در حال دریافت اطلاعات
درباره بیت کوین
About

فانتوم (fantom) چیست ؟

زیبایی واقعی بلاک چین در نحوه استفاده از قراردادهای هوشمند آنها برای ایجاد برنامه های غیر متمرکز پیشرفته ، امن و قابل اعتماد و راه حل های مالی نهفته است. هرچه بیشتر راجع به فانتوم بخوانیم ، بیشتر مجذوب  و کنجکاو تر می شویم.

فانتوم بستری سریع و مقیاس پذیر برای برنامه های غیر متمرکز (dApps) است که سرعت خود را از مکانیسم اجماع منحصر به فردی به نام Lachesis می گیرد. Fantom همچنین ابزارهایی را ارائه می دهد که ادغام برنامه های کاربردی موجود را آسان می کند ، یک سیستم متفاوت از پاداش ها ، و مجموعه ای از ابزارهای مالی غیر متمرکز داخلی (DeFi).

Fantom چیست و چرا باید به آن اهمیت دهیم؟

فانتوم مانند یک پلت فرم واحد است که به موارد و راه حل های مختلف استفاده از بلاک چین توجه می کند. فانتوم خود را اینگونه توصیف می کند:

"سریع ، بسیار پیشرو و یک فناوری قرارداد هوشمند منبع باز، که می تواند دارایی های دیجیتالی متعدد و Dapps را میزبانی کند"

Fantom چیست؟

Fantom یک پلت فرم قرارداد هوشمند با کارایی بالا ، مقیاس پذیر ، ایمن و هدایت شده از نوع گرافیکی (DAG) است که برای غلبه بر محدودیت های پلتفرم های بلاک چین نسل قدیمی طراحی شده است.

Fantom از Lachesis استفاده می کند ، مکانیسم انقلابی و سفارشی aBFT ، که Fantom را قادر می سازد بسیار سریعتر و ارزان تر از فناوری های قدیمی تر باشد.

اکنون که Fantom را تعریف کرده ایم ، ضروری است که بفهمیم: چرا به fantom نیاز داریم و چه چیزی آن را خاص می کند؟

چرا فانتوم؟

بالاترین پروژه رمزنگاری ما بیت کوین در مقیاس وسیع ساخته نشده است و الگوریتم اجماع اثبات کار آن با طراحی محدود شده است تا از تمرکززدایی و امنیت پشتیبانی کند و در نتیجه سرعت را قربانی می کند.

یک اصطلاح رایج به نام سه گانه بلاک چین وجود دارد که در مورد توافق بین مقیاس پذیری ، امنیت و غیر متمرکز بودن صحبت می کند. می گوید دستیابی به این سه ویژگی با هم غیرممکن است.

حوزه اصلی تمرکز بیت کوین بر تمرکززدایی و امنیت با انتخاب است ، بنابراین سرعت تراکنش ها را به خطر می اندازد ، بنابراین به طور طبیعی برای پرداخت های روزانه ، انتقال داده ها ، معاملات دارایی ها یا سایر معاملاتی که مصرف کنندگان و مشاغل به آن تکیه می کنند مناسب نیست.

اما سیستم عامل های بلاک چین امروزی ما به دنبال حل این معضل بلاک چین هستند و fantom یکی از این بسترها است ، جایی که ایده این است که با طراحی و ایجاد امنیت در سطح بانک و حمایت از تسویه سریع معاملات ، به تمرکززدایی احترام بگذاریم.

به طور خلاصه Fantom:

پروتکل اجماع aBFT Fantom بی نظیر ارائه می دهد:

  • سرعت
  • امنیت
  • مقیاس پذیری

سرعت:

در مورد سرعت ، fantom به مکانیسم اجماع سریع خود ، Lachesis متکی است ، که توکن ها یا دارایی های دیجیتال را با سرعت بی سابقه ای تسهیل می کند.

امنیت:

Fantom همچنین امنیت فوق العاده ای را با استفاده از پروتکل اثبات سهام بدون رهبر برای ایمن سازی شبکه ارائه می دهد. بر خلاف بسیاری از پروژه های موجود ، Fantom امنیت و تمرکززدایی را فدای مقیاس پذیری نمی کند.

عدم تمرکز: (در هسته خود نهفته است)

Lachies: الگوریتم اجماع،aBFT ، قادر به مقیاس پذیری به گره های متعدد در سراسر جهان در یک محیط بدون مجوز، و باز می باشد، که درجه خوبی از عدم تمرکز را ارائه می دهد.

تحمل گسل بیزانس ناهمزمان (aBFT) چیست:

تحمل گسل بیزانس ناهمزمان بالاترین استاندارد الگوریتم های اجماع است. این سه گانه، مقیاس پذیری بلاک چین را حل می کند ، که بر اساس آن تنها دو مورد از سه جزء زیر به طور همزمان امکان پذیر است: تمرکززدایی ، امنیت و مقیاس پذیری

بنابراین اگر به دنبال داشتن پلتفرمی هستید که مشکلات سه بعدی بلاک چین را حل کند ، بله ، Fantom می تواند شریک واقعی شما باشد.

اکنون که فهمیدیم بلاکچین Fantom چیست و چرا فانتوم، زمان درک عمیق فرا رسیده است و این که چگونه این ویژگی ها واقعاً کار می کنند؟

Fantom چگونه کار می کند؟

همانطور که بحث کردیم ، Fantom یک راه حل یک مرحله ای است که تمام ویژگی های مورد نیاز تمرکززدایی ، امنیت و مقیاس پذیری را مشخص می کند و به آن کمک می کند تا بین دیگر سیستم عامل های بلاک چین رقیب مانند Solana ، ETH 2.0 ، Cardano و غیره تمایز قائل شود .

بنابراین عملکرد آن را می توان در اطراف این 4 ستون اصلی درک کرد

  • مدولار بودن
  • مقیاس پذیری
  • امنیت
  • متن باز

مدولار بودن:

هر محصول فناوری برای مقیاس پذیری مستلزم آن است که به شدت جدا شده و از مدولار بودن به عنوان یک اصل طراحی پیروی کند. Fantom این اصل مدولار را پذیرفته است ، که توسط Lachesis فعال می شود ، که یک لایه بلاکچین اجماعی مدولار است که توسط Fantom استفاده می شود. این لایه کاملاً جدا شده و انعطاف پذیر است تا به هر دفتر توزیع شده متصل شود.

مدولار Fantom به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیر متمرکز مبتنی بر اتریوم خود را در چند دقیقه در شبکه اصلی Fantom Opera منتقل کرده و عملکرد را به طور قابل توجهی ارتقا دهند و هزینه ها را کاهش دهند.

شبکه اصلی Fantom Opera چیست؟

این شبکه یک محیط امن و سریع است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا برنامه های غیرمتمرکز را در بالای آن ایجاد کنند. کاملاً بدون مجوز و منبع باز است. که توسط الگوریتم اجماع aBFT Fantom  طراحی شده است.

این دستگاه با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است و پشتیبانی کامل از قراردادهای هوشمند را از طریق Solidity ارائه می دهد.

مقیاس پذیری:

Fantome اطمینان می دهد که هر یک از شبکه های مبتنی بر بلاک چین مستقل از یکدیگر کار می کنند ، و به مقیاس گذاری این شبکه ها برای عملکرد مستقل، بدون نگرانی بیش از حد در مورد ازدحام، کمک می کند.

ازدحام شبکه بزرگترین دلیلی است که باعث می شود اتریوم نتواند مقیاس بندی کند که منجر به هزینه بالای سوخت برای هرگونه مبادله ای که در پلتفرم اتریوم 1.0 اتفاق می افتد ، می شود. اکنون ETH 2.0 برای غلبه بر مشکل مقیاس پذیری در حال اصلاح است ،  مشکلی که قبلاً در Fantom حل شده است .

Dapp های میزبانی شده در اتریم تحت تأثیر سرعت پایین شبکه و هزینه بالای سوخت قرار می گیرند ، Fantom این مشکل مقیاس پذیری را با دادن بلاک چین مستقل به هر Dapps حل می کند ، مانند این که هر برنامه دارای رایانه های جداگانه خود است که به نظر می رسد بخشی جدایی ناپذیر از آن شبکه است.

این مدولار و لایه شبکه مستقل باعث می شود Dapps که روی پلت فرم fantom قرار گرفته اند دارای توکن های سفارشی ، توکنومیک ها و پروتکل های حکمرانی خود باشند. همه این شبکه های برنامه ها به Lachesis متصل هستند ، اجماع بسیار سریع aBFT Fantom ، به هر یک از این برنامه ها کمک می کند تا از سرعت و امنیت فناوری زیربنایی بهره مند شوند.

جمع بندی

Fantom شبکه ای از تعداد بی نهایت رایانه (شبکه) غیر متمرکز است که حتی اگر منطق نرم افزاری یکسانی داشته باشند ، کاملاً مستقل از یکدیگر رفتار می کنند.

امنیت: سازوکار امنیتی اثبات سهام:

بحث و سر و صدای زیادی در مورد استخراج بیت کوین به اصطلاح پرانرژی وجود داشته است. این امر عمدتاً به دلیل مکانیزم اثبات کار (Proof-Of-Work) آن است که هرگونه تراکنش را تأیید می کند. Fantom بر خلاف بیت کوین و اتریوم بر مکانیسم اجماع اثبات سهام PoS متکی است ، بنابراین ما می توانیم فانتوم را در رویکرد خود برای ایمن سازی معاملات روی شبکه خود دوستدار محیط زیست بدانیم.

لاچسیس به دنبال اجماع اثبات سهام بدون رهبری است که با حذف رهبران مورد اعتماد ، امنیت بالاتری را تضمین می کند.

اثبات سهام بدون رهبر چیست؟

برخلاف برخی دیگر از سیستم های سنتی Proof-of-Stake ، که در آن برخی اعتبارسنجان در مورد صحت معاملات اظهار نظر می کنند ، شبکه اصلی Fantom opera main هنگام انجام معامله متفاوت عمل می کند. این شبکه کاملا بدون رهبر است که منجر به حذف مجموعه ای از اعتبارسنج ها می شود تا نتوانند نظر قابل توجهی داشته باشند.

حذف رهبران، امنیت شبکه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

Fantom کاملاً منبع باز و جامعه محور است:

مانند بسیاری از سیستم عامل های بلاک چین Fantom نیز منبع باز است ، آنها بلوک های ساختاری مدولار را برای هر شخص ایجاد کرده تا ازین بلوک ها استفاده کنندو بر اساس نیازهای خود آن را سفارشی کنند.

همچنین ، Fantom بدون مجوز ، به هر کسی اجازه می دهد تا با اجرای گره خود ، اعتبارسنج شود .

طبق سند رسمی آنها ،

در Fantom's Opera Chain ، تقریباً تعداد نامحدودی از گره های اعتبارسنج می توانند در ایمن سازی شبکه مشارکت داشته باشند ، به شرط اینکه حداقل 3،175،000 FTM را در خطر داشته باشند. FTM توکن بومی آنها است که می توان آن را در مبادلات متمرکز و فقط در پلتفرم های Defi معامله کرد.

اگر توکن FTM مورد نیاز را ندارید ، می توانید یک نماینده شوید ، فقط برای انجام این کار به یک FTM نیاز دارید.

 

توکنFTM  چیست؟

FTM توکن اولیه در شبکه Fantom است. FTM برای موارد زیر استفاده می شود:

  • ایمن سازی شبکه از طریق شرط بندی
  • برای مدیریت
  • برای پرداخت ها و هزینه های شبکه.

آمار بازار:

مطابق با بازار سکه

قیمت فعلی :

در حال حاضر با 0.237221 دلار معامله می شود و حجم معاملات 24 ساعته آن 26،303،057 دلار است.

رتبه بازار : 96

مجموع معاملت بازار: 603.42دلار آمریکا

مجموع عرضه گردش : 2.5 میلیارد دلار

حداکثر عرضه : 3.175 میلیارد دلار

بنیانگذاران و تیم Fantom

وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل مبانی هر رمزنگاری می شود ، ضروری است که بفهمیم بنیانگذاران و اعضای اصلی تیم پشت پروژه چه کسانی هستند. بنیاد Fantom توسط دانشمند کامپیوتر کره جنوبی دکتر آن بیونگ ایک تاسیس شد

در حال حاضر ، مدیر عامل این پلتفرم مایکل کنگ است.

Fantom همچنین یک تیم قوی دارد که از چشم انداز منبع باز قوی آنها پشتیبانی می کنند و شامل مهندسان ، دانشمندان ، محققان ، طراحان و کارآفرینان است.

برای ذخیره و نگهداریfantom می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید. 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.00
سکه در گردش
0.00
حجم بازار
0.00
عرضه کل
0.00