logo
{ "p_id": 1518, "chart_slug": "maker", "symbol": "MKR", "en_name": "Maker", "fa_name": "توکن میکر", "change_1h": 0.661171, "change_7d": 2.33, "change_24h": 1.7, "change_30d": 2.27, "volume": "73840085.31920473", "marketcap": "1359786269.16", "supply": 1005580, "rank": 44, "website_url": "https://makerdao.com/", "low_24h": 1432.1213778143056, "high_24h": 1481.4451854157069, "low_7d": 1423.2682244812197, "high_7d": 1546.1031927709453, "low_30d": 1256.8548422600145, "high_30d": 1561.7407556223527, "price": 2964.36, "slug": "maker", "is_trend": false, "is_gainer": false, "is_loser": false, "related_coins": [ { "name": "Chainlink", "symbol": "LINK", "fa_name": "لینک", "change_24h": 7.02, "price": 14.94 }, { "name": "yearn.finance", "symbol": "YFI", "fa_name": "", "change_24h": 2.14709, "price": 8667.67126467324 }, { "name": "Solar", "symbol": "SXP", "fa_name": "", "change_24h": 1.108, "price": 0.4014265341895363 }, { "name": "Band Protocol", "symbol": "BAND", "fa_name": "", "change_24h": 4.3, "price": 2.16 }, { "name": "Firo", "symbol": "FIRO", "fa_name": "", "change_24h": 6.4309, "price": 2.1637440958409004 } ], "category": { "name": "" } }
ارزیپتو ارزها

توکن میکر MKR

MKR

Maker MKR

توکن میکر

قیمت توکن میکر

1.7 %

+

$ 2,964

تومان 173,091,945

۲۴ ساعت

کمترین قیمت توکن میکر

$1,432

indicator

بیشترین قیمت توکن میکر

$1,481

عرضه کل توکن میکر

MKR 1.01 میلیون

ارزش کل بازار توکن میکر

1.36 میلیارد USDT

سایت اصلی توکن میکر

https://makerdao.com/

تغییرات یک ساعت توکن میکر

0.7 % +

تغییرات یک هفته

2.3 % +

تغییرات یک ماه

2.3 % +

نمایش بیشتر

خرید فروش واریز برداشت
MKR
MKR
تومان
TMN

نمودار قیمت لحظه ای توکن میکر (MKR/USD)

نمودار قیمت لحظه ای توکن میکر MKR در بازار جهانی

یک روز
یک هفته
یک ماه
اطلاعاتی برای نمایش نمودار وجود ندارد

قیمت لحظه‌ ای توکن میکر

Maker (MKR)

ارز دیجیتال توکن میکر Maker با نام اختصاری MKR با ارزش بازار 1.36 میلیارد در رتبه 44 بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد. خرید و فروش توکن میکر صرافی ارزیپتو به قیمت لحظه ای انجام می شود و کابران می توانند پس از مشاهده و بررسی نمودار قیمت توکن میکر برای خرید یا فروش اقدام کنند. عرضه کل ارز توکن میکر 1.01 میلیون واحد است و هر واحد توکن میکر در این لحظه با قیمت 2,964 دلار محاسبه می شود و حجم مبادلات روزانه آن 73.84 میلیون USDT است. قیمت توکن میکر در ۲۴ ساعت اخیر به مقدار 1.70 افزایش داشته است.

درباره Maker

ارز دیجیتال Mkr به عنوان یک توکن کاربدی در پلتفرم Maker بر بستر اتریوم شکل گرفته است که هدف اصلی آن پوشش ریسک سرمایه گذاران در مقابل نوسانات دلار میباشد. توکن ها نمادهای قابل معامله ای هستند که بر اساس استانداردهای تعریف شده یک سیستم بلاک چین بر بستر آن شکل گرفته اند. به بیان ساده تر سیستم های بلاک چین شناخته شده ای مانند بیت کوین، اتریوم، بایننس چین و سایر شبکه های موجود در دنیای ارزهای دیجیتال، این امکان را فراهم کرده اند که افرادی که نیازمند داشتن کوین هستند، مجبور به طراحی سیستم بلاک چین جدیدی نباشند و بتوانند از ظرفیت این شبکه ها استفاده کنند. این توکن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند که یکی از مهم ترین آن ها توکن های کاربردی و توکن های پرداختی در حوزه Defi است. این رمزارز با استاندارد ERC20 بر بستر بلاک چین اتریوم طراحی و توسعه داده شده است که ارتبطار بین استیبل کوین DI و پلتفرم Maker است. به بیان ساده تر یکی از بزرگترین موانع پذیرش رمزارزها به عنوان ارز اصلی در جامعه، بی‌ثباتی قیمت آنها است. برای مثال بیت کوین تنها در سال 2018 از6هزار دلار تا 17هزار دلار تغییرات قیمت داشت. ارز دیجیتال میکر که توسط رون کریستنسن ایجاد شده است، از یک رویکرد متفاوت برای استیبل کردن DAI از طریق توکن‌های اختصاصی خود استفاده می‌کند. این رویکرد به این شکل است که از کسری ذخیره بانکی استفاده می‌کند و در این روش بانک فقط یک کسر از ذخایر بدهی‌های بانکی را نگه می‌دارد. این پلتفرم به صورت همتا به همتا ارتباط بین گره های مختلف در شبکه را امکان پذیر میکند. در یک شبکه همتا به همتا که به اختصار به آن (p2p) نیز گفته می شود، دو یا چند کامپیوتر یا شخص با یکدیگر در ارتباط هستند بدون اینکه شخص سومی به عنوان واسطه قرار بگیرد. به عبارت دیگر در این ارتباط به یک سرور مرکزی نیاز نیست و هریک از کامپیوترها به طور همزمان نقش یک سرور و یک کاربر را ایفا می کنند. به هریک ازین کامپیوترها یک گره یا (Node) و یا ماینر (miner) گفته می شود.

قیمت ارز دیجیتال MKR

نمودار قیمتی ارز دیجیتال MKR پس از عرضه در جولای 2020 نوسانات بسیاری را تجربه نموده است. نواحی قیمتی 1828دلار و 1907تا2190دلار و 4058دلار و نیز سقف قیمت تاریخی 6315دلار میتوانند به عنوان نواحی مهم حمایتی و مقاومتی مورد استفاده تحلیل گران و سرمایه گذاران در بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرند. همانند سایر دارایی های مالی قیمت ارز دیجیتال MKR از المان های بسیاری تاثیر پذیر است که در ادامه به مهترین المان ها اشاره خواهد شد. عرضه و تقاضای بازار یکی از مهمترین المان های تاثیر گذار بر قیمت MKR است که اندازه گیری آن منوط به داده های درون شبکه مانند Inflow و Outflow می باشد. به بیان ساده تر ورود و خروج Mkr به صرافی ها میزان عرضه و تقاضای آن در نظر گرفته می شود. ورود Mkr به صرافی ها نشانه ی عرضه و خروج آن از صرافی ها نشان دهنده ی تقاضای ان خواهد بود. رقابت دیگر عاملی است که بر قیمت Mkr در بازار ارزهای دیجیتال اثر گذار است. صرافی های که Mkr در آنها معامله می شود هم تاثیر خود را بر قیمت این رمزارز می گذارند. لیست شدن یک رمزارز و یا Delist شدن آن موجب تغییر قیمت می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال MKR

توکن MKR دارای محدودیت حداکثری عرضه در تعداد 1میلیون توکن است که در ژانویه 2022تعداد 986هزار عدد از این توکن در اختیار معامله گران و سرمایه گذاران در بازر ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

آینده ارز دیجیتال MKR

همانطور که پیشتر نیز گفته شد این توکن بر بستر شبکه اتریوم است و بنابر این قابل استخراج نمیباشد. شبکه اتریوم از الگوریتم اجماع در سازوکار اثبات کار به منظور تایید تراکنش ها و ساخت بلاک های جدید در شبکه استفاده میکند. بر اساس این الگوریتم ، تایید نهایی تراکنش ها پس از آن که یکی از گره ها آن را ثبت می کند، مستلزم تایین حداقل دوسوم گره های دیگر حاضر در شبکه می باشد. این فرایند از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و هم چنین تراکنش های ثبت شده غیر قابل بازگشت هستند. سازوکار اثبات کارکه به اختصار POW گفته می شود ساز و کاری است که اتریوم بر اساس آن استخراج می شود. تایید تراکنش ها، ایجاد بلاک های جدید و برقراری امنیت شبکه از مهم ترین وظایف سیستم مبتنی بر POW می باشد. ولی این سیستم دارای عملکرد بسیار کند بوده و برای محیط زیست خطرناک است. POW اشاره به الزام وجود گره ها (ماینرها) در سیستم استخراج اتریوم دارد که اولین فرایند استخراج ارزهای دیجیتال است. ماینر ها به ازاء پردازش تراکنش ها و هر بلوکی که ایجاد می کنند به عنوان کارمزد، اتریوم دریافت می کنند. ارز دیجیتال میکر به استیبل کوین جفت خود کمک می‌کند تا ارزش 1 دلاری خود را حفظ کند. در واکنش به نوسان قیمت Dai و برای حفظ ارزش معادل 1 دلاری آن، Maker ساخته و سپس توکن سوزی می‌شود.Dai از یک سیستم وثیقه‌ای (در اصل بیمه) استفاده می‌کند که در آن دارندگان به عنوان بخشی از مکانیسم نظارت عمل می‌کنند تا به مدیریت شبکه کمک کنند. سرمایه گذاران ارز دیجیتال MKR در سیستم تأیید از طریق رأی‌گیری در پلتفرم حق رأی به دست می‌آورند. آنها در مورد چیزهایی مثل نرخ اثبات سهام CDPها رأی می‌دهند. سرمایه گذاران در ازا مشارکت خود کارمزدهایی به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. به این ترتیب آنها تشویق می‌شوند به نحوی رأی بدهند که به نفع سیستم باشد. اگر سیستم به درستی کار کند، ارزش Maker حفظ می‌شود و یا ممکن است افزایش پیدا کند. در مقابل، مدیریت ضعیف آن می‌تواند منجر به کاهش ارزش MKR شود.

کیف پول ارز دیجیتال MKR

توکن MKR در تمام کیف پول هایی که از استاندارد ERC20 و نیز ERC10 پشتیبانی می کنند قابل ذخیره سازی و نگهداری است. فرض کنید بلاکچین اتریوم بخشی از ظرفیت خود را در ازاء مبلغ مشخصی در اختیار سایر کسانی بگذارد که قصد راه انداری یک کوین و یا یک قرار داد هوشمند را داشته باشند، این افراد باید برای استفاده از ظرفیت بلاکچین اتریوم استاندارد های ERC20 را رعایت کنند تا بتوانند توکن های خود را بر این بستر راه اندازی کنند. اینگونه ای افراد می توانند بدون اینکه درگیر طراحی یک شبکه بلاکچین شوند قرارداد های هوشمند خود را راه اندازی کنند. توکن ها زمانی به رمزارز یا یک کوین تبدیل می شوند که خود دارای یک شبکه بلاکچین باشند. از ابتدای راه اندازی بلاکچین اتریوم تا کنون بیش از 280000 توکن سازگار با ERC20 راه اندازی شده است. که بیش از 45 مورد ازین توکن ها به 100 ارز دیجیتال برتر بازار تبدیل شده اند. رمزارزهای شناخته شده ای مانند USDT وBNB در ابتدا توکن هایی بر بستر اتریوم بوده اند. Maker (MKR) در سال 2015 توسعه یافت تا راه را برای سرمایه گذاران و وام گیرندگان در اکوسیستم Maker باز کند. دفتر مرکزی این پلتفرم در دانمارک قرار دارد و شبکه توسط یک برنامه نویس به نام Rune Christensen تاسیس شده است. تا به امروز، او هنوز هم به عنوان مدیر عامل شرکت فعالیت می کند. از زمان معرفی، Maker موفق شده است با Digix، Request Network، CargoX، Swarm و OmiseGO همکاری کند. در آخر این مشارکت‌ها، گزینه محبوب و قابل اطمینان ارز پایدار را در قالب DAI برای OmiseGO DEX فراهم کرده است. از آن زمان، مبادلات بیشتری پشتیبانی این پروژه منحصر به فرد را، افزایش داده است.

Maker (MKR) چیست؟

MKR یک رمز غیرمتمرکز ERC-20 است که نشان دهنده سرمایه گذاری در پروژه Maker است. Maker یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) مبتنی بر اتریوم است که به هر کسی اجازه می دهد ارز رمزپایه را بدون چک اعتباری وام دهد و قرض دهد. این شبکه مدتهاست که در بازار پیشگام است. به عنوان مثال، این سیستم عامل یکی از اولین نشانه های تجاری در شبکه اتریوم بود. امروزه Maker یکی از محبوب ترین پلتفرم های مبتنی بر ETH موجود است. قابل توجه است که بیش از 2.1 میلیون ETH در قراردادهای Maker CDP قفل شده است.

Maker (MKR) چگونه کار می کند؟

MKR در سیستم Maker اهداف زیادی را دنبال می کند. به عنوان مثال، شما می توانید از MKR برای ارسال ارزش در سطح جهان مانند بیت کوین استفاده کنید. با استفاده از این رمز می توانید هزینه های تراکنش را نیز در سیستم Maker پرداخت کنید. قابل ذکر است، MKR می تواند توسط هر حساب اتریوم یا هر قرارداد هوشمندی تنظیم شود که از عملکرد انتقال MKR استفاده کند. برخلاف اکثر رمز ارزها ، MKR فقط در پاسخ به نوسانات قیمت DAI ایجاد یا از بین می رود و قابل استخراج نیست. این سیستم از مکانیزم های بازار خارجی و مشوق های اقتصادی برای کمک به ارزش DAI برای نزدیک به 1 دلار استفاده می کند. ارزش DAI دقیقا 1 دلار نیست. در بیشتر موارد، ارزش رمز بین 0.98 تا 1.02 دلار است. قابل ذکر است، هنگامی که اجرای قرارداد هوشمند وام دهی به پایان می رسد، توکن MKR از بین می رود. MKR برای کمک به حفظ ارزش آن در طول زمان از یک پروتکل تورم استفاده می کند. به عنوان بخشی از این سیستم، هر زمان که قرارداد هوشمند CDP بسته می شود، هزینه سود ناچیزی به MKR تعلق می گیرد. بخشی از این هزینه سوخته می‌شود. به این ترتیب، سیستم می تواند تعادل سالم بین عرضه و تقاضای این دارایی دیجیتال را حفظ کند. هرچه بیشتر MKR را مطالعه کنید، نقش حیاتی این رمز را بیشتر درک می کنید و در بازار بازی می‌کند. به عنوان اولین رمز تجاری اتریوم و DAO، Maker ثابت کرده است که از منحنی جلوتر است. امروزه این شبکه بیش از هر زمان دیگری محبوبیت دارد. در نتیجه، اخیرا قیمت MKR در بالاترین سطح تاریخی به اوج رسیده است. شما می توانید با گسترش بخش DeFi و آگاهی سرمایه گذاران بیشتر از شایستگی های این رمز، انتظار داشته باشید که این رشد ادامه یابد. به همین ترتیب، تصور اینکه Maker (MKR) حتی با نفوذ بیشتر در بازار رو به جلو است، قابل پیش بینی است. کاربران برای ذخیره و نگهداری ‌Maker می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید . برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید

سوالات متداول

  • بالاترین و پایین ترین قیمت توکن میکر در ۲۴ ساعت گذشته چه مقدار بوده است؟

  • ارزش کل بازار توکن میکر چه مقداری می باشد؟

  • حجم مبادلات روزانه توکن میکر چه مقدار است؟

کمترین قیمت توکن میکر در ۲۴ ساعت 1,432 $

بیشترین قیمت توکن میکر در ۲۴ ساعت 1,481 $

کمترین قیمت توکن میکر در یک هفته 1,423 $

بیشترین قیمت توکن میکر در یک هفته 1,546 $

کمترین قیمت توکن میکر در یک ماه 1,257 $

بیشترین قیمت توکن میکر در یک ماه 1,562 $

سایت اصلی توکن میکر

https://makerdao.com/

خرید توکن میکر
فروش توکن میکر
خرید آنی توکن میکر
فروش آنی توکن میکر
خرید فوری توکن میکر
فروش فوری توکن میکر
قیمت توکن میکر
خرید و فروش توکن میکر
قیمت لحظه ای توکن میکر
قیمت خرید توکن میکر
قیمت فروش توکن میکر
صرافی خرید توکن میکر
قیمت توکن میکر به دلار
قیمت توکن میکر به تومان
بهترین صرافی خرید توکن میکر
قیمت توکن میکر امروز
نمودار قیمت توکن میکر