در حال دریافت اطلاعات
درباره توکن میکر
About Maker

Maker (MKR) در سال 2015 توسعه یافت تا راه را برای سرمایه گذاران و وام گیرندگان در اکوسیستم Maker باز کند. دفتر مرکزی این پلتفرم در دانمارک قرار دارد و شبکه توسط یک برنامه نویس به نام Rune Christensen تاسیس شده است. تا به امروز، او هنوز هم به عنوان مدیر عامل شرکت فعالیت می کند.

از زمان معرفی، Maker موفق شده است با Digix، Request Network، CargoX، Swarm و OmiseGO همکاری کند. در آخر این مشارکت‌ها، گزینه محبوب و قابل اطمینان ارز پایدار را در قالب DAI برای OmiseGO DEX فراهم کرده است. از آن زمان، مبادلات بیشتری پشتیبانی این پروژه منحصر به فرد را، افزایش داده است.

 

Maker (MKR) چیست؟

MKR یک رمز غیرمتمرکز ERC-20 است که نشان دهنده سرمایه گذاری در پروژه Maker است. Maker یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) مبتنی بر اتریوم است که به هر کسی اجازه می دهد ارز رمزپایه را بدون چک اعتباری وام دهد و قرض دهد.

این شبکه مدتهاست که در بازار پیشگام است. به عنوان مثال، این سیستم عامل یکی از اولین نشانه های تجاری در شبکه اتریوم بود. امروزه Maker یکی از محبوب ترین پلتفرم های مبتنی بر ETH موجود است. قابل توجه است که بیش از 2.1 میلیون ETH در قراردادهای Maker CDP قفل شده است.

 

Maker (MKR) چگونه کار می کند؟

MKR در سیستم Maker اهداف زیادی را دنبال می کند. به عنوان مثال، شما می توانید از MKR برای ارسال ارزش در سطح جهان مانند بیت کوین استفاده کنید. با استفاده از این رمز می توانید هزینه های تراکنش را نیز در سیستم Maker پرداخت کنید. قابل ذکر است، MKR می تواند توسط هر حساب اتریوم یا هر قرارداد هوشمندی تنظیم شود که از عملکرد انتقال MKR استفاده کند.

برخلاف اکثر رمز ارزها ، MKR فقط در پاسخ به نوسانات قیمت DAI ایجاد یا از بین می رود و قابل استخراج نیست. این سیستم از مکانیزم های بازار خارجی و مشوق های اقتصادی برای کمک به ارزش DAI برای نزدیک به 1 دلار استفاده می کند. ارزش DAI دقیقا 1 دلار نیست. در بیشتر موارد، ارزش رمز بین 0.98 تا 1.02 دلار است. قابل ذکر است، هنگامی که اجرای قرارداد هوشمند وام دهی به پایان می رسد، توکن MKR از بین می رود.

MKR برای کمک به حفظ ارزش آن در طول زمان از یک پروتکل تورم استفاده می کند. به عنوان بخشی از این سیستم، هر زمان که قرارداد هوشمند CDP بسته می شود، هزینه سود ناچیزی به MKR تعلق می گیرد. بخشی از این هزینه سوخته می‌شود. به این ترتیب، سیستم می تواند تعادل سالم بین عرضه و تقاضای این دارایی دیجیتال را حفظ کند.

هرچه بیشتر MKR را مطالعه کنید، نقش حیاتی این رمز را بیشتر درک می کنید و در بازار بازی می‌کند. به عنوان اولین رمز تجاری اتریوم و DAO، Maker ثابت کرده است که از منحنی جلوتر است. امروزه این شبکه بیش از هر زمان دیگری محبوبیت دارد. در نتیجه، اخیرا قیمت MKR در بالاترین سطح تاریخی به اوج رسیده است.

شما می توانید با گسترش بخش DeFi و آگاهی سرمایه گذاران بیشتر از شایستگی های این رمز، انتظار داشته باشید که این رشد ادامه یابد. به همین ترتیب، تصور اینکه Maker (MKR) حتی با نفوذ بیشتر در بازار رو به جلو است، قابل پیش بینی است.

 

کاربران برای ذخیره و نگهداری ‌Maker می توانند از اپلیکیشن های معتبر موبایل ، دسکتاپ ، تحت وب و کیف پول های سخت افزاری نیز استفاده کنند. که برای استفاده از این اپ ها نیاز به افتتاح حساب و یا شرایط خاصی نمی باشد و شما در این فضا می توانید بانک خود باشید .

 

برای اطلاع و آموزش نحوه ی استفاده از این کیف پول ها می توانید مقالات آموزش ساخت کیف پول وبلاگ ارزیپتو را مطالعه بفرمایید 

آمار و اطلاعات
بیشترین قیمت
$0.000,000
کمترین قیمت
$0.000,000
حجم معاملات روزانه
31.13 M
سکه در گردش
0.99 M
حجم بازار
2.43 B
عرضه کل
1.01 M