در حال دریافت اطلاعات
درباره زن کش
About Horizen

نیاز به حریم خصوصی

در حالی که بسیاری از مردم احساس می‌كنند امنیت و حریم خصوصی موضوعاتی است كه فقط مربوط به مجرمان، تروریست‌ها و شروران است، اما در دنیای امروز امنیت سایبری، باید نگرانی عمده همه باشد.

Horizon (قبلا ZenCash نامیده می‌شد) یک پلت فرم بلاکچین مبتنی بر zk-SNARK محرمانه است که بر افزودن حریم خصوصی برای برنامه‌های سازمانی تمرکز دارد. این شامل پیام رسانی و انتشار، و همچنین ذخیره خصوصی و امن داده ها در بلاکچین هورایزن است. شبکه هورایزن شامل یک سازمان خودمختارغیرمتمرکز یا به اصطلاح DAO  است.

هورایزن  شامل چهار ابزار اصلی است: ZenPub، ZenChat، ZenHide و ZenCash. که هرکدام از طریق گره‌های ایمن، حریم خصوصی متمرکز و رمزگذاری شده را محافظت می‌کند.

 

ارز رمزنگاری شده ZEN

ZEN در تاریخ 23 مه 2017 به عنوان چنگالی از بلاک چین ZClassic (ZCL) ایجاد شد، هورایزن در آن زمان ICO نداشت. سپس، در 22 آگوست سال 2018، تیم ZenCash تصمیم گرفت که تغییر نام تجاری لازم است. این کار به منظور تهیه یک سکوی پرتاب برای مواردی بیش از یک سکه حفظ حریم خصوصی انجام شده است. ZEN به ماینرها و گره‌های ایمن پاداش می‌دهد و می‌تواند در بازار آزاد ارزهای رمزپایه معامله شود.

 

دو چنگال و یک تغییر نام

ZEN برای دستیابی به اتفاق نظر، از الگوریتم Equihash استفاده می‌کند و یک بلاکچین اثبات کار است. پاداش بلوک فعلی 7.5 ZEN است، بلاک ها تقریبا هر 2.5 دقیقه استخراج می‌شوند و دقیقا مانند بیت کوین، هر چهار سال یکبار پاداش ها نصف می‌شود.

برخلاف بیت کوین، جوایز بلوکی همه برای استخراج کنندگان نیست. در عوض، 70% به استخراج کنندگان می‌رسد، 20% به طور مساوی بین Secure Nodes و Super Nodes تقسیم می‌شود و %10 باقیمانده نیز به خزانه داری تیم هورایزن  تقسیم می‌شود.

هورایزن  از پروتکل Zerocash مشابه Zcash، Zclassic و سایر سکه‌های حریم خصوصی استفاده می‌کند؛ البته که این پروتکل، شبکه را در معرض همان درهای پشتی و اشکالات مستعد قرار می‌دهد.

 

تیم هورایزن

تیم پشتیبان هورایزن  دارای پیشینه‌ای قدرتمند در زمینه رمزنگاری، فناوری بلاکچین، امور مالی و توسعه تجارت است. این زمینه قوی به افراد اجازه می‌دهد، حریم خصوصی و آزادی خود را حفظ کنند.

رهبر تیم و بنیانگذار ZenCash راب ویگلیونه است . راب یک فیزیکدان و ریاضیدان سابق با تجربه کار بر روی Bitshares، BlockPay، Zclassic، Seasteading و Bitgate است.

 

نتیجه

هورایزن  با دور شدن از تمرکز بر بی هویتی و حفظ حریم خصوصی، خود را در میان جمع سکه‌های حریم خصوصی برجسته کرده است. مجموعه کامل ابزارهای ارائه شده توسط هورایزن  نه تنها افراد، بلکه کاربران سازمانی را نیز به خود جلب می‌کند و این می‌تواند کلید پذیرش ZEN باشد.

انتقاد اصلی به ZEN این است که از پروتکل Zerocash مشابهی استفاده می‌کند که برای ZCash ساخته شده است و شایعاتی درباره درب پشتی در کد وجود دارد که اساسا هرگونه حریم خصوصی سکه و بلاک چین را از بین می‌برد.

اما هورایزن  تلاش‌های زیادی را در این زمینه انجام داده است، از برنامه‌های ZenPub و ZenChat گرفته تا توسعه زنجیره‌های جانبی که امکان میزبانی هر dApp یا بلاکچین را در کنار ZEN فراهم می‌کند.

با استفاده از این قطعات و با راه اندازی ZenDAO، هورایزن  موقعیت خود را برای تبدیل شدن به یک اکوسیستم زنجیره بلوک پایدار فراهم کرده است.

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری هورایزن می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
23.41 M
سکه در گردش
11.99 M
حجم بازار
0.43 B
عرضه کل
21.00 M