در حال دریافت اطلاعات
درباره Harmony
About Harmony

(ONE) Harmony چیست؟

 Harmony یک پلتفرم بلاکچین است که برای تسهیل ایجاد و استفاده از برنامه های غیرمتمرکز (DApps) طراحی شده است.این شبکه قصد دارد با تمرکز بر بهبود شاردینگ تصادفی ، راهی برای برنامه های غیرمتمرکز ابداع کند، که امکان ایجاد بلوک در چند ثانیه را فراهم می کند. طبق وب سایت این پروژه ، انتظار می رود هارمونی قراردادهای متقابل و زیرساخت های بین زنجیره ای را تا پایان سال 2021 معرفی کند. این پلتفرم برای حل مشکلات اساسی گریبانگیر اکوسیستم های بلاکچین مانند Ethereum طراحی شده است، از جمله این مشکلات به هزینه های بالا ، سرعت معامله کند و مقیاس پذیری می توان اشاره کرد. در حال حاضر( 5 می 2021)  هارمونی با قیمت 0.1306 دلار معامله می شود ، سرمایه بازار این ارز 1.4 میلیارد دلار است.

 بنیانگذاران هارمونی چه کسانی هستند؟

 استفان تسه بنیانگذار و مدیر عامل شرکت هارمونی است. او دکترای خود را با تخصص پروتکل های رمزنگاری از دانشگاه پنسیلوانیا دریافت کرد. او در زمانی که درحال گذراندن مدرک دکترای خود بود، به عنوان کارآموز تحقیق در مایکروسافت  مشغول به کار شد. در سال 2006 او به عنوان مهندس ارشد در گوگل کار کرد و چهار سال را در این شرکت گذراند. در سال 2011Spot setter  را تاسیس کرد ، Spot setter   یک موتور جستجوی موفق است که بعداً اپل آن راخریداری کرد. در سال 2014 ، دکتر تسه مهندس اصلی اپل شد. وی هارمونی را در سال 2017 تاسیس کرد. تیم موسس هارمونی دوازده نفر را تشکیل می دهد که هفت نفر از آنها کارمندان سابق گوگل ، اپل ، مایکروسافت و آمازون هستند.

بلاکچین هارمونی چگونه عمل می کند؟

بلاکچین هارمونی ادعا می کند که از طریق معرفی بلاکچین جدید مبتنی بر شاردینگ که با استفاده از یک الگوریتم اتفاق آرا منحصر به فرد کار می کند ، می تواند مشکلاتی که شبکه ی اتریوم با آن درگیر است را حل کند. این سیستم برای انجام معاملات سریع و قابلیت همکاری طراحی شده است. با استفاده از پلتفرم بلوک هارمونی ، توسعه دهندگان می توانند برنامه های غیر متمرکز بصری یا dApp هایی را که می توانند مبادله رمزهای میان زنجیره ای را تسریع کنند ، ایجاد و مقیاس بندی کنند. شاردینگ، پروتکل هارمونی را به یک بستر قدرتمند بلاکچین تبدیل می کند. شاردینگ ضمن حفظ امنیت ، به سیستم عامل غیرمتمرکز مقیاس بندی می کند. پلتفرم بلاکچین هارمونی ترکیبی از اتریوم با محلول منحصر به فرد پلتفرم هارمونی است. این ویژگی ها ، هارمونی را به پلتفرمی تبدیل می کند که توسعه دهندگان می توانند برای رشد و مقیاس پذیری از آن استفاده کنند. پلتفرم هارمونی می تواند هردو مورد امورمالی غیرمتمرکز (DeFi) و هم توکن غیرمثلی (NFT) را فراهم کند.

 

هارمونی بلاکچینی سریع و ایمن است که دارای نوآوری های اساسی در شبکه های شاردینگ و نظیر به نظیر است. شاردینگ آن از حالن تصادفی امن و غیرمتمرکز استفاده می کند و شبکه سازی آن به مسیریابی بهینه انتقالات بین شاردی (cross-shard)و  انتشار سریع بلوک دست یافته است. هارمونی به مشاغل کمک می کند تا بازارهای معاملاتی را با استفاده از توکن های غیرمثلی (مانند اعتبارات انرژی و امتیازات وفاداری) و دارایی های غیرقابل سرقت (مانند مجموعه های بازی و املاک و مستغلات) ایجاد کنند. هارمونی ضمن حفظ حریم خصوصی مصرف کننده ، از اثبات با دانش صفر((zero-knowledge proofs برای به اشتراک گذاری داده استفاده می کند. موارد استفاده معمول این شبکه درصنعت شامل تبادل آگهی ، رتبه بندی اعتبار و بسیاری دیگر از کنسرسیوم های داده است که تشکیل آنها در غیر این صورت سالها به طول می انجامد.

 

نوآوری های کلیدی

 معماری کاملاً مقیاس پذیر

شاردینگ Harmony نه تنها در ارتباطات شبکه و اعتبار سنجی معاملات ، بلکه در وضعیت بلاکچین نیز موثرعمل می کند. این باعث می شود که هارمونی به طور کامل در هر سه جنبه بلاک چین مقیاس پذیر باشد: شبکه ، ذخیره سازی و پردازش معاملات.

تقسیم تصادفی امن

فرآیند شاردینگ هارمونی به طور قابل قبولی در برابر حملات شاردی ایمن است زیرا اعتبار سنج شبکه به طور تصادفی در میان شاردها جا به جا می شود. تصادفی بودن شاردینگ به کارگرفته شده در این شبکه  با الگوریتم توزیع تولید تصادفی، (مبتنی بر VRF و (VDF بدست می آید که غیرقابل پیش بینی ، غیرمغرضانه ، قابل تأیید و مقیاس پذیر است. هارمونی با استفاده از "قانون فاخته" شبکه را به صورت بدون وقفه مجددا پارتیشن بندی می کند تا از دشمنان بیزانتین که به آرامی خود را تطبیق می دهند جلوگیری کند.

الگوریتم اتفاق آرا کارآمد و سریع

الگوریتم اتفاق آرا هارمونی FBFT نام دارد. FBFT یک الگوریتم اتفاق آرا بسیار کارآمد و سریع است که بر روی الگوریتم معروف PBFT (Practical Byzanine Fault Tolerance) ساخته شده است که سنگ بنای سیستم های توزیع شده طی 30 سال گذشته است.  FBFT هارمونی به لطف پروتکل امضا محرمانه BLS (Boneh-Lynn-Shacham) قادر است بلوک ها را در عرض 2 ثانیه تأیید کند.

اثبات موثر سهام

 برخلاف بلاکچین های سنتی که برای رسیدن به اتفاق نظر به اثبات کار (pow) نیاز دارند ، Harmony  بلاکچین اثبات سهام ( Proof-of-Stake )است که برای اجراکنندگان  گره ها(nods) از نظر انرژی کارآمد و همینطورکم هزینه است. فرآیند انتخاب اعتبار سنج EPoS  نامیده می شود که اولین مکانیسم PoS متمرکز بر شاردینگ است که از تمرکز سهام جلوگیری می کند. در EPoS ، اعتبارسنجها با مقدار زیادی توکن رمزگذاری شده موظفند گره های بیشتری را برای پشتیبانی از شبکه اجرا کنند در حالی که اعتبارسنجان با سهام کمتر گره های کمتری را اجرا می کنند. علاوه بر این ، EPoS قادر است بطور تصادفی و به طور مساوی سهام را بین همه شاردها  توزیع کند ، بنابراین هیچ شاردی از امنیت بیشتری نسبت به سایر شاردها برخوردار نیست.

 زیرساخت شبکه ای مقیاس پذیر

لایه شبکه Harmony بر اساس پروتکل همتا به همتا به نام libp2p است. در این شبکه از پروتکل شایعات libp2p برای پخش پیام شبکه و پروتکل جریان برای همگام سازی حالت غیرمتمرکز استفاده می شود. برای دستیابی به عملکرد بالا ، از کد فواره RaptorQ و برای پخش سریع و کارآمد بلوک های بزرگ از الگوریتم تطبیقی اطلاعات استفاده می شود. هارمونی همچنین از طرحی برخوردار است که در آن از مسیریابی KADEMLIA برای دستیابی به معاملات متقابل استفاده می شود که با تعداد شارد ها به صورت لگاریتمی مقیاس می شوند.

معاملات متقابل ناهمگام

 هارمونی برای دستیابی به قابلیت انعطاف پذیری دارایی ها و قراردادهای هوشمند ، از تراکنش های بین شاردها پشتیبانی می کند. یک مکانیزم ارتباط متقابل مبتنی بر دریافت طراحی شده است که به ثبات نهایی می رسد ، بنابراین هیچ هزینه ای مضاعف بین شاردها امکان پذیر نیست. و از مکانیزم قفل اتمی برای اطمینان از سازگاری معاملات متقابل استفاده می شود.

 

هارمونی با نوآوری در هر دو لایه پروتکل و شبکه ، یک سیستم بلاک چین مقیاس پذیر و ایمن در اختیار جهانیان قرار می دهد که قادر به پشتیبانی از اقتصاد غیرمتمرکز در حال ظهور است. هارمونی برنامه هایی را که قبلاً در بلاکچین امکان پذیر نبودند ، از جمله مبادلات غیر متمرکز با حجم بالا ، بازی های عادلانه تعاملی ، سیستم های پرداخت در مقیاس ویزا و معاملات اینترنت اشیا ،را امکان پذیر می کند. هارمونی تلاش می کند تا اعتماد میلیاردها نفر را بسنجد و یک اقتصاد کاملاً منصفانه ایجاد کند.

کاربران برای ذخیره و نگهداری هارمونی می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
0.11 B
سکه در گردش
10.56 B
حجم بازار
1.40 B
عرضه کل
12.60 B