logo
{ "p_id": 3513, "chart_slug": "fantom", "symbol": "FTM", "en_name": "Fantom", "fa_name": "فانتوم", "change_1h": 0.980109, "change_7d": -6.44264, "change_24h": -0.785977, "change_30d": 14.4886, "volume": null, "marketcap": "2309057566.65", "supply": 3175000000, "rank": 52, "website_url": "https://fantom.foundation/", "low_24h": 0.7882585121366116, "high_24h": 0.8502526688136431, "low_7d": 0.7790828203387665, "high_7d": 0.88001815200195, "low_30d": 0.6136895270807133, "high_30d": 0.9623153754605108, "price": 0.8233490198842641, "slug": "fantom", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [ { "name": "Chainlink", "symbol": "LINK", "fa_name": "لینک", "change_24h": -1.39329, "price": 18.498134123869608 }, { "name": "yearn.finance", "symbol": "YFI", "fa_name": "", "change_24h": -0.911099, "price": 7255.890305773105 }, { "name": "Solar", "symbol": "SXP", "fa_name": "", "change_24h": 0.0319102, "price": 0.3569264487105403 }, { "name": "Band Protocol", "symbol": "BAND", "fa_name": "", "change_24h": -0.599249, "price": 1.7645267665497513 }, { "name": "Firo", "symbol": "FIRO", "fa_name": "", "change_24h": -0.665764, "price": 1.7889882312568584 } ], "category": { "name": "" } }
FTM

Fantom FTM

فانتوم

قیمت فانتوم

0.8 %

-

$ 0.823349

تومان 48,579

۲۴ ساعت

کمترین قیمت فانتوم

$0.788259

indicator

بیشترین قیمت فانتوم

$0.850253

عرضه کل فانتوم

FTM 3.17 میلیارد

ارزش کل بازار فانتوم

2.31 میلیارد USDT

سایت اصلی فانتوم

https://fantom.foundation/

تغییرات یک ساعت فانتوم

1.0 % +

تغییرات یک هفته

6.4 % -

تغییرات یک ماه

14.5 % +

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
FTM
FTM
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای فانتوم (FTM/USD)

نمودار قیمت لحظه ای فانتوم FTM در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای فانتوم

Fantom (FTM)

ارز دیجیتال فانتوم Fantom با نام اختصاری FTM با ارزش بازار 2.31 میلیارد در رتبه 52 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش فانتوم صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت فانتوم برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز فانتوم 3.17 میلیارد واحد است و هر واحد فانتوم در این لحظه با قیمت 0.823349 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 0.00 USDT است. قیمت فانتوم در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 0.79 کاهش داشته است.

درباره فانتوم

ارز دیجیتال فانتوم نیز یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی می باشد که برای خرید و فروش آن، قیمت لحظه ای باید گرفت و این موضوع دارای اهمیت بسیاری است. از سیستم ارز دیجیتال فانتوم برای تامین انرژی در شهرهای هوشمند استفاده می شود. سیستم مدیریتی این ارز دیجیتال ادعا دارد که سرعت بالایی در عملکرد و تراکنش های خود دارد. برای خرید و یا فروش ارز دیجیتال فانتوم باید از طریق صرافی های معتبر اقدام نمایید و حساب کاربری و کیف پول دیجیتال مختص به خود داشته باشید. تیم فانتوم فعالیت های اجرایی خود را به سمتی هدایت کرده است که تمرکز خود را برای ساخت یک ماشین از نوع مجازی قرار دهد تا قراردادهای هوشمند را با بالاترین ظرفیت ایمنی به انجام برساند.

درباره ارز دیجیتال فانتوم

یکی دیگر از ارزهای دیجیتالی در بازار رمز ارز ها ارز دیجیتال فانتوم است که طرفداران خاص خود را دارد و قیمت لحظه ای آن بسیار اهمیت دارد. این ارز دیجیتال بر پایه تکنولوژی DOG بنا شده است. از این سیستم به منظور تامین انرژی برای شهرهای هوشمند استفاده می شود. شبکه ارز دیجیتال فانتوم مدعی است که سرعت بالایی برای خدمات خود دارد و در رابطه با نوع عملکرد در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتالی صاحب ادعا می باشد به گونه ای که مدعی است که می تواند نقش ستون فقرات را برای زیرساخت های IT در شهرهای هوشمند که نوظهور نیز هستند، داشته باشد. ارز دیجیتال فانتوم مدعی است که دارای روشی ایمن به منظور تراکنش بالا و همچنین حجم بالای داده ها است.

هدف ارز دیجیتال فانتوم

یکی از اهدافی که ارز دیجیتال فانتوم آن را دنبال می کند، حل مشکلاتی است که در ارتباط با سیستم عامل های قرارداد هوشمند می باشد و همچنین در ارتباط مستقیم با سرعت معاملات است. توسعه دهندگان ارز دیجیتال فانتوم مدعی هستند که با اجرای برنامه های خود، توانسته اند سرعت معاملات را به کمتر از 2 ثانیه برسانند. در واقع تیم فانتوم به دنبال این است که پلتفرمی را ایجاد نماید که غیر متمرکز باشد و مقیاس پذیر نیز باشد و از همه مهمتر دارای امنیت لازم باشد.

موسس ارز دیجیتال فانتوم

بنیاد فانتوم کار خود را در سال 2018 آغاز کرد و شبکه اصلی آن نیز با نام اپرا در سال 2019 راه اندازی شد. البته این بنیاد توسط دانشمند کره جنوبی با نام آهن بیون ایک که در زمینه کامپیوتر تخصص داشت، پایه ریزی شد. امروزه مایکل کنگ سمت مدیر عاملی این پلتفرم را بر عهده دارد.

آینده ارز دیجیتال فانتوم

تحلیلگران بازار رمز ارزها، از پروژه فانتوم به عنوان یک پروژه آینده دار صحبت می کنند. وعده ای که فانتوم به کاربران خود برای آینده داده است بدین صورت می باشد که با افزایش قابلیت قراردادهای هوشمند، ارزش افزوده ای ایجاد شود. حتی برخی از افراد متخصص در این زمینه برای ارز دیجیتالی فانتوم اینگونه پیش بینی می کنند که در آینده ای نه چندان دور، بازار شهر هوشمند کره جنوبی را این تیم در دست خود داشته باشد. برای دریافت به روز ترین اخبار مرتبط با قیمت ارز دیجیتال فانتوم به وبسایت رسمی این رمزارز مراجعه کنید.

مزایا و معایب ارز دیجیتال فانتوم

از مزایای ارز دیجیتال فانتوم می توان به سرعت بالا در مبادلات و همچنین دارای کارایی بالا یاد کرد. همچنین دارای قدرت بالا برای ذخیره سازی مقدار بسیار وسیع و گسترده ای از داده ها است. از دیگر مزایای آن امنیت بالای آن است. بلاکچین مختص به آن این امکان را فراهم می کند تا دارایی های دیجیتال را از کیف پول به صورت مستقیم بتوان خریده و یا فروخت و تمام این کارها با کارمزد صفر انجام می گیرد. باید گفت که ایراد خاصی به این ارز دیجیتال وارد نمی باشد زیرا تحلیلگران بر این اعتقاد هستند که هنوز راه درازی در پیش دارد و به طور کامل در مسیر خود حرکت نکرده تا بتوان بیشتر و دقیق تر در رابطه با آن بحث کرد. البته در حال حاضر چندان تضمینی برای افزایش قیمت این ارز و بالا رفتن ارزش آن وجود ندارد.

قیمت ارز دیجیتال فانتوم

به منظور اطلاع از قیمت ارز دیجیتال فانتوم بهتر است که از نمودار عقربه ای استفاده کنیم. نحوه برداشت و استفاده از این نمودار برای بدست آوردن قیمت لحظه ای بدین گونه است که اول باید از بخش بالایی نمودار بازه زمانی مد نظر خود را انتخاب کرده، حال در بخش پایینی نمودار مورد نظر نتیجه تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال فانتوم را می توانید مشاهده نمایید. نتیجه ای که بدست می آید شامل 5 حالت مختلف به شرح زیر است. پیشنهاد خرید یا Buy پیشنهاد فروش یا Sell پیشنهاد نگهداری یا همان Neutral تاکید برای خرید یا Strong Buy تاکید برای فروش یا Strong Sell تحلیل تکنیکال نه تنها برای ارز دیجیتال فانتوم بلکه برای سایر ارزهای دیجیتال نیز می تواند روشی بسیار مناسب باشد. اکنون می بینیم که فانتوم در سطح بالایی از قیمت خود قرار گرفته به طوری که در دو ماه اخیر شاهد افزایش 10 درصدی رشد آن بوده ایم اما این اتفاق  و این افزایش، چشم انداز نزدیک را برای این ارز دیجیتالی مثبت می کند ولی دلیلی برای ادامه این روند رشد قیمت در طولانی مدت نخواهد بود و به نظر برخی از افراد صاحب نظر در این زمینه میزان اطمینان کمی پایین خواهد آمد. امروزه شاهد آن هستیم که حجم معاملات این رمز ارز به بالاترین میزان خود که برای آن پیش بینی می شد، رسیده است اما این میزان را اگر بخواهیم با ارز مشابهی مانند اتریوم مقایسه کنیم می بینیم که این درصد تنها در برابر روند رشد اتریوم تنها 1 درصد می باشد. البته با توجه به تحلیل های انجام شده درهای پیشرفت بر روی این ارز دیجیتالی جدید همچنان باز است اما به خاطر نداشتن دلایل اساسی و بنیادین برای این افزایش، از دیدگاه تحلیلگران چندان مطلوب نبوده و باید کمی در رابطه با آن تامل کرد.

بهترین و مناسب ترین کیف پول های ارز دیجیتالی فانتوم

به منظور خرید و فروش ارز دیجیتالی فانتوم و همچنین نگهداری آن نیاز به کیف پول دیجیتالی دارید که بهترین مناسب ترین آنها عبارتند از: تراست والت(Trust Wallet): شاید بتوان آن را مطمئن ترین کیف پول از نوع رمز نگاری شده دانست. Coinbase Wallet: یکی دیگر از کیف پول های مجاز و معتبر در این زمینه است. متا ماسک(Meta Mask): بیش از یک میلیون کاربر این کیف پول را به سایرین ترجیح می دهند. SafePal: یک برنامه غیر متمرکز و رایگان است. امنیت آن بالا بوده و استفاده از آن برای کاربران مختلف بسیار آسان می باشد.

مراحل خرید ارز دیجیتالی فانتوم

به منظور خرید ارز دیجیتال فانتوم باید مانند ارزهای دیگر مراحلی را به ترتیب انجام دهید تا موفق به این کار شوید. مراحل خرید عبارتند از: در قدم اول باید در یک صرافی که از اعتبار لازم برخوردار است، ثبت نام خود را انجام دهید. این صرافی باید از ارزهای فیات پشتیبانی نماید. حال که مراحل ثبت نام خود را پشت سر گذاشته اید و هویت شما تایید شده است، باید مقداری بیت کوین بخرید. در این مرحله باید بیت کوین خریداری شده را به یک صرافی دیگر آلت کوین منتقل کنید. باید در این زمان مقداری از بیت کوین خود را در این صرافی واریز نمایید. در مرحله آخر می توانید مقدار بیت کوین خود را به هر اندازه از ارز دیجیتال فانتوم که تمایل دارید تبدیل کرده و ان را خریداری نمایید.

فروش ارز دیجیتال فانتوم

به منظور فروش ارز دیجیتال فانتوم می توان تمامی مراحل خرید را اجرا کرد. یعنی پس از انجام مراحل ثبت نام و تکمیل آن توسط صرافی معتبر و مورد نظر که معاملات این ارز دیجیتال را انجام می دهد و خرید بیت کوین و سپس انتقال آن در صرافی به آلت کوین و واریز مقداری از بیت کوین به صرافی مورد نظر و سپس فروش تمامی  آنها و یا حتی بخشی از آن بر اساس قیمت اعلام شده. در واقع پس از اعلام قیمت می توانید تصمیم بگیرید که می خواهید ارز خود را به فروش برسانید یا ترجیح می دهید تا آن را نگه دارید. برای معامله رمزارز فانتوم می توانید به وبسایت صرافی ارزیپتو مراجعه کنید.

صرافی های مورد تایید برای خرید ارز فانتوم

در تمام صرافی های بزرگ ارائه کننده ارز دیجیتال، می توان توکن فانتوم را خریداری و یا به فروش رساند. در این بخش اسامی برخی از صرافی های بزرگ و مطرح را می آوریم تا در صورتی که شما تمایل به خرید و یا فروش این رمز ارز دارید، بتوانید از طریق آنها اقدام نمایید. اف تی ایکس بایننس سوشی سوآپ جمینی وان اینچ بیتفینکس کوکوین یونی سوآپ کریپتو

چگونه ارز دیجیتالی فانتوم را سهام گذاری کنیم؟

سهامداران و دارندگان توکن فانتوم می توانند از توکن های خود در قالب stake به منظور کسب سود مداوم خود استفاده نمایند. حال سوالی که در این زمینه مطرح می شود این است که استیک کردن به طور دقیق و اصولی چگونه است و چرا باید این کار انجام شود و چه مزیتی برای دارنده توکن دارد. استیک کردن در اینجا به معنی و مفهوم قفل کردن است که با این کار می توانید به امنیت شبکه کمک فراوانی کنید. توکن هایی که طی فرایندی آنها را استیک می کنید، در کیف پول دیجیتالی شما قابل مشاهده است و هر زمان که تشخیص دهید، می توانید آن را برداشت نمایید. در واقع با این کار از طریق یک نود به شبکه فانتوم که در آن قرار دارید، کمک کرده و در واقع به صورت مستقیم و کاملا فعال در ایجاد امنیت سهیم خواهید بود. نکته ای که وجود دارد این است که با انجام استیک توکن های خود، می توانید درآمدی ثابت در این مجموعه داشته باشید. برای استیک کردن فانتوم نرخی وجود دارد که این نرخ در حال حاضر 9.64 درصد می باشد. البته این میزان به صورت سالانه محاسبه می شود. در صورت داشتن 10000 دلار آمریکا، می توانید به طور تقریبی عددی معادل با 79 دلار در ماه سود داشته باشید. البته در زمانی که استیک انجام می دهید نیز پاداشی برای شما در نظر گرفته می شود که این پاداش های استیک فانتوم در استخر پاداش و توسط تمامی افرادی که این کار را انجام داده اند، به اشتراک گذاشته می شود. البته باید این نکته را متذکر شویم که در این روند هر چقدر فانتوم بیشتری را استیک نمایید، پاداش کمتری خواهید داشت. که این موضوع به حفظ شناور بودن استخر در این زمان کمک بسیاری می کند و بسیار موثر می باشد.

دلیل جذابیت فانتوم در چیست؟

از بدو کار رمز ارزها، دائما این بازار با چالش هایی مواجه بوده است. میزان فراز و فرودهایی که از سال 2009 تا به امروز با آن مواجه بوده باعث شده تا راه حل هایی برای آن ارائه شده و استفاده شود و این خود از اصلی ترین دلایلی است که ارزش و بازار ارزهایی مختلف دیجیتالی روبه افزایش بوده و گاها با ریزش مواجه است. البته به این روند ایراداتی وارد است که یکی از اصلی ترین آنها سرعت انجام تراکنش ها است. از جمله می توان در این زمینه بیت کوین را مثال زد که با وجود اینکه اولین بوده و تغییرات زیادی در این مسیر داشته است، هنوز نتوانسته سرعت مبادلات خود را بالا ببرد و بسیاری از افراد در مبادلات از این موضوع ناراحت هستند. همین دلیل است که ارزهای دیجیتالی که بر روی حل این مشکل تمرکز دارند، در بازار رمز ارزها از استقبال خوبی برخوردار بوده و به سرعت ارزشمند می شوند. شبکه فانتوم نیز از همین مقوله استفاده کرده و تمرکز خود را بر روی برطرف کردن این مشکل گذاشته است. از آنجایی که انواع مبادلات و مراودات و پرداخت های روزانه نیاز به بستری با سرعت بالا داشته و در کنار سرعت باید از ایمنی خوبی برخوردار باشد، شبکه فانتوم با دیدن این مسائل و دست گذاشتن بر روی همین نقطه ضعف برخی ارزها، توانسته خود را مطرح و در میان سایر رقبا جایگاه خود را محکم تر کرده و در مقام بالاتری بایستد. امروزه شاهد ان هستیم که بلاک چین فانتوم با سرعتی باور نکردنی، معاملات مربوط به این بازار را انجام داده و چشم ها را به سوی خود خیره کرده است. البته با وجود اینکه ارز فانتوم قابلیت رشد و ارتقا را دارد، اما بهتر است اگر قصد دارید تا وارد این بازار شوید، تمام سرمایه خود را صرف خرید توکن فانتوم کنید. بهتر است در سرمایه گذاری بر روی ارز دیجیتال، تنوع در خرید و انتخاب داشته باشید. اگر تصمیم دارید تا توکن فانتوم بخرید، بهترین زمان شاید زمانی باشد که فانتوم در حال سیر روند صعودی قیمت خود و در عین حال وضعیت تثبیت را به نمایش می گذارد و پیشنهاد می کنیم که تنها 10 درصد از میزان سرمایه خود را به خرید این ارز اختصاص دهید. فانتوم (fantom) چیست ؟ زیبایی واقعی بلاک چین در نحوه استفاده از قراردادهای هوشمند آنها برای ایجاد برنامه های غیر متمرکز پیشرفته ، امن و قابل اعتماد و راه حل های مالی نهفته است. هرچه بیشتر راجع به فانتوم بخوانیم ، بیشتر مجذوب  و کنجکاو تر می شویم. فانتوم بستری سریع و مقیاس پذیر برای برنامه های غیر متمرکز (dApps) است که سرعت خود را از مکانیسم اجماع منحصر به فردی به نام Lachesis می گیرد. Fantom همچنین ابزارهایی را ارائه می دهد که ادغام برنامه های کاربردی موجود را آسان می کند ، یک سیستم متفاوت از پاداش ها ، و مجموعه ای از ابزارهای مالی غیر متمرکز داخلی (DeFi). Fantom چیست و چرا باید به آن اهمیت دهیم؟ فانتوم مانند یک پلت فرم واحد است که به موارد و راه حل های مختلف استفاده از بلاک چین توجه می کند. فانتوم خود را اینگونه توصیف می کند: "سریع ، بسیار پیشرو و یک فناوری قرارداد هوشمند منبع باز، که می تواند دارایی های دیجیتالی متعدد و Dapps را میزبانی کند" Fantom چیست؟ Fantom یک پلت فرم قرارداد هوشمند با کارایی بالا ، مقیاس پذیر ، ایمن و هدایت شده از نوع گرافیکی (DAG) است که برای غلبه بر محدودیت های پلتفرم های بلاک چین نسل قدیمی طراحی شده است. Fantom از Lachesis استفاده می کند ، مکانیسم انقلابی و سفارشی aBFT ، که Fantom را قادر می سازد بسیار سریعتر و ارزان تر از فناوری های قدیمی تر باشد. اکنون که Fantom را تعریف کرده ایم ، ضروری است که بفهمیم: چرا به fantom نیاز داریم و چه چیزی آن را خاص می کند؟ چرا فانتوم؟ بالاترین پروژه رمزنگاری ما بیت کوین در مقیاس وسیع ساخته نشده است و الگوریتم اجماع اثبات کار آن با طراحی محدود شده است تا از تمرکززدایی و امنیت پشتیبانی کند و در نتیجه سرعت را قربانی می کند. یک اصطلاح رایج به نام سه گانه بلاک چین وجود دارد که در مورد توافق بین مقیاس پذیری ، امنیت و غیر متمرکز بودن صحبت می کند. می گوید دستیابی به این سه ویژگی با هم غیرممکن است. حوزه اصلی تمرکز بیت کوین بر تمرکززدایی و امنیت با انتخاب است ، بنابراین سرعت تراکنش ها را به خطر می اندازد ، بنابراین به طور طبیعی برای پرداخت های روزانه ، انتقال داده ها ، معاملات دارایی ها یا سایر معاملاتی که مصرف کنندگان و مشاغل به آن تکیه می کنند مناسب نیست. اما سیستم عامل های بلاک چین امروزی ما به دنبال حل این معضل بلاک چین هستند و fantom یکی از این بسترها است ، جایی که ایده این است که با طراحی و ایجاد امنیت در سطح بانک و حمایت از تسویه سریع معاملات ، به تمرکززدایی احترام بگذاریم. به طور خلاصه Fantom: پروتکل اجماع aBFT Fantom بی نظیر ارائه می دهد:
 • سرعت
 • امنیت
 • مقیاس پذیری
سرعت: در مورد سرعت ، fantom به مکانیسم اجماع سریع خود ، Lachesis متکی است ، که توکن ها یا دارایی های دیجیتال را با سرعت بی سابقه ای تسهیل می کند. امنیت: Fantom همچنین امنیت فوق العاده ای را با استفاده از پروتکل اثبات سهام بدون رهبر برای ایمن سازی شبکه ارائه می دهد. بر خلاف بسیاری از پروژه های موجود ، Fantom امنیت و تمرکززدایی را فدای مقیاس پذیری نمی کند. عدم تمرکز: (در هسته خود نهفته است) Lachies: الگوریتم اجماع،aBFT ، قادر به مقیاس پذیری به گره های متعدد در سراسر جهان در یک محیط بدون مجوز، و باز می باشد، که درجه خوبی از عدم تمرکز را ارائه می دهد. تحمل گسل بیزانس ناهمزمان (aBFT) چیست: تحمل گسل بیزانس ناهمزمان بالاترین استاندارد الگوریتم های اجماع است. این سه گانه، مقیاس پذیری بلاک چین را حل می کند ، که بر اساس آن تنها دو مورد از سه جزء زیر به طور همزمان امکان پذیر است: تمرکززدایی ، امنیت و مقیاس پذیری بنابراین اگر به دنبال داشتن پلتفرمی هستید که مشکلات سه بعدی بلاک چین را حل کند ، بله ، Fantom می تواند شریک واقعی شما باشد. اکنون که فهمیدیم بلاکچین Fantom چیست و چرا فانتوم، زمان درک عمیق فرا رسیده است و این که چگونه این ویژگی ها واقعاً کار می کنند؟ Fantom چگونه کار می کند؟ همانطور که بحث کردیم ، Fantom یک راه حل یک مرحله ای است که تمام ویژگی های مورد نیاز تمرکززدایی ، امنیت و مقیاس پذیری را مشخص می کند و به آن کمک می کند تا بین دیگر سیستم عامل های بلاک چین رقیب مانند Solana ، ETH 2.0 ، Cardano و غیره تمایز قائل شود . بنابراین عملکرد آن را می توان در اطراف این 4 ستون اصلی درک کرد
 • مدولار بودن
 • مقیاس پذیری
 • امنیت
 • متن باز
مدولار بودن: هر محصول فناوری برای مقیاس پذیری مستلزم آن است که به شدت جدا شده و از مدولار بودن به عنوان یک اصل طراحی پیروی کند. Fantom این اصل مدولار را پذیرفته است ، که توسط Lachesis فعال می شود ، که یک لایه بلاکچین اجماعی مدولار است که توسط Fantom استفاده می شود. این لایه کاملاً جدا شده و انعطاف پذیر است تا به هر دفتر توزیع شده متصل شود. مدولار Fantom به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم خود را در چند دقیقه در شبکه اصلی Fantom Opera منتقل کرده و عملکرد را به طور قابل توجهی ارتقا دهند و هزینه ها را کاهش دهند. شبکه اصلی Fantom Opera چیست؟ این شبکه یک محیط امن و سریع است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز را در بالای آن ایجاد کنند. کاملاً بدون مجوز و منبع باز است. که توسط الگوریتم اجماع aBFT Fantom  طراحی شده است. این دستگاه با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است و پشتیبانی کامل از قراردادهای هوشمند را از طریق Solidity ارائه می دهد. مقیاس پذیری: Fantome اطمینان می دهد که هر یک از شبکه های مبتنی بر بلاک چین مستقل از یکدیگر کار می کنند ، و به مقیاس گذاری این شبکه ها برای عملکرد مستقل، بدون نگرانی بیش از حد در مورد ازدحام، کمک می کند. ازدحام شبکه بزرگترین دلیلی است که باعث می شود اتریوم نتواند مقیاس بندی کند که منجر به هزینه بالای سوخت برای هرگونه مبادله ای که در پلتفرم اتریوم 1.0 اتفاق می افتد ، می شود. اکنون ETH 2.0 برای غلبه بر مشکل مقیاس پذیری در حال اصلاح است ،  مشکلی که قبلاً در Fantom حل شده است . Dapp های میزبانی شده در اتریم تحت تأثیر سرعت پایین شبکه و هزینه بالای سوخت قرار می گیرند ، Fantom این مشکل مقیاس پذیری را با دادن بلاک چین مستقل به هر Dapps حل می کند ، مانند این که هر برنامه دارای رایانه های جداگانه خود است که به نظر می رسد بخشی جدایی ناپذیر از آن شبکه است. این مدولار و لایه شبکه مستقل باعث می شود Dapps که روی پلت فرم fantom قرار گرفته اند دارای توکن های سفارشی ، توکنومیک ها و پروتکل های حکمرانی خود باشند. همه این شبکه های برنامه ها به Lachesis متصل هستند ، اجماع بسیار سریع aBFT Fantom ، به هر یک از این برنامه ها کمک می کند تا از سرعت و امنیت فناوری زیربنایی بهره مند شوند. جمع بندی Fantom شبکه ای از تعداد بی نهایت رایانه (شبکه) غیر متمرکز است که حتی اگر منطق نرم افزاری یکسانی داشته باشند ، کاملاً مستقل از یکدیگر رفتار می کنند. امنیت: سازوکار امنیتی اثبات سهام: بحث و سر و صدای زیادی در مورد استخراج بیت کوین به اصطلاح پرانرژی وجود داشته است. این امر عمدتاً به دلیل مکانیزم اثبات کار (Proof-Of-Work) آن است که هرگونه تراکنش را تأیید می کند. Fantom بر خلاف بیت کوین و اتریوم بر مکانیسم اجماع اثبات سهام PoS متکی است ، بنابراین ما می توانیم فانتوم را در رویکرد خود برای ایمن سازی معاملات روی شبکه خود دوستدار محیط زیست بدانیم. لاچسیس به دنبال اجماع اثبات سهام بدون رهبری است که با حذف رهبران مورد اعتماد ، امنیت بالاتری را تضمین می کند. اثبات سهام بدون رهبر چیست؟ برخلاف برخی دیگر از سیستم های سنتی Proof-of-Stake ، که در آن برخی اعتبارسنجان در مورد صحت معاملات اظهار نظر می کنند ، شبکه اصلی Fantom opera main هنگام انجام معامله متفاوت عمل می کند. این شبکه کاملا بدون رهبر است که منجر به حذف مجموعه ای از اعتبارسنج ها می شود تا نتوانند نظر قابل توجهی داشته باشند. حذف رهبران، امنیت شبکه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. Fantom کاملاً منبع باز و جامعه محور است: مانند بسیاری از سیستم عامل های بلاک چین Fantom نیز منبع باز است ، آنها بلوک های ساختاری مدولار را برای هر شخص ایجاد کرده تا ازین بلوک ها استفاده کنندو بر اساس نیازهای خود آن را سفارشی کنند. همچنین ، Fantom بدون مجوز ، به هر کسی اجازه می دهد تا با اجرای گره خود ، اعتبارسنج شود . طبق سند رسمی آنها ، در Fantom's Opera Chain ، تقریباً تعداد نامحدودی از گره های اعتبارسنج می توانند در ایمن سازی شبکه مشارکت داشته باشند ، به شرط اینکه حداقل 3،175،000 FTM را در خطر داشته باشند. FTM توکن بومی آنها است که می توان آن را در مبادلات متمرکز و فقط در پلتفرم های Defi معامله کرد. اگر توکن FTM مورد نیاز را ندارید ، می توانید یک نماینده شوید ، فقط برای انجام این کار به یک FTM نیاز دارید. توکنFTM  چیست؟ FTM توکن اولیه در شبکه Fantom است. FTM برای موارد زیر استفاده می شود:
 • ایمن سازی شبکه از طریق شرط بندی
 • برای مدیریت
 • برای پرداخت ها و هزینه های شبکه.
آمار بازار: مطابق با بازار سکه قیمت فعلی : در حال حاضر با 0.237221 دلار معامله می شود و حجم معاملات 24 ساعته آن 26،303،057 دلار است. رتبه بازار : 96 مجموع معاملت بازار: 603.42دلار آمریکا مجموع عرضه گردش : 2.5 میلیارد دلار حداکثر عرضه : 3.175 میلیارد دلار بنیانگذاران و تیم Fantom وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل مبانی هر رمزنگاری می شود ، ضروری است که بفهمیم بنیانگذاران و اعضای اصلی تیم پشت پروژه چه کسانی هستند. بنیاد Fantom توسط دانشمند کامپیوتر کره جنوبی دکتر آن بیونگ ایک تاسیس شد در حال حاضر ، مدیر عامل این پلتفرم مایکل کنگ است. Fantom همچنین یک تیم قوی دارد که از چشم انداز منبع باز قوی آنها پشتیبانی می کنند و شامل مهندسان ، دانشمندان ، محققان ، طراحان و کارآفرینان است. برای ذخیره و نگهداریfantom می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید. برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید

سوالات متداول

 • بالاترین و پایین ترین قیمت فانتوم در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

 • ارزش کل بازار فانتوم چه مقداری می باشد؟

 • حجم مبادلات روزانه فانتوم چه مقدار است؟

کمترین قیمت فانتوم در ۲۴ ساعت 0.788259 $

بیشترین قیمت فانتوم در ۲۴ ساعت 0.850253 $

کمترین قیمت فانتوم در یک هفته 0.779083 $

بیشترین قیمت فانتوم در یک هفته 0.880018 $

کمترین قیمت فانتوم در یک ماه 0.613690 $

بیشترین قیمت فانتوم در یک ماه 0.962315 $

سایت اصلی فانتوم

https://fantom.foundation/

خرید فانتوم
فروش فانتوم
خرید آنی فانتوم
فروش آنی فانتوم
خرید فوری فانتوم
فروش فوری فانتوم
قیمت فانتوم
خرید و فروش فانتوم
قیمت لحظه ای فانتوم
قیمت خرید فانتوم
قیمت فروش فانتوم
صرافی خرید فانتوم
قیمت فانتوم به دلار
قیمت فانتوم به تومان
بهترین صرافی خرید فانتوم
قیمت فانتوم امروز
نمودار قیمت فانتوم