information

درباره آیکون

ارز آیکون(icx) یک ارز رمزنگاری شده است که در سال 2017 توسط یک شرکت مستقر در کره جنوبی راه اندازی شد. آیکون در واقع یک شبکه بلاکچین کامل است و هدف اصلی آن تسهیل اتصال و تعامل برنامه های مختلف نرم افزاری بلاکچین از طریق شبکه آیکون است.

 

آیکون قصد دارد به عنوان نوعی (هاب بلاکچین) یا نقطه اتصال عمل کند. این شرکت رشد فناوری بلاکچین را به عنوان یک نیاز مهم هدف برنامه های خود قرار داده است. یکی از چالش‌های پذیرش گسترده فناوری بلاکچین این است که هر جامعه ای، بلاکچین جداگانه از شبکه خود استفاده می کند. بنابراین، توانایی اتصال شبکه های مختلف جداگانه، گام بزرگی به جلو در فناوری بلاکچین است که مکانیزم ایمن تری برای انتقال/ ذخیره سازی انواع داده ها است.

پروژه آیکون به دولت‌های مختلف اجازه تعامل بدون واسطه را می‌دهد. هر دولتی تنها با ایجاد یک بلاکچین می‌تواند به این شبکه متصل شود. تلاش این پروژه کنار زدن تمامی مرزهای موجود است، از سیاست و موضوعات اجتماعی گرفته تا اقتصاد و جغرافیا.


ICX چیست ؟


سکه بومی آیکون ICX نام دارد. با داشتن این سکه می‌توان پرداخت‌ها را انجام داد و یا حتی مانند ETH در بستر اتریوم توکن جدید ساخت و قرار دادهای هوشمند را منعقد کرد. از جمله موارد جالبتر استفاده از ICX، توانایی معامله آن بین ارزهای رمزنگاری شده مختلف با محاسبه نرخ ارز، از طریق ارز غیرمتمرکز آتی Icon (DEX) است. استفاده از ICX در ارتباطات بین بلاکچین آن را از سکه‌های مشابه مانند ETH و NEO متمایز می‌کند.


یکی از پروژه های مهم ICON توسعه مجوزهای رانندگی مبتنی بر بلاکچین از طریق فناوری هویت غیرمتمرکز (DID) آن است. تحت سیستم فعلی، اطلاعات گواهینامه رانندگان همه در یک سرور مرکزی ذخیره می شود و این امر در برابر نشت امنیت از طریق حملات سایبری و هک شدن آسیب پذیر است. هدف آیکون ایجاد یک سیستم غیرمتمرکز است که در آن افراد می‌توانند اطلاعات شخصی تیید شده خود را بر روی تلفن همراه یا دستگاه مشابه خود نگه دارند.

آیکون با چندین “شریک” قابل توجه در حوزه ی مالی دولتی و بهداشتی بلاکچین کار می‌کند که از شبکه آن استفاده می کنند.

 

فناوری بلاکچین آیکون بخشی از زمینه ای است که به سرعت در حال رشد است و به آن Defi )امور مالی غیرمتمرکز( می‌گویند – صرافی غیرمتمرکز خود آیکون برای هر یک از شبکه های بلاکچین متصل به آیکون ذخایر ارزی ایجاد و نگهداری می‌کند و به همه اعضای “” ICON Community امکان تبادل اعتبار در زمان واقعی را می‌دهد.
شبکه بلاکچین آیکون شامل چندین سرویس متمایز مانند خدمات صدور سند است که توسط دانشگاه پوهانگ برای صدور مدرک تحصیلی استفاده می‌شود. دیجیتالی شدن مدارک تحصیلی از تقلب محافظت می‌کند و تایید وضعیت تحصیلی کارمندان بالقوه را برای کارفرمایان آسان‌تر می‌کند. این شرکت همچنین فناوری ضد اسپم را برای آژانس‌های دولتی کره جنوبی و بیش از ده بانک فراهم می‌کند.

 

تیم ICON


پروژه آیکون در کره جنوبی توسط DAYLI Financial Group، یک شرکت Fintech که دارای صرافی ارز رمزنگاری شده Coin one نیز هست، تاسیس شد. همچنین توسط بنیاد آیکون ، یک سازمان غیر انتفاعی مستقر در سوئیس پشتیبانی می‌شود.


آیکون دارای تیمی‌متشکل از بیش از 45 نفر و یک شورای بنیاد آیکون متشکل از 6 عضو است. وب سایت آن همچنین چندین مشاور را شامل می‌شود، به ویژه دون تپ اسکات، که کتاب Block chain Revolution را نوشت و همچنین موسسه تحقیقات Block chain را افتتاح کرد.

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری آیکون می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

این مطلب را به اشتراک بگذارید 

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در google

دیدگاهتان را بنویسید

فهرست