در حال دریافت اطلاعات
درباره کامپاند
About Compound

کامپاند توسط کارآفرینان زنجیره ای، رابرت لشنر و جفری هیز تاسیس شد که شرکت قبلی آن‌ها، Britches، موجودی فروشگاه های محلی را جمع آوری کرد تا در PostMates فروخته شود.

در سال 2018 کمپاند 8.2 میلیون دلار از شرکتهای قابل توجه سرمایه گذاری Andreessen Horowitz و Bain Capital Ventures  بودجه جمع آوری کرد.

کامپاند در سال 2019 25 میلیون دلار اضافی از طریق همان سرمایه گذاران، همراه با علاقمندان جدید مانند Paradigm Capital جمع آوری کرد؛ صندوق تاسیس شده توسط یکی از بنیانگذاران Coinbase راه اندازی شد. در ابتدا سهمی از کل ارز رمزنگاری شده COMP بین سرمایه گذاران شرکت و کارمندان توزیع شد.

 

کامپاند چیست؟

Compound نرم افزاری است که در اتریوم اجرا می‌شود و هدف آن ایجاد انگیزه در شبکه توزیع شده رایانه ها برای فعالیت در بازار سنتی پول است.

کامپاند که یکی از پروتکل‌های غیر متمرکز مالی (DeFi) در حال ظهور است، از چندین دارایی رمزنگاری شده برای ارائه این سرویس استفاده می کند، قرض و وام مورد نیاز بدون واسطه مالی مانند بانک را قادر می سازد.

به زبان ساده، کامپاند به کاربران امکان می‌دهد تا ارز رمزنگاری شده خود را برای دسترسی وام گیرندگان در استخرهای وام، سپرده گذاری کنند. وام دهندگان سپس از دارایی‌هایی که سپرده گذاری می‌کنند سود کسب می کنند.

پس از سپرده گذاری، کامپاند یک ارز رمزپایه جدید به نام cToken (که نشان دهنده سپرده است) به وام دهنده اعطا می‌کند. نمونه‌هایی از cTokens شامل cETH، cBAT و cDAI است.

هر cToken بدون محدودیت قابل انتقال یا معامله است، اما فقط برای ارز رمزنگاری شده ای که در پروتکل قفل شده باشد قابل بازخرید است. کل این فرآیند به صورت خودکار و توسط کد Compound انجام می‌شود، به این معنی که وام دهندگان می‌توانند سپرده ها را در هر زمان برداشت کنند.

برای ایجاد انگیزه در این فعالیت، کامپاند از ارز رمزنگاری شده دیگری استفاده می‌کند که بومی سرویس خود است، به نام COMP. هر بار که کاربر با یک بازار کامپاند تعامل می‌کند (با وام گرفتن، برداشت یا بازپرداخت دارایی)، به آن‌ها پاداش‌های اضافی COMP می‌رسد.

این مدل در عین پیچیده بودن، در جذب کاربران و تشویق سایر ارزهای رمزپایه DeFi برای اتخاذ مدل خود موفق بوده است. طبق آمار سایت پایگاه داده DeFi Pulse، از سال 2020، بیش از 500 میلیون دلار دارایی در پروتکل Compound قفل شده است.

 

کامپاند چگونه کار می کند؟

کامپاند وام دهندگان و وام گیرندگان را با استفاده از ترکیبی از قراردادهای هوشمند با اتریوم و مشوق‌هایی که با ارز رمزپایه پرداخت می‌شوند متصل می‌کند.

 

دو کاربر اصلی سیستم عامل عبارتند از:

وام دهندگان: هرکسی که مایل به دریافت ارز رمزپایه در کامپاند است می‌تواند رمزهای خود را به آدرس اتریوم که توسط کامپاند کنترل می‌شود برای کسب سود ارسال کند.

وام گیرندگان: هرکسی که وثیقه ای را به صورت ارز رمزپایه در کامپاند ارسال می‌کند. به آن‌ها اجازه داده شده ارزهای رمزپایه پشتیبانی شده توسط Compound را با درصدی از ارزش ارسال شده قرض بگیرند.

کامپاند به وام‌ دهندگان براساس مقدار cTokens نگهداری شده در کیف پول آن‌ها، COMP پاداش می‌دهد. البته این پاداش براساس نرخ بهره، نسبت به عرضه موجود آن دارایی، متفاوت است. هرچه نقدینگی در یک بازار بیشتر باشد، نرخ بهره پایین‌تر است.

کاربرانی که به این پروتکل دارایی خود را قرض می‌دهند، می‌توانند با هر ارز رمزنگاری شده دیگری که کامپاند ارائه می‌دهد، تا میزان وثیقه ارسال شده وام بگیرند.

نکته مهم: اگر دارایی که قرض گرفته شده است، ارزشش از وثیقه گذاشته شده بیشتر شود، وام گیرندگان ممکن است سرمایه خود را از دست بدهند (لیکوئید شوند).

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری کامپند می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
40.55 M
سکه در گردش
6.53 M
حجم بازار
0.83 B
عرضه کل
10.00 M