information

درباره آوالانچ

پلتفرم Avalanch  یک شبکه متن باز بر بستر فناوری بلاک چین است که به منظور توسعه قراردادهای هوشمند و نیز طراحی اپلیکیشن های غیرمتمرکز سازمانی مورد استفاده قرار میگیرد. الگوریتم بلاک چین یک سیستم ثبت اطلاعات و گزارش است که اطلاعات ذخیره شده روی این نوع سیستم، میان همه اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می شود. با استفاده از رمزنگاری و توزیع داده ها امکان هک، حذف و دستکاری اطلاعات ثبت شده تقریبا از بین می رود. واژه بلاک چین ترکیب دو کلمه ی بلوک و زنجیره است، به عبارت دیگر این فناوری در حقیقت زنجیره ای از بلوک هاست.

در هر بلاک هر اطلاعاتی می تواند ثبت شود، از جرم و جنایت یک فرد تا جزئیات تراکنش های یک شبکه پولی مانند بیت کوین.  بلاکچین برای حفظ امنیت مجازی از دو کلید برای سیستم تاید اعتبار استفاده می کند. این سیستم تایید اعتبار باعث می شود امنیت کامل در بلاک چین ایجاد شود. به عبارت دیگر سیستم رمزنگاری در بلاکچین ار تابعی به نام (هش) استفاده می کند. 

این شبکه به صورت همتا به همتا ارتباط بین گره های مختلف را امکان پذیر میکند. در یک شبکه همتا به همتا که به اختصار به آن (p2p) نیز گفته می شود، دو یا چند کامپیوتر یا شخص با یکدیگر در ارتباط هستند بدون اینکه شخص سومی به عنوان واسطه قرار بگیرد. به عبارت دیگر در این ارتباط به یک سرور مرکزی نیاز نیست و هریک از کامپیوترها به طور همزمان نقش یک سرور و یک کاربر را ایفا می کنند. به هریک ازین کامپیوترها یک گره یا (Node) و یا ماینر (miner) گفته می شود. 

این شبکه  برای حفظ امنیت مجازی از دو کلید برای سیستم تاید اعتبار استفاده می کند. این سیستم تایید اعتبار باعث می شود امنیت کامل در بلاک چین ایجاد شود. به عبارت دیگر سیستم رمزنگاری در بلاکچین ار تابعی به نام (هش) استفاده می کند.

به بیان ساده تابع هش تابعی است که در ازائ ورود هر نوع کلمه یا عبارتی، مقدار ثابتی از اعداد را به عنوان خروجی اراعه می دهد.

قیمت ارز دیجیتال Avax

نمودار قیمتی ارز دیجیتال Avax پس از عرضه در مارس 2021 نوسانات بسیاری را تجربه نموده است. نواحی قیمتی 73تا78دلار و 107دلار و 127تا136دلار و نیز سقف تاریخی 142تا146دلار میتوانند به عنوان نواحی حمایتی و مقاومتی مور استفاده تحلیل گران و نیز معامله گران قرار گیرند. همانند سایر دارایی های مالی قیمت ارز دیجیتال Avax از المان های بیاری تاثیر پذیر است که در ادامه به مهمترین المان ها اشاره خواهد شد.

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت Avaxاست که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow  می باشد. به بیان ساده تر ورود و خروج Avax به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای آن در نظر گرفته می شود. ورود Avax به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای ان خواهد بود. 

رقابت دیگر عاملی است که بر قیمت Avax در بازار ارزهای دیجیتال اثر گذار است.

صرافی های که Avax در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال Avax

ارز دیجیتال Avax بدون محدودیت عرضه در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت. در دسامبر 2021 تعداد 243,237,514عدد از این رمز ارز به بازار ارزهای دیجیتال عرضه شده است.

آینده ارز دیجیتال Avax

این شبکه از الگوریتم اجماع در سازوکار اثبات سهام به منظور تایید تراکنش ها و نیز ساخت بلاک های جدید استفاده میکند. در این سازوکار، نیازی به دستگاه های ماینینگ پرمصرف به منظور تأیید تراکنش ها نیست و این کار از طریق دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام است.. برای این منظور، هریک از سرمایه گذاران رمزارز Avax، می توانند با قفل کردن بخشی از سرمایه خود در سیستم بلاک چین آن، امکان تأیید تراکنش ها و دریافت کارمزد را داشته باشند. این قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک چین استفاده می شود. به بیان ساده تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد. عدم نیاز به استفاده از دستگاه های پر مصرف ماینینگ و سازگاری بیشتر فرایند استخراج این ارزدیجیتال با استانداردهای محیط زیستی، المان مهمی به منظور پوشش ریسک سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.

هدف اصلی پروژه Avax انجام نقل و انتقالات مالی بین المللی بر بستر بلاک چین است و نیز افزایش سرعت تایید قراردادهای هوشمند میباشد. مقیاس پذیری این شبکه 4هزار تراکنش بر ثانیه میباشد که موجب ورود این شبکه به حوزه امور مالی غیر متمرکز شده است. مقیاس پذیری عبارت است ازتوانایی یک سامانه، شبکه یا فرایند به افزایش میزان بار کاری. در سیستم اولیه بلاک چین نمی توان انتظار داشت که تراکنش ها به صورت آنی انجام شوند و از طرفی ویژه-گی غیر متمرکز (Decentralized) بودن می تواند موجب کندی شبکه شود. مهمترین هدف حوزه ی DeFi یا امور مالی غیر متمرکز حذف واسطه های مالی ای مانند بانک ها، صرافی ها و دیگر واحدهای مالی است که قرن هاست به صورت متمرکز خدمات مالی را اراعه می کنند. در واقع حوزه DeFi یک پروژه نیست بلکه بستری برای گسترش پروژهای گوناگون مالی است که به صورت غیر متمرکز به ارائه خدمات مالی ای مانند وام، تبدیل ارزها، خرید و فروش و… می پردازند.

کیف پول ارز دیجیتال Avax

ارز دیجیتال Avax در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند.

توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به  100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT  وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

 شبکه اولانچ و رمز AVAX توسط آزمایشاگاه Ava ایجاد شده است. آزمایشگاه ‌های آوا توسط استاد دانشگاه کرنل، امین گون سیرر، و دکتر سکنیکی دکترای علوم کامپیوتر دانشگاه کرنل تاسیس شد.

آواکس دارایی رمزنگاری شده محدود شبکه اولانچ است، یک پلت فرم منبع باز مبتنی بر Proof of Stake (POS) است، که دارایی‌ها را دیجیتالی می‌کند و هدف آن ایجاد بنیادی جدید برای امور مالی است.

کاربران با استفاده از این توکن، پاداش می‌گیرند و هزینه ها را پرداخت می‌کنند. در کل، فقط 720 میلیون توکن AVAX وجود دارد. از این تعداد، 360 میلیون توکن در هنگام راه اندازی ضبط شده است. طبق Tokenomics این پلتفرم، 360 میلیون دیگر به عنوان پاداش استیک کردن در نظر گرفته شده است.

Avalanche  (AVAX) یک اکوسیستم بلاکچین است، که به عنوان یک شبکه امن، جهانی و غیرمتمرکز طراحی شده است. توسعه دهندگان از این پروژه به عنوان “بستر سیستم عامل” یاد کرده اند. به طور منحصر به فرد، این پروتکل از سه زنجیره بلوک مجزا استفاده می‌کند تا یک چارچوب سازگار و قابل اعتماد برای توسعه دهندگان ایجاد کند. علاوه بر این، اولانچ راه حل‌های پرداخت را به صورت ارز رمزنگاری شده (AVAX) ارائه می‌دهد.

اولانچ (AVAX) چه مشکلاتی را حل می‌کند؟

اولانچ ساخته شده است تا مشکلاتی که در اکثر شبکه بلاکچین امروزی وجود دارد را حل کند. این پلت فرم با ارائه یک جایگزین مناسب، با متمرکز بودن مبارزه می‌کند. همچنین با برنامه ریزی بیشتر، برخی ویژگی‌ها و عملکرد مناسب، نقاط ضعف بلاکچین‌های دیگر را ندارد.

 

تراکم، شلوغی

اولانچ برای مقیاس پذیری طراحی شده است. این شبکه نماد معاملات زیر یک ثانیه است و سرعتش را با برترین پردازنده ‌های پرداخت در جهان مانند VISA و PayPal مطابقت داده است. به طور خاص، این بلاکچین دارای 6500 تراکنش در ثانیه است.

 

هزینه کم

از نظر هزینه ‌های عملیاتی، هزینه ‌های Gass در اولانچ بسیار ارزان تر از Ethereum است. هزینه ‌های برای ایجاد و ماین کردن وجود دارد. شما همچنین هزینه معاملات، استیک و ایجاد بلاکچین را پرداخت می‌کنید. سپس این هزینه‌ ها سوزانده می‌شوند.

 

مزایای اولانچ (AVAX)

اولانچ مزایای چشمگیری را برای کاربران شرکتی و شخصی به همراه دارد. این شبکه به مشاغل اجازه می‌دهد تا به راحتی بلاکچین جدید ایجاد کنند. توسعه دهندگان می‌توانند مجموعه ای از خدمات بلاکچین، توکن‌ها و سکه ها را بسازند. نشانه ‌های اولانچ می‌توانند ابزار‌های مالی مانند سهام، اوراق قرضه، بدهی، املاک و مستغلات و غیره را نشان دهند.

 

قابل برنامه ریزی

یکی از خواسته ‌های اصلی توسعه دهندگان پشت اولانچ، اجازه دادن به مشاغل برای ایجاد بلاک چین و برنامه ‌های خاص برای برنامه ها بود . این شبکه برای اجرای چندین ماشین مجازی سفارشی علاوه بر نمونه هایی از ماشین مجازی اولانچ (AVM) ساخته شده است. اولانچ (AVAX)از این جهت انعطاف پذیر است که می‌توانید با استفاده از چندین زبان از جمله EVM و WASM برنامه نویسی کنید. این شبکه با استفاده از زبان معروف Go کدگذاری شد.

 

شرکت کنندگان در شبکه می‌توانند دارایی ‌های هوشمند دیجیتال را به راحتی ایجاد و معامله کنند. این نشانه ‌های تازه شکل گرفته می‌توانند متناسب با نیاز‌های فنی و نظارتی توسعه دهنده ساخته شوند. به این ترتیب، اولانچ ایده آل برای ایجاد سیستم عامل ‌های DeFi است.

 

Dapps سازگار اولانچ (AVAX)

شبکه اولانچ به توسعه دهندگان Dapp اجازه می‌دهد تا در مجموعه قوانین پیچیده سفارشی، کد گذاری کنند. این حرکت عاقلانه بود زیرا به این توسعه دهندگان اجازه می‌دهد دارایی ‌های سازگار با مقررات را ایجاد کنند. کد گذاری می‌تواند برای توصیف نحوه رسیدگی و معامله دارایی تنظیم شود. این روش اطمینان از رعایت انطباق را آسان می‌کند.

 

تورم زدایی

اولانچ بلاکچین تورمی‌ است. این شبکه از اقدامات مختلف هزینه دریافت می‌کند و سپس این سکه ها را برای سوزاندن می‌فرستد. سوزاندن این توکن ها میزان کلی AVAX را در گردش کاهش می‌دهد. به نوبه خود می‌توان تقاضای این توکن ها را کنترل و در آینده قیمت‌ها را تثبیت کرد.

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری آوالانچ می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست