information

درباره دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین در ابتدا به عنوان یک میم کوین و یا کوینی که بر پایه یک شوخی و تست به بازار آمده است، عرضه شد و هدف آن شوخی با سیستم ارز های دیجیتالی بود. تولید کنند گان این ارز یعنی ارز دیجیتالی دوج کوین تا مدت بسیار طولانی تلاش می کردند تا به مردم بگویند که این کوین به عنوان پاداشی برای تولید محتوا و یا استفاده از شبکه های مختلف می باشد اما با پیدا شدن طرفداران و رونق گرفتن آن، کارکرد این کوین به کلی عوض شد. ارز دیجیتالی دوج کوین که به عنوان یک شوخی عرضه شده بود حال به عنوان یک واحد پول و رمز ارز مجازی در این بازار فعالیت می کرد. این ارز در ادامه لقبی گرفت که به پیشرفت آن کمک های فراوانی کرد و این لقب کوین مهربانی بود. 

پول الکترونیکی یا ارز دیجیتال

شاید نام رمز ارز را شنیده باشید. رمز ارزها در واقع طبق مبحث ما همان ارزهای دیجیتالی هستند که می توانند جایگزین ارزهای معمول در بازار باشند. جالب است بدانید که ارزهای دیجیتال انواع مختلفی دارند که هر کدام در این بازار کاربرد خاص خود را دارند زیرا هر کدام دارای ویژگی هایی هستند که آنها را به نوعی منحصر به فرد می کند و همین تفاوت ها باعث می شود تا افرادی که در این زمینه فعالیت کرده و به خرید و فروش ارز دیجیتال می پردازند، آنها را انتخاب نمایند.

پیدایش ارزهای دیجیتال

شاید از دلایل پیدایش ارزهای دیجیتال، رونق دنیای فضای دیجیتال در زندگی افراد مختلف می باشد. از آنجایی که افراد بیشتر کارهای خود را در این فضا انجام می دهند، ترجیح دادند تا معاملات پولی خود را نیز به نحوی از طریق این فضا به انجام برسانند. از این رو ارز دیجیتال متولد شد.

شاید فکر کنید که این ارز نیز مانند سایر ارزهای رایج قابل لمس است اما باید بدانید که این نوع ارزها تنها در فضای دیجیتال و اینترنتی وجود دارد و قابل معامله می باشد و در واقع باید گفت که وجود فیزیکی ندارند. امروزه شاهد آن هستیم که افراد زیادی با مشاغل مختلف جذب معامله این ارزها شده اند و دلیل آن را نیز بالا بودن امنیت معاملات در این زمینه و انجام راحت معامله آن بیان می کنند. البته قدرت نقد شوندگی رمز ارزها نیز بسیار بالا است و این خود باعث ترغیب افراد به استفاده از این ارزها شده است

کاربرد ارزهای دیجیتال

این نوع از ارزها دارای کاربردهای مختلفی می باشد که در ادامه به برخی از آنها به صورت خلاصه اشاره خواهیم کرد.

  • امکان معاملات مختلف در سطوح بین المللی با انواع ارزهای دیجیتال
  • دور زدن تحریم ها برای کشورهایی که با این مشکل مواجه هستند
  • انجام خریدهای اینترنتی
  • سرمایه گذاری های خاص با کمک این نوع از ارزها
  • انجام و تسهیل برخی از معاملات سنگین

انواع ارز دیجیتال

به طور کلی ارزهای دیجیتال بر اساس کارایی در دسته ها و انواع مختلفی وجود دارند. البته رایج ترین نوع دسته بندی برای ارزهای دیجیتال آنها را به سه دسته:

  • پول های دیجیتال
  • ارزهای دیجیتالی مالی
  • ارزهای دیجیتالی پلتفرمی

تقسیم می کند. در این راستا و بر اساس نوع عملکرد و کاربرد انواعی از این رمز ارزها در بازار مورد استفاده و معامله قرار گرفته است که اولین آن بیت کوین نام دارد که برخی به آن لقب پادشاه ارزهای دیجیتال را داده اند.  این ارز دیجیتال در دسته اول یعنی پول های دیجیتالی قرار می گیرد. پس از بیت کوین کم کم و با رونق آن، سایر ارزهای دیجیتال با عناوین مختلف وارد این بازار دیجیتالی شدند. لایت کوین، ورت کوین، دوج کوین، دوژ کوین، نانو، تتر و بسیاری انواع دیگر از جمله ارزهای دیجیتالی هستند که برخی از آنها جز ارزهای دیجیتالی ثابت محسوب می شوند. اکثر رمز ارزهای دیجیتالی از طریق خرید و فروش تتر قابل معامله هستند.

 ارز دیجیتال دوج کوین

این نوع ارز دیجیتال از نوع رمز ارزهای متن باز یا به عبارت دیگر نظیر به نظیر می باشد و از آن به عنوان سکه جایگزین استفاده می شود. این رمز ارز در سال 2013 به بازار ارائه شد و لوگو آن عکس سگی است که نژاد آن شیبا اینو می باشد.

ارز دیجیتال دوج کوین در جدول رمز ارزها، رتبه چهلم را دارا می باشد و همانطور که در ادامه خواهید دید، این رمز ارز با هدف سرگرمی ساخته و وارد این بازار شد. ارز دیجیتال دوج کوین به کاربران خود اجازه انتقال راحت پول را می دهند. اسم ارز دیجیتال دوج کوین از ایده هایی که از طریق اینترنت مشهور می شوند و اصطلاحا به آنها میم گفته می شود گرفته شده و بلاکچین آن از اهمیت خاص خود برخوردار می باشد.

در رابطه با موسس دوج کوین بیشتر بدانیم

در سال 2013 رمز ارزها جدی تر شده بودند و به نرخ نسبتا بالایی معامله می شدند. در این میان بیلی مارکوس و جکسون پالمر دو فردی بودند که اعتقاد داشتند رمز ارزها بیش از اندازه جدی شده اند و بر این باور بودند که باید کمی جنبه سرگرم کننده باید به آنها داده شود و بر این اساس کوین خود را ساختند.

زیربنای ارز دیجیتال دوج کوین از Litecoin است و ویژگی آن نیز عرضه نامحدود می باشد.

هدف ارز دیجیتال دوج کوین چیست

خالق اصلی و سازنده ارز دیجیتال دوج کوین در اصل فردی با نام بیلی مارکوس می باشد که شیب توشی ناکاموتو نیز نام دارد و در ابتدا فقط برای طنز پردازی و شوخی و به نوعی درگیری با سیستم های ارز دیجیتالی کار خود را آغاز نمود. دوج کوین به نوعی یک میم کوین بود و فقط سیستم پرداخت آنلاین دوستانه ای با خود داشت که به مرور زمان، با اقبال جمعی روبرو شد و طرفداران خاص خود را پیدا کرد.

از آنجایی که سازندگان ارز دیجیتال دوج کوین تنها به این فکر بودند که از این ارز برای پرداخت انعام و دونیت استفاده کنند، تصور نمی کردند که تا این حد پیشرفت نماید و چون در کارهای عام المنفعه از آن استفاده می شد، این ارز پس از روبرو شدن با استقبال های مردمی و روند رو به رشد ارزشی خود، به عنوان یکی از مهربان ترین کوین ها در میان سایر رمز ارزهای موجود شناخته شد زیرا از آن برای خیریه ها و پاداش ها و استفاده از خدمات در یک رسانه استفاده می شد.

کاربردهای ارز دیجیتال دوج کوین

از ارز دیجیتال دوج کوین هم مانند سایر ارز های دیجیتالی موجود در این بازار دیجیتالی، به منظور سرمایه گذاری و سودآوری می توان استفاده کرد. بیشتر افرادی که دوج کوین را انتخاب می کنند به دلیل سرعت بالا و سهولت در کار و از همه مهمتر کارمزد تراکنش کم، آن را انتخاب می کنند.

در صورتی که می خواهید در اینترنت محتوایی را ایجاد کنید، می توانید از ارز دیجیتال دوج کوین به منظور ارائه انعام استفاده نمایید. شاید بتوان این رمز ارز را جز معدودهایی در این حیطه دانست که تنها برای سرمایه گذاری استفاده نشده و می توان آن را به منظور انجام کارهای مختلف خرج نمود و این خود باعث می شود تا کاربرد این ارز دیجیتال بیشتر از سایر ارزها باشد. جامعه ارز دیجیتال دوج کوین به منظور انجام کارهای خیر به جمع آوری اعانه می پردازد.

مزایا و معایب ارز دیجیتال دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین بر اساس پروتکل لایت کوین ساخته شده و سرعت بلاک این ارز دیجیتال یک دقیقه می باشد و این بدان معناست که سرعت بلاک این ارز از سایر رمز ارزها بسیار کمتر می باشد و این یکی از مزایای قابل توجه این رمز ارز می باشد. یکی دیگر از مزایای ارز دیجیتال دوج کوین میزان کارمزد تراکنش بسیار پایین آن است که عددی برابر با 0.01 دلار می باشد. مزیت دیگر آن این است که جز کوین های تورم زا قرار نمی گیرد.

شاید یکی از معایب آن را مشخص نبودن روند پیشرفت و آینده ارز دیجیتال دوج کوین دانست زیرا نبودن انگیزه مالی و همچنین سقوط قیمت ها در سال 2014 باعث شد تا بنیاد آن در آن سال منحل شود و روند رشد آن مشخص نباشد تا اینکه ایلان ماسک و برخی افراد مشهور و قدرتمند ارز دیجیتال دوج کوین را تهیه و از آن پشتیبانی کردند و این خود باعث شد تا روند رشد آن رو به جلو حرکت نماید. در واقع توسعه ضعیف آن از ایرادات وارده به این رمز ارز می باشد.

آینده ارز دیجیتال دوج کوین

دوج کوین به عنوان یک ارز دیجیتالی جدید شناخته می شود اما یکی از محبوب ترین ارز های دیجیتالی می باشد که به صورت میم کوین عرضه شده و طرفداران بسیار زیادی دارد. این ارز به تعداد محدود عرضه شده است و در آینده نیز تعداد خاصی از این کوین را می توان برداشت کرد و استفاده نمود. دوج کوین روند رو به رشد و مناسبی دارد و این امر با حمایت افراد معروف و بزرگ که تاثیرات فراوانی در این بازار دارند بیشتر نیز شده است به طوری که این ارز را به یکی از بهترین کوین ها تبدیل نمود.

ارز دیجیتال دوج کوین، ارزی با سود بالا می باشد اما همراه با سود بالا و خوب خود دارای مشکلاتی منجمله سود بالا و ریسک بالا نیز می باشد. ای ارز به صورت محدود عرضه می شود و همین امر موجب شده است تا افراد بسیار زیادی به دنبال خرید این کوین ها باشند به گونه ای که بتوان از آنها به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت استفاده کرد.

در رابطه با خرید دوج کوین بیشتر بدانیم

دوج کوین را می توان از طرق مختلف و به روش های متعددی به دست آورد و خریداری کرد و با اهداف مختلفی نیز از آن استفاده نمود. دوج کوین را می توان از طریق تولید محتوا در منابع و شبکه های مختلف، خرید و فروش و استفاده از خدمات مارکتینگ و یا استفاده از خدمات مختلف، استخراج عادی مانند سایر کوین ها و به صورت نرمال، خرید و یا رد و بدل کردن این کوین و به نوعی ترید در صرافی های متمرکزی که داخلی و یا خارجی می باشند و یا به صورت غیر متمرکز به دست آورد و یا مقدار آن را افزایش داد.

استخراج دوج کوین به این صورت اتفاق می افتد که در اصل یک فرایند اصلی برای بررسی نمودن و بازرسی کردن از تراکنش های بلاکچین و کیف های دوج کوین می باشد. دوج کوین در اصل از کوین مادر لایت کوین نشات گرفته است، پس استخراج کنندگان لایت کوین از ماینر های اسکریت اسیک برای استخراج نمودن دوج کوین نیز می توانند استفاده کنند. البته باید این نکته را بیان کرد که این روش به هیچ وجه مقرون به صرفه نمی باشد اما به عنوان روشی اصلی برای استخراج و به دست آوردن کوین به حساب می آید.

فروش ارز دیجیتال دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین به نوعی ارز دیجیتالی می باشد که ریال را نیز پشتیبانی می نماید و می توان آن را از طریق مختلف و همچنین از طریق صرافی های مختلف که امر تبادل را انجام می دهند، خریداری نمود و یا به فروش رسانده و به ریال تبدیل کرد. بیشتر مشتریان و خریداران مستقیم شما همان سایت های تبادل می باشند که دوج کوین های ما را خریداری می نمایند. 

مراحل فروش ارز دیجیتال دوج کوین از ایجاد پروفایل کاربری معرفی خود در صرافی های اینترنتی مختلف شروع می شود و پس از آن فروشنده و کاربر باید میزان کوین و دوج کوینی که می خواهند به فروش برساند و ارزی که در ازای آن می خواهد را تعیین نماید.

در مرحله بعدی از طریق کیف پول، میزان پول اصلی پولی که در ازای دوج کوین دریافت نمودید، به شما داده می شود و شما با کپی کردن آن و وارد کردن آن در کیف پول خود، میزان پول مورد نیاز را دریافت می نمایید. پس از این مرحله میزان ارز دیجیتالی و ارز دیجیتال دوج کوین مورد نظر را که قرار است انتقال دهید، به قسمت سند و ارسال می زنید و پس از این مرحله کار شما به نوعی تمام شده است.

قیمت ارز دیجیتال و دوج کوین چگونه است

دوج کوین و قیمت دوج کوین متغیر می باشد و برای آینده نزدیک و دور این کوین پیشبینی های متفاوتی انجام می شود به طوری که ارز دیجیتال دوج کوین را در دو دسته بندی روشن و بسیار تاریک در زمینه رشد و توسعه دسته بندی می نمایند. دوج کوین دقیقا مانند پولک دات آینده ای دوگانه و متغیر دارد و قیمت آن نیز دچار تغییراتی می شود.

سایت هایی مانند کریپتو گراوند و کاربران مشهور و برجسته ارز های دیجیتالی بر این باور می باشند که این ارز به قیمت 10 دلار نخواهد رسید اما بسیاری از کاربران نیز آن را به عنوان یکی از پرسود ترین و گرانترین ارز های دیجیتال قبول دارند و به آینده آن امیدوار هستند. قیمت فعلی این کوین و ارز دیجیتال دوج کوین 0.48960 دلار می باشد و روند رو به رشد و سود آوری را برای آن پیش بینی می نمایند. بسیاری از پیش بینی ها بر این اساس می باشند که این کوین تا سال 2022 به 0.59833 دلار خواهد رسید.

ارز دیجیتال دو کوین بر طبق بسیاری از آینده نگری ها در سال 2028 با قیمت 1.51 دلاری روبرو خواهد شد و روند رو به رشد و مثبتی را طی خواهد کرد. به طور کلی پیش بینی و تعیین دقیق قیمت یک رمز ارز و ارز دیجیتالی ساده نیست و نمی توان به راحتی آن را تعیین نمود و همیشه ریسک هایی نامترقبه در مسیر ترید و سرمایه گذاری موجود می باشد. بنابراین کسی که کوین ها را برای سرمایه گذاری انتخاب می کند، باید نه تنها بازار آن را به خوبی بشناسد، بلکه باید قدرت ریسک پذیری بالایی نیز داشته باشد.

در دسامبر سال 2013، بیت‌کوین بیش از 1000 دلار قیمت داشت و ارزهای دیجیتال وارد دنیای تازه ای شده بود. در این حین دو نفر با نام‌های Billy Markus و Jackson Palmer با خود فکر کردند بازار رمز ارزها در جهان، بیش از حد مورد توجه قرار گرفته شده است. آنها بر این باور بودند رمز ارزها تنها یک سرگرمی هستند و نمی توان آنها را پول واقعی و دارایی با ارزش در نظر گرفت . بنابراین تصمیم گرفتند رمز ارز خود را با نام دوج‌کوین و نماد اختصار  DOGEایجاد کنند و برای تصویر سازی آن از سگی بومی در ژاپن با نام شیبا اینو استفاده کردند.
دوج کوین در آن زمان به دلیل اینکه ارزهای زیادی هنوز در بازار وجود نداشت مورد توجه علاقمندان به این حوزه قرار گرفت و سر و صدای زیادی ایجاد کرد و غالبا به عنوان سرمایه گذاری بلند مدت یا یک سرگرمی خریداری می کردند و با رشد آرام و مورد قبولی که داشت به تدریج محبوبیت زیادی کسب کرد.

بلاک‌‎ چین دوج کوین همچنان مهم است. تکنولوژی زیربنایی آن از لایت‌کوین (Litecoin) ریشه گرفته است. ویژگی‌های مهم دوج کوین الگوریتم اسکریپت (Scrypt) و عرضه‌ی نامحدود است. در سال ۲۰۱۷، در دوج کوین حبابی قرار گرفت که ارزش آن را به ‌شدت افزایش داده بود. با از بین رفتن حباب در سال ۲۰۱۸، دوج کوین بیشتر ارزشش را از دست داد؛ اما هنوز‌ هم حامیان اصلی‌اش را داشت که با آن معامله می‌کردند و به محتواهای موجود در توییتر و ردیت انعام می‌دادند.

دوج کوین رمزارزی است که واقعا می توان از آن استفاده کرد و صرفا برای سرمایه‌گذاری استفاده نمی‌شود. اکثر کاربران دوج کوین برای تبلیغ آن در بین عموم مردم فعالیت بسیاری دارند. آن‌ها بر این باورند که دوج کوین برای کسانی که می خواهند وارد حوزه ارزهای دیجیتال شوند بی نظیر است.

کاربران برای ذخیره و نگهداری دوج کوین می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید .

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست