیستم سرویس پخش موسیقی Audius

سرویس پخش موسیقی Audius دارای طیف وسیعی از عملکردها و ویژگی ها است که به حفظ شبکه و ایجاد تجربه کاربری لذت بخش کمک می کند.

گره های محتوا

با استفاده از استیک کردن AUDIO ، کاربران می توانند محتوا را اجرا و یا گره ها را کشف کنند. این گره ها اطمینان می دهند که محتوای جریان صوتی در صورت تقاضا در دسترس است و فراداده ها را در سراسر پلت فرم موسیقی Audius مسئول می کند. این امربا استفاده از AudSP  تحقق می آید. AudSP پسوند بومی Audius به سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) است. IPFS یک پروتکل همتا به همتا است که باعث می شود اینترنت سریعتر ، ایمن تر و بازتر شود. گره های محتوا می توانند طرفداران ، هنرمندان یا حتی علاقه مندان به ارزهای رمزنگاری باشند! هنرمندان می توانند به عنوان راهی برای میزبانی محتوای خود بدون نیاز به واسطه های شخص ثالث به یک گره محتوا تبدیل شوند. هنرمندانی که تصمیم می گیرند به یک گره محتوا تبدیل شوند ، کنترل کلیدهای رمزگذاری محتوا و خودمختاری توزیع محتوا را که افزونه های مجوز غیر بومی را تسهیل می کند ، حفظ می کنند. اگر گره ها آفلاین شوند یا در دسترس قرار نگیرند ، به سادگی با گره های جدید جایگزین می شوند. این گره ها به طور خودکار از طرف یک هنرمند انتخاب می شوند. این بدان معناست که هنرمندان برای توزیع موسیقی خود از طریق Audius نیازی به دانش قبلی در مورد بلاک چین یا فرآیندهای درگیر ندارند. علاوه بر این ، گره های محتوا می توانند  درآمد غیرفعال  از صدور توکن Audius و هزینه های شبکه کسب کنند.

AudSP

AudSP یک پروتکل ذخیره سازی غیر متمرکز است که برای توزیع فایل ها در سراسر پروتکل Audius استفاده می شود. همه فایلهای موجود در سرویس پخش موسیقی باید غیر متمرکز ، به آسانی در دسترس و به طور مستقل قابل تأیید باشند. این تضمین می کند که مشارکت برای همه کاربران پلتفرم دموکراتیک است. علاوه بر این ، برای رقابت Audius با سایر سیستم عامل های اصلی پخش موسیقی ، AudSP یک تجربه کاربری آشنا را ساده ، آسان برای پیمایش و مقیاس پذیری بالا فراهم می کند. AudSP از یک مدل تشویقی مبتنی بر سهام استفاده می کند. قبل از AudSP ، Audius با مفهوم "Creator Node" برای میزبانی محتوا در شبکه کار می کرد. با این حال ، نقش های Creator Node تا حد زیادی بین Creator Nodes و عملکردهای درون پروتکل AudSP توزیع شده است. در آینده ، با افزایش تقاضا برای ذخیره سازی غیر متمرکز ، Audius ممکن است از سایر راه حل های ذخیره سازی غیر متمرکز مانند  Filecoin یا  Siacoin استفاده کند . با گسترش اکوسیستم Audius ، می توان انتظار افزایش  همکاری  با سایر بلاک چین ها و برنامه های غیر متمرکز (dApps) را داشت.  

بلاک چین در صنعت موسیقی

استفاده از  بلاک چین در صنعت موسیقی  طی ماه های اخیر بسیار افزایش یافته است. واضح است که فروش موسیقی در بلاک چین و نشانه گذاری آهنگ های صوتی و آثار هنری به عنوان  توکن های غیر قابل تعویض  (NFT) به راهی برای زنده ماندن صنعت موسیقی و هنرمندان مستقل تبدیل شده است. طبق گزارش  Music Business Worldwide ، درآمد حاصل از NFT های مرتبط با موسیقی تنها در فوریه 2021 بیش از 21 میلیون دلار بود. افزایش علاقه تا حدی تحت تأثیر انتشار NFT های DeadMau5 بود. دی جی و تهیه کننده کانادایی اولین سری مجموعه های NFT خود را در دسامبر 2020 ، از طریق پلتفرم WAX ، راه اندازی کرد . چند ماه بعد ، او مجموعه دیگری به نام "SlickMau5" را از طریق  Nifty Gateway منتشر کرد . از ابتدای سال 2021 ، سایر نوازندگان مشهور تصمیم گرفتند آثار خود را به عنوان توکن های غیرقابل تعویض (NFT) منتشر کنند. اینها شامل گروه راک گینگز آو لیون ، شاون مندس و گریمز هستند. همچنین ، دی جی استیو آکوئی در  اوایل امسال موفق به فروش مجموعه NFT های خود با  قیمت 4.2 میلیون دلار شد. Audius در پخش موسیقی غیر متمرکز پیشرو است. به زودی ، می توانیم انتظار داشته باشیم که بلاک چین در انواع روش های جدید در صنعت موسیقی مورد استفاده قرار گیرد.

 

چرا باید از Audius به جای دیگر پلتفرم های پخش موسیقی استفاده کرد؟

چه شما یک موسیقیدان ثابت باشید و چه یک هنرمند آینده ، Audius شما را در راس کنترل موسیقی خود قرار می دهد. پلتفرم های پخش موسیقی مبتنی بر بلاک چین مانند Audius قرار است با توانمندسازی هنرمندان ، صنعت موسیقی را به شدت مختل کند. این امر با قطع واسطه ها و پرداخت مستقیم به هنرمندان به دست می آید. همچنین ، Audius طیف وسیعی از فرصت های تعامل با طرفداران را فراهم می کند که هنرمندان را به مخاطبان خود متصل می کند. این در اکثر سیستم عامل های پخش موسیقی سنتی وجود ندارد. علاوه بر این ، Audius توزیع حق امتیاز را تا حد ممکن ساده می کند. به طور سنتی ، توزیع حق امتیاز برای سیستم عامل های پخش موسیقی شامل چندین واسطه می شود. هر واسطه ای عموماً بخشی از سهم را برمی دارد و در نهایت سهم کمی برای هنرمند باقی می ماند. Audius با ارائه بستری که بسیاری از پیچیدگی هایی را که می تواند موانعی برای موزیسین ها ایجاد کند و درآمد آنها را کاهش دهد ، به صورت خودکار حل می کند. همچنین ، Audius میزبان پادکست Audius Artist است که در یوتیوب موجود است. آئودیوس دارای جامعه ای مملو از دی جی ها و تهیه کنندگان پرشور و آینده نگر است. از طریق پادکست Audius Artist ، Audius به این هنرمندان کمک می کند تا به صحنه موسیقی بازگردند. مصاحبه با هنرمندان ، پوشش هنرها و مهارت های آنها ، در کنار مسائل مربوط به صنعت که بر صنعت موسیقی تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، Audius میزبان مسابقات Cypher با حضور دی جی ها ، مهندسان صدا و میکس و تهیه کنندگان است. Audius چالش های دو هفته ای برای ایجاد آهنگ، با استفاده از بسته های نمونه ایجاد شده توسط تولید کنندگان برتر، ارائه می دهد. به علاوه ، هنرمندان می توانند برای برنده شدن جوایز نقدی با برندگان تعیین شده از طریق رای مردم رقابت کنند.

خارپشت

علاوه بر این ، Audius یک رابط برنامه نویسی برنامه رایگان (API) ارائه می دهد که می تواند برای تعامل با انواع برنامه های غیر متمرکز (dApps) استفاده شود. این API بومی و منبع باز به نام خارپشت Audius است. خارپشت کاربران را قادر می سازد تا با طیف وسیعی از dApp ها همانطور که در یک وب سایت معمولی تعامل دارند ، ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این ، این امر بدون نیاز به برنامه های افزودنی یا کنترل مرکزی متمرکز، به دست می آید.  

 خلاصه

در ظاهر ، Audius بسیار شبیه به دیگر سیستم عامل های پخش موسیقی مانند Spotify و SoundCloud است. با این حال ، با افزودن ویژگی های مشارکت اجتماعی ، پرداخت های فوری حق امتیاز و  تجزیه و تحلیل های زنجیره ای ، Audius به هنرمندان این توانایی را می دهد که کنترل آثار خود را در دست بگیرند و به صورت غیر متمرکز از آن درآمد کسب کنند. پلتفرم پخش صدا Audius به نیم میلیون کاربر خدمات می دهد و همچنان محبوبیت خود را افزایش می دهد زیرا نوازندگان بیشتری به دنبال مدل های توزیع عادلانه برای موسیقی خود هستند. هر عنصر از پلت فرم پخش صوتی Audius ، توسط جامعه آن اداره می شود. توکن AUDIO نقش مهمی در عدم تمرکز پلتفرم و ایجاد انگیزه در کاربران دارد. با محبوبیت سرویس پخش غیرمتمرکز موسیقی ، نامهای بزرگی مانند مایک شینودا از گروه Linkin Park به لیست Audius اضافه می شوند. آئودیوس با ارائه خدمات نوآورانه و عادلانه پخش موسیقی که هنرمندان و طرفداران را به طور یکسان توانمند می کند ، می تواند صنعت موسیقی را متحول کند. بلاک چین تقریباً در هر صنعتی راه خود را پیدا کرده است. بسیاری از بخشهای مختلف در حال حاضر از مزایای فناوری بلاک چین استفاده می کنند. این موارد شامل  املاک ،  بیمه ،  انرژی و  ورزش است ! همراه با ظهور توکن های غیرقابل تعویض (NFT) ، اشتراک گذاری غیرمتمرکز موسیقی و پلتفرم های پخش موسیقی غیرمتمرکز، صنعت موسیقی سنتی را مختل کرده و امکان ایجاد یک سیستم عادلانه تر به نفع نوازندگان و مخاطبان آنها را فراهم می آورد. برای ذخیره و نگهداری Audius می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید. برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید

سوالات متداول

  • بالاترین و پایین ترین قیمت اودیوس در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

  • ارزش کل بازار اودیوس چه مقداری می باشد؟

  • حجم مبادلات روزانه اودیوس چه مقدار است؟

کمترین قیمت اودیوس در ۲۴ ساعت 0.225907 $

بیشترین قیمت اودیوس در ۲۴ ساعت 0.242984 $

کمترین قیمت اودیوس در یک هفته 0.199597 $

بیشترین قیمت اودیوس در یک هفته 0.242984 $

کمترین قیمت اودیوس در یک ماه 0.180033 $

بیشترین قیمت اودیوس در یک ماه 0.250582 $

سایت اصلی اودیوس

https://audius.co/

خرید اودیوس
فروش اودیوس
خرید آنی اودیوس
فروش آنی اودیوس
خرید فوری اودیوس
فروش فوری اودیوس
قیمت اودیوس
خرید و فروش اودیوس
قیمت لحظه ای اودیوس
قیمت خرید اودیوس
قیمت فروش اودیوس
صرافی خرید اودیوس
قیمت اودیوس به دلار
قیمت اودیوس به تومان
بهترین صرافی خرید اودیوس
قیمت اودیوس امروز
نمودار قیمت اودیوس