در حال دریافت اطلاعات
درباره لایو پیر
About Livepeer

پلتفرم های متنوع پخش ویدیو مانند یوتیوب که به صورت متمرکز اداره و کنترل میشوند سال های زیادی وظیفه پخش فایل های تصویری و ویدیویی را عهده دار بوده ان. با گسترش و توسعه شبکه بلاک چین فرایند غیرمتمرکز شازی در حوزه های مختلفی شکل گرفته. یکی از حوزه هایی که غیرمتمرکز سازی موجب استقبال عمومی و نیز هنرمندان گردیده است حوزه پخش ویدیو می باشد که توکن LPT بر اساس آن شکل گرفته است.

توکن ها نمادهای قابل معامله ای هستند که بر اساس استانداردهای تعریف شده یک سیستم بلاک چین بر بستر آن شکل گرفته اند. به بیان ساده تر سیستم های بلاک چین شناخته شده ای مانند بیت کوین، اتریوم، بایننس چین و سایر شبکه های موجود در دنیای ارزهای دیجیتال، این امکان را فراهم کرده اند که افرادی که نیازمند داشتن کوین هستند، مجبور به طراحی سیستم بلاک چین جدیدی نباشند و بتوانند از ظرفیت این شبکه ها استفاده کنند. این توکن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که یکی از مهم ترین آن ها توکن های کاربردی و توکن های پرداختی در حوزه Defi است. توکن Lpt که بر بسر شبکه اتریوم شکل گرفته است امکان استفده از فناوری بلاک چین به منظور توسعه بستری برای نشر و پخش فایل های ویدیویی فراهم نموده است.

این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد فایل های ویدیویی خود را با سرعت بیشتر و نیز هزینه کمتر نشر و پخش کنند. همچنین غیر متمرکز بودن سیستم کنترل در شبکه بلاک چین به کاربران امکان تثبیت مالکیت و کنترل دارایی های دیجیتال خود را میدهد که این موضوع میتواند موجب جلوگیری از ضایع شدن حقوق مالی و معنوی کاربران گردد. همچنین این شبکه به صورت همتابه همتا ارتباط بین گره های موجود در شبکه را امکان پذیر میکند. در یک شبکه همتا به همتا که به اختصار به آن (p2p) نیز گفته می شود، دو یا چند کامپیوتر یا شخص با یکدیگر در ارتباط هستند بدون اینکه شخص سومی به عنوان واسطه قرار بگیرد. به عبارت دیگر در این ارتباط به یک سرور مرکزی نیاز نیست و هریک از کامپیوترها به طور همزمان نقش یک سرور و یک کاربر را ایفا می کنند. به هریک ازین کامپیوترها یک گره یا (Node) و یا ماینر (miner) گفته می شود.

Lpt که در سال 2017 طراحی و توسعه داده شده است به عنوان اولین پروتوکول پخش ویدیو بر بستر بلاک چین شناخته میشود که موجب افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال گردیده است.

قیمت ارز دیجیتال LPT

نمودار قیمتی ارز دیجیتال LPT پس از عرضه در سال 2021 نوسانات بسیاری را پشت سر گذاشته است. نواحی قیمتی 10دلار و 31تا35دلار و سقف تاریخی قیمتی در محدوده 101دلار میتوانند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده سرمایه گذاران و معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرد. مانند سایر دارای های مالی قیمت ارز دیجیتال LPT از المان های بسیاری تاثیر میپذیرد که در ادامه به مهمترین المان ها اشاره خواهد شد.

عرضه و تقاضای بازار یکی از مهم ترین المان های تاثیرگذار بر قیمت Lpt است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر، ورود و خروج Lpt به صرافی ها به عنوان میزان عرضه و تقاضای این رمزارز در نظر گرفته می شود. ورود این ارزدیجیتال به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای این ارزدیجیتال خواهد بود.

رقابت رقابت بین Lpt و دیگر رمزارزها در مورد عملکرد سیستم می تواند موجب تغییراتی در قیمت رمزارز باشد.

صرافی های که Lpt در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال Lpot

ارز دیجیتال Lpt دارای محدودیت حداکثری عرضه در تعداد 22.9میلیون میباشد که در دسامبر 2021 تعداد 22.8میلیون از این توکن در بازار ارزهای دیجیتال در اختیار معامله گران و سرمایه گذاران قرار گرفته است.

آینده ارز دیجیتال Lpt

شرکت سرمایه گذاری گری اسکیل که از اولین توسعه دهندگان صندوق معاملاتی بیت کویون میباشد ارز دیجیتال Lpt را در سبد سرمایه گذاری خود قرار داده است. این موضوع میتواند موجب رشد قیمتی و نیز افزایش اعتماد در استفاده از این توکن گردد. همچنین این توکت بر اساس الگورتیم اجماع در سازوکار اثبات سهام فرایند تایید تراکنش ها و نیز ساخت بلاک های جدید در شبکه را امکان پذیر میکند.

همانطور که گفته شد این رمز ارز بر بستر بلاکچین اتریوم است و از ساز و کار اثبات سهام به منظور تایید تراکنش ها و نیز ساخت بلاک های جدید استفاده میکند. در این سازوکار، نیازی به دستگاه های ماینینگ پرمصرف به منظور تأیید تراکنش ها نیست و این کار از طریق دستگاه های کامپیوتر خانگی نیز قابل انجام است.. برای این منظور، هریک از سرمایه گذاران رمزارز نیر، میتوانند با قفل کردن بخشی از سرمایه خود در سیستم بلاک چین آن، امکان تأیید تراکنش ها و دریافت کارمزد را داشته باشند.

این قفل کردن سرمایه که به عنوان اثبات سهام نیز شناخته می-شود، به منظور ایجاد امنیت در سیستم بلاک چین استفاده می شود. به بیان ساده تر، اثبات سهام مانند تسلیم وثیقه ای به شبکه است که در ازاء آن می توان به عنوان یک لجر در شبکه شروع به فعالیت کرد. عدم نیاز به استفاده از دستگاه های پر مصرف ماینینگ و سازگاری بیشتر فرایند استخراج این ارزدیجیتال با استانداردهای محیط زیستی، المان مهمی به منظور پوشش ریسک سرمایه گذاری در این حوزه می باشد.

همکاری این پروژه با شبکه فایل کوین نیز امکان ایجاد بستری امن به منظور ذخیره سازی فایل های ویدیویی را فراهم نموده است. این همکاری که در سال 2021 شکل گرفته است موجب رشد قیمتی ارزدیجیتال Lpt گردید.

یکی از موثر ترین المان ها در آینده ارز دیجیتال Lpt افزایش میزان مقیاس پذیری آن میباشد. مقیاس پذیری عبارت است ازتوانایی یک سامانه، شبکه یا فرایند به افزایش میزان بار کاری. در سیستم اولیه بلاک چین نمی توان انتظار داشت که تراکنش ها به صورت آنی انجام شوند و از طرفی ویژه گی غیر متمرکز (Decentralized) بودن می تواند موجب کندی شبکه شود.

کیف پول ارز دیجیتال Lpt

توکن Lpt در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است.

فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند.

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
14.55 M
سکه در گردش
21.16 M
حجم بازار
0.50 B
عرضه کل
22.91 M