در حال دریافت اطلاعات
درباره دیکرد
About Decred

دیکرد (DCR)یک ارز دیجیتال مستقل است که درسال 2021 مورد توجه بسیاری از مردم بوده، نام دیکرد با ترکیب کلمات " decentralizedغیر متمرکز" و " creditsاعتبار" ساخته شده است.

 

بلاکچین دیکرد یکی از انواع پایگاه کد بیت کوین می‌باشد و نیروی محرک دیکرد تمرکززدایی است. به همین ترتیب، این پروژه از الگوریتم اجماع ترکیبی منحصر به فردی، در کنار پلت فرم Politeia بهره می‌برد که توسط دیکرد در سال 2018 معرفی شده است. Politeia به دارندگان کوین دیکرد اجازه می‌دهد تا در مورد بروزرسانی‌ها و پیشنهادات به پلتفرم دیکرد رای دهند.

 

سکه DCR  دیکرد در قلب اکوسیستم دیکرد قرار دارد، و هر رمز DCR نشان دهنده یک حق رای است. مشابه بیت کوین، حداکثر 21 میلیون سکه DCR برای استخراج وجود دارد. طبق گفته CoinGecko، میزان موجود در گردش در حال حاضر اندکی بیش از نصف این مقدار یعنی 12.9 میلیون است.

 

 بلاکچین دیکرد چگونه کار می‌کند؟

اکوسیستم بلاکچین دیکرد به گونه ای طراحی شده است که ایمن، سازگار و پایدار باشد. در زیر مقادیر اصلی اکوسیستم دیکرد با جزئیات بیشتر توضیح داده شده است.

امنیت

سازوکار اجماعی اثبات کار (PoW) - (PoS) که توسط دیکرد به کار گرفته شده، حمله را نسبت به سایر بلاک چین های مبتنی بر اجماع PoW یا PoS بسیار پرهزینه تر می‌کند.

 

مقیاس پذیری

مدل حکمرانی که توسط دیکرد به تصویب رسیده است، اجازه می‌دهد تا پیشنهادات به سرعت و منصفانه مورد بررسی و اجرا قرار گیرند. علاوه بر این، این سیستم ها باعث می‌شوند دیکرد در برابر Fork مقاوم باشد، در حالی که تلفیق ویژگی‌های جدید در آینده آسان است.

 

پایداری

اکوسیستم دیکرد جهت اهداف بلند مدت و رشد پایدار طراحی شده است. این پروژه از روز اول موضع قاطعی در مورد عدم تمرکز گرفته است. از طرفی 10٪ از کل پاداش‌های بلوکی تولید شده در بلاکچین دیکرد، به خزانه داری ایجاد شده برای توسعه آینده پروژه اختصاص می‌یابد.

 

(DCR) Wallets

دیکرد ارائه دهنده کیف پول‌های رومیزی و موبایل است، همچنین نرم افزاری سازگار با کیف پول‌های سخت افزاری را طراحی کرده و در حال توسعه نرم افزاری سازگار با دیگر کیف پو‌ل‌ها نیزاست.

 

چرا از دیکرد استفاده کنیم؟

دیکرد با تمام وجود در تمرکززدایی امور مالی و ارز سرمایه گذاری کرده است. این پروژه از ابتدا طراحی شده است، تا هر گونه توانایی دستکاری متمرکز را از بین ببرد و ارز رمزپایه شماره یک جهان، بیت کوین را بهبود بخشد. مشابه بیت کوین، سکه دیکرد DCR نیز طراحی شده است تا به عنوان ذخیره ثروت استفاده شود. با این حال، دیکرد با معرفی حق رای به کوین این مرحله را یک قدم جلوتر برد.

 

دیکرد از امن ترین و پایدارترین بلاکچین های موجود است. هدف پروژه حفظ بالاترین استاندارد بلاکچین ممکن است که هم برای کاربران و هم برای توسعه دهندگان اکوسیستم دیکرد به راحتی قابل استفاده و عادلانه باشد.

 

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری دیکرد می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
7.24 M
سکه در گردش
13.33 M
حجم بازار
1.49 B
عرضه کل
21.00 M